Kostas 1980, FUE, 2.040g, 26/01/2023

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

konelos

Active Member
Η τοπική φίνα μινοξ μπορεί να επηρεάζει γενικά την τρίχα σε όλο το σώμα ή μήπως οι βιταμίνες;
Η γυναίκα μου λέει ότι οι τρίχες μου είναι πάρα πολύ σκληρές και καμιά σχέση σε απώλεια, ειδικά κάτω χαμηλά.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Η τοπική φίνα μινοξ μπορεί να επηρεάζει γενικά την τρίχα σε όλο το σώμα ή μήπως οι βιταμίνες;
Η γυναίκα μου λέει ότι οι τρίχες μου είναι πάρα πολύ σκληρές και καμιά σχέση σε απώλεια, ειδικά κάτω χαμηλά.
Καλημέρα Φιλαράκι μου!Ναι μπορεί να επηρεάσει η μινοξιδίλη αλλά και οι βιταμίνες!Έχει στις παρενέργειες ώς υπερτρίχωση σώματος!Τώρα για κάτω χαμήλα δεν ξέρω τι να πω!!!!!!Μήπως μπέρδεψες τα κεφάλια?Στο πάνω Βάζουμε!χαχαχαχαχ
 

montecristo

Well-Known Member
Η τοπική φίνα μινοξ μπορεί να επηρεάζει γενικά την τρίχα σε όλο το σώμα ή μήπως οι βιταμίνες;
Η γυναίκα μου λέει ότι οι τρίχες μου είναι πάρα πολύ σκληρές και καμιά σχέση σε απώλεια, ειδικά κάτω χαμηλά.
Επηρεάζει και η τοπική μινοξ τις τρίχες του σώματος γιατί απορροφάται ένα ποσοστό…φαντάσου να έπαιρνες το χάπι μινοξ θα είχες γίνει χιμπατζής στο σώμα από τρίχες :D
 

konelos

Active Member
6,5 μήνες βρεγμένος και μια εν ώρα εργασίας.
PSX_20230810_104032.jpg
PSX_20230810_103823.jpg
PSX_20230810_103741.jpg
PSX_20230810_102627.jpg
PSX_20230810_102336.jpg
 

montecristo

Well-Known Member
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα φίλε με εξαιρετική φυσικότητα. Δεν φαίνεται με τίποτα ότι έχει γίνει μεταμόσχευση…να το χαίρεσαι !
 

konelos

Active Member
Hairline πρέπει να έχω χάσει από τα 24 λίγο απότομα μέχρι τα 26 και μετά έχανα πάρα πολύ αργά, 17 χρόνια κοίταζα να ρίχνω τα μαλλιά μπροστά για να καλύπτω κενά, δεν ένιωθα ράκος, πάντα έλεγα πάλι καλά παλεύεται, ήμουν έτοιμος από πολύ μικρός οτι θα γίνω nw6-7 όπως ο πατέρας μου και τα άλλα δύο του αδέρφια, εχω και εγώ 2 αδελφούς nw3-4, πήραμε από τα αδέρφια της μάνας μου ευτυχώς.
Ο πατέρας του πατέρα μου είχε πολλά μαλλιά.

Είμαι 1.5 μήνα με hairline ύστερα από 17 χρόνια και στον καθρέφτη νιώθω λίγο μλκς, σαν να βλέπω ξένο κεφάλι που ακόμα δεν το έχω συνηθίσει, κάπως έτσι με βλέπει και η γυναίκα μου και κρυφό χαμογελάει, εννοείτε ότι όλο αυτό είναι full θετικό και ευχάριστο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

LoverBoy

Well-Known Member
Hairline πρέπει να έχω χάσει από τα 24 λίγο απότομα μέχρι τα 26 και μετά έχανα πάρα πολύ αργά, 17 χρόνια κοίταζα να ρίχνω τα μαλλιά μπροστά για να καλύπτω κενά, δεν ένιωθα ράκος, πάντα έλεγα πάλι καλά παλεύεται, ήμουν έτοιμος από πολύ μικρός οτι θα γίνω nw6-7 όπως ο πατέρας μου και τα άλλα δύο του αδέρφια, εχω και εγώ 2 αδελφούς nw3-4, πήραμε από τα αδέρφια της μάνας μου ευτυχώς.
Ο πατέρας του πατέρα μου είχε πολλά μαλλιά.

Είμαι 1.5 μήνα με hairline ύστερα από 17 χρόνια και στον καθρέφτη νιώθω λίγο μλκς, σαν να βλέπω ξένο κεφάλι που ακόμα δεν το έχω συνηθίσει, κάπως έτσι με βλέπει και η γυναίκα μου και κρυφό χαμογελάει, εννοείτε ότι όλο αυτό είναι full θετικό και ευχάριστο.
Είναι ωραίο πράγμα φιλαράκι μου να γυρνάει ο χρόνος πίσω έστω και με αυτόν τον τρόπο!Μεγάλο ατού για την ψυχολογία μας!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

konelos

Active Member
Σχεδόν 7μηνο, δεν βλέπω κάποια ιδιαίτερη αλλαγή σε σχέση με 5μηνο, θα ανεβάσω φωτογραφίες όπως και να χει.

Από 6ο μήνα έχω κόψει τις βιταμίνες και βάζω μινοξ-φίνα μια φορά βράδυ, βλέπω αρκετά έντονη τριχόπτωση στο μασάζ, εκεί που έχανα από καμία μέχρι 4 τρίχες πλέον βλέπω 15+, σταμάτησα το μασάζ, κάνω ψεκασμούς στους κρόταφους, στο crown και μια στο κέντρο Β ζώνη, μετά γυρνάω το κεφάλι πίσω, δεξιά, αριστερά να τσουλήσει το φάρμακο όσο μπορεί στα σημεία, έτσι σταμάτησαν και τα μαλλιά μου να γίνονται άχυρο.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Σχεδόν 7μηνο, δεν βλέπω κάποια ιδιαίτερη αλλαγή σε σχέση με 5μηνο, θα ανεβάσω φωτογραφίες όπως και να χει.

Από 6ο μήνα έχω κόψει τις βιταμίνες και βάζω μινοξ-φίνα μια φορά βράδυ, βλέπω αρκετά έντονη τριχόπτωση στο μασάζ, εκεί που έχανα από καμία μέχρι 4 τρίχες πλέον βλέπω 15+, σταμάτησα το μασάζ, κάνω ψεκασμούς στους κρόταφους, στο crown και μια στο κέντρο Β ζώνη, μετά γυρνάω το κεφάλι πίσω, δεξιά, αριστερά να τσουλήσει το φάρμακο όσο μπορεί στα σημεία, έτσι σταμάτησαν και τα μαλλιά μου να γίνονται άχυρο.
Φιλαράκι μου μη ανησυχεί η τριχόπτωση αυτή την εποχή είναι φυσιολογική κατάσταση!Θα έλεγα να συνεχίσεις Βιταμίνες!!!Πλεόν και αλλαγή να έχεις στην εικόνα σου δεν θα το πολυκαταλάβεις γιατί είχες ήδη πολύ έντονη φύτρωση απο αρχή!
 

Marios1982

Well-Known Member
Φιλαράκι μου μη ανησυχεί η τριχόπτωση αυτή την εποχή είναι φυσιολογική κατάσταση!Θα έλεγα να συνεχίσεις Βιταμίνες!!!Πλεόν και αλλαγή να έχεις στην εικόνα σου δεν θα το πολυκαταλάβεις γιατί είχες ήδη πολύ έντονη φύτρωση απο αρχή!
Ξέρουμε πότε είναι οι εποχιακές τριχοπτώσεις ;
 

JimKan1

Well-Known Member
Τι εννοεις η τριχοπτωση αυτη την εποχη ειναι φυσιολογικη;
Φιλαράκι μου μη ανησυχεί η τριχόπτωση αυτή την εποχή είναι φυσιολογική κατάσταση!Θα έλεγα να συνεχίσεις Βιταμίνες!!!Πλεόν και αλλαγή να έχεις στην εικόνα σου δεν θα το πολυκαταλάβεις γιατί είχες ήδη πολύ έντονη φύτρωση απο αρχή!
 

montecristo

Well-Known Member
Σχεδόν 7μηνο, δεν βλέπω κάποια ιδιαίτερη αλλαγή σε σχέση με 5μηνο, θα ανεβάσω φωτογραφίες όπως και να χει.

Από 6ο μήνα έχω κόψει τις βιταμίνες και βάζω μινοξ-φίνα μια φορά βράδυ, βλέπω αρκετά έντονη τριχόπτωση στο μασάζ, εκεί που έχανα από καμία μέχρι 4 τρίχες πλέον βλέπω 15+, σταμάτησα το μασάζ, κάνω ψεκασμούς στους κρόταφους, στο crown και μια στο κέντρο Β ζώνη, μετά γυρνάω το κεφάλι πίσω, δεξιά, αριστερά να τσουλήσει το φάρμακο όσο μπορεί στα σημεία, έτσι σταμάτησαν και τα μαλλιά μου να γίνονται άχυρο.
Κάνε ενα update φιλε με τις φωτογραφίες του 7ου μήνα. Ήδη πάντως και από τον 6ο μήνα φαίνεται να ειχες ενα πολυ δυνατό και φυσικό αποτέλεσμα...που αναμένεται να βελτιωθεί και άλλο μέχρι το 12μηνο!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα