m3e36 (friend), FUE, 3978g, 17-18/11/2000

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό είναι σωστό. Η κατανομή των g δεν ήταν αυτή που έπρεπε στις περιοχές που έπρεπε. Το δέσιμο μμ με τα πλάγια μαμα είναι υψίστης σημασίας. Πάντα προδίδει τις μμ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Δύο σημεία την προδίδουν εδώ για μένα..και το δέσιμο με τα πλαϊνά και η hairline.πολλες οι τρίχες μπροστά μόνες τους..χρειάζεται δεύτερη επέμβαση με 2000 grafts προς επιδιόρθωση όλων αυτών και για να πετύχει και την πυκνότητα που χρειάζεται..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και αυτό που έγραψες είναι σωστό. Αυτή η εικόνα, είναι εικόνα ανθρώπου που πάσχει από ΑΑ (μιλάω για την μπροστινή περιοχή). Γενικά ο Τυρκάλας έχει μια τάση να πετάει πολλές ξεκάρφωτες τρίχες μπροστά θεωρώντας ότι προσφέρουν στην φυσικότητα. Κάποιες φορές το πετυχαίνει, κάποιες όχι. Γενικά όταν οι τρίχες είναι χοντρές (όπως εδώ) δίνουν μια εικόνα αραίωσης και όχι φυσικότητας. Το σωστό είναι λίγες τρίχες (μονότριχα) λίγο μπροστά και μια μικρή ασυμμετρία.
 

aeratos28

Just aeratos
Ισχύει..δεν χρειάζονται τόσες.με λιγότερες γίνεται σωστότερη δουλειά...και αυτές που θα είναι ,θα πρέπει να είναι πιο κοντά στη hairline.οχι σε τόση απόσταση.ετσι θα δείχνει φυσικότερο το σύνολο.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Αυτό με τις τρίχες μόνες τους μπροστά και μένα δεν μ'αρέσει που το βλέπω γενικά να το κάνει. Προτιμώ πιο μαζεμένες τις τρίχες με μικρές ασυμμετρίες στο transition zone. Θεωρώ πως πρέπει να το αλλάξει.
 

m3e36

Well-Known Member
Σωστό αυτό cvial ,όντως το σημείο έχει θέμα.φαινεται η επεμβαση εκεί.εγω νομίζω πως σε αυτό,φταίει και το κατέβασμα γενικά της hairline.θα μπορούσαν με ένα πόντο πιο πάνω τη hairline,να γίνει εξοικονόμηση grafts και να χρησιμοποιηθούν σε αυτά τα σημεία που τώρα φέγγουν..σε γενικές γραμμές έχει πάει καλά ,αλλά ότι χρειάζεται ένα ακόμα χειρουργείο είναι δεδομένο..εντύπωση μου κάνει αυτό που είπα ο m3..για το crown.γτ φοβήθηκε το shockloss ο γιατρός?δεν κάνει θεραπεία ο φίλος?
Δεν ξερω γιατι το φοβήθηκε αερατε.αυτη την απορία την εχω και γω.στο πρωτο ραντεβου που πηγαμε μαζι με το φιλο οταν του ειπαμε για το crown ετσι οπως τον εβλεπε ηταν επιφυλακτικος και ειχε πει μπορει νανβαλουμε καμια 150αρια
Την μερα ομως της επεμβασης που ο φιλος μου του το ξαναθυμησε ηταν καθετα αρνητικος και του ειπε μπορει να κανουμε ζημια
Να βαλω 200 και να φυγουν 200 και να κανουμε μια τρυπα ατο νερο.αυτο ακριβως του ειχε πει.
Τον λογο δεν τον ξερω..
 

Bigk

Well-Known Member
Αντε πάλι θα πάω για γυαλιά καινούργια μου φαίνεται...
Screenshot_20220110-114734_Chrome.jpg
Screenshot_20220110-114626_Chrome.jpg
 

m3e36

Well-Known Member
Δεν μπηκαν grafts πίσω από την μπλε γραμμή..
Αδερφε αν είσαι απο θεσσαλονικη να σε δωσω το τηλ του φίλου μου να συναντηθείτε.
Δεν εχω κανενα λογο να σου πω ψέματα.
Αν εισαι απο πανω στειλε p.m να τον δεις απο κοντα.
Οι γωνιες απο τις οποιες ειναι τραβηγμένες οι φωτο ξεγελουν
 

jersey

Well-Known Member
Η αλλαγή στην εικόνα του φίλου είναι πολύ μεγάλη, και το κατάφερε κιόλας με τα ελάχιστα χρήματα που δαπάνησε για αυτή την επέμβαση (1 ευρώ/g)...Για πύκνωση μπορεί να ξαναμπεί επίσης να το κάνει πιο πυκνό. Να το χαίρεται ο φιλος σου m3e36!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Ναι
Ο πιο αποκαλυπτικός φωτισμός είναι αυτος από πάνω όπως εδώ. Το αποτέλεσμα είναι καλό αλλά πάσχει φανερά, ειδικά στις ενώσεις με τις πλάγιες περιοχές κάνοντας την μμ να φαίνεται. Ο φίλος εδώ έβαλε 3987 x 2.66 = 10.605 τρίχες. Εγώ με πολύ παρόμοιο pattern (αυτός είχε περισσότερο μαλλί στην άδεια περιοχή) έβαλα σε 2μμ 2552+2701-700 (ενίσχυση στα πλάγια) = 4553 x 1.96 = 8.924, δηλαδή 15% λιγότερες τρίχες. Νομίζω ότι για τις τρίχες που έβαλε δεν πήρε το optimum.

Προβολή συνημμένου 44212
Ναι αλλά εσύ μοντ έπαιξες και με τα καλά χαρακτηριστικά της τρίχας σου πάχος,ότι είναι σγουρα και χρωμα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και αυτός καλή τρίχα έχει και όπως είπα είχε και πιο πολύ μαλλί στην περιοχή από εμένα. Το σγουρό δεν είναι πλεονέκτημα γιατί "σβωλιάζει" και αφήνει κενά. Δεν το έγραψα τόσο για την σύγκριση, ήταν απλά απάντηση στον Bobby που ανέφερε εμένα για 6229g. Εδώ το λάθος είναι η ένωση με τα πλάγια και τα πολλά σκόρπια στην hairline, φύτρωση μια χαρά έχει.
 

oreo

Well-Known Member
Το δέσιμο με τις γέφυρες δεν είναι καλό ναι, αλλά οι διάσπαρτες τρίχες στην hairline είναι αυτές που του δίνουν την φυσικότητα που πρέπει. Δεν φταίει το γεγονός οτι είναι διάσπαρτα τοποθετημένες αλλά οτι χρειάζεται επιπλέον graft για να δείξει. Όσο πιο μεγάλη τρίχα έχεις τόσο αυτό θα κλωτσάει στο μάτι, ειδικά όταν συνδυάζεται με δίτριχα στην hairline. Το είχα γράψει παλιότερα σε ένα άλλο video που είχε ανεβάσει ο φίλος , οτι η εικόνα είναι ανθρώπου με διάχυτη αραίωση, όχι όμως εικόνα μεταμοσχευμένου.
Σε νορμάλ συνθήκες και απο την απόσταση που βλέπει και αντιλαμβάνεται το μάτι , θα είναι ελάχιστα τα κακώς κείμενα
 

Gianney

Well-Known Member
Ναι στο δέσιμο ήθελε και άλλα , φαίνεται ένα κενό σαφώς.
Και αυτός καλή τρίχα έχει και όπως είπα είχε και πιο πολύ μαλλί στην περιοχή από εμένα. Το σγουρό δεν είναι πλεονέκτημα γιατί "σβωλιάζει" και αφήνει κενά. Δεν το έγραψα τόσο για την σύγκριση, ήταν απλά απάντηση στον Bobby που ανέφερε εμένα για 6229g. Εδώ το λάθος είναι η ένωση με τα πλάγια και τα πολλά σκόρπια στην hairline, φύτρωση μια χαρά έχει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το ίδιο λέμε, αν βάλεις και άλλα g δεν θα είναι τόσο διάσπαρτες. Όταν η τρίχα είναι μπροστά από την hairline 4-5mm και έχει κανονικό πάχος δεν είναι νορμαλ, πρέπει να είναι λεπτότερη, αυτό είναι νόμος, γιατί στην φύση (που θέλουμε να μιμηθούμε) πάσχει από ΑΑ. Μπορείς να βάλεις όσες διασπαρτές θες, αυτό είναι καλό και προσδίδει φυσικότητα, απλά πρέπει να είναι σχετικά κοντά στην definite zone για να μην τονίζονται. Φυσικά αυτά που γράφουμε είναι λεπτομέρειες που μάλλον τις περισσότερες φορές βλέπουμε μόνο εμείς.
 

aeratos28

Just aeratos
Εμείς τα βλέπουμε,για αυτό είναι και το φόρουμ όμως..αυτά συζητάμε..γτ γέμισε από κάτι τυπακια το φόρουμ που ακόμα δεν γράφτηκαν,έχουν και γλώσσα και λένε τις μαλακίες που λένε .σε άλλο νήμα,η ίδια συζήτηση αν γινόταν θα άρχιζαν να βρίζουν προς απάντηση στα λεγόμενα αυτά..και δεν έχουν ιδέα τι λέμε και εκφέρουν και άποψη..αυτό γίνεται κάνα δυο χρόνια τώρα με τα τυπακια.
 

Gianney

Well-Known Member
Το ίδιο λέμε, αν βάλεις και άλλα g δεν θα είναι τόσο διάσπαρτες. Όταν η τρίχα είναι μπροστά από την hairline 4-5mm και έχει κανονικό πάχος δεν είναι νορμαλ, πρέπει να είναι λεπτότερη, αυτό είναι νόμος, γιατί στην φύση (που θέλουμε να μιμηθούμε) πάσχει από ΑΑ. Μπορείς να βάλεις όσες διασπαρτές θες, αυτό είναι καλό και προσδίδει φυσικότητα, απλά πρέπει να είναι σχετικά κοντά στην definite zone για να μην τονίζονται. Φυσικά αυτά που γράφουμε είναι λεπτομέρειες που μάλλον τις περισσότερες φορές βλέπουμε μόνο εμείς.
Εγώ επ ευκαιρία θέλω να πω ,αυτά που βλέπουμε εμείς για την ακρίβεια οι πιο γνωστές όπως εσύ και άλλα μέλη πως γίνεται να μην τα βλέπουν οι γιατροί ;μήπως δεν θέλουν να βγάζουν σούπερ αποτελέσματα;Όχι φυσικά ..μήπως δεν είναι εφικτό πάντα;..οκ σε κάποιες περιπτώσεις ναι.Τ άλλο να φταίει;
 

Ronaldo

Well-Known Member
Εμείς τα βλέπουμε,για αυτό είναι και το φόρουμ όμως..αυτά συζητάμε..γτ γέμισε από κάτι τυπακια το φόρουμ που ακόμα δεν γράφτηκαν,έχουν και γλώσσα και λένε τις μαλακίες που λένε .σε άλλο νήμα,η ίδια συζήτηση αν γινόταν θα άρχιζαν να βρίζουν προς απάντηση στα λεγόμενα αυτά..και δεν έχουν ιδέα τι λέμε και εκφέρουν και άποψη..αυτό γίνεται κάνα δυο χρόνια τώρα με τα τυπακια.
χαχαχα.. Η κλασσική ατάκα που έγινε μόδα τελευταία "Αφού ο πελάτης είναι ευχαριστημένος, άρα οφείλουμε να είμαστε και εμείς" :p:D
 

aeratos28

Just aeratos
Μα και ο πελάτης δεν δέχεται κουβέντα ..δεν είναι θέμα γιατρών.μιλαμε είναι ντουγάνια οι τύποι..
χαχαχα.. Η κλασσική ατάκα που έγινε μόδα τελευταία "Αφού ο πελάτης είναι ευχαριστημένος, άρα οφείλουμε να είμαστε και εμείς" :p:D
 
Μπλουζα