Kostas1989, fue, μπίρου, 2903grafts, 17-18/06/2016 (νικητής κλήρωσης)

billaros

Active Member
καλη επιτυχια φιλε μου κ απο μενα.επειδη κ γω σκεφτομαι για μ.μ. σε μερικουσ μηνες ηθελα να ξερω για την μινοξ. γιατι κ μενα δεν με ψηνει να βαλω καθολου μινοξ.πιρος εισαι σιγουρος για την μινοξ?γιατι αν πραγματικα βοηθαει στο να αποφυγεις σοκλοςς κ γενκοτερα επηρεαζει την μ.μ εννοειται οτι αξιζει.αλλιως αν ειναι μονο για να φυτρωσουν πιο γρηγορα θελη σκεψη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
γιατί δεν το ψαχνεις λίγο το φόρουμ ρε αδερφέ?και πετάς το θησαυρό σου και εσύ? έτσι γρήγορα γρήγορα θα σου πω 2 ονόματα.! dim74,raphel2012..και είναι και άλλα παιδιά αν μπεις που θα τα δεις αμέσως..αυτά βλέπω και νευριαζω και τσακώνομαι,πετάγεται ο καθένας και λέει την μ@λ@κια του χωρίς να έχει δει τίποτα..και δεν έχει να κάνει με την συγκεκριμένη εταιρία ,για οποιαδήποτε εταιρία να το έλεγαν εγώ το ίδιο θα έλεγα.ψαξτε πρώτα και μετά πείτε ότι είναι να πείτε.
Δύσκολα βρίσκεις στο forum ένα ολοκληρωμένο αποτέλεσμα δυστυχώς... σίγουρα απο dhi δεν έχω δει ούτε 1 (και σε θέμα πυκνότητας και όλα!), και απο κύπρο από την άλλη έχουμε πιο πολύ feedpack (τραγικό ακούγεται αλλά είναι αλήθεια!)

Μακάρι να πάνε όλα καλά ρε αγόρι και να φτιάξει η ψυχολογία σου! καλή φύτρωση
 
Τελευταία επεξεργασία:

nucky

Active Member
Επιτέλους και ενας με τη φάτσα του φορά παρτίδα...ακόμα και αν ήταν προϋπόθεση για το τζάμπα θέλει κοχονες... Κακώς βέβαια αλλα κακά τα ψέματα ... Θέλει... Καλά αποτελεσματα
 

Kostas1989

Member
Ρε παιδιά αλήθεια δεν το θεωρώ και τόσο σπουδαίο να δείξω τη φάτσα μου, αλήθεια δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο κόσμος το θεωρεί τόσο ταμπού! Στην τελική δεν βάζουμε ψεύτικα βυζιά, μαλλιά δικά μας μεταφέρουμε σε άλλο σημείο του σώματος. Προσωπικά δεν το έχω κρύψει από κανέναν ότι έβαλα μαλλιά, ενώ και πριν κάνω την μεταμόσχευση το έλεγα ανοιχτά ότι πρόκειται να κάνω. Το θέμα είναι να τα χεις καλά με τον εαυτό σου γενικώς, και εγώ ευτυχως τα είχα καλά ακόμα και όταν άρχισα να αραιώνω. Δεν θεωρώ ότι μερικές τρίχες θα μου αλλάξουν τη ζωή, απλά μία βελτιωτική παρέμβαση έκανα, έτσι το βλέπω.

Όσον αφορά τα νούμερα που με ρωτησατε είναι: 2.903 grafts που αντιστοιχούν σε 6.198 τρίχες. Ακόμα, το punch που χρησιμοποιήθηκε ήταν κατά βάση με διάμετρο ένα χιλιοστό, ενώ σε κάποιες περιπτώσεις χρησιμοποιήθηκε και λίγο μικρότερο
 

kwsTakis

Active Member
καλη φυτρωση φιλε,,,απλα ακολουθεις τις οδηγιες που σου εδωσαν οι γιατροι εκει,,,αλλα να ξερεις πως κ το φορουμ εδω σου προσφερει γνωση,,θελει προσοχη λιγες μερες ακομη μην τραυματισεις καποιο μοσχευμα κ φυσικα προσοχη στον ηλιο ολο το καλοκαιρι,,
 

nucky

Active Member
κωστα αν δεν ήταν σπουδαίο θα το έκαναν όλοι...

Δε νομίζω ότι μπαίνει κανείς σε τέτοια ταλαιπωρία και έξοδα , αν και εσύ είχες μόνο ταλαιπωρία, απλά για μια βελτίωση που δεν θα αλλάξει τη ζωή του , αλλα αν το βλέπεις ετσι μπράβο...

Εγω πάλι θα ομολογήσω ότι αν έβγαζα ξανά μαλλιά θα χ´´´μουνα απο τη χαρά μου και θα άλλαζε η ζωή μου τελείως....αλλα ίσως είμαι πολύ επιφανειακός τι να ειπω
 

Kostas1989

Member
Με παρεξηγησες λίγο φίλε, εννοείται ότι μία ωραία φυτρωση σε ανεβάζει φουλ στο κομμάτι της ψυχολογίας (αν δεν επαιζε κανένα ρόλο δεν θα εμπαινα στην ολη διαδικασία εξάλλου) απλά λέω ότι είναι λίγο ακραίο να μιλάμε πως "αλλάζει η ζωή μας". Ναι δείχνουμε πιο ωραίοι και πιο νεοι με αποτέλεσμα να βρίσκουμε αυτοπεποίθηση κλπ αλλά μέχρι εκεί!

Όπως και να έχει δεν σταθηκα εκεί, απλά δικαιολογησα το γιατί δεν με ενδιαφέρει να φανεί το πρόσωπό μου και γιατί δεν θεωρώ το όλο πράγμα ως ταμπού για το οποίο θα πρέπει να ντρέπομαι και να το κρύβω...
 

Kostas1989

Member
Update: οι φωτογραφίες σχεδόν 20 ημέρες μετά την μ.μ. Αύριο μεθαύριο ξεκινάω και Regaine αφρό πρωί βράδυ...
 

Συνημμένα

  • ΕΑ 20 ΗΜΕΡΟΥ (5).JPG
    ΕΑ 20 ΗΜΕΡΟΥ (5).JPG
    927 KB · Προβολές: 947
  • ΕΑ 20 ΗΜΕΡΟΥ (7).JPG
    ΕΑ 20 ΗΜΕΡΟΥ (7).JPG
    929.9 KB · Προβολές: 917
  • ΕΑ 20 ΗΜΕΡΟΥ (1).JPG
    ΕΑ 20 ΗΜΕΡΟΥ (1).JPG
    939.4 KB · Προβολές: 911
  • ΕΑ 20 ΗΜΕΡΟΥ (2).JPG
    ΕΑ 20 ΗΜΕΡΟΥ (2).JPG
    966.5 KB · Προβολές: 909
  • ΕΑ 20 ΗΜΕΡΟΥ (11).JPG
    ΕΑ 20 ΗΜΕΡΟΥ (11).JPG
    941.1 KB · Προβολές: 849
  • ΕΑ 20 ΗΜΕΡΟΥ (14).JPG
    ΕΑ 20 ΗΜΕΡΟΥ (14).JPG
    977.1 KB · Προβολές: 859
  • ΕΑ 20 ΗΜΕΡΟΥ (15).JPG
    ΕΑ 20 ΗΜΕΡΟΥ (15).JPG
    932.7 KB · Προβολές: 908

FreeThinker

Well-Known Member
Φιλε σε παω που δειχνεις τη μουρη σου και δεν εχεις κομπλεξ μ αυτο. Επιβεβαιωνεις το ''οποιος ντρεπεται κακα ζει'' στην αντιθετη εκδοχη. Οσο λιγοτερα θεματα εχεις τοσο πιο κερδισμενος βγαινεις
 

Kostas1989

Member
Το χω ξαναπεί φίλε, το βασικό είναι να τα έχεις καλά με τον εαυτό σου κι όλα τα άλλα έρχονται
 

piros75

Well-Known Member
Η δότρια φαίνεται μια χαρά παρά τα 3.000 + μοσχεύματα που πάρθηκαν. Ωραίος, καλή φύτρωση να έχεις Κώστα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εφοσον δεν υπαρξει shockloss και εχει καλη φυτρωση με λιγο μακρος του μαλλιου θα καλυφθουν τα κενα που βλεπουμε τωρα.
Crown δε βλεπω ιδιαιτερο προβλημα επισης.
Πιστευω διαλεξε καλο υποψηφιο η dhi αλλα ηθελε προσοχη γιατι μπαινει σε πολλα μαμα.
 

aeratos28

Just aeratos
συμφωνω ότι είναι καλός υποψήφιος αλλά περισσότερο συμφωνω στο θέμα του shock loss..για μενα ειναι ενα πολύ δύσκολο περιστατικό λόγο του ότι πάνε για πύκνωση ανάμεσα σε πολλα μαμά μαλλιά..ο κίνδυνος είναι μεγάλος ,αν το είχε αυτά υποψη της η κλινική,που θεωρώ ότι το ειχε για να είναι και ένα αποτέλεσμα που θα το διαφημίσει τότε λογικά θα πρέπει να δούμε ένα αρκετά πυκνό αποτέλεσμα με πολύ καλή πυκνότητα..οι εχωντες γνώση από grafts ανα τετραγωνικά εκατοστά τι βλέπουν εδώ?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
πρεπει να γινει τουμπανο κανονικα και να δουμε και φωτος σε ολοκληρωτικο αποτελεσμα σε αυτο το μηκος μαλλιου.
 

Kostas1989

Member
Χαίρετε παίδες, ανεβάζω φωτογραφίες 30ημέρου να δείτε την εξέλιξη της περίπτωσής μου. Παρεμπιπτόντως, 20 ημέρες μετά την μεταμόσχευση ξεκίνησα Regaine Foam δύο φορές την ημέρα πρωί και βράδυ. Λογικά έχω λίγο shedding, όπως είναι φυσιολογικό όταν ξεκινάς το Regaine, αλλά όχι κάτι το φοβερό, νορμάλ πράγματα. Προσέχω όσο μπορώ τον ηλιο κλπ και γενικά περιμένω!
 

Συνημμένα

  • 30 days after 1.JPG
    30 days after 1.JPG
    412.9 KB · Προβολές: 786
  • 30 days after 2.JPG
    30 days after 2.JPG
    510.7 KB · Προβολές: 767
  • 30 days after 3.JPG
    30 days after 3.JPG
    521.1 KB · Προβολές: 755
  • 30 days after 4.JPG
    30 days after 4.JPG
    672.6 KB · Προβολές: 810
  • 30 days after 5.JPG
    30 days after 5.JPG
    619.4 KB · Προβολές: 830
  • 30 days after 6.JPG
    30 days after 6.JPG
    599.4 KB · Προβολές: 753
  • 30 days after 7.JPG
    30 days after 7.JPG
    623.6 KB · Προβολές: 767
  • 30 days after 8.JPG
    30 days after 8.JPG
    655.6 KB · Προβολές: 810

giodion

Member
Φιλε Κωστα γεια σου τα πας καλα πιστευω, καλη τυχη να εχεις. Σου ειπαν περιπου ποσα grafts εχεις ακομα να δωσεις στο μελλον?
 

aeratos28

Just aeratos
είναι νωρίς για να πει κανείς οτιδήποτε.το μονο που μπορει να πει καποιος ειναι οτι δεν υπαρχει ιχνος κοκινισματος και σημαδιου.καλή συνέχεια και καλό υπολοιπο καλοκαιριου..
 

Kostas1989

Member
Χαίρετε παιδιά και καλό Σεπτέμβρη να έχουμε! Ανεβάζω νέες φωτογραφίες για να δείτε πως εξελίσσεται η περίπτωσή μου, νομίζω πως είμαστε σε αρκετά καλό δρόμο μέχρι στιγμής, θα μου πείτε κι εσείς. Οι φωτογραφίες είναι τραβηγμένες 70 ημέρες μετά την μμ. Συνεχίζω κανονικά το regaine foam πρωί βράδυ, προσπάθησα όλο το καλοκαίρι να προσέχω στον ήλιο όσο γίνεται και γενικώς αναμένω φουλ φύτρωση χωρίς όμως να το σκέφτομαι συνέχεια και να αγχώνομαι. Όσον αφορά ένα φίλο που με είχε ρωτήσει πόσες ακόμα τρίχες έχω να δώσω και είχα αμελήσει να απαντήσω, η γιατρός μου έχει πει για 3 με 4 χιλιάδες ακόμα τρίχες που θα μεταμοσχευθούν σε βάθος 5ετίας (αν δείτε εξάλλου την δότριά μου θεωρώ πως δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα).

Περιμένω τα σχόλιά σας, να περνάτε καλά!
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    77.4 KB · Προβολές: 762
  • 2.jpg
    2.jpg
    61.3 KB · Προβολές: 772
  • 3.jpg
    3.jpg
    43 KB · Προβολές: 752
  • 4.jpg
    4.jpg
    50.3 KB · Προβολές: 760
  • 5.jpg
    5.jpg
    58 KB · Προβολές: 797
  • 6.jpg
    6.jpg
    39.5 KB · Προβολές: 732
  • 7.jpg
    7.jpg
    34.6 KB · Προβολές: 733
Μπλουζα