Kostas1989, fue, μπίρου, 2903grafts, 17-18/06/2016 (νικητής κλήρωσης)

Dim10

Active Member
Παρόλο που στην DHI παιζουν μαξ με 1.500-1.600 εξαγωγης grafts ανα συνεδρια εχω πατηρησει οτι η Μπιρου κανει session μεχρι και 3.000 grafts. Οπως ο @mikegad αν θυμαμαι καλα η και εσυ @Kostas1989.
Νομιζω Μπιρου και Παπανικολαου ειναι οτι πιο safe και αξιολογο μεχρι στιγμης
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Φιλε πολυ καλο το αποτελεσμα κατα τη γνωμη μου. Πολυ φυσικο και χωρις απωλειες δεδομενου οτι στην ουσια εκανες πυκνωση η οποια εγγυμονει κινδυνο shock loss. Ειχες παντου μαλλια αλλα λιγα και τωρα εχεις παντου αλλα περισσοτερα, δεν εγινε επεμβαση σε γυμνες περιοχες. Νομιζω πηγε πολυ καλα η περιπτωση σου. Οντως η hairline δε χτιστηκε σα φραχτης, αλλα ειναι ισως φυσικοτερο ετσι και εφοσον τα χτενιζεις προς τα κατω αυτο ουτε καν φαινεται. Απο τις πανοραμικες πριν την επεμβαση και στο 8 μηνο φαινεται εμφανης διαφορα. Αν και η τωρινη ειναι καπως πιο σκοτεινη απο την αντιστοιχη αρχικη, ωστοσο φαινεται μεγαλη βελτιωση. Δε ξερω αν θα βελτιωθει κ αλλο η εικονα , αλλα ακομα και να μην, εχεις ενα ηδη αξιοπρεπες αποτελεσμα.
 

athenian

Well-Known Member
Απο φυσικοτητα παντως το αποτελεσμα ειναι αριστο,οφειλουμε να λεμε και κανα καλο λογο για τις ελληνικες κλινικες οταν τον αξιζουν.
 

aeratos28

Just aeratos
Dim10 παίζουν σε grafts ανάλογα με το τι λεφτά θα δώσεις..και βέβαια με το τι δοτρια έχει ο καθένας..ανα συνέδρια ο μέσος όρος είναι εκεί που ειπες..όμως έχουν γίνει και μεγαλύτερες εξαγωγές όπως αυτή του Βαγγελη που σε μία συνέδρια του έβαλαν σχεδόν 2000grafts..από εκεί και πέρα όμως αν πας και 2η μέρα συνεχόμενη η εξαγωγή μπορεί να φτάσει και τα 3000grafts όπως εδώ στον φίλο Κωστα..δεν έγινε το session του Κωστα σε μία μέρα.αλλά σε 2..και γενικά όσοι κάνουν manual fue ,όπου και αν κοιτάξεις σε 2 μέρες βγάζουν αυτά τα grafts,όχι σε μια
 

Dim10

Active Member
Dim10 παίζουν σε grafts ανάλογα με το τι λεφτά θα δώσεις..και βέβαια με το τι δοτρια έχει ο καθένας..ανα συνέδρια ο μέσος όρος είναι εκεί που ειπες..όμως έχουν γίνει και μεγαλύτερες εξαγωγές όπως αυτή του Βαγγελη που σε μία συνέδρια του έβαλαν σχεδόν 2000grafts..από εκεί και πέρα όμως αν πας και 2η μέρα συνεχόμενη η εξαγωγή μπορεί να φτάσει και τα 3000grafts όπως εδώ στον φίλο Κωστα..δεν έγινε το session του Κωστα σε μία μέρα.αλλά σε 2..και γενικά όσοι κάνουν manual fue ,όπου και αν κοιτάξεις σε 2 μέρες βγάζουν αυτά τα grafts,όχι σε μια
Εχεις δικιο σωστος
Δε φαινοταν να εχει και την τελεια δοτρια ο φιλος , τωρα δε ξερω , με γυμνο ματι καποιος λαθος θα κάνω προφανως , κ ομως η Μπιρου εκανε πολυ καλη δουλεια γ αυτο το επισημαίνω
 

Kostas1989

Member
Καλησπέρα, είχα πάλι αρκετό καιρό να κάνω update αλλά να 'μαι και πάλι εδώ με φρέσκο υλικό, σχεδόν 11 μήνες μετά την μμ. Νομίζω ότι τους τελευταίους μήνες είμαι ίδιος, δεν μπορώ προσωπικά να καταλάβω ουσιαστική διαφορά. Θυμίζω πως στην περίπτωση μου το μεγάλο μπαμ έγινε κάπου μεταξύ Σεπτέμβρη και Οκτώβρη, δηλαδή χοντρικά στους 4-5 μήνες μετά την μμ. Πλέον το μόνο που κάνω είναι να βάζω Regaine μία φορά τη μέρα (κάποιες φορές το ξεχνάω κιόλας για να είμαι ειλικρινής), γενικά δεν με αγχώνει πλέον η τριχόπτωση σαν ζήτημα, απλά έχω πει ότι λογικά σε κάνα δύο χρονάκια θα κάνω μια μικρή συμπληρωματική να τα πυκνώσω λίγο ακόμα, χωρίς όμως να με απασχολεί προς το παρόν.

Όποιος με ρωτάει συμβουλευτικά, απλά του λέω να το κάνει. Από τη στιγμή που τα φέρνει πέρα οικονομικά, δεν υπάρχει λόγος να το βασανίζει πολύ στο κεφάλι του, απλά να αναμένει ρεαλιστικά αποτελέσματα και όχι το μαλλί που είχε στα 17 του!

Μια σημείωση, σε αυτές τις φώτο είμαι τελείως ακούρευτος (πάνω από μήνα), όπως ακριβώς ήμουν και στις φωτογραφίες που τραβήχτηκαν την μέρα πριν κάνω την μμ, που είχα πάει τελείως ακούρευτος. Άρα οι συγκεκριμένες προσφέρονται και για καλύτερη σύγκριση του πριν με το σήμερα.

Εύχομαι καλό καλοκαίρι, καλά μαλλιά και καλά μυαλά! Να περνάτε καλά
ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΑ(8).JPG
ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΑ(13).JPG
ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΑ(12).JPG
ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΑ(15).JPG
ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΑ(18).JPG
ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΑ(19).JPG
ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΑ(8).JPG ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΑ(13).JPG ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΑ(12).JPG ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΑ(15).JPG ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΑ(18).JPG ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΑ(19).JPG ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΑ(8).JPG ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΑ(13).JPG ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΑ(12).JPG ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΑ(15).JPG ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΑ(18).JPG ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΑ(19).JPG
 

koumparos

Well-Known Member
Ωραιες φωτο που δειχνουν ρεαλιστικα το αποτελεσμα (ειδικα η πανοραμικη).Οπωςδηποτε χρειαζεσαι πυκνωση διοτι τωρα φενεται ανομοιομορφο το αποτελεσμα και νεος σχεδιασμος hairline.Kαλο καλοκαιρι και σε σενα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Καθαρες οι φωτο αλλα hairline απο οτι καταλαβαινω δεν θα δουμε kostas1989. Δεν εβαλες μια φωτο να δουμε την τοποθετηση εκει και στις υπολοιπες ερχεται απο πισω το μαλλι.
Οπως και να εχει να το χαιρεσαι και καλο καλοκαιρι ;)
 

hater_of_baldness

Active Member
Μου θυμίζει αρκετά το δικό μου αποτέλεσμα στη DHI - μέτρια πυκνότητα, κακή hairline, καλή φυτρωση. Ελπίζω να μη συνεχιστεί η τριχόπτωση σου και να είσαι 100% ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα που έχεις. Εγώ δεν ήμουν σε τόσο ευχαριστημένος γι'αυτο μετά από 3 χρόνια πήγα για 2η σε άλλη κλινική για hairline και πύκνωση.

Σημασία εχει να το ευχαριστηθείς όσο κρατήσει! Σου εύχομαι ολόψυχα να κρατήσει πολλά χρόνια!! :)
 

athenian

Well-Known Member
Οι φωτογραφιες ειναι τουλαχιστον ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ,το ιδιο και το χτενισμα.Δεν βλεπουμε καθολου hairline.Καλο θα ηταν η DHI να γνωριζει οτι τουλαχιστον εδω απευθυνεται σε ατομα που εχουν ασχοληθει αρκετα με το θεμα και δεν εντυπωσιαζονται απο ''περιτεχνες'' φωτογραφιες και χτενισματα.Δεν φταις εσυ φιλε Κωστα,αυτοι εβγαλαν τις φωτογραφιες και σε αυτους τα χωνω.Ευχομαι να χαρεις το μαλλι σου!!
 

dimitris50423

Well-Known Member
Οι φωτογραφιες ειναι τουλαχιστον ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ,το ιδιο και το χτενισμα.Δεν βλεπουμε καθολου hairline.Καλο θα ηταν η DHI να γνωριζει οτι τουλαχιστον εδω απευθυνεται σε ατομα που εχουν ασχοληθει αρκετα με το θεμα και δεν εντυπωσιαζονται απο ''περιτεχνες'' φωτογραφιες και χτενισματα.Δεν φταις εσυ φιλε Κωστα,αυτοι εβγαλαν τις φωτογραφιες και σε αυτους τα χωνω.Ευχομαι να χαρεις το μαλλι σου!!

Το μηκος του μαλλιου ειναι μεγαλο και τα εφεραν ολα μπροστα. Στο ζουμ φαινεται.
Στη hairline επεσε χτενισμα παντως. Ειχα ζητησει απο τον κωστα να βαλει απο μονος του μια φωτο με σηκωμενα μαλλια αλλα δεν.
Ο mikegad που εκανε στην ιδια κλινικη βαζει αψογες φωτογραφιες παντως απο μονος του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

P70

Active Member
Ενταξει παιδια, ασχετως hairline, ο ανθρωπος αλλαξε την εικονα του, τι να λεμε. Αν ψαχνεις μεταμοσχευση που να μην φεγγιζει σε πανοραμικη, μαλλον εχεις προσδοκιες εκτος λογικης. Εμενα μου αρεσει σαν αποτελεσμα, να το χαιρεσαι.
 

Kostas1989

Member
Ρε παιδιά έλεος, δεν με χτενισε κανένας, έτσι είναι τα μαλλιά μου με φυσική κλίση προς τα κάτω απο όταν γεννήθηκα. Ανεβαζω μέχρι και φωτο από το νηπιαγωγείο για του λόγου το αληθές! Δεν υπάρχει θέληση να κρύψουμε τίποτα, οποίος θέλει ας μου στείλει να κανονισουμε συνάντηση να με δει και από κοντά, τι άλλο να πω. Ανεβαζω τώρα διάφορες που τράβηξα μολις από το κινητό μου (πήγα για κούρεμα προχτες) και άλλη μία που χα βγάλει στην κλινική πριν κάνα δυο μήνες που με την χτένα τα κρατάνε προς τα πάνω. Ελπιζω να σας βοηθήσει. Εγω πάντως πραγματικά είμαι 100% ικανοποιημενος όσον αφορά την αναλογία αποτελέσματος και προσδοκιών πριν το κάνω. Ειδικά τώρα κουρεμένος με πολύ κοντά τα πλαϊνά εμένα μου φαίνεται πολύ ωραίο αυτό που βλέπω.
5TS.JPG
IMG_20170514_173622_348.jpg
IMG_20170514_173649_631.jpg
IMG_20170514_173713_190.jpg
IMG_20170514_173747_040.jpg
IMG_20170514_174024_665.jpg
IMG_20170514_174108_351.jpg
Από κει και πέρα δεν δηλώνω ειδικός στις μ.μ., οι περισσότεροι εδώ μέσα ξερετε σίγουρα καλύτερα
 

felaini

Active Member
Μια χαρα φιλε μου ειναι να τα χεραισε.. απο φυσικοτητα αψογο λες κ δεν εχεις κανει τιποτα ποτε.. τωρα νομιζω πως ισως λιγο επρεπε να προσεξουν την hairline γιατι εαν ας πουμε βαλεις ζελε κ τα κανεις προς τα πισω ολα θα φενεται σαν αλλιωμενη η hairline.. παντως ειναι αρκετα καλο!! Μπραβο κ τζαπε τι λες τωρα;;
 

aeratos28

Just aeratos
Μην τα αφήνεις να μακραίνουν πολύ τα μαλλιά..όσο μακραίνει η τρίχα δείχνει λεπτότερη και εσύ αραιοτερος..σε αυτό το μήκος κράτησε τα..δείχνουν πιο πυκνά..νομίζω ότι για την αραίωση σου είσαι σε καλό επίπεδο..σίγουρα θα χρειαστείς και άλλη μία της ταξης των 1500grafts στο μέλλον για να διορθώσεις κάποιες αδυναμίες.από την αρχή ήσουν για εκεί γύρω στα 4000-4500 grafts..καλή συνέχεια
 

aeratos28

Just aeratos
Φίλε felaini,μεταμοσχευση και ζελες δεν γίνεται..εκτός και αν είσαι παρά πολύ μικρό norwood και κανεις dense packing για αποκατάσταση της μικρής αραίωσης που έχεις..εδώ το παιδί ήταν φαλακρός σχεδόν όλος.για ζελεδες συζητάμε?
Μια χαρα φιλε μου ειναι να τα χεραισε.. απο φυσικοτητα αψογο λες κ δεν εχεις κανει τιποτα ποτε.. τωρα νομιζω πως ισως λιγο επρεπε να προσεξουν την hairline γιατι εαν ας πουμε βαλεις ζελε κ τα κανεις προς τα πισω ολα θα φενεται σαν αλλιωμενη η hairline.. παντως ειναι αρκετα καλο!! Μπραβο κ τζαπε τι λες τωρα;;
 

felaini

Active Member
Αερατε Δεν μπορεις να βαζεις προιοντα σταιλινγκ (ζελε λακ κτλ)σε μεταμοσχευμενα μαλια; δεν το ξερα αυτο.. ! Θα φενονται πιο αραιομενα κ ετσι γιαυτο ε; κατι τελος παντων να το κραταει οπως κερι ξερω γω...
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε μπορείς να βάλεις.δεν θα πάθουν τίποτα..απλά ο ζελες κολάει τα μαλλιά μεταξύ τους και δείχνουν αραιά σε ένα κανονικό κεφάλι με φουλ μαλλί..σκεψου κάποιος που δεν είχε μαλλιά,έκανε επέμβαση και έχει τα μισά μαλλιά από ένα κανονικό κεφάλι να βάλει και ζελέ πως θα δείχνουν..κρανίου τόπος.
 

naruto

Well-Known Member
Μου αρέσει πολυ το αποτέλεσμα σου φίλε Κώστα .έχεις μια ώριμη Norwood 2 hairline με μια μικρή φυσική υποχώρηση .
Τα grafts που έβαλες προφανώς κ δεν έφταναν για όλη την επιφάνεια .Το σημαντικότερο είναι πως το μαλλί σου δείχνει τέρμα φυσικό .Κ μην ξεχνάμε πως έκανες πύκνωση κ υπήρχε μεγάλος κίνδυνος για shockloss,το οποίο όμως ευτυχώς δεν συνεβη.Να χαίρεσε το μαλλί σου κ την ψ6χολογοα σου πλέον.

Σχετικά με styling χρησιμοποιήστε κερί και θα με θυμηθείτε .Δίνει κ κράτημα και επιπλέον όγκο στο μαλλί
 

athenian

Well-Known Member
Φίλε Κώστα αν ξαναδιαβάσεις το ποστ μου θα δεις ότι δεν τα έχωσα σε σένα αλλά στην κλινική για την "πονηριά" στις φωτογραφίες. Σωστή φώτο είναι αυτή που ανέβασες με την χτένα. Το αποτέλεσμα είναι καλό και σου εύχομαι να το χαρείς και πάλι!
 
Μπλουζα