Mic6, fue, 5036 grafts, 4-5/7/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Νομίζω ότι πρέπει να είσαι πιο ακριβής με τις εκφράσεις σου. «Λογοκρίνω» σημαίνει δεν αφήνω τους άλλους να εκφραστούν αλλοιώνοντας τα γραφόμενα τους η και σβήνοντας τα κάτι που προφανώς δεν συμβαίνει. Όπως εσύ γράφεις αυτό που σε εκφράζει ελεύθερα το ίδιο κάνω και εγώ. Τίποτα παραπάνω.

Αυτό που κάνω είναι διάλογος με επιχειρήματα και μου είναι αδιάφορο αν σε κάποιους δεν αρέσει. Δεν είναι απαραίτητο εξάλλου.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Εμένα πάντως αγαπητέ mod με έχεις αποκαλέσει γλάστρα σε πρωινάδικο, Τάκη Τσουκαλά, οπαδό του Βεκρή, μαϊντανό, φανατισμένο, ανεγκέφαλο και κάποια άλλα που δεν έχω σημειώσει.

Αν μου βρεις τώρα κι εσύ έναν χαρακτηρισμό δικό μου προς εσένα θα σε παραδεχτώ.

Γενικώς οποίος δεν λέει αυτά που θέλεις να ακούσεις δεν περνάει και πολύ καλά εδώ.

Άντε καλή χρονιά
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο καθένας παίρνει τις εκφράσεις που του αξίζουν. Στον πολιτισμό απαντάς με πολιτισμό, στην χυδαιότητα με χυδαιότητα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οι απόψεις σου, όπως τις εκφράζεις τουλάχιστον, σίγουρα και επιπέδου «πρωινάδικου» είναι και «Τσουκαλά». Εξάλλου δεν σε ξέρω, αυτά που γράφεις κρίνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mic6

Well-Known Member
Οι απόψεις σου, όπως τις εκφράζεις τουλάχιστον, σίγουρα και επιπέδου «πρωινάδικου» είναι και «Τσουκαλά». Εξάλλου δεν σε ξέρω, αυτά που γράφεις κρίνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Υπάρχουν κι άλλα μέλη εδώ που έχουν στολίσει με χαρακτηρισμούς άλλα μέλη που τους ήταν άγνωστοι κι όμως τους έριξες ban κάμποσες μέρες. Δε ρίχνεις ένα και στον εαυτό σου να είσαι δίκαιος;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πρέπει να καταλάβεις την διαφορά μεταξύ «βρισιάς» και χαρακτηρισμού που απεικονίζει την πραγματικότητα με μεταφορικό τρόπο. Αν και δεν έχω τέτοια απαίτηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Akis-multi

Well-Known Member
Νομίζω ότι πρέπει να είσαι πιο ακριβής με τις εκφράσεις σου. «Λογοκρίνω» σημαίνει δεν αφήνω τους άλλους να εκφραστούν αλλοιώνοντας τα γραφόμενα τους η και σβήνοντας τα κάτι που προφανώς δεν συμβαίνει. Όπως εσύ γράφεις αυτό που σε εκφράζει ελεύθερα το ίδιο κάνω και εγώ. Τίποτα παραπάνω.

Αυτό που κάνω είναι διάλογος με επιχειρήματα και μου είναι αδιάφορο αν σε κάποιους δεν αρέσει. Δεν είναι απαραίτητο εξάλλου.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Μου έχεις σβήσει σχόλιο στο νήμα του Λορέντζο που δε προσέβαλα κανέναν αλλά δεν το ανέφερα εκείνη την ώρα. Οπότε ο χαρακτηρισμός μου είναι σωστός. Πιο σωστός δε θα μπορούσε. Δεν θυμάσαι και τι κάνεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εκκαθαρίσεις σε νήματα με προσβλητικό περιεχόμενο ή και σε διαμάχες μεταξύ μελών γίνονται συνέχεια. Είναι αρχή του φόρουμ. Αλλοίμονο να τα άφηνα. Θα είπαμε καταντήσει βόθρος. Απόψεις δεν σβήνονται ποτέ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mic6

Well-Known Member
Μου έχεις σβήσει σχόλιο στο νήμα του Λορέντζο που δε προσέβαλα κανέναν αλλά δεν το ανέφερα εκείνη την ώρα. Οπότε ο χαρακτηρισμός μου είναι σωστός. Πιο σωστός δε θα μπορούσε. Δεν θυμάσαι και τι κάνεις.
Κι εσύ ψαρά πήγες να γράψεις σε ένα τόσο ιερό νήμα, ας πρόσεχες!
 

kardinalios

Well-Known Member
Πάντως @mic6 δεν υπάρχει κανείς σε αυτό το φόρουμ που να μην έχει παραδεχτεί στο θέμα σου ότι εδώ μιλάμε για μια πολύ καλή μμ και ίσως το καλύτερο αποτέλεσμα του φόρουμ σε σχέση προσφοράς υπηρεσιών - τιμής .
Έχουμε την τύχη να υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι εδώ οι οποίοι με τις γνώσεις τους , με την τρέλα τους , με το πείσμα τους για το θέμα το ψάχνουν λίγο παραπάνω .
Πρόσφατα εγώ προσωπικά έχω διαβάσει πολύ αρνητικά σχόλια και για τον Erdogan , και για τον Lorenzo και για την HDC και για την DHI .
Ενώ φαίνεσαι ένας πολύ σοβαρός άνθρωπος απορώ για ποιο λόγο το τελευταίο διάστημα έχεις αυτό το ύφος .
Ο σκοπός του φόρουμ δεν είναι μόνο να χειροκροτούμε . Ο σκοπός του φόρουμ είναι να γίνεται κουβέντα και έτσι και εμείς να διευρύνουμε τις γνώσεις μας αλλά και ο κόσμος να ενημερώνεται και να απαιτεί από τις κλινικές πιο προσεκτικές δουλειές .
Ποιος είναι αυτός που μίλησε πρώτος για το splitting του Erdogan όταν όλοι μας αγνοούσαμε καν το τι σημαίνει . Ποιος πρώτος μίλησε για τις εξωπραγματικές τιμές του Lorenzo και την αδυναμία του μέσου Έλληνα να ανταποκριθεί σε αυτές ;
Σε αυτόν τον άνθρωπο κάνεις επίθεση ο οποίος δεν είπε και τίποτα . Είπε ότι η δοτρια σου δεν έχει πολλά μοσχεύματα ακόμα να δώσει .
Δεν το γνωρίζεις αυτό ; Χρειαζόταν να σου πει ότι μετά από μια μμ τόσο πετυχημένη αλλά και τόσο μεγάλη δεν θα είχες μεγάλο απόθεμα ;
Είμαι 28 χρόνων και ξέρω ακριβώς σε πόσες μμ μπορώ να υποβληθω .
Εγώ προτείνω να ηρεμήσετε λίγο . Δεν έχει κανείς τίποτα με την κλινική σας . Μην σας φανατιζουν άνευ λόγου και αιτίας . Η κριτική γίνεται για όλους . Εσείς δεν έχετε να κερδίσετε κάτι αλλά με αυτό που κάνετε ούτε η κλινική κερδίζει καθώς και σε ένα καταπληκτικό αποτέλεσμα όπως το δικό σου επικρατεί αυτό το χάος .
Καλή συνέχεια και καλή χρονιά με πολύ μαλλί
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Akis-multi

Well-Known Member
Εκκαθαρίσεις σε νήματα με προσβλητικό περιεχόμενο ή και σε διαμάχες μεταξύ μελών γίνονται συνέχεια. Είναι αρχή του φόρουμ. Αλλοίμονο να τα άφηνα. Θα είπαμε καταντήσει βόθρος. Απόψεις δεν σβήνονται ποτέ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τη λογοκρισία και το σβήσιμο άποψης και όχι προσβολής τη βάφτισες εκκαθάριση. Ότι χρειάζεται για να μην παραδεχτείς ότι κάνεις λάθος. Κριμα. Αντε και του χρόνου καλα βαφτίσια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Akis-multi επειδή εδώ που είμαι σε 20’ έχει αλλαγή χρόνου θα σταματήσω να γράφω και θα τα πούμε του χρόνου. Δεν χρειάζομαι να με καταλάβεις ούτε και θέλω. Ας το πούμε κομψά δίασταση απόψεων. Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να γράφεις ελεύθερα. Το να σβήσω τα «μπινελίκια» με τον freethinker και τα «γαλλικά» που ανταλλάσατε δεν το θεωρώ λογοκρισία το έχω κάνει πολλάκις και θα συνεχίσω. Αν δεν το καταλαβαίνεις πρόβλημά σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mic6

Well-Known Member
Πάντως @mic6 δεν υπάρχει κανείς σε αυτό το φόρουμ που να μην έχει παραδεχτεί στο θέμα σου ότι εδώ μιλάμε για μια πολύ καλή μμ και ίσως το καλύτερο αποτέλεσμα του φόρουμ σε σχέση προσφοράς υπηρεσιών - τιμής .
Έχουμε την τύχη να υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι εδώ οι οποίοι με τις γνώσεις τους , με την τρέλα τους , με το πείσμα τους για το θέμα το ψάχνουν λίγο παραπάνω .
Πρόσφατα εγώ προσωπικά έχω διαβάσει πολύ αρνητικά σχόλια και για τον Erdogan , και για τον Lorenzo και για την HDC και για την DHI .
Ενώ φαίνεσαι ένας πολύ σοβαρός άνθρωπος απορώ για ποιο λόγο το τελευταίο διάστημα έχεις αυτό το ύφος .
Ο σκοπός του φόρουμ δεν είναι μόνο να χειροκροτούμε . Ο σκοπός του φόρουμ είναι να γίνεται κουβέντα και έτσι και εμείς να διευρύνουμε τις γνώσεις μας αλλά και ο κόσμος να ενημερώνεται και να απαιτεί από τις κλινικές πιο προσεκτικές δουλειές .
Ποιος είναι αυτός που μίλησε πρώτος για το splitting του Erdogan όταν όλοι μας αγνοούσαμε καν το τι σημαίνει . Ποιος πρώτος μίλησε για τις εξωπραγματικές τιμές του Lorenzo και την αδυναμία του μέσου Έλληνα να ανταποκριθεί σε αυτές ;
Σε αυτόν τον άνθρωπο κάνεις επίθεση ο οποίος δεν είπε και τίποτα . Είπε ότι η δοτρια σου δεν έχει πολλά μοσχεύματα ακόμα να δώσει .
Δεν το γνωρίζεις αυτό ; Χρειαζόταν να σου πει ότι μετά από μια μμ τόσο πετυχημένη αλλά και τόσο μεγάλη δεν θα είχες μεγάλο απόθεμα ;
Είμαι 28 χρόνων και ξέρω ακριβώς σε πόσες μμ μπορώ να υποβληθω .
Εγώ προτείνω να ηρεμήσετε λίγο . Δεν έχει κανείς τίποτα με την κλινική σας . Μην σας φανατιζουν άνευ λόγου και αιτίας . Η κριτική γίνεται για όλους . Εσείς δεν έχετε να κερδίσετε κάτι αλλά με αυτό που κάνετε ούτε η κλινική κερδίζει καθώς και σε ένα καταπληκτικό αποτέλεσμα όπως το δικό σου επικρατεί αυτό το χάος .
Καλή συνέχεια και καλή χρονιά με πολύ μαλλί
Είπες ότι έκανα επίθεση σε κάποιον. Σε παρακαλώ βρες μου μισή λέξη που να το δικαιολογεί. Εγώ ανέφερα πριν πολλές λέξεις που δηλώνουν επίθεση προς εμένα.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Μπινελικια εγώ δεν έγραψα ποτέ. Εσβησες που είπα πως μπορεί κάποιος να κλείσει δωρεάν ραντεβού με νοσοκόμα και να περιμένει ως δια μαγείας να βγει γιατρός απτή ντουλάπα. Ξεκάθαρα. Δεν είναι σωστό να λες ψέματα. Καλές γιορτές σε όλους και καλά ανοιχτά μυαλά.[/QUOTE]
 

kardinalios

Well-Known Member
Εντάξει παιδιά, ο,τι είχα να πω το είπα και ο,τι είχα να δείξω το έδειξα. Θα αποχαιρετήσω το φόρουμ και όπως υποσχέθηκα θα επανέλθω μόνο στο 12μηνο με μερικές τελικές φωτό.

Μάκια με αγάπη

Ένας φανατισμένος που σε λίγο εκτός από τον "άκρατο οπαδισμό" θα έχει και ίδιο μαλλί με τον Τσουκαλά.

Λίγο η δότρια με ανησυχεί βρε Άκη μου χαχαχαχ.

Φιλάρα μου σε ευχαριστώ για όλα, υγεία και ευτυχία για την καινούρια χρονιά και σε σένα!

Εμένα πάντως αγαπητέ mod με έχεις αποκαλέσει γλάστρα σε πρωινάδικο, Τάκη Τσουκαλά, οπαδό του Βεκρή, μαϊντανό, φανατισμένο, ανεγκέφαλο και κάποια άλλα που δεν έχω σημειώσει.

Αν μου βρεις τώρα κι εσύ έναν χαρακτηρισμό δικό μου προς εσένα θα σε παραδεχτώ.

Γενικώς οποίος δεν λέει αυτά που θέλεις να ακούσεις δεν περνάει και πολύ καλά εδώ.

Άντε καλή χρονιά

Υπάρχουν κι άλλα μέλη εδώ που έχουν στολίσει με χαρακτηρισμούς άλλα μέλη που τους ήταν άγνωστοι κι όμως τους έριξες ban κάμποσες μέρες. Δε ρίχνεις ένα και στον εαυτό σου να είσαι δίκαιος;

Κι εσύ ψαρά πήγες να γράψεις σε ένα τόσο ιερό νήμα, ας πρόσεχες!

@mic6 όλα τα παραπάνω ποστ είναι επιθετικά . Δεν έχει σημασία όμως αυτό καταλαβαίνω ότι μπορεί να συγχυστηκες . Απλά διάβασε και τα υπόλοιπα που σου λέω
 

mic6

Well-Known Member
@mic6 όλα τα παραπάνω ποστ είναι επιθετικά . Δεν έχει σημασία όμως αυτό καταλαβαίνω ότι μπορεί να συγχυστηκες . Απλά διάβασε και τα υπόλοιπα που σου λέω
Ε όχι δεν είναι επιθετικά ρε συ. Επιθετικό είναι να αποκαλείς κάποιον μαϊντανό, γλάστρα, Τσουκαλά, ανεγκέφαλο, χυδαίο και οπαδό του Βεκρή. Αν τα είχε γράψει άλλος αυτά θα είχαν σβηστεί ως εκκαθάριση
 

kardinalios

Well-Known Member
Ε όχι δεν είναι επιθετικά ρε συ. Επιθετικό είναι να αποκαλείς κάποιον μαϊντανό, γλάστρα, Τσουκαλά, ανεγκέφαλο, χυδαίο και οπαδό του Βεκρή. Αν τα είχε γράψει άλλος αυτά θα είχαν σβηστεί ως εκκαθάριση


Τέλος πάντων πάω να χτενιστώ για να αλλάξω χρόνο. Υγεία σε όλους

Πάντως η πιο σοβαρή "βρισιά" από τις παραπάνω είναι να σε αποκαλούν Τσουκαλά χαχαχα.
Σου ξαναείπα το πιο σημαντικό στη δική σου περίπτωση είναι ότι είναι τόσο ευχαριστημένος . Ο mod απλά σημειώνει αυτά που πρέπει και έχει δίκιο . Απλά για σένα δεν έχουν σημασία αλλά πρέπει να τα σημειώνει .
Καλό χτένισμα και ευτυχισμένο το 2019 με υγεία πάνω από όλα
 

Tsek

Well-Known Member
Mic έχεις επιλεκτική μνήμη και δυστυχώς φανατιστηκες και εσύ όπως άλλοι που έκαναν στο βεκρη.Νομιζω ότι σε 2 μμ του Ερντογάν επισημάναμε την κακή εικονα της δοτριας.Νομιζω το παραδέχτηκε άμεσα και το ένα μέλος που έκανε εκεί.Μαλιστα επισήμανε ότι η δοτρια του παρότι πέρασαν μήνες δεν συνειλθε ακόμα.Καλη χρόνια.
ΚΟΥΜΠΑΡΕ,
Να ανοίξει λοιπόν και για τον Ερντογάν ο κύριος Civial ένα νημα ώστε να προσέχουν τα μέλη, μην τρέχουν στην Τουρκία να χρυσοπληρώνουν με κλειστά μάτια και να τους μαμάει την δότρια.
Δεν είμαστε εμείς επιλεκτικοί.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα