Konstantinos AHC , 2100 Grafts Fue 21-09-2020

@Nik.Mos δεν εχω χοντρή τρίχα τουλαχιστον αυτο μου είχαν πει σε αναλυση που μου έκαναν στην DHI , αυριο θα ανεβασω και με προς τα πισω τα μαλλιά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Δεν είναι ποτέ δεδομένη η κάλυψη και η φύτρωση. Είναι πολυ σημαντικό να καταφέρνει να πετυχαίνει υψηλές φυτεύσεις μια κλινική και να μη πηγαίνουν χαμένα τα τριχοθυλάκια. Είδαμε και από άλλη κλινικη περιστατικό με καλά χαρακτηριστικά τρίχας που η κάλυψη ήταν θεωρητικά "δεδομένη" σε μικρή επιφάνεια και τελικά πεσαμε έξω με το αποτέλεσμα...
Η καλυψη,δηλαδη το illusion of density,αυξανεται οσο πιο ευνοικα ειναι τα χαρακτηριστικα της τριχας που εχουμε.Εννοειται μπορουμε να εχουμε εικονα απο πριν τι ειδους καλυψη μπορει να δωσει πχ σε ενα nw μικρο με χοντρη τριχα και γεματη μεσαια ζωνη ενας χ αριθμος τριχοθυλακιων,εκτος αν μιλαμε για κλινικες Γ εθνικης.
Δεν ξερω σε ποια κλινικη αναφερεσαι και δεν μπορω να σχολιασω,αν θελεις πες για να κρινουμε.
Τετοια περιστατικα δεν αναδεικνυουν επουδενι τις ικανοτητες των γιατρων ή νοσηλευτων,στην ουσια οι κλινικες πετυχαινουν τζοκερ με ασθενεις με τετοια κεφαλια,στα αλλα ειναι το θεμα τι κανουν,στα αυξημενης δυσκολιας και προκλησης.

@konstantinosd εμενα μου φαινεται χοντρη η τριχα σου φιλε μου,ματι βγαζει.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Κάποιες (νοσηλεύτριες)ναι κάποιες άλλες όχι.
Όταν αλλάζεις συνέχεια το team,σταθερότητα δε μπορεί να έχεις.
Οπότε το παίζεις και αναλόγως τα κέφια τους.
Σωστά.
Άραγε θα μπορούσε κάποιος, μιλάω πάντα για τη συγκεκριμένη κλινική, να επιλέξει ποιος ή μάλλον ποια θα αναλάβει την επέμβαση ή όπου κάτσει η μπίλια;
 

nick90

Well-Known Member
Σωστά.
Άραγε θα μπορούσε κάποιος, μιλάω πάντα για τη συγκεκριμένη κλινική, να επιλέξει ποιος ή μάλλον ποια θα αναλάβει την επέμβαση ή όπου κάτσει η μπίλια;
Εννοείται πως μπορείς να το κάνεις και στην συγκεκριμένη κλινική, αν πας και ζητήσεις κάποια συγκεκριμένη να σου κάνει την επέμβαση που είδες ότι έκανε κάποιος άλλος με αυτή και σου άρεσε το αποτέλεσμα. Και στην DHI αντίστοιχα μπορείς να ζητήσεις έναν συγκεκριμένο γιατρό να σου κάνει την επέμβαση, επειδή και εκεί κάνουν διάφοροι.
 

vlafo

Well-Known Member
Σωστά.
Άραγε θα μπορούσε κάποιος, μιλάω πάντα για τη συγκεκριμένη κλινική, να επιλέξει ποιος ή μάλλον ποια θα αναλάβει την επέμβαση ή όπου κάτσει η μπίλια;
Μπορείς να επιλέξεις αλλά και πάλι έχει ένα ρίσκο,γιατί πορευόνται σε όλα τα στάδια πολύ χίμα.
Προσωπικά δεν μπορώ να βαδίζω έτσι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

spi

Well-Known Member
Kάποια θεματα τα εχουν και το εχουμε αναφέρει , σε γενικές γραμμές λόγο αποτελεσματων και πάντα σε σχέση με το οικονομικό δεν είναι κακή επιλογή φτάνει να επιμείνεις στα θέλω σου, αν εγω μετα την βοήθεια απο εδω δεν τους έλεγα τι θελω και μονο αυτο θα είχαν πάρει όλα τα gfts και θα τα είχαν σκορπίσει σε όλο το κεφαλι μου όπως αρχικα μου είπαν στο πρωτο consaltation .
Συμφωνώ με αυτό σαν παθών. Πρέπει όσοι κάνουν μεταμόσχευση να ξέρουν τι μπορούν να πάρουν, να επιμείνουν σε αυτό που είναι εφικτό και να κόψουν κίνηση αν μια κλινική θέλει να τους πάρει κι άλλα λεφτά
Με συγκεκριμενο και ξεκαθαρο πλανο ειχε παει και ο spi,αλλα δεν ακολουθηθηκε ποτε.
Απλα αυτο που βλεπουμε εδω στον φιλο ειναι αυτο που δεν ειδαμε στον spi λογω χαρακτηριστικων τριχας,ο Κonstantinos εχει πολυ χοντρη τριχα και salt and pepper μαλλι.
Επομενως,σε τετοια περιστατικα αυτο που μας νοιαζει ειναι κατα ποσο εχει επιτευχθει η φυσικοτητα αφου η καλυψη ηταν ουτως η αλλως αναμενομενη και easy.Αν μπορει ο Κonstantinos να μας ανεβασει μια φωτο με τραβηγμενα πισω τα μαλλια για να φανει η hairline θα μας βοηθουσε πολυ.
Συγχαρητηρια οπως και αν εχει,αλλος ανθρωπος!Τα γονιδια σου να ειχαμε φιλε @konstantinosd γιατι εμεις με λεπτη ξανθια τριχα δεν παμε πουθενα
Το θέμα με εμένα είναι ότι δεν ακολουθήθηκε το πλάνο. Λόγω χαρακτηριστικών δεν θα είχα αυτό το αποτέλεσμα ΑΛΛΑ αν δεν απλωνανε τα γκραφτς θα είχα ένα τέλειο αποτέλεσμα βάσει των δεδομένων. Ο φίλος παίρνει ένα πολύ καλό αποτέλεσμα και πραγματικά η τρίχα του είναι απίστευτη. Μπράβο Κωνσταντίνε
 

Georgie

Well-Known Member
Παιδιά η Advanced για τα μέχρι τώρα δεδομένα είναι μια αξιοπρεπής Ελληνική κλινική που έχει να επιδείξει περιστατικά με άριστη φύτρωση και σε γενικα πλαίσια καλά αποτελέσματα .
Είναι αρκετά VFM και ήταν η αιτία το οικονομικό της μοντέλο να ακολουθηθεί και από άλλες κλινικές .

Έχει όμως και τα πολύ σοβαρά θέματα της .
Πρώτον δεν έχει σοβαρά consultation.
Οπότε έναν απαιτητικό πελάτη τον χάνει από τη reception.
Μετά η φάση είναι λίγο έως πολύ χυμα .
Ούτε τη πίεση του αίματος δε μετράνε πριν από την επέμβαση !!
Έχουν περιστατικά με δοτριες σε κακή κατάσταση .
Σχεδιαστικά δε τα πηγαίνουν και τόσο καλά .
Σίγουρα είναι καλύτερη επιλογή από αρκετούς της Τουρκίας αλλά και της Ελλάδας που η φύτρωση ακόμα δεν !
Έχει δρόμο όμως ακόμα για να θεωρηθεί 100% αξιόπιστη επιλογή
Στο χέρι τους είναι να τα καταφέρουν .
 

spi

Well-Known Member
Τα είπε τα περισσότερα ο Georgie. Από εκεί και πέρα εγώ πιστεύω ότι έχει διορθώσει την διαχείριση της δοτριας και αρκετά την φυσικότητα. Για την φυτρωση δεν το συζητω για μένα από τις καλύτερες στην Ελλάδα. Χάνει όμως εκεί που χάνουν και όλες οι ελληνικές κλινικές. Θέλει σώνει και ντε να φέρει τον πελάτη ξανά για μεταμόσχευση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Παιδιά η Advanced για τα μέχρι τώρα δεδομένα είναι μια αξιοπρεπής Ελληνική κλινική που έχει να επιδείξει περιστατικά με άριστη φύτρωση και σε γενικα πλαίσια καλά αποτελέσματα .
Είναι αρκετά VFM και ήταν η αιτία το οικονομικό της μοντέλο να ακολουθηθεί και από άλλες κλινικές .

Έχει όμως και τα πολύ σοβαρά θέματα της .
Πρώτον δεν έχει σοβαρά consultation.
Οπότε έναν απαιτητικό πελάτη τον χάνει από τη reception.
Μετά η φάση είναι λίγο έως πολύ χυμα .
Ούτε τη πίεση του αίματος δε μετράνε πριν από την επέμβαση !!
Έχουν περιστατικά με δοτριες σε κακή κατάσταση .
Σχεδιαστικά δε τα πηγαίνουν και τόσο καλά .
Σίγουρα είναι καλύτερη επιλογή από αρκετούς της Τουρκίας αλλά και της Ελλάδας που η φύτρωση ακόμα δεν !
Έχει δρόμο όμως ακόμα για να θεωρηθεί 100% αξιόπιστη επιλογή
Στο χέρι τους είναι να τα καταφέρουν .
Δε νομίζω ότι τους καίει ιδιαίτερα...Ούτως η άλλως...από πελατεία είναι κομπλέ...γτ να βελτιωθούν περισσότερο? Γιά να νιώσουμε ασφάλεια και ψυχική ευφορια εμείς στο φόρουμ ότι βρέθηκε συνολικα αξιόπιστη κλινικη εν Ελλάδι? Πάντως παρόλο που είναι χύμα η κατασταση στην κλινική, και παρόλο που το πλάνο που ακολουθούν είναι ανύπαρκτο...με κάποιο τρόπο ως επί το πλείστον, τα αποτελέσματα είναι σχετικά αξιοπρεπή. Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι γίνεται λεπτομερής επιλογικη διαδικασία όταν προσλαμβάνουν τις νοσηλεύτριες και μετέπειτα τις εκπαιδεύουν με τέτοιο τρόπο ώστε να τα πάνε καλά τουλάχιστον με τις φυτρώσεις. Και μπορεί η απόλυτη φύτρωση και η αποφυγή απώλειας μοσχευμάτων να μην είναι το μόνο σημαντικό αν ζητάς την τελειότητα και θες να γίνεις ωσάν 18χρονος, αλλά είναι σίγουρα το πιο σημαντικό κομμάτι για όσους θέλουν να λύσουν απλά το πρόβλημα τους χώρις τεράστιες απαιτήσεις σε φυσικότητα και σχεδιασμό. Πάντως γενικά αν θες να βαδίσεις με ασφάλεια και εχεις πλάνο και απαιτήσεις...δε πας εκεί. Γιατί ακόμα και αν τους περιγράψεις το πλάνο υπάρχει πολύ σοβαρό ενδεχομενο να αγνοηθεί παντελώς...
Πάντως αυτο το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλό έως τώρα. Μεγάλη αλλαγή! Να το χαρείς φίλε!
 

koumparos

Well-Known Member
Συμφωνώ με Georgie.Δεν νομίζω να αλλάξουν φιλοσοφία γιατί απλά δεν τους νοιάζει.Ο πελάτης θέλει μαλι να χτενίζει να βλέπει πυκνή hairline στον καθρέφτη.Εκει τα πάνε σχεδόν τέλεια διότι έχουν υψηλές φυτρώσεις.Εχω δει από κοντά 3 με μμ εκεί.Ο ένας τράβηξε τον άλλον λόγο αποτελέσματος.Εαν δεν βλέπαμε τα κωμικοτραγικά με τις δοτριες θα την είχα πρώτη επιλογή.Επισης έχει στάνταρ τιμές και διαπραγματεύσιμες προς τα κάτω και όχι ότι να ναι.Σημαντικο στις μέρες μας.Consultation σοβαρό δεν έχει κανένας στην Ελλάδα.Χαραξη πλάνου μόνο ο Αναστασάκης έχει.
 

veg

Active Member
το αποτελεσμα φαινεται πολυ καλο βοηθουμενο απο τα χαρακτηριστικα της τριχας . Μια παρατηρηση μονο ,που μονο ζωντανα μπορει κανεις να το διαπιστωσει ,η ο ιδιος ο Κωσταντινος μπορει να το κρινει . Κατα ποσο η τοσο χοντρη τριχα στην μεταμοσχευμενη περιοχη , κανει φυσικο το αποτελεσμα , απο καθε γωνια που το κοιταει καποιος . Αν αυτο ειναι φυσικο (γιατι στην φωτο ειναι οκ , αλλα το ζωντανο ειναι αλλο ) τοτε το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο , με καλυτερες φωτο αυτες απο πανω που δειχνουν καλο δεσιμο μπροστα με πισω .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα μου επιτρέψετε να την θεωρώ, σήμερα, τραγική και λάθος επιλογή. Μπορεί να ακούγεται προκλητικό αλλά έτσι είναι. Πιθανώς το 2015 οι ομολογουμένως καλές φυτρώσεις να ήταν ένα επιχείρημα όταν οι υψηλές φυτρώσεις ήταν ακόμα το ζητούμενο. Σήμερα όταν οι περισσότερες κλινικές δείχνουν πολύ καλές φυτρώσεις αυτό που έχει πλέον (πάντα είχε βέβαια για μένα και για όσους ασχολούνται σοβαρά) βαρύνουσα σημασία είναι το θέμα της δότριας. Έχω δει (και έχω λάβει πολλά μηνύματα) πολλές δότριες σε τραγικές καταστάσεις. Άλλες εμφανείς με γυμνό μάτι (depleted) άλλες μετά από ξύρισμα. Προφανώς και τα περισσότερα δεν ποστάρονται. Εγώ όμως τα βλέπω. Και ο Αναστασάκης έχει ποστάρει αρκετά (χωρίς φυσικά να έχει αναφέρει ευθέως από που). Με αυτό το σκεπτικό και με το δεδομένο ότι ΚΑΙ φθηνές τιμές υπάρχουν πλέον ΚΑΙ καλές φυτρώσεις, η advanced δεν έχει να προσφέρει κάτι ουσιαστικό το 2021 σαν πλεονέκτημα, ενώ το σοβαρό της μειονέκτημα παραμένει.
 

jersey

Well-Known Member
Πραγματικά πολύ καλό αποτέλεσμα @konstantinosd . Αν είσαι έτσι στους 7 μήνες νομίζω στο 12μηνο θα γίνεις "βούρτσα". Φαντάζομαι θα έχει αλλάξει εντελώς η ψυχολογία σου με τέτοια αλλαγή στην εμφάνιση σου. :)
 

vlafo

Well-Known Member
Παρόλο που δεν είμαι της άποψης πέρα από τα θετικά ή αρνητικά της εκάστοτε κλινικής,να καθοδηγώ κάποιον που θα πάει αν και έχω ισχυρα επιχειρήματα για όλους,δε θα συμφωνήσω περισσότερο με τον Cvial και θεωρώ πως η advance πρέπει να είναι εκτός κάδρου επιλογής.
Το να μην έχεις υψηλή φύτρωση που είναι το καίριο σε μια μμ,μπορεί να αναστραφεί η κατάσταση,το να μην έχεις δότρια και να το παίζεις στα ζάρια με τη συγκεκριμένη κλινική,εκεί τελειώνει το παιχνίδι των μμ για κάποιον.
 
Μπλουζα