m3e36 (friend), FUE, 3978g, 17-18/11/2000

bobby

Well-Known Member
Απλα το θέμα είναι ότι όταν οι σκοτεινές φωτογραφίες δίνονται από τον ίδιο τον γιατρό,αυτό είναι κάτι που επιβαρύνει ακόμα πιο πολύ τον γιατρό που έκανε την μμ
Θα συμφωνήσω ότι δεν είναι σωστό, ειδικά για τις επίσημες παρουσιάσεις. Όπως προείπα οι συνθήκες πρέπει να είναι ίδιες αλλιώς δεν βγαίνει ξεκάθαρη εικόνα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Bobby να τα κάνει τα "μαγικά" του ο Πάνος..αλλά να ξέρουμε και τι βλέπουμε έτσι?? Εδώ θα δεις λοιπόν,ένα περιστατικό τελείως καραφλο,το οποίο έκανε μια διήμερη επέμβαση fue ,από την οποία βγηκαν σχεδόν 4000 grafts..το τερμάτισε δλδ στην εξαγωγή ο γιατρός.ποσα αλλά να του έβγαζε?? Και γτ να ρισκάρει να βγάλει παραπάνω με κίνδυνο να κάνει ζημιά στη δοτρια..το όριο είναι αυτό..τα περίπου 4000 σε μια διήμερη..ας δούμε φωτισμένη ακόμα τη ληπτρια εννοείται..μόνο που εδώ είναι σε εξωτερικές συνθήκες ήδη οι φωτό..ένα αυτό..
Δεύτερο.αυτο που πρέπει να εστιάσεις σε αυτό που έγραψε ο Πάνος είναι άλλο..
Στο γιατί σε ένα παρόμοιο περιστατικό,του πήρε ένα τόσο μικρό στριπ και του άφησε πίσω από hairline αυτό το κενό και κάνει καραφλοχτενισματα περιπλανητικα για να καλύψει αυτή την αραίωση.
Ο ένας,λοιπόν εξάντλησε κάθε τι δυνατό και ο άλλος πήγε πολύ συντηρητικά.ας απαντηθεί αυτό λοιπον και ας μπουν και ίδιες φωτό σε εξωτερικές συνθήκες και στο άλλο περιστατικό του Αναστασάκη και να φωτιστεί πάλι ..να είναι ίδιες οι συνθήκες ..(ας κάνω και εγώ το διάβολο


δικηγόρο)
Φίλε αεράτε συμφωνώ. Απλά για να είμαστε δίκαιοι και να μην λέει κάνεις ότι σιγοντάρουμε τον ένα ή τον άλλον, αν θέλει το κάνει ο Πάνος. Εννοείται ότι είναι διαφορετικά περιστατικά και διαφορετικές συνθήκες. Αλλά να συγκρίνεις «πατάτες με πατάτες» είναι δύσκολο στις ΜΜ γιατί κάθε κεφάλι, δότρια, τριχα, οργανισμός είναι διαφορετικά. Μόνο σε δίδυμους θα μπορούσες να κάνεις head to head σύγκριση….
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν με κατάλαβες..απλά μείνε στο κομμάτι του γτ ο ένας έβγαλε όσα είναι το όριο να βγουν χωρίς προβλήματα στη δοτρια, και γτ ο άλλος πήγε ρελαντί στο 50% + ,από αυτά που θα μπορούσε να βγάλει και να είναι αναγκασμένος για καραφλοχτενισματα ο ασθενής..
 

bobby

Well-Known Member
Δεν με κατάλαβες..απλά μείνε στο κομμάτι του γτ ο ένας έβγαλε όσα είναι το όριο να βγουν χωρίς προβλήματα στη δοτρια, και γτ ο άλλος πήγε ρελαντί στο 50% + ,από αυτά που θα μπορούσε να βγάλει και να είναι αναγκασμένος για καραφλοχτενισματα ο ασθενής..
Σε κατάλαβα αδερφέ.

Απλά συνυπολόγισε κόστος και ταλαιπωρία και την μεγάλη αλλαγή στην εικονα του (εννοείται θα μπορούσε να ήταν καλύτερη με περισσότερα graft ή να γίνει και τούμπανο με 2ηΜΜ για πύκνωση - ξανά κόστος ταλαιπωρία). Αυτό λέω, ας λάβουμε υποψη και αυτούς τους παράγοντες.

Τονίζω δεν μιλάω για τον φιλο στο παρόν νήμα. Για μένα ο εδώ φίλος, με μια ΜΜ και το μέγεθος προβλήματος του, νομίζω πήρε σχεδόν το μέγιστο.

Για το άλλο νήμα μιλάω που έκανε ο Πάνος τα «μαγικά» του.
 

aeratos28

Just aeratos
Ναι κατάλαβα bobby .είναι ταλαιπωρία σίγουρα.για αυτό πρέπει να μαζεύεται σωστά με κάθε επέμβαση το κάθε σημείο ώστε να μην ταλαιπώρησε τζάμπα.
 

m3e36

Well-Known Member
Θα συμφωνήσω ότι δεν είναι σωστό, ειδικά για τις επίσημες παρουσιάσεις. Όπως προείπα οι συνθήκες πρέπει να είναι ίδιες αλλιώς δεν βγαίνει ξεκάθαρη εικόνα.
Bobby θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου οτι για να βγαλουμε σωστο συμπέρασμα θα επρεπε η φωτογράφιση καθε φορα να γινεται στο ιδιο σημείο με το ιδιο φως και το ιδιο κινητο η φωτογραφική.
Στην συγκεκριμένη παρουσιαση εχω πει εξαρχης οτι μς το φιλο μου εχουμε 200κμ απόσταση.εχω μονο Κυριακή ελςυθερη μερα να συναντηθω μαζι του και προκύπτουν ολο απροοοπτα και το ακυρωνουμε.
Μεχρι ομως το 12 μηνα εννοειται πως θα τον δω θα τον φωτογραφήσω και θα τον βιντεοσκοπησω και θα παρουσιασω οσο μπορω καλύτερα αυτο που θα βλέπω με τα ματια μου.
Τελος θα ηθελα να πω οτι προσωπικά δεν ειμαι με κανεναν γιατρό ουτε κανω την παρουσίαση επειδή εγινα φιλος με τον τυρκαλα.
Καλως η κακως ( θα φανει στο αποτέλεσμα) εγω και ο φιλος μου επιλεξαμε τον τυρκαλα να κανουμε την μεταμοσχευση μας.
Εξαρχης ενημερωσαμε και οι 2 τον γιατρο οτι τα περιστατικα μας θα τα παρουσιασουμε στο forum.το γνωριζε εξαρχής αυτο το πράγμα.
Αποψη μου ειναι οτι εφοσον ο γιατρός ξερει οτι η δουλειά του θα εκτεθει στο forum θα δωσει τον καλύτερο του εαυτό (το κατι τι παραπανω) για να διαφημιστει και ο ιδιος.
Ετσι ειμαστε ολοι ωφελημένοι .και εμεις σαν πελατες ο γιατρος θα μας προσεξει πιο πολυ εφόσον ξερει οτι η δουλειά του "εκτίθεται "δημοσίως αλλα και ο γιατρός εφοσον παρουσιάζει καλα αποτελέσματα η δουλειά του και η ζήτηση ανεβαινουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Bobby θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου οτι για να βγαλουμε σωστο συμπέρασμα θα επρεπε η φωτογράφιση καθε φορα να γινεται στο ιδιο σημείο με το ιδιο φως και το ιδιο κινητο η φωτογραφική.
Στην συγκεκριμένη παρουσιαση εχω πει εξαρχης οτι μς το φιλο μου εχουμε 200κμ απόσταση.εχω μονο Κυριακή ελςυθερη μερα να συναντηθω μαζι του και προκύπτουν ολο απροοοπτα και το ακυρωνουμε.
Μεχρι ομως το 12 μηνα εννοειται πως θα τον δω θα τον φωτογραφήσω και θα τον βιντεοσκοπησω και θα παρουσιασω οσο μπορω καλύτερα αυτο που θα βλέπω με τα ματια μου.
Τελος θα ηθελα να πω οτι προσωπικά δεν ειμαι με κανεναν γιατρό ουτε κανω την παρουσίαση επειδή εγινα φιλος με τον τυρκαλα.
Καλως η κακως ( θα φανει στο αποτέλεσμα) εγω και ο φιλος μου επιλεξαμε τον τυρκαλα να κανουμε την μεταμοσχευση μας.
Εξαρχης ενημερωσαμε και οι 2 τον γιατρο οτι τα περιστατικα μας θα τα παρουσιασουμε στο forum.το γνωριζε εξαρχής αυτο το πράγμα.
Αποψη μου ειναι οτι εφοσον ο γιατρός ξερει οτι η δουλειά του θα εκτεθει στο forum θα δωσει τον καλύτερο του εαυτό (το κατι τι παραπανω) για να διαφημιστει και ο ιδιος.
Ετσι ειμαστε ολοι ωφελημένοι .και εμεις σαν πελατες ο γιατρος θα μας προσεξει πιο πολυ εφόσον ξερει οτι η δουλειά του "εκτίθεται "δημοσίως αλλα και ο γιατρός εφοσον παρουσιάζει καλα αποτελέσματα η δουλειά του και η ζήτηση ανεβαινουν.
Συμφωνώ σε όλα! Ο φίλος σου, πιστεύω ότι για το μέγεθος του προβλήματος του, πήρε σχεδόν το μέγιστο με μια ΜΜ. Και να μην κάνει τίποτα άλλο είναι μια χαρά! Αν κάνει και 2η ΜΜ για πύκνωση τότε θα γίνει τούμπανο.
 

veg

Active Member
μοιαζει πολυ καλο αποτελεσμα , μερα με νυχτα απο την πριν κατασταση του , αντε τωρα να μας πει 'κανεις δεν καταλαβε τιποτα ' , εγω πιστευω σε ξαδελφο του αν παει και κατσει διπλα αν δεν του μιλησει δεν θα τον καταλαβει .

2 παρατηρησεις
-για να εκτιμησουμε την φυσικοτητα στο 100% μονο η ζωντανη εικονα θα ηταν κριτηριο , ακομα και η καλη φωτο καπου υστερει , δεν εχει σημασια αν το ματι περναει μεσα , αλλα αν το γενικο pattern ειναι στην ζωντανη εικονα φυσικο .Ομως ο φιλος που μας στελνει τις φωτο εχει κανει πολυ καλη δουλεια και σε φωτο και σε βιντεο ,ποσο μαλλον οταν προκειται για αλλον .

- αν τα χτενιζει προς τα πισω αλλα πλαγια θα ειχε καλυτερη καλυψη αλλα αυτο ειναι και θεμα γουστου
 

m3e36

Well-Known Member
8μηνες και 1βδομαδα
Λοιπον κυριοι μολις γυρισα απο θάλασσα.βρεθηκαμε με τον φιλο μου για μπανιο.
Αυτο που ειδα με τα ματια μου ειναι το εξης:
πες οτι τον συναντάς στον δρόμο και πιανεται κουβεντα όρθιοι.
καποιος που δεν τον ξέρει δε νομιζω να καταλαβει απολυτως τιποτα ουτε να πει ααα αυτος αρχισε χάνει τα μαλλια του.
Απο μπροστά οπως τον κοιτας φαινεται μια χαρα.
Οταν τον λες σκυψε να σε δω λιγο (πανοραμικα) τοτε φαινεται δέρμα σε καποια σημεια.θελει δρομο ακομα...
Όπως μου ειπε απο τον 6ο μηνα προς τον 7ο ειδε περισσοτερη πυκνωση απ οτι απο τον 7ο στον 8ο.δηλαδη αυτος ο μηνας δεν εξελιχθηκε τοσο καλα οσο περιμενε.
Προσωπικα πιστεύω οτι σε ενα 2 μηνο θα κλεισει εντελως και δεν θα "φεγγιζει" καθολου και θα μιλαμε για ενα αρκετά καλο αποτέλεσμα.
Αναμονη λοιπον για το τελικο αποτελεσμα..
 

Συνημμένα

  • Polish_20210725_213715247.jpg
    Polish_20210725_213715247.jpg
    2.4 MB · Προβολές: 299
  • Polish_20210725_213605090.jpg
    Polish_20210725_213605090.jpg
    2.8 MB · Προβολές: 273
  • Polish_20210725_213504575.jpg
    Polish_20210725_213504575.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 268
  • 20210725_184512(1).jpg
    20210725_184512(1).jpg
    1.4 MB · Προβολές: 279
  • 20210725_184518(1).jpg
    20210725_184518(1).jpg
    1.2 MB · Προβολές: 262

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
πολυ ωραια και ωραιο βιντεο . Απλα με 4000 μοσχευματα απο μπροστα ως πισω ειναι νομιζω σχεδον αδυνατο να μη φαινεται δερμα , ολο και κατι θα φαινεται παντα . Εδω μπορει να φαινεται δερμα και σε περιστατικα που βαλαν και αρκετα παραπανω απο 4000 σε τετοια εκταση . Σε αντιθεση με το αλλο περιστατικο του τυρκαλα που συζητουσαμε τις προαλες , αυτο επισης εχει μια μεση πυκνοτητα γυρω στα 30/cm2 μονο που εδω φυτρωσαν ολα η τελος παντων σχεδον ολα. Αυτη ειναι η εικονα καποιου με μεση πυκνοτητα 30/cm2 με φουλ φυτρωση . Πετυχημενη επεμβαση , εβγαλε τα λεφτα της μια χαρα . Μπραβο . Εγω στη θεση του θα ημουν πολυ χαρουμενος .
 

spi

Well-Known Member
Πολύ καλό αποτέλεσμα μεγάλη φυτρωση σωστή σχεδίαση. Νομίζω πως παίρνει το μέγιστο. Με τέτοιο πρόβλημα και με τόσα grafts δεν νομίζω πως θα γινόταν κάτι καλύτερο έτσι όπως έγινε η μμ
 

Dob31

Active Member
m3e36
Ο φιλος σου σκεφτεται να μπει και για 2η ωστε να απογειωσει το αποτελεσμα;
 

m3e36

Well-Known Member
m3e36
Ο φιλος σου σκεφτεται να μπει και για 2η ωστε να απογειωσει το αποτελεσμα;
Οχι dob.αυτος κι ετσι όπως ειναι τωρα δεν τον πειράζει.το ιδιο ελεγε και η κοπελα του σημερα.μια χαρα εισαι του λεγε δε χρειαζεται να κανεις κατι.
Βεβαια αυτο που του ειπα εγω και συμφωνεί και ο ιδιος ειναι να περιμένουμε να περασουν λιγα χρονια να δουμε κατα ποσο θα υποχωρήσει το crown.και τοτε να μπει για crown και μια επιπλεον πύκνωση για τουμπανιασμα.
 

aeratos28

Just aeratos
Aυτο να κάνει..ας περιμένει λίγο και το crown και μπαίνει άλλη μια και ολοκληρώνει το αποτέλεσμα..
Έτσι ,θα κατακλυσουμε τα μπιτσομπαρα οι πρώην καραφλακηδες..χαχαχαχαχαχαχαχαχα, είναι δικα μας τα μπιτσομπαρα.χαχαχα
 

veg

Active Member
αριστο αποτελεσμα οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ , στεκεται και ετσι μια χαρα και τιποτα να μην κανει στην συνεχεια .
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
8μηνες και 1βδομαδα
Λοιπον κυριοι μολις γυρισα απο θάλασσα.βρεθηκαμε με τον φιλο μου για μπανιο.
Αυτο που ειδα με τα ματια μου ειναι το εξης:
πες οτι τον συναντάς στον δρόμο και πιανεται κουβεντα όρθιοι.
καποιος που δεν τον ξέρει δε νομιζω να καταλαβει απολυτως τιποτα ουτε να πει ααα αυτος αρχισε χάνει τα μαλλια του.
Απο μπροστά οπως τον κοιτας φαινεται μια χαρα.
Οταν τον λες σκυψε να σε δω λιγο (πανοραμικα) τοτε φαινεται δέρμα σε καποια σημεια.θελει δρομο ακομα...
Όπως μου ειπε απο τον 6ο μηνα προς τον 7ο ειδε περισσοτερη πυκνωση απ οτι απο τον 7ο στον 8ο.δηλαδη αυτος ο μηνας δεν εξελιχθηκε τοσο καλα οσο περιμενε.
Προσωπικα πιστεύω οτι σε ενα 2 μηνο θα κλεισει εντελως και δεν θα "φεγγιζει" καθολου και θα μιλαμε για ενα αρκετά καλο αποτέλεσμα.
Αναμονη λοιπον για το τελικο αποτελεσμα..

Προσωπικα θεωρω το αποτελεσμα πολυ καλο, όχι αρκετα καλο.
Ο άνθρωπος έιναι γεματος από "φαλακρος" με μια ΜΕΤ.
Το αν φαινεται λιγο δερμα ειναι αδιάφορο, διότι 99 στους 100 δεν θα το προσεξουν και αν ρωτηθούν θα το περιγραψουν ως "εχει πολυ μαλλι!", και 1 στους 100 που μπορει να το προσεξει δεν ειναι ΄λογος να ξαναμπει σε χειρουργειο και έξοδα.
 
Μπλουζα