Kostas1989, fue, μπίρου, 2903grafts, 17-18/06/2016 (νικητής κλήρωσης)

Νικολας νικ

Well-Known Member
Χαίρομαι πραγματικά για σένα Κώστα που είσαι ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα σου, πολύ περισσότερο που έγινε δωρεάν, όλα τα άλλα είναι περιττά... εύχομαι να το χαρείς φίλε μου και να έχεις καλή διάθεση πλέον αν η φαλάκρα στο στέρησε, μπράβο από μένα και καλή συνέχεια!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Kostas1989 μην τρελενεσαι ρε..δεν θα κράξει κανείς.ούτε είπε κανείς ότι πηγες να εξαπατησεις..σε καμιά περίπτωση..απλά σου είπα φίλε για την hairline..δεν είπα ούτε ότι την κρύβεις ούτε τίποτα..ότι δεν είναι όπως πρέπει.από εκεί και πέρα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα..ούτε για τσακωμό ούτε τίποτα.peace.!;)
 

Kostas1989

Member
Χαίρετε χαίρετε, έχω πολύ καιρό να μπω αλλά εδώ είμαι πάλι με νέο υλικό. Τις συγκεκριμένες τις τραβήξαμε πριν κάνα μήνα, δηλαδή είναι ακριβώς στο 8μηνο, απλά καθυστέρησα λίγο να τις ανεβάσω. Επί της ουσίας, μετά το μεγάλο μπαμ που έγινε κάπου μεταξύ Σεπτέμβρη και Οκτώβρη (θυμίζω ότι η επέμβαση έγινε μέσα Ιουνίου), από τον Νοέμβριο και μετά απλά έχω κάποιες μικροβελτιώσεις κάθε μήνα που για να είμαι ειλικρινής ο ίδιος δεν μπορώ να τις καταλάβω που με βλέπω κάθε μέρα, αλλά μου το λένε φίλοι και γνωστοί όταν βλεπόμαστε μία στο τόσο. Έχω μειώσει το τελευταίο δίμηνο και το Regaine χωρίς ευτυχώς να δω καμιά χοντρή τριχόπτωση, άντε να πετυχαίνω που και που καμιά τρίχα στο μαξιλάρι, πολύ νορμάλ πράγματα. Σιγά σιγά θα το ξανααυξήσω να δω αν θα πυκνώσει κι άλλο η ιστορία! Και κλείνοντας θα πω κάτι τελευταίο, κι ας κινδυνεύσω να χαρακτηριστώ υπερβολικός, δείγμα του πόσο ικανοποιημένος είμαι: έχω φτάσει στο σημείο να έχω σχεδόν ξεχάσει ότι πέρυσι τέτοια εποχή είχα χοντρό θέμα και έτρωγα πόση ώρα κάθε μέρα να κοιτάζομαι στον καθρέφτη και να ξενερώνω... Πλέον ειλικρινά δεν ασχολούμαι σχεδόν καθόλου με το μαλλί μου και έχω επικεντρωθεί σε όλα τα υπόλοιπα θέματα της καθημερινότητας, επαγγελματικά, οικογενειακά, γκομενικά, πράγμα που για μένα από μόνο του αποτελεί τεράστιο επίτευγμα. Εύχομαι να είστε όλοι καλά με καλή ψυχολογία και όσοι ακόμα το σκέφτεστε, σας προτείνω να πάρετε την απόφαση και να το κάνετε άμεσα, γιατί σε τέτοια θέματα θεωρώ ότι, όσο πιο πολύ το αναλύεις και το ψάχνεις, τόσο περισσότερο το μεγαλοποιείς στο κεφάλι σου χωρίς να χρειάζεται. Just do it που λέει και η nike! Χαιρετισμούς σε όλους
 

Συνημμένα

  • ΕΑ 8 ΜΗΝΟΥ (1).JPG
    ΕΑ 8 ΜΗΝΟΥ (1).JPG
    145.5 KB · Προβολές: 772
  • ΕΑ 8 ΜΗΝΟΥ (2).JPG
    ΕΑ 8 ΜΗΝΟΥ (2).JPG
    177 KB · Προβολές: 745
  • ΕΑ 8 ΜΗΝΟΥ (3).JPG
    ΕΑ 8 ΜΗΝΟΥ (3).JPG
    152.4 KB · Προβολές: 736
  • ΕΑ 8 ΜΗΝΟΥ (4).JPG
    ΕΑ 8 ΜΗΝΟΥ (4).JPG
    158.8 KB · Προβολές: 732
  • ΕΑ 8 ΜΗΝΟΥ (6).JPG
    ΕΑ 8 ΜΗΝΟΥ (6).JPG
    150.5 KB · Προβολές: 719
  • ΕΑ 8 ΜΗΝΟΥ (7).JPG
    ΕΑ 8 ΜΗΝΟΥ (7).JPG
    154.3 KB · Προβολές: 712
  • ΕΑ 8 ΜΗΝΟΥ (8).JPG
    ΕΑ 8 ΜΗΝΟΥ (8).JPG
    153.3 KB · Προβολές: 728
  • ΕΑ 8 ΜΗΝΟΥ (9).JPG
    ΕΑ 8 ΜΗΝΟΥ (9).JPG
    153 KB · Προβολές: 721
  • ΕΑ 8 ΜΗΝΟΥ (10).JPG
    ΕΑ 8 ΜΗΝΟΥ (10).JPG
    149.9 KB · Προβολές: 717

athenian

Well-Known Member
Μετριο το αποτελεσμα ως τωρα,ας περιμενουμε το 12μηνο.Καλο θα ηταν να ανεβει μια φωτο με τα μαλλια της hairline χτενισμενα προς τα πισω για να δουμε τι δουλεια εγινε εκει.Καλη συνεχεια στην φυτρωση!
 

Eltherion

Member
Συγχαρητηρια φιλε Κωστα για το αποτελεσμα σου,θα ηθελα να σε ρωτησω αν στην κλινικη σου κανανε και τις "προηγμενες εξετασεις που λενε οτι κανουν σε συνεργασια με το Πανεπιστήμιο,τεστ αλωπεκιας,dna τριχας κλπ"...και γενικοτερα τον οποιδηποτε γνωριζει κατι για τις συγκεκριμενες εξετασεις,εχουν καποια βαση,αξιζει να τις κανει καποιος η ειναι να χαμε να λεγαμε?
 

Tsek

Well-Known Member
Μετριο το αποτελεσμα ως τωρα,ας περιμενουμε το 12μηνο.Καλο θα ηταν να ανεβει μια φωτο με τα μαλλια της hairline χτενισμενα προς τα πισω για να δουμε τι δουλεια εγινε εκει.Καλη συνεχεια στην φυτρωση!
Εγώ θα έλεγα απόλυτα φυσικό look!!!
 

athenian

Well-Known Member
Η μιση μμ ειναι η hairline και εδω δεν εχει γινει καλη δουλεια.Παντως εκαναν ωραια διαχειρηση στην δοτρια και καταφεραν να μπουν μεσα σε προυπαρχοντα μαλλια χωρις απωλειες.Αν εφτιαχναν και hairline οπως ειπε ο Τασος θα ηταν πολυ καλο το αποτελεσμα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
dimitris50423 βλεπω τα like σου και απορω. Χαιρεσαι κατα βαθος? Χαιρεσαι οταν δεν παει καλα μια κλινικη εκτος απο αυτην που εκανες?
Αντε πες εμενα το επιπεδο μου ειναι ξεπεσμενο...Με σενα ομως τι γινεται?
Προτου κρινετε εμενα,κοιταξτε πρωτα και λιγο τον ευατο σας.
 

dimitris50423

Well-Known Member
γιαννη τρωγεσαι μαζι μου ρε φιλε. βλεπεις να εγραψα τιποτα να χαιρομαι για τα αδυναμα σημεια μεταμοσχευσεων πχ εδω στον kostas1989? συμφωνω οτι πετυχε καλυψη σε ολο το κεφαλι με θεμα στη hairline το οποιο δεν φαινεται καλα και στις φωτο.
ειδες να λεω κατι περιεργο για τον salonikio να χαιρομαι με το shockloss?. για εμενα οποιος εχει περασει τη διαδικασια της μμ και ξερει ποσο αγχωτικο ειναι θα επρεπε να ντρεπεται να λεει οτι χαιρεται καποιος για αποτυχιες μεταμοσχευσεων.
σε πειραξε που συμφωνησα με τον tasos33 και τον athenian? και εσυ εχεις κανει like δεν το βλεπεις?
τελειωσε το μην χαλαμε τα θεματα. οπου μου αρεσει θα κανω like και δεν θα σκεφτομαι τι θα σκεφτεις για αυτο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsek

Well-Known Member
Εαν είχε την χαρακτηριστική hair line των κλινικών θα φαινόταν πως είναι μμ. Δηλαδή αν τον φανταστώ με hairline Καπουτζίδη πχ θα έκανε μπαμ. Άποψή μου είναι πως επειδή δεν έχει διακριτή hairline φαίνεται απόλυτα φυσικό αποτέλεσμα. Εκεί κερδίζει η συγκεκριμένη μμ.
 

nine

Active Member
Εαν είχε την χαρακτηριστική hair line των κλινικών θα φαινόταν πως είναι μμ. Δηλαδή αν τον φανταστώ με hairline Καπουτζίδη πχ θα έκανε μπαμ. Άποψή μου είναι πως επειδή δεν έχει διακριτή hairline φαίνεται απόλυτα φυσικό αποτέλεσμα. Εκεί κερδίζει η συγκεκριμένη μμ.

κλασσικη περιπτωση αυτο που λες που πετανε ολα τα grafts μπροστα και φτιαχνουν πυκνη hairline/τσουλουφι και οι ζωνες οι μεσαιες και του crown εχουν διαφορα σε πυκνοτητα με την πρωτη γραμμη.
δυσκολα βλεπεις ατομα με μεγαλο προβλημα που εκαναν μμ με απιαστη πυκνοτητα hairline να ειναι βουρτσα σε ολο το κεφαλι
 

koumparos

Well-Known Member
Πηγαινε να σου φτιαξουν μια νεανικη hairline.Ειναι κριμα διοτι σε γενικες γραμμες τα πηγες πολυ καλα απο θεμα φυτρωσης και το αποτελεσμα φενεται ημιτελες.
 

piros75

Well-Known Member
Εμένα Κώστα μου αρέσει πάρα πολύ το αποτέλεσμά σου, απόλυτα φυσικό, δεν μπορείς με τίποτα να ξεχωρίσεις ότι έγινε κάτι.
 

piros75

Well-Known Member
Αυτό πάλι τι είναι; Εμένα γιατί δεν μου είπανε τίποτα γι' αυτό; Δωρεάν γίνεται και αν ναι με ποιο Πανεπιστήμιο;

Συγχαρητηρια φιλε Κωστα για το αποτελεσμα σου,θα ηθελα να σε ρωτησω αν στην κλινικη σου κανανε και τις "προηγμενες εξετασεις που λενε οτι κανουν σε συνεργασια με το Πανεπιστήμιο,τεστ αλωπεκιας,dna τριχας κλπ"...και γενικοτερα τον οποιδηποτε γνωριζει κατι για τις συγκεκριμενες εξετασεις,εχουν καποια βαση,αξιζει να τις κανει καποιος η ειναι να χαμε να λεγαμε?
 

giannis1991

Well-Known Member
μια χαρα ειναι το αποτελεσμα και για την hairline διαφωνω...οι μεταμοσχευσεις θελουν στρατηγικο πλανο και να εχεις περισσευουμενα γκραφτ για να εισαι ετοιμος για το χειροτερο....οπωςδηποτε δλδ πρεπει να κανεις υποχωρησεις...
 

Kostas1989

Member
Καλησπέρα, να τοποθετηθώ κι εγώ λίγο γιατί είχα μέρες να μπω. Λοιπόν, όσον αφορά την hairline, συμφωνώ ότι ίσως θα μπορούσε να ήταν μια ιδέα πιο πυκνή ΑΛΛΑ όπως είπε και κάποιος φίλος είναι το πρώτο σημείο από το οποίο καταλαβαίνεις ότι κάποιος έχει κάνει εμφύτευση. Οι περισσότερες απόπειρες που έχω δει είναι κατά τη γνώμη μου αποτυχημένες. Και επειδή το πρώτο πράγμα που τους είχα πει είναι ότι δεν θέλω να βγει αποτέλεσμα "ψεύτικο", δηλαδή μη φυσικό, χίλιες φορές όπως είμαι τώρα παρά να είχα μία γραμμή μπροστά που να φαίνεται τελείως τεχνητή. Εξάλλου τα μαλλιά μου έχουν από φυσικού τους κλίση προς τα κάτω άρα η γραμμή μου δεν πολυφαίνεται κιόλας. Και δεν πρόκειται να πάω να κάνω συμπληρωματική μμ μόνο για την hairline, γιατί μετά όταν με τον καιρό θα μου πέσουν τα μαμά μαλλιά που έχουν μείνει ακόμα, δεν θα μου έχουν μείνει grafts να δώσω από την δότρια και θα ψάχνω να βάλω από στήθος, πλάτη και π@υτσ@τριχες!!! Άρα προσέχω για να έχω και νιώθω μια χαρά όπως είμαι αυτή τη στιγμή.

Τώρα, όσον αφορά τις εξετάσεις κλπ που μου έκαναν, μου έκαναν αρχικά την κλασική διάγνωση που κάνουν σε όλους τους πελάτες πριν τη μμ, συμπλήρωσα και μπόλικα ερωτηματολόγια κυρίως ψυχομετρικά για κάποιες έρευνες που κάνουν σε συνεργασία με το Καποδιστριακό αν θυμάμαι καλά, ενώ σε μία από τις τελευταίες επισκέψεις μου, μου είπαν και περί του dna test, όπου παίρνουν ένα τριχοθυλάκιο από την λήπτρια και ένα από την δότρια και τα υποβάλλουν σε διάφορους ελέγχους για να δουν κληρονομική προδιάθεση κλπ. Θα το κάνω, αλλά δεν το έχουμε προγραμματίσει ακόμα για να σας πω περισσότερα. Λογικά θα κάνω απ' ότι μου είχαν πει και κάποια άλλη τονωτική θεραπεία με βάση το πλάσμα του αίματός μου αν δεν κάνω λάθος (αίμα που του κάνουν φυγοκέντριση ώστε να φύγουν τα ερυθρά αιμοσφαίρια και τα λοιπά κύτταρα ώστε να μείνει μόνο το άχρωμο πλάσμα, το οποίο εγχύουν με ένεση στην αδύναμη λήπτρια). Σε κάθε περίπτωση, θα ξαναπάω μέσα στην εβδομάδα από την κλινική και θα επανέλθω με νεότερα.

Εν κατακλείδι είμαι πολύ ικανοποιημένος γενικώς και που πύκνωσα τόσο και που δεν φαίνεται ότι έχω κάνει μμ. Σίγουρα βοήθησε ο οργανισμός μου που δεν απέρριψε πολλά από τα μοσχεύματα που βάλαμε, αλλά και η DHI έκανε πολύ επαγγελματική δουλειά. Πολλοί γνωστοί μου, μάλιστα, βλέποντας όλη μου την εξέλιξη από κοντά σκέφτονται να γίνουν πελάτες της.
 
Μπλουζα