m3e36 (friend), FUE, 3978g, 17-18/11/2000

alex7

Well-Known Member
Manly Man εκανα κι εγω..σε λιγες μερες κλεινω 2 μηνο.
Δεν θέλω ομως να κανω παρουσιαση γιατι ξερω οτι θα επηρεαστεί αρνητικα η ψυχολογια μου απο τις ευστοχες κριτικές των μελών πραγμα που δε θέλω γιατι ήδη εχω καποια οικογενειακα προβληματα αυτο το διάστημα που με ταλαιπωρουν.
ΔΕΣΜΕΥΟΜΑΙ ομως οτι στο 10 μηνο θα κανω μια συνοπτικη παρουσιαση του πριν και του μετα για να υπαρχει σαν αρχειο και η περιπτωση μου στο forum.
Λιγα λογια για την περιπτωση μου:
*Εχω κάνει μεχρι τωρα 2 strip
1900grafts την πρωτη + 1200 την δεύτερη φορα.(αμφιβαλω αν μπηκαν τοσα)
*ειμαι norwood 5+
*Η δοτρια εξαντλημένη. Max αριθμος διαθεσιμων grafts 3000-3200.
*καταφεραμε να βγαλουμε αυτη τη φορα 2490grafts
*ζητησα απο το γιατρο να κλεισουμε τους κροταφους και στη μεση ακριβως της hairline το κενό που ειχα και τα υπολοιπα να τα απλωσουμε οπου ειχα κενα ωστε με toppik να μπορω να εχω μια αξιοπρεπη εικονα.
Πιστεύω θα το πετυχουμε αυτο που εχω στο μυαλο μου...
Θα σας κανω μια παρουσίαση στο 10μηνο..
Να και μερικες φωτο..
ΠΑΡΑΚΑΛΩ μην σχολιασετε κανενας την περιπτωση μου..
ΜΟΝΟ του φιλου μου σε αυτο το νημα..
Αν μη τι άλλο θα έχεις βελτίωση μεγάλη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Έτσι ακριβώς αλλά εδώ στην Ελλάδα/Κύπρο το να μπείς σε πύκνωση φοβίζει όλους τους γιατρούς,για αυτό είπα και πιο πάνω ,ποιος θα αναλάβει τέτοιο έργο;

Κάνεις λάθος που δεν θα μπορούσαμε να αναλάβουμε το συγκεκριμένο περιστατικό.
 

Gianney

Well-Known Member
Κάνεις λάθος που δεν θα μπορούσαμε να αναλάβουμε το συγκεκριμένο περιστατικό.
Ναι η αλήθεια είναι ότι ξέχασα ότι μιλάμε για μεταμόσχευμενα μαλλιά και όχι μαμισια.Σε μαμισια δηλ σε διάχυτη αραίωση πάνω με ανάγκη πύκνωσης θα μπαίνατε;;;
 

Gianney

Well-Known Member
Άρα εσύ @vlafo αν μπεις για πυκνώση δεν θα έχεις να ανησυχείς για τπτ αφού έχεις τα μμ ούτε για shock loss κτλ έτσι;
 

vlafo

Well-Known Member
Άρα εσύ @vlafo αν μπεις για πυκνώση δεν θα έχεις να ανησυχείς για τπτ αφού έχεις τα μμ ούτε για shock loss κτλ έτσι;
Έχω να ανησυχώ ποιός το είπε αυτό?
Δεν είναι και τόσο εύκολο να αυξήσεις πυκνότητα και να την πας εκεί που θέλεις.
Τουλάχιστον στην Ελλάδα δεν μου έχει δείξει κανείς ότι το κάνει.
Με αυτή τη λογική και ο Stripar που αύξησε πυκνότητα από 100g σε 120g θα το έκανε εδώ.
Αναλόγως τι θέλεις να κάνεις και το βαθμό δυσκολίας.
 

alex7

Well-Known Member
Έχω να ανησυχώ ποιός το είπε αυτό?
Δεν είναι και τόσο εύκολο να αυξήσεις πυκνότητα και να την πας εκεί που θέλεις.
Τουλάχιστον στην Ελλάδα δεν μου έχει δείξει κανείς ότι το κάνει.
Με αυτή τη λογική και ο Stripar που αύξησε πυκνότητα από 100g σε 120g θα το έκανε εδώ.
Αναλόγως τι θέλεις να κάνεις και το βαθμό δυσκολίας.
Τέτοιες δουλειές αποδεδειγμένα κάνει η Ximena Vila
 

Gianney

Well-Known Member
Έχω να ανησυχώ ποιός το είπε αυτό?
Δεν είναι και τόσο εύκολο να αυξήσεις πυκνότητα και να την πας εκεί που θέλεις.
Τουλάχιστον στην Ελλάδα δεν μου έχει δείξει κανείς ότι το κάνει.
Με αυτή τη λογική και ο Stripar που αύξησε πυκνότητα από 100g σε 120g θα το έκανε εδώ.
Αναλόγως τι θέλεις να κάνεις και το βαθμό δυσκολίας.
Ναι αλλα ο stripar ήταν ειδική περίπτωση,με την κάθετη φορά κτλ.Εδω για να καταλάβω φοβούνται την πύκνωση γενικά η μόνο σε μαμισια μαλλιά που έχουν διάχυτη αραίωση;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Ναι αλλα ο stripar ήταν ειδική περίπτωση,με την κάθετη φορά κτλ.Εδω για να καταλάβω φοβούνται την πύκνωση γενικά η μόνο σε μαμισια μαλλιά που έχουν διάχυτη αραίωση;
Ειδική περίπτωση ήταν η τρίχα του όχι η πύκνωση.
Η πύκνωση είναι πύκνωση,απλά ο βαθμός δυσκολίας ο δικός του ήταν τεράστιος λόγω της πολύ μεγάλης πύκνωσης που είχε και την ανέβαζε και άλλο.
Εγώ αυτό που έχω δει και είμαι σίγουρος,είναι πως είτε μαμά είτε μεταμοσχευμένα δεν μπαίνουνε.
 

Gianney

Well-Known Member
Ειδική περίπτωση ήταν η τρίχα του όχι η πύκνωση.
Η πύκνωση είναι πύκνωση,απλά ο βαθμός δυσκολίας ο δικός του ήταν τεράστιος λόγω της πολύ μεγάλης πύκνωσης που είχε και την ανέβαζε και άλλο.
Εγώ αυτό που έχω δει και είμαι σίγουρος,είναι πως είτε μαμά είτε μεταμοσχευμένα δεν μπαίνουνε.
Οπότε φίλε εσύ υποθέτω θα κοιτάξεις εξωτερικό,παρόλο που ο John είπε η hdc το κάνει
 

vlafo

Well-Known Member
Οπότε φίλε εσύ υποθέτω θα κοιτάξεις εξωτερικό,παρόλο που ο John είπε η hdc το κάνει
Gianney
Δεν είπα ποτέ ότι θέλω πύκνωση και ούτε πως θα προχωρήσω σε δεύτερη επέμβαση.
Άλλοι το είπαν για μένα.
Μιλάμε λες και έχει ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα.
5ο μήνα είμαι και μέχρι τώρα δόξα το Θεό πάει μια χαρά.
Στο τέλος θα κάνω αξιολόγηση και θα εξωτερικεύσω τις σκέψεις μου.
 

Aldo

Well-Known Member
Πως καταλήξαμε/τε ότι ο vlafo χρειάζεται πύκνωση σε αυτή την περίοχη ενώ ειανι ακομ στον 5 μήνα ;; :D
Τι λέτε ; Έχετε δει άλλους στον 5 μήνα πως είναι ; Ο vlafo δεν έχει καμία σχέση με κανεναν απ όσους έχω δει (*) .....
θα κάνει τρελη Μπούκλα στο 9 μηνο περίπου και θα τρίβουμε τα μάτια μας(όχι πως δεν το κάνουμε ήδη , βλέπε τελευταίες φωτό ) !!

σορρυ ρε vlafo το έγραφα την ώρα που εσυ ανέβασες το δικό σου ...
Συγνώμη m3 , θα πρπεει να συνεχιστεί η περίπτωση vlafo στο νήμα του !
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
John
Case σαν το δικό μου με αύξηση πυκνότητας σε 2 μμ κάνετε?

Τι εννοείς έτσι πως είσαι να ξανά μπεις για μεταμόσχευση για να προσθέσεις μοσχεύματα? Γιατί πριν σε βάζαμε μέσα για μμ εκτός crown.

Παιδιά λοιπόν για να μιλήσω λίγο ξεκάθαρα. Επιφυλακτικοι είμαστε πιο πολλοί στους χαρακτήρες.
Σαν κλινική όπως βλέπετε κανένα μέλος που έχει κάνει μεταμόσχευση σε εμάς δεν παθιάζεται τόσο ούτε μας στηρίζει εδώ στο φόρουμ όπως γίνεται με τις υπόλοιπες κλινικές.
Συνήθως είναι πολλοί απαιτητικοί και αυστηροί μαζί μας και πολλές φόρες παίρνουν αποτελεσμα αλλά μας βγάζουν και την ψυχή.
Ίσως επειδή υπάρχει όνομα στην κλινική.
Πχ. αν ένα άτομο από το φόρουμ ήταν να κάνει σε εμάς μεταμόσχευση και έπαιρνε ένα Α' αποτελεσμα άλλα τελικά αποφάσισε να πάει στον Κ. Τυρκαλα ο οποίος του έδωσε το ίδιο αποτελεσμα σε εμάς ίσως να ζητούσε κάτι παραπάνω και να μην ήταν τόσο ευχαριστημενος αλλά στον Κ. Τυρκαλα να τον έβγαζε ήρωα λόγο του ότι είναι νέος στο παιχνίδι των μεταμοσχευσεων.

Υπάρχει ένας υποψήφιος πελάτης και μέλος ο οποίος μου έστειλε φωτογραφίες για να μπει για μεταμόσχευση ανάμεσα σε αρκετά μαμά μαλλιά.
Θα τον παρακαλεσω να ανεβάσω μια πανοραμική φωτογραφία του το κεφάλι για να δείτε που θα γίνει αν προχωρήσει σε μεταμόσχευση.

Επίσης ασθενείς του εξωτερικού και δύσκολα περιστατικά τους βάζουμε ευκολότερα για μεταμόσχευση.

Εδω έχουμε παραδείγματα pantel τα οποία πήραν αποτελεσμα και μας δυσφήμιζε όσο δεν πάει σε όλα τα νήματα. Πήρε και δωρεάν δεύτερη μεταμόσχευση και τα μέλη από εκεί που υποστήριζαν τον pantel ενώ πήρε αποτελεσμα στην τελική πήραν το μέρος τις κλινικής και τον μπαναρισε και ο cvial.... άλλα η βλακεία είναι ανίκητη και φτάνει αυτό το παράδειγμα για να σε κάνει ζημιά ακόμη και η στάση των μελών που έδειξε υποστήριξη στην κλινική.

Άλλο παράδειγμα του Γεωργίου με το παλικάρι που έκανε μμ στο crown και είχε shock loss. Εμείς σαν κλινική το είχαμε απορρίψει για μμ και είδατε τι έγινε με τον Γεωργίου μετά.
Φαντάσου να τον βάζαμε μέσα και να πάθαινε τα ίδια τι σταύρωμα θα τρώγαμε.

Η στραβή δεν αργεί να γίνει και αν γίνει πχ με τον Κ. Τυρκαλα σε κάποιο περιστατικό τόσο σταύρωμα δεν θα πέσει.

Vlafo εσύ στο crown ψιλό ρίσκαρες ακόμη και σε κάλο γιατρό να πήγαινες αν γινόταν όμως μαλακια θα τον δικαιολογουσες πιο πολύ τον γιατρό αποτι εμάς.

Σε ξέρω ότι το εψαξες πολύ το θέμα με τις μεταμοσχευσεις και ήσουν απαιτητικός...ακόμη και με δίκη σου ευθύνη να προχωρούσες σε εμάς για μεταμόσχευση στο crown αν δεν πήγαινε κάτι καλά θα γινόταν χαμός όμως δεν θα έκανες το ίδιο με τον Κ. Τυρκαλα.
Βλέπε παράδειγμα με τον ντόρο και τα 1000 μοσχεύματα που υπήρξε αλλά και πάλι τον δικαιολογητε.
Πολλοί μας ακόμη δεν έχουμε καταλάβει τι έχει γίνει και διαβάσαμε όλο το νήμα.

Ακόμη και λάθος στο μέτρημα να έγινε δεν μας το είπε κάποιος γιατρός....αυτό έχει βγάλει και συμπέρασμα ο cvial σαν ελαφρυντικό ας πούμε.
 

vlafo

Well-Known Member
John
θα σου απαντήσω εν συντομία.
Ναι αυτό ρωτάω,αν αποφάσιζα π.χ την πυκνότητα μου να την πάω από 50 σε 70 επεμβαίνετε?Το κάνετε?

Το όλο σκεπτικό σου έχει ένα λογικό ειρμό και υπόβαθρο αλλά μέχρι ενός σημείου.
Αυτό έχει βάση,γιατί ο Τιρκαλάς είναι ένας γιατρός που δεν τον ξέραμε και λογικό είναι να είμαστε πιο ελαστικοί μέχρι να σιγουρευτούμε.
Η Hdc είναι χρόνια στο προσκήνιο και είμαστε πιο αυστηροί.Αυτό δε σημαίνει ότι και εκεί δεν έχουν γίνει λάθη και σφάλματα,τα νήματα υπάρχουν και τα ξέρουμε,(δεν κατηγορώ όλοι κάνουνε)αλλά επειδή έχει πολύ μεγάλο πλήθος αποτελεσμάτων,σου παρέχει ασφάλεια.
Το crown δε ρίσκαρα κάνεις λάθος,δεν πίεσα καθόλου το γιατρό,μόνος του μου είπε ότι μπαίνει με απόλυτη ασφάλεια και όταν τα ξυρίσαμε,είδε ακριβώς και μου είπε χαρακτηριστικά,ανετότατα δουλεύω.
Οι ξένοι γιατροί δεν το συζητάμε όλοι μπαίνανε

Όσον αφορά τα χαμένα g που έγινε ο περιβόητος ντόρος,δεν το προσπεράσαμε έτσι αλλά αν θυμάσαι καλά με σταυρώσανε κυριολεκτικά.Άρα μη λες ότι μόνο εσάς θα σταυρώνανε .

Δεν έχω παραθέσει ακόμα τη συνολική αξιολόγηση του αποτελέσματος μου και ούτε τις συνολικές εξηγήσεις.
Περιμένετε και θα δείτε δεν τελειώσαμε ακόμα.

Νομίζω δεν έχει κάποιος παράπονο από τη συνολική μου παρουσίαση και τις απαντήσεις γενικότερα.
Υπομονή.
 

alex7

Well-Known Member
Στα 2.5 ευρώ δεν είναι?
Φίρμα η Villa αλλά δεν εμπιστεύομαι γυναίκα.
Ξέρω ήταν δίπλα στον Lorenzo.
Η αλήθεια είναι δεν την έχω μελετήσει σε βάθος για να έχω καθαρή εικόνα.
Πως ; Είδες τη hairline του Lorenzo από κοντά .Είναι μπετόν .Η Vila την έφτιαξε
 
Μπλουζα