Max-os, fut+fut, 4408+2467 grafts, 11/11/2009 & 06/09/2010

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!
ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ !!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Souzie

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Conan είπε:
[quote author=-stamatis- link=topic=1337.msg32541#msg32541 date=1272273477]
..Μαχο θα ηθελα να σε ρωτησω κατι. Ειμαι 27 και σκεφτομαι και εγω να κανω καποια μεταμοσχευση για να προλαβω οτι μπορω. Τωρα ειμαι στη κατηγορια 2. Ανησυχω γιατι εχω ακουσει οτι φαινονται πολυ ασχημα μετα απο καποια χρονια οι μεταμοσχευσεις γιατι αραιωνει το μαλλι και φαινονται σαν ξενο σωμα . Τι εχεις να πεις για αυτο? Τι θα μας συμβουλευες?

Ελα ρε γινεται τετοιο πραγμα? μπαα..... Εσυ Σταματη που το ειδες/ διαβασες?
[/quote]

Σταμάτη,

Είσαι στην ηλικία των 27 ετών και θα έλεγα ότι είσαι στην ηλικία που μόλις και δικαιούσαι δεοντολογικά να κάνεις μεταμόσχευση μαλλιών. Αν βάλεις ή στείλεις μια φωτογραφία σου θα μπορώ να σου πω περισσότερα. Θα σου δείξω το πιο πρόσφατο παράδειγμα αποτελέσματος που έχω βαθμίδας 2 στις φωτογραφίες που παραθέτω πιο κάτω.

Επίσης υπάρχει και ένας ισπανός με βαθμίδα 2 διαφορετικού τύπου, σε αυτό το λινκ http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry-id-66952-page-0-category-2-order-last_answer-descasc-DESC.html


Να σημειώσω ότι οι φωτογραφίες είναι με στριπ και το λίνκ με FUE.

Γενικά να αναφέρω ότι, η διαδικασία της μεταμόσχευσης μαλλιών είναι εντελώς ανεξάρτητη από την τριχόπτωση των υφιστάμενων μαλλιών. Η μεταμόσχευση καλύπτει κενές και αραιές περιοχές και η τριχόπτωση εφόσον συνεχίζεται μπορεί να ανοίξει νέα μέτωπα.

Οι τριχολογικές αγωγές σταματούν ή επιβραδύνουν την περαιτέρω τριχόπτωση αλλά εάν συνεχιστεί ίσως λόγω δυνατής κληρονομικότητας τότε πρέπει να γίνει επανάληψη της μεταμόσχευσης για να καλυφθούν οι νέες περιοχές που αδειάζουν.
 

GK

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Souzie είπε:
Επίσης υπάρχει και ένας ισπανός με βαθμίδα 2 διαφορετικού τύπου, σε αυτό το λινκ http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry-id-66952-page-0-category-2-order-last_answer-descasc-DESC.html

Εγώ που είμαι περίπου σε αυτή την κατάσταση αλλά σε πολύ καλύτερη κατάσταση από την μέση του κεφαλιού και πίσω, πόσο θα μου στοίχιζε μια ανάλογη εμφύτευση ?
 

Souzie

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Εγώ που είμαι περίπου σε αυτή την κατάσταση αλλά σε πολύ καλύτερη κατάσταση από την μέση του κεφαλιού και πίσω, πόσο θα μου στοίχιζε μια ανάλογη εμφύτευση ?
[/quote]

Το πόσο θα στοιχίσει μια ανάλογη εμφύτευση εξαρτάται από τον ακριβή αριθμό των μοσχευμάτων και τη μέθοδο που θα ακολουθήσεις.

Αν θες βάλε ή στείλε μου φωτογραφίες και θα σου απαντήσω.
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

8 μήνες μετά......
οφείλω να αναρτήσω κάποιες φωτογραφίες. Νομίζω πως το αποτέλεσμα δείχνει καλό.
Δεν έχω (και ούτε περίμενα) την πυκνότητα που είχα στα 25 αλλά μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι από άποψη κάλυψης (coverage) αν εκφράζομαι σωστά, βρίσκομαι σε εκείνα τα επίπεδα που είχα πριν 20 σχεδον χρόνια.
Στους 9 (11/08/2010) μήνες δεν θα βρίσκομαι κοντά σε Η/Υ και άλλα κόλπα της τεχνολογίας και έτσι δεν θας σας δώσω άλλες φώτο.
Μάχος
(σχολια-κριτικές-απόψεις) δεκτές
 

Συνημμένα

  • IMG_2928_go.jpg
    IMG_2928_go.jpg
    139.3 KB · Προβολές: 397
  • IMG_2931_go.jpg
    IMG_2931_go.jpg
    207.3 KB · Προβολές: 390
  • IMG_2936_go.jpg
    IMG_2936_go.jpg
    165 KB · Προβολές: 383

karaflas_1

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Μαχο καμια αλλη φωτο με περισσοτερο φως θα ηταν ποιο διαφωτιστικη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Μάχος είπε:
8 μήνες μετά......
οφείλω να αναρτήσω κάποιες φωτογραφίες. Νομίζω πως το αποτέλεσμα δείχνει καλό.
Δεν έχω (και ούτε περίμενα) την πυκνότητα που είχα στα 25 αλλά μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι από άποψη κάλυψης (coverage) αν εκφράζομαι σωστά, βρίσκομαι σε εκείνα τα επίπεδα που είχα πριν 20 σχεδον χρόνια.
Στους 9 (11/08/2010) μήνες δεν θα βρίσκομαι κοντά σε Η/Υ και άλλα κόλπα της τεχνολογίας και έτσι δεν θας σας δώσω άλλες φώτο.
Μάχος
(σχολια-κριτικές-απόψεις) δεκτές
οχι απλα καλο,πααααρα πολυ καλο,εχεις το καταλληλο μαλλι για μεταμοσχευση μαχο και βοηθησε πολυ στο αποτελεσμα ;)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Stratos είπε:
Μαχο καμια αλλη φωτο με περισσοτερο φως θα ηταν ποιο διαφωτιστικη

OoOoOo...... StratoooooooooooSSSSSSS ;D ;D



Το αποτελεσμα μαχος ειναι εκπληκτικο.......τυχερε ;)
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Μπραβο φιλε πολυ καλο το αποτελεσμα.
 

jonn70

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

γεια σου μαχο, οντως ομορφο το αποτελεσμα. πιστευω να ειναι ετσι οπως το προσδοκουσες .
εχω σκοπο να κανω και εγω μεταμοσχευση στην κυπρο, αλλα με τα μισα μοσχευματα περιπου απο αυτα που εβαλες εσυ. αλλα με μικροτερο προβλημα, απο οτι ειδα στις φωτο που ειχες βαλει πριν την μεταμοσχευση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

τώρα που άφησα το μαλλί να μεγαλώνει (δεν μπορώ να το κόψω ), έχω προβλημα (με την καλή έννοια)
Μεγαλώνει και φουντώνει οπότε φωνάζει....... ότι κάτι τρέχει εδώ.
Παραθετω δύο φώτο στους 10 μήνες.
Τα μαλλιά είναι σχεδον βρεγμενα.
Περισσότερες φώτο θα προσθέσω αυτές τις μέρες στο blog
Μαχος
 

Συνημμένα

  • 10mhnes b.JPG
    10mhnes b.JPG
    319 KB · Προβολές: 438

zoltan

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Μαχος πολθ καλο αποτελεσμα(πραγματικα παρα πολυ καλο)..νομιζω το ανεφερες αλλα σε ξαναροταω..μετα την ΗΤ τι χρησημοποιεις??ειπες οτι δεν περνεισ φινα ι regaine..σωστα?συγχαρητηρια και παλι..παντα τετοια :)
 

best1210

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Καλησπερα.
Μαχο συγχαρητηρια για το εκπληκτικο σου αποτελεσμα.
Επειδη το χω ρωτησει κ σε αλλο τοπικ και κανεις δεν ασχοληθηκε το ρωταω κ εδω.
Εσυ ας πουμε που ειχες ενα τοσο καλο αποτελεσμα οταν αντικρισες ατομα που δεν το ειχες πει κ σε ξεραν με την παλια σου εικονα τι σου ειπαν?
Πως ενιωσες οταν ειδες ατομα που παλια μπορει να σε κριτικαραν κ μολις σε ειδαν μειναν αφωνοι?
Περιεγραψε αν θες εντυπωσεις κ τι ψυχολογια εχεις τωρα.
καλη επιτυχια κ στο 2ο στριπ..
Ειμαι σιγουρος ολα θα πανε τελεια!!

Τσεκαρε αν θες κ το πμ σου...
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

.....Περιεγραψε αν θες εντυπωσεις κ τι ψυχολογια εχεις τωρα. best1210 says.

φίλε καμία σχεση η εμφανιση πριν με την εμφάνιση μετά
πριν ενοιωθα κάπως όταν λουζόμουν τώρα αν μη τι άλλο πιανει τοπο το σαμπουαν
πριν δεν χτενιζα (τι να χτενίσω) τωρα στεκομαι μπρος τον καθρέπτη πάιρνω τη βούρσα (...εγώ τη βούρτσα!!! το γράφω και δεν το πιστευω) και χτενίζω το μαλλί . Σημείωση με τη χτενα δεν το καταφέρνω σε περίπτωση που στεγνώσει, μόνο με βουρτσα. (επειδή ειναι λιγάκι σπαστό)
πρίν οταν πήγαινα στην κομμώτρια για κούρεμα ασθανόμουν κάπως άβολα τώρα η ίδια κομμώτρια δεν πιστευει και μου λέει "έκανες την καλύτερη επένδυση για τον ευατό σου"
φίλε άλλη αίσθηση, άλλη ψυχολογία και εσύ να μην το έχεις καταλάβει σου το λένε οι άλλοι
φιλικά Μάχος
 

best1210

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

θα ηθελα να ρωτησω κατι εσενα Μαχο η οποιο αλλο παιδι θελει..
δεν ξερω πως "ακουγεται" αλλα οταν κανατε οσα παιδια καναετε την επεμβαση μετα δεν νιωσατε καπως στο αεροδρομιο με την κοκκινιλα?
η μπα?

Μαχο τσεκαρε λιγο το πμ σου...
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

μπα!!!! μόνο την πρώτη φορά. Και αυτό γιατί νόμισα ότι όλος ο κόσμος εμένα κοιτάει.
Στο δευτερο στριπ , δεν κατάλαβα τίποτα- φυσικά ούτε και οι άλλοι - διότι δεν αφήσαν ούτε ίχνος . Οταν μάλιστα κάποιος από το φόρουμ με συνάντησε τυχαία στην Κύπρο δύο μέρες μετά ΔΕΝ μπορούσε να καταλάβει τί είχα κάνει!!!!!!.
Ούτε τα αίματα ούτε τσιμπήματα ούτε καν το στριπ φαινόταν. Ολα έγιναν - θαρρεις - αριστοτεχνικά. Μακάρι να πάει και το αποτέλεσμα έτσι.... ;)
Φιλικά Μάχος
ΥΓ. Θα ήταν καλύτερα να ανεβάσω φωτογραφίες στις 11/01/2011.
Στους 4 μήνες μετά το δεύτερο και στους 14 μετά το δεύτερο στριπ.
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

πρόσθεσα κάποιες΄ΝΕΕΣ' φωτογραφίες.
Υπάρχουν μόνο στο blog μου - λόγω της κακής ποιότητας της σύνδεσης με το διαδύκτιο που έχω - δεν βρήκα χρόνο να τις "ανεβάσω" και στο φόρουμ.
Μάχος.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Μάχος είπε:
πρόσθεσα κάποιες΄ΝΕΕΣ' φωτογραφίες.
Υπάρχουν μόνο στο blog μου - λόγω της κακής ποιότητας της σύνδεσης με το διαδύκτιο που έχω - δεν βρήκα χρόνο να τις "ανεβάσω" και στο φόρουμ.
Μάχος.
μολις τις ειδα, η λεξη πολυ καλο αποτελεσμα ειναι μικρη,εισαι στα τοπ 10 στον κοσμο :worshipper :worshipper :worshipper
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

καλημέρα - και ευχαριστώ για τα καλά λόγια.
......αλλά μήπως υπερβάλεις λίγο? αφορά "kapamarou"
Οκ, κάλο το αποτέλεσμα αλλα τόσο ? δε νομίζω! ;D
 
Μπλουζα