m3e36 (friend), FUE, 3978g, 17-18/11/2000

m3e36

Well-Known Member
Να θυμησω οτι ο φιλος μου ήταν ετσι αρχικα...
 

Συνημμένα

  • 20201101_184211_HDR(1).jpg
    20201101_184211_HDR(1).jpg
    854.8 KB · Προβολές: 189
  • 20201101_183917(1).jpg
    20201101_183917(1).jpg
    443.7 KB · Προβολές: 219

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Πάει πολύ καλά.
Θα δει στο τέλος μεγάλη διαφορά.
Η φυσικότητα του παντως είναι το κάτι άλλο.
 

Gianney

Well-Known Member
Ο φίλος μας έβαλε τόσα grafts όσα ο @vlafo περίπου.Τωρα συνειδητοποιώ το μπετόν αρμέ που πήγε να φτιάξεις φίλε.
 

vlafo

Well-Known Member
Ο φίλος μας έβαλε τόσα grafts όσα ο @vlafo περίπου.Τωρα συνειδητοποιώ το μπετόν αρμέ που πήγε να φτιάξεις φίλε.
Έτσι είναι φίλε Gianney
Όταν κάνεις τη δουλειά σωστά και οχι πασαλίματα,τότε παίρνεις αυτό που πραγματικά πρέπει.
 

Gianney

Well-Known Member
Έτσι είναι φίλε Gianney
Όταν κάνεις τη δουλειά σωστά και οχι πασαλίματα,τότε παίρνεις αυτό που πραγματικά πρέπει.
Ετσι ακριβώς βέβαια και εδώ ο φίλος με τόση έκταση έκανε καλή δουλίτσα, βέβαια κάνα 1,5 κ για πυκνώση και είναι τζετ.Αλλα εδώ σε θέλω σε ποιον πας για αυτό;;Αν βγάλουμε την safe επιλογή από εξωτερικό.
 

manly_Man

Well-Known Member
Ο φίλος μας έβαλε τόσα grafts όσα ο @vlafo περίπου.Τωρα συνειδητοποιώ το μπετόν αρμέ που πήγε να φτιάξεις φίλε.
Άλλες ανάγκες ο ένας άλλες ο άλλος. Είναι τιμιότατο πάντως το αποτέλεσμα του φίλου με τόσα μοσχεύματα σε τέτοια τεράστια επιφάνεια και έχει ακόμα να δώσει. Και λογικό είναι να μη κλείσει τελείως. Αν θέλει να κλείσει τις επιφάνειες θα πρέπει να ξαναμπεί για επέμβαση, αλλά εξαρτάται από τον ίδιο αν θέλει ή όχι.
 

Gianney

Well-Known Member
Άλλες ανάγκες ο ένας άλλες ο άλλος. Είναι τιμιότατο πάντως το αποτέλεσμα του φίλου με τόσα μοσχεύματα σε τέτοια τεράστια επιφάνεια και έχει ακόμα να δώσει. Και λογικό είναι να μη κλείσει τελείως. Αν θέλει να κλείσει τις επιφάνειες θα πρέπει να ξαναμπεί για επέμβαση, αλλά εξαρτάται από τον ίδιο αν θέλει ή όχι.
Έτσι ακριβώς αλλά εδώ στην Ελλάδα/Κύπρο το να μπείς σε πύκνωση φοβίζει όλους τους γιατρούς,για αυτό είπα και πιο πάνω ,ποιος θα αναλάβει τέτοιο έργο;
 

manly_Man

Well-Known Member
Έτσι ακριβώς αλλά εδώ στην Ελλάδα/Κύπρο το να μπείς σε πύκνωση φοβίζει όλους τους γιατρούς,για αυτό είπα και πιο πάνω ,ποιος θα αναλάβει τέτοιο έργο;
Πύκνωση με πύκνωση διαφέρει. Αλλο να έχεις ηδη υψηλή πυκνότητα και να θες να την αυξήσεις κι αλλο και αλλο ας πούμε να έχεις 30 και να την πας 40 ή 45. Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν νομίζω να είχε θεμα ο Τυρκαλας να μπει για πύκνωση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα γιατί να έχει θέμα γενικότερα. Μιλάμε για μμ μαλιά όχι μαμά.
 
  • Like
Reactions: spi

hijikos

Active Member
μια χαρα ειναι η πυκνοτητα και η φυσικοτητα αριστη. ο τιρκαλας τα παει καλα και στα δυο.
 

aeratos28

Just aeratos
Όντως ποιος ο λόγος που μιλάτε για φόβο σε πύκνωση σε μεταμοσχευμενα μαλλιά??χιλιοσυζητημενα πράγματα είναι αυτά..μόνο σε ατζαμή και τυφλό γιατρό αν πάει θα έχει πρόβλημα για σοκλος.
 

manly_Man

Well-Known Member
Φυσικά και δεν υπάρχει ιδιαίτερος φόβος για πύκνωση σε μεταμοσχευμένα μαλλιά εκτός και αν πέσεις σε κανέναν χασάπη. Εγώ απλά μίλησα για αυξημένη δυσκολία όταν έχεις ήδη υψηλή πυκνότητα και θες να την αυξήσεις κι άλλο (όχι ότι υπάρχει φόβος), σε σχέση με το να έχεις πχ 30 κ να πας 40-45. Ο φίλος @Gianney αναρωτήθηκε αν μπορεί κάποιος να κάνει πύκνωση στην Ελλάδα-Κύπρο, και δεν καταλαβαίνω τον λόγο γιατί να μη μπορεί.
 

Gianney

Well-Known Member
Φυσικά και δεν υπάρχει ιδιαίτερος φόβος για πύκνωση σε μεταμοσχευμένα μαλλιά εκτός και αν πέσεις σε κανέναν χασάπη. Εγώ απλά μίλησα για αυξημένη δυσκολία όταν έχεις ήδη υψηλή πυκνότητα και θες να την αυξήσεις κι άλλο (όχι ότι υπάρχει φόβος), σε σχέση με το να έχεις πχ 30 κ να πας 40-45. Ο φίλος @Gianney αναρωτήθηκε αν μπορεί κάποιος να κάνει πύκνωση στην Ελλάδα-Κύπρο, και δεν καταλαβαίνω τον λόγο γιατί να μη μπορεί.
[/QUOTE]
Ναι έχετε δίκιο καθώς μιλάμε για μμ μαλλιά και όχι μαμισια.Ενα στοιχείο που αλλάζει όλη την έκβαση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldo

Well-Known Member
πολυ ωραιο μεχρι στιγμης, περιμενω ενα 30-40 % οσν αφορα πυκνοτητα-καλυψη, εαν το παρει για μενα ειναι βασιλιας και του το ευχομαι.

Εκει που θελω να σταθω ομως ειναι η φυσικοτητα που εχουν αυτες οι cowlick hairline, πραγματικα μου αρεσει πολυ και του παει.
 

witcher

Well-Known Member
Φαίνεται όντως πολύ μεγάλη η αλλαγή στο πριν-μετά! Και θα δώσει και άλλο σε φύτρωση-κάλυψη...
 

m3e36

Well-Known Member
Πάει καλά ο φίλος σου. @m3e36 τελικά θα κάνεις και εσύ επέμβαση στον Τυρκαλά;
Manly Man εκανα κι εγω..σε λιγες μερες κλεινω 2 μηνο.
Δεν θέλω ομως να κανω παρουσιαση γιατι ξερω οτι θα επηρεαστεί αρνητικα η ψυχολογια μου απο τις ευστοχες κριτικές των μελών πραγμα που δε θέλω γιατι ήδη εχω καποια οικογενειακα προβληματα αυτο το διάστημα που με ταλαιπωρουν.
ΔΕΣΜΕΥΟΜΑΙ ομως οτι στο 10 μηνο θα κανω μια συνοπτικη παρουσιαση του πριν και του μετα για να υπαρχει σαν αρχειο και η περιπτωση μου στο forum.
Λιγα λογια για την περιπτωση μου:
*Εχω κάνει μεχρι τωρα 2 strip
1900grafts την πρωτη + 1200 την δεύτερη φορα.(αμφιβαλω αν μπηκαν τοσα)
*ειμαι norwood 5+
*Η δοτρια εξαντλημένη. Max αριθμος διαθεσιμων grafts 3000-3200.
*καταφεραμε να βγαλουμε αυτη τη φορα 2490grafts
*ζητησα απο το γιατρο να κλεισουμε τους κροταφους και στη μεση ακριβως της hairline το κενό που ειχα και τα υπολοιπα να τα απλωσουμε οπου ειχα κενα ωστε με toppik να μπορω να εχω μια αξιοπρεπη εικονα.
Πιστεύω θα το πετυχουμε αυτο που εχω στο μυαλο μου...
Θα σας κανω μια παρουσίαση στο 10μηνο..
Να και μερικες φωτο..
ΠΑΡΑΚΑΛΩ μην σχολιασετε κανενας την περιπτωση μου..
ΜΟΝΟ του φιλου μου σε αυτο το νημα..
 

Συνημμένα

  • Polish_20210624_020110944.jpg
    Polish_20210624_020110944.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 216
  • Polish_20210624_020149401.jpg
    Polish_20210624_020149401.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 203
  • Polish_20210624_020250303.jpg
    Polish_20210624_020250303.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 211
  • Polish_20210624_020317765.jpg
    Polish_20210624_020317765.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 207
Μπλουζα