Kostas1989, fue, μπίρου, 2903grafts, 17-18/06/2016 (νικητής κλήρωσης)

dimitris50423

Well-Known Member
Κωστα στους 2 μηνες σχεδον ολοι αδειοι ειμαστε μετα απο μεταμοσχευση. Βλεπω αρκετο μαλλι για διμηνο. Καλο θα ηταν σε καθε ανανεωση εκτος απο φωτο της κλινικης να βαζεις και δικες σου που θα τραβας εσυ. Βαλε και 2-3 φωτο τραβηγμενες απο εσενα. Καλη συνεχεια και απο μενα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris40

Active Member
Κωστα μια χαρα βλέπω πήγανε τα πραγματα και για σένα αν και είναι ακόμη νωρίς. Υπομονή προς το παρόν και σου εύχομαι να έχεις ένα σούπερ αποτέλεσμα.
 

piros75

Well-Known Member
Αχ αυτό το διάστημα μεταξύ δεύτερου και τέταρτου μήνα είναι ότι χειρότερο ξαφνικά εκεί που έχεις μαλάκια μετά από πολλά χρόνια, τα χάνεις σχεδόν όλα και φτου από την αρχή!!!
 

aeratos28

Just aeratos
κωστα πως παει η κατασταση??κανε καμια ενημερωση οποτε μπορεσεις..φιλε giannis1991 αν βάλει λες σε εντελώς καραφλη περιοχή..τοτε για ποια γύρω γύρω εννοεις ότι θα αραιωσουν???
 

giannis1991

Well-Known Member
Αερατε το λεω γτ ο Δημητρης λεει οτι στους 2 μηνες ολοι εθναι αδειοι...με λιγα λογια σεντινγκ εχουμε μονο ενδιαμεσα των μαμα μαλλιων απο εκει που μπηκαν τα μεταμοσχευμενα δλδ σε diffuse thinner πεειοχες?
 

aeratos28

Just aeratos
το ότι είσαι άδειος στους 2 μήνες ,το λέει ο δημητρης εννοώντας ότι αυτά που εβαλες ,τα μεταμοσχευμενα,έχουν πέσει όλα και ξεκινάει σιγά σιγά η διαδικασία φυτρωσης..αυτό που λες εσύ,ανάμεσα σε άλλα μαλλιά,αν πέσουν αυτά,λέγεται shockloss..και παίζει να μην ξαναβγούν πάλι.αυτος είναι και ο φοβος γενικά στην πύκνωση..τώρα αν είναι άδειο γενικά από πριν το σημείο δεν έχεις φόβους τέτοιους.απλά πέφτουν αυτά που εβαλες και από το 3ο μηνα και μετά ξεκινάνε να ξαναβγαίνουν όλα.
 

Kostas1989

Member
Παίδες χαιρετώ! Ανεβάζω φωτογραφίες που τραβήχτηκαν την Παρασκευή 7/10, πριν από 9 μέρες δηλαδή, όταν ήμουν περίπου στους 3,5 μήνες μετά την μμ. Έχω να πω ότι οι φωτογραφίες αδικούν κάπως (λόγω του δυνατού φλας) το έως τώρα αποτέλεσμα. Ήδη εδώ και καμιά 20ρια μέρες όλο το φιλικό μου περιβάλλον όποτε με βλέπει σχολιάζει την έντονη αλλαγή που έχει γίνει! Όποτε κοιτιέμαι στον καθρέφτη βλέπω συνεχώς νέες τριχούλες να ξεφυτρώνουν! Μεθαύριο κλείνω 4 μήνες από την επέμβαση. Μάλιστα, σκοπεύω να ανεβάσω εντός της εβδομάδας, όπως ζήτησε ένας φίλος παραπάνω, και 2-3 φωτογραφίες τραβηγμένες από το κινητό μου χωρίς φλας να δείτε για τι σας μιλάω. Ήδη είμαι αρκετά ικανοποιημένος με την ως τώρα πρόοδο και περιμένω να δω και τους επόμενους μήνες τι βελτίωση θα έχω...
 

Συνημμένα

  • ΕΑ 3.5 ΜΗΝΕΣ (2).JPG
    ΕΑ 3.5 ΜΗΝΕΣ (2).JPG
    117.2 KB · Προβολές: 1,004
  • ΕΑ 3.5 ΜΗΝΕΣ (4).JPG
    ΕΑ 3.5 ΜΗΝΕΣ (4).JPG
    107 KB · Προβολές: 961
  • ΕΑ 3.5 ΜΗΝΕΣ (5).JPG
    ΕΑ 3.5 ΜΗΝΕΣ (5).JPG
    115.9 KB · Προβολές: 1,017
  • ΕΑ 3.5 ΜΗΝΕΣ (6).JPG
    ΕΑ 3.5 ΜΗΝΕΣ (6).JPG
    124.8 KB · Προβολές: 1,014
  • ΕΑ 3.5 ΜΗΝΕΣ (7).JPG
    ΕΑ 3.5 ΜΗΝΕΣ (7).JPG
    115.2 KB · Προβολές: 961
  • ΕΑ 3.5 ΜΗΝΕΣ (8).JPG
    ΕΑ 3.5 ΜΗΝΕΣ (8).JPG
    117.5 KB · Προβολές: 962
  • ΕΑ 3.5 ΜΗΝΕΣ (9).JPG
    ΕΑ 3.5 ΜΗΝΕΣ (9).JPG
    105.1 KB · Προβολές: 959
  • ΕΑ 3.5 ΜΗΝΕΣ (10).JPG
    ΕΑ 3.5 ΜΗΝΕΣ (10).JPG
    117.6 KB · Προβολές: 992

piros75

Well-Known Member
Υπομονή Κώστα, είναι ακόμα νωρίς. Αν ήδη είσαι χαρούμενος που να δεις πόσο χαρούμενος θα είσαι στο 8μηνο.
 

Kostas1989

Member
Χαιρετώ μάγκες! Τελευταίο update με φωτογραφίες τραβηγμένες στο πεντάμηνο. Όπως βλέπετε ανέβασα και κάποιες δικές μου. Οι δικές μου τραβήχτηκαν κυριολεκτικά πριν πέντε λεπτά από το κινητό μου, ενώ οι άλλες από την κλινική τραβήχτηκαν πριν 5 μέρες που είχα πάει από εκεί για να δούμε πως πάει. Όπως νομίζω θα συμφωνήσετε το πράγμα πάει πολύ καλά! Ακόμα, επειδή οι προσδοκίες μου είναι ρεαλιστικές και από την αρχή δεν επιζητούσα το τέλειο, είμαι ήδη 100% ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα ακόμα και αν δεν υπάρξει περαιτέρω βελτίωση (εντάξει, δεν το συζητώ, άμα φυτρώσουν κι άλλες -πράγμα αρκετά πιθανό- θα κάνω πάρτι) :D

Περιμένω γνώμες, σχόλια, ερωτήσεις κλπ. Να 'στε όλοι καλά, και μια συμβουλή για κλείσιμο: πραγματικά όποιος το σκέφτεται να προχωρήσει σε μ.μ. να μην κωλώσει και να το κάνει! Αρκεί να πάει συνειδητοποιημένος ότι δεν πρόκειται, βέβαια, να γίνει όπως ήταν στα 15 του, αλλά θα αποκτήσει τέτοια πύκνωση που σε καμία περίπτωση δεν θα μπορεί να χαρακτηριστεί καράφλας! Αν σκέφτεστε πού θα το κάνετε θεωρώ πως η DHI είναι μια πολύ αξιόλογη επιλογή. Τα φιλιά μου και τα ξαναλέμε
 

Συνημμένα

  • ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ 1.JPG
    ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ 1.JPG
    149.3 KB · Προβολές: 809
  • ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ 2.JPG
    ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ 2.JPG
    149.3 KB · Προβολές: 811
  • ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ 3.JPG
    ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ 3.JPG
    135.6 KB · Προβολές: 857
  • ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ 4.JPG
    ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ 4.JPG
    137.5 KB · Προβολές: 781
  • ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ 5.JPG
    ΕΑ 5 ΜΗΝΟΥ 5.JPG
    139 KB · Προβολές: 784
  • IMG_20161129_225104_1.jpg
    IMG_20161129_225104_1.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 798
  • IMG_20161129_224804_1.jpg
    IMG_20161129_224804_1.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 848
  • IMG_20161129_224758_1.jpg
    IMG_20161129_224758_1.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 813

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
καλά φαίνεται ότι πάει..το crown αργεί λίγο παραπάνω και καλό είναι να περιμένεις μέχρι τους 12 μήνες τουλάχιστον για το τελικό του αποτέλεσμα..βέβαια και για μπροστά έχεις πολύ χρόνο ακόμα..στους 5 μήνες είσαι..για τον μηνα που εισαι φαινεται παρα πολυ καλα..όμως hairline φίλε δεν φτιάχτηκε..ήδη από τις φωτό τις δικές σου που έβαλες με μακρύτερο μαλλί από αυτές της dhi,και χωρίς καθόλου καλό φωτισμό,στην φωτό την τελευταία που εβαλες κάνει μπαμ ότι υπάρχει πολύ αραιή τοποθέτηση..χρειάζεται χτίσιμο hairline και μόνο..ακριβως απο πισω εισαι οκ..αυτό που χρειάζεται είναι αυτό που αν δεις το νήμα του anar,nikolas nik και άλλων που το μπροστά κομμάτι 1-2 εκατοστών το δουλεύουν με μεγαλύτερη πυκνότητα..αυτή είναι η hairline,πράγμα που δεν έχει φτιαχτεί μου φαίνεται σε εσενα και πραγματικά από την καλή εικόνα που έχεις τώρα είναι το μόνο που σου λειπει
 

dimitris50423

Well-Known Member
Αυτο το προβλημα με τη hairline το ειχε και ο kwstakis. Δεν ειναι οριοθετημενη και τα μοσχευματα στη hairline ειναι απο τα πρωτα που φυτρωνουν. Δεν ειναι λογικο. Επισης για τις φωτο ειναι πολυ σκοτεινες και το μαλλι το εχεις κανει ολο απο τη μια μερια. Βαλε φωτεινες φωτογραφιες οπως κανουν ολοι. Εγω δεν καταλαβα τιποτα για τη φυτρωση που εχεις εως τωρα. Επισης πανοραμικη με φλας για να δουμε τη βελτιωση που θα εχεις τους επομενους μηνες
 

Adriano

Well-Known Member
Και μένα δεν μου αρέσει το αποτέλεσμα. Παρότι το παιδί πλέον δεν το λες καραφλό. Έχει νόημα η δυνατή hairline.
 

aeratos28

Just aeratos
ο φίλος χρειάζεται μόνο hairline και τίποτα άλλο..εκεί που έχουν μπει grafts δείχνει να πήγε πολύ καλά αν και έχει ακόμα αρκετό καιτο..για 5μηνο είναι πολυ καλός..αλλά αυτό το 1-2 εκατοστά + μπροστα που έπρεπε να δουλευτεί,χτίζοντας σωστά τη hairline ,κλείνοντας σωστά ,συντηρητικά τους κροτάφους αλλά και στο κεντρο της βλέπουμε πως δεν έγινε..μπροστά δεν υπάρχει καμία αλλαγή.πύκνωση στα υπάρχοντα έγινε μόνο..νομίζω λάθος είναι αυτό..με δυνατό μαλλί πλέον πίσω,τώρα κάνει μπαμ η hairline ότι λείπει και θεωρώ αναγκαστικό το να μπει για φτιαξιμο μπροστα με δυνατη hairline ώστε να ταιριάξει με τα πίσω και να δέσει σωστά το πρόσωπο..τώρα δυνατή hairline σημαίνει τουλάχιστον 50grafts ανά τετρ.εκατοστό..αν γίνεται με την μία αυτό εδώ στην ελλαδα η στην συγκεκριμένη κλινική ακόμα καλύτερα να πω?νομίζω όχι..αυτό είναι ένα προβλημα
 

tasos33

Well-Known Member
καλη συνεχεια στην φυτρψση κωστα, αν εξαιρεσεις την hairline το υπολοιπο παει καλα,εχεις ηδη πυκνωσει αρκετα, αυτο με την dhi παντως που φοβαται να φτιαξουν hairline ειναι πραγματικα αξεπεραστο
 

skyward

New Member
Ωραίος Κώστα, μεγάλη η βελτίωση σου, στο θέμα της hairline θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους.

Υπάρχει ας πουμε επίσημη απάντηση ή εξήγηση για το θέμα της hairline από την dhi? γενικά ρωτάω.
 

Kostas1989

Member
Παίδες επειδή πολύς λόγος γίνεται περί της hairline να πω τα εξής: την μέρα της επέμβασης είδα ότι όντως στο πρώτο μισό περίπου εκατοστό δεν τοποθετήθηκαν καθόλου grafts και ρώτησα την γιατρό το λόγο. Μου εξήγησε το εξής απλό και κατά τη γνώμη μου πολύ λογικό, ότι δηλαδή επειδή ακριβώς δεν ήταν άδεια περιοχή αλλά υπήρχε δική μου hairline, έστω και αραιωμένη, για να προκύψει φυσικότερο αποτέλεσμα άποψή της ήταν να μην επέμβει καθόλου μπροστά μπροστά. Το πρώτο πράγμα που τους είχα τονίσει είναι ότι δεν θέλω να προκύψει κάτι που να φαίνεται ψεύτικο, όπως και έγινε. Άνθρωποι που δεν ξέρουν ότι έκανα μ.μ. δεν το καταλαβαίνουν με τίποτα. Και έχω δει αμέτρητες περιπτώσεις που κάνει μπαμ ότι έχουν βάλει μαλλί επειδή ακριβώς είναι αφύσικο το αποτέλεσμα.

Ειδικός δεν είμαι και ούτε το ψάχνω τόσο όσο πολλοί από εσάς εδώ μέσα, αλλά νιώθω αρκετά ικανοποιημένος με το ως τώρα αποτέλεσμα και να ξανατονίσω ότι είμαι μόνο στο 5μηνο άρα αναμένω και λίγη ακόμα βελτίωση. Προτρέπω να ξαναδείτε τις φωτογραφίες του "πριν" που είχα ανεβάσει όταν πρωτοδημιούργησα αυτό το νήμα και να τις συγκρίνετε με τις πιο πρόσφατες γιατί νομίζω ότι ήδη η διαφορά είναι τεράστια. Μην μπερδευτεί κανείς με την φωτο του προφίλ μου, αυτή είναι τραβηγμένη το 2011 που ήμουν 22 και δεν είχα σχεδόν καθόλου αραίωση (παρεμπιπτόντως νομίζω ότι ξαναπλησιάζω το τότε σιγά σιγά!).

Κάποιο μεσημέρι που δεν θα μαι δουλειά και θα έχω χρόνο, θα τραβήξω πάλι μόνος μου μερικές φώτο σε καλό φυσικό φωτισμό γιατί κάποιος παραπονέθηκε ότι αυτές που ανέβασα δεν φαίνονται καλά. Καλό βράδυ σε όλους!
 
Μπλουζα