konfas, fue, Μαντσιούκας 1770g, 23/10/2019

dimitris50423

Well-Known Member
Αν παω αυριο στη dhi η στο βεκρη η κυπρο και πω θελω 200 graft και μου πουν οριστε στα εβαλα , θελω να ξερω αν μπηκαν ή οχι , θελω να ξερω για το τι πληρωσα . Αν η δουλεια εγινε σωστη και μπηκαν 200 τοτε ποιο το προβλημα να τα μετρησω ; Νομιζω για να ειμαστε ακριβεις πρεπει να αρχισουμε να μετραμε και τρυπες και στις δοτριες . Τοτε μονο θα ξερουμε πληρως και ποσα βγαινουν , και ποσα μπαινουν , και το πραγματικο τρανσεξιον . Δε με νοιαζει και ο λορεντζο να ταν και ο hasson wong , ερντογαν κτλ κτλ εγω παλι θα μετρουσα . Δυο μετρησεις χρειαζονται . Μια μετα την επεμβαση , και μια στο 12μηνο και ξερεις πληρως την ποιοτητα της δουλειας .

Σημαντικό για όλες τις κλινικές και ακόμη περισσότερο εκεί που πληρώνεις με το μοσχευμα.
Εκεί αν σου λένε 2000 μοσχευματα και μπαίνουν 1700 είναι ξεκάθαρη κλεψιά και στο τέλος το μοσχευμα το πληρώνεις περισσότερο από όσο νομίζεις. Αυτό μπορεί να γίνεται σε μικρό η μεγαλύτερο βαθμό και μπορεί να διαπιστωθεί μόνο με τον τρόπο που είπε ο Makis.
Για μετά τη φυτρωση σπάνια θα κουρεψει κάποιος τόσο κοντά ώστε να γίνουν μετρήσεις. Όλοι έχουν περάσει από ολικο κούρεμα κ περιμένουν να αφήσουν μαλλί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Makis πάντα οι αναλύσεις σου είναι απολαυστικές και εμπεριστατωμένες.
Η ακριβής αποτύπωση των grafts που συμφωνείς με την κλινική και η εξαγωγή τους,καθώς και το αντίστοιχο transection είναι κεφαλαιώδους σημασίας για το τελικό αποτέλεσμα.
Προσωπικά πιστεύω πως ελάχιστοι γιατροί αυτό που λένε αυτό κάνουνε και αποτελούν εξαίρεση.
 

Konfas

Member
Κύριοι επικοινώνησα με την κλινική κ με διαβεβαίωσαν ότι τα μοσχεύματα που μπήκαν είναι αυτά που γράφτηκαν κ στην καρτέλα. Ούτε ένα λιγότερο. Κατεστραμμένα μοσχεύματα ηταν ελάχιστα κ δεν συμπεριλαμβάνονται ποτέ στο τελικό σύνολο των grafts που αναγράφονται. Ανεβάζω κ την φωτό που μου είχαν στείλει με τα μοσχεύματα που χρησιμοποιήθηκαν.
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που δείχνετε κ ελπίζω όσοι πάρετε την απόφαση να προχωρήσετε σε μμ να βρείτε μια κλινική που πραγματικά θα εμπιστεύεστε όπως εγώ την συγκεκριμένη κλινική.
Θα σας ενημερώνω για την εξέλιξη μου με φωτογραφίες.
IMG_20191031_163520.jpg
 

makis25

Well-Known Member
Φανταζομαι σπιτι σου εχεις τη φωτο που ποσταρες και μετρησα , ακομη πιο μεγαλη και καθαρη οποτε μπορεις καποια στιγμη στο μελλον οταν θα εχεις ορεξη ή περιεργεια να μετρησεις και μονος σου και να εμπιστευθεις τα ματια σου . Ουτε καποιον τυχαιο χρηστη στο ιντερνετ ,εμενα δηλαδη ουτε τπτ . Ελπιζω να εκανα λαθος . Η φωτο τωρα με τα δισκακια με τα μοσχευματα μας δειχνει τι; Τιποτα . Καλη επιτυχια .
 

Konfas

Member
Καλησπέρα σε όλους. Χθες έκλεισα τον 1ο μήνα. Υπάρχει ακόμη ερυθρότητα στην λήπτρια. Με ενημέρωσαν ότι σε κάποιες περιπτώσεις το δέρμα θέλει παραπάνω χρόνο για να επανέλθει στο φυσιολογικό του. Επίσης έχουν πέσει κ αρκετά μαλλιά. Οσον αφορά την δότρια έχει σχεδόν επουλωθεί πλήρως. Επισυνάπτω φωτό..
IMG_20191124_135939.jpg
IMG_20191124_135909.jpg
IMG_20191124_135841.jpg
IMG_20191124_135808.jpg
 

spi

Well-Known Member
Καλή φυτρωση φιλε. Η δοτρια είναι σε σούπερ κατάσταση. Η ληπτρια έχει την φυσιολογική οψη. Σε ένα μήνα θεωρώ θα αρχίσουν τα καλά.
 

gerassis

Well-Known Member
Φυσιολογικά εξελίσσεται Στον επόμενο μήνα θα σου πέσουν και αυτα που έμειναν. Από τον 3ο με 4ο μήνα θα αρχισει η φύτρωση. Μιας και έκλεισες μήνα μπορεις να αρχίσεις να χρησιμοποιείς Μίνοξ. Θα σου ρίξει όλες αυτες που έβαλες πιο γρήγορα ,μιας και είναι σε τελογενή φάση λόγω του Σοκ που υπέστησαν απο την εμφύτευση, για να βγούν οι νεες και δυνατες τρίχες.
 

Konfas

Member
Φυσιολογικά εξελίσσεται Στον επόμενο μήνα θα σου πέσουν και αυτα που έμειναν. Από τον 3ο με 4ο μήνα θα αρχισει η φύτρωση. Μιας και έκλεισες μήνα μπορεις να αρχίσεις να χρησιμοποιείς Μίνοξ. Θα σου ρίξει όλες αυτες που έβαλες πιο γρήγορα ,μιας και είναι σε τελογενή φάση λόγω του Σοκ που υπέστησαν απο την εμφύτευση, για να βγούν οι νεες και δυνατες τρίχες.
Σε ευχαριστώ φίλε για τις συμβουλές σου!
 

Konfas

Member
Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα μπήκα αισίως στον 4ο μήνα κ έβγαλα κάποιες φωτό να δείτε την εξέλιξη μου κ με χαρά να διαβάσω τα σχόλια σας. Να ενημερώσω ότι έβαλα μια φορά regain αφρό κ με έπιασε τρελή φαγούρα όπου κ το διέκοψα αμέσως κ έκτοτε δεν έχω χρησιμοποιήσει κανένα άλλο σκεύασμα.
Υ.Γ. 1) Οι φωτό είναι τραβηγμένες με φλας κ σε φως μέρας, μόνο μια είναι χωρίς φλας (η πρώτη στη σειρά) που για μένα είναι κ η πιο αντιπροσωπευτική. Εννοώ ότι από κοντά είναι πολύ καλύτερο το αποτέλεσμα.
Υ.Γ. 2) Στον 2ο μήνα τα είχα ξυρίσει πάλι με την μηχανή που σημαίνει ότι θα ηταν λίγο πιο μακρύ το μήκος τους σήμερα.
IMG_20200223_160710.jpg
IMG_20200223_160535.jpg
IMG_20200223_160612.jpg
IMG_20200223_160629.jpg
IMG_20200223_160646.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Η φυτρωση πάει καλά, η μόνη Μ ένσταση είναι ο σχεδιασμός της hairline, που τριγωνική μου φαίνεται,ειδικά στην αριστερή πλευρά. Βέβαια όταν ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα με το κατάλληλο κούρεμα κ χτενίσμα θα αλλάξει εντελώς.
 

Konfas

Member
Η φυτρωση πάει καλά, η μόνη Μ ένσταση είναι ο σχεδιασμός της hairline, που τριγωνική μου φαίνεται,ειδικά στην αριστερή πλευρά. Βέβαια όταν ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα με το κατάλληλο κούρεμα κ χτενίσμα θα αλλάξει εντελώς.
Είναι πράγματι η αριστερή πλευρά λίγο πιο τριγωνικη από την δεξιά κ το είχα παρατηρήσει από την αρχή της εμφύτευσης. Με τον καιρό όμως βλέπω ότι αυτή η ελαφριά διαφορά κάνει την hairline πιο φυσική γιατί δεν έχει ομοιομορφία. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για το σχόλιο σου.
 

gerassis

Well-Known Member
Φίλε εξελίσσεται φυσιολογικά. Δλδ παέι καλά. Σε δύο μήνες απο τώρα θα έχεις αλλάξει εικόνα και στους 8 θα έχει φάνει σε πολύ μεγάλο ποσοστό πως θα είναι η τελική όψη σου.
 

ConPas

New Member
Konfas, ευχαριστούμε πάρα πολύ για την αφήγηση του χρονικού σου. Έκανα διήμερη μμ στις 18 και 19 Φεβ στην DHI, έχω την ίδια άριστη εντύπωση και εμπειρία με εσένα από την διαδικασία, βρίσκομαι στην πέμπτη ημέρα και διαβάζοντας όλα τα γραφόμενά σου (καθώς και ορισμένα διαφωτιστικά σχόλια άλλων στο παρόν thread) μου απαντήθηκαν απορίες και άγχη για την μετεγχειρητική και την επουλωτική πορεία του πράγματος. Συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα και μπράβο για την καλή σου διάθεση!
 

piros75

Well-Known Member
Konfas, ευχαριστούμε πάρα πολύ για την αφήγηση του χρονικού σου. Έκανα διήμερη μμ στις 18 και 19 Φεβ στην DHI, έχω την ίδια άριστη εντύπωση και εμπειρία με εσένα από την διαδικασία, βρίσκομαι στην πέμπτη ημέρα και διαβάζοντας όλα τα γραφόμενά σου (καθώς και ορισμένα διαφωτιστικά σχόλια άλλων στο παρόν thread) μου απαντήθηκαν απορίες και άγχη για την μετεγχειρητική και την επουλωτική πορεία του πράγματος. Συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα και μπράβο για την καλή σου διάθεση!

ConPas, αν θέλεις άνοιξε και εσύ ένα νήμα με φωτογραφίες για να δούμε την εξέλιξή σου. Ευχαριστώ.
Konfas, νομίζω ότι για 4ο μήνα πάει πολύ καλά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν εχει υψηλο λογο στη δοτρια . Ο γιατρος επι τουτου χτυπησε τα πολυτριχα .Αυτο εξάλλου φαινεται απο την προτιμηση να παρουν μοσχευματα κυριως απο το φιλέτο , το κομματι της δοτριας με τα περισσοτερα πολυτριχα . Με 86 μονοτριχα δεν φτιαχνεις hairline . Η τακτικη να χτυπας πολυτριχα βοηθα στη βιωσιμότητα μιας και τα πολυτριχα αντεχουν λιγη παραπανω ταλαιπωρια . Μαζι με τις χαμηλες πυκνοτητες ωστε να μειωθει ο ανταγωνισμος για αιματωση τις πρωτες μερες στην περιοχη . Η εξαγωγη και η δοτρια μου θυμιζουν παραθυρο τυπου βερκη . Τι εκταση εχει η περιοχη που καλυφθηκε; Επισης ενας λογος που τα μικροτερα σεσσιον στην dhi φαινεται να εχουν μεγαλυτερη επιτυχια ειναι ο μικροτερος out of body χρονος των μοσχευματων . 8-9 ωρες χρονος εξαγωγης τοποθετησης ειναι τυπικος χρονος αν το συγκρινω με αλλα περιστατικα της dhi αλλα ειναι πολυς γενικα για 1700 grafts . Konfas μηπως γνωριζεις τη διαμετρο του εργαλειου εξαγωγης;

Καλή φύτρωση και από εμένα που φαίνεται ότι θα έχεις. Αν θες διόρθωσε και τον τίτλο σου με μικρα γράμματα και με το φορμά που έχουν οι άλλες παρουσιάσεις για να το μεταφέρω εκεί. Για χτίσιμο hairline χρειάζεσαι μινιμουμ 300-400 μονότριχα και λόγο (εξ' αυτού) κοντά στο 2.2 ή αν συμπληρώσεις τον αριθμό των ελάχιστων μονότριχων πιθανώς και μεγαλύτερο λόγο αν τοποθετήσεις μεγαλύτερο αριθμό graft. Ως εκ τούτου θα συμφωνήσω με τον Makis ότι τα 86 είναι χοντρό φάουλ και ότι το πρώτιστο μέλημα της κλινικής είναι να συμπληρώσει τον μέγιστο αριθμό τριχών χωρίς να ενδιαφέρεται για κάποια βασικά πράγματα.

Παρατηρώντας την απόσταση μεταξύ των graft είναι σαφές ότι μιλάμε για μια αραιή τοποθέτηση. Ο λόγος θα σε βοηθήσει πολύ αλλά η λεπτή τρίχα όχι (αν και δεν μου φαίνεται και τόσο λεπτή η τρίχα σου). Είναι κρίμα γιατί με αλλά 500g και αυτόν το λόγο θα είχες ένα πολύ καλύτερο αποτέλεσμα κάτι που θα ήταν όντως διαφήμιση για την κλινική.

Με τέτοια στήριξη και από το forelock (αλλά και τις πίσω ζώνες) το οποίο και αυτό ήθελε περισσότερη ενίσχυση αν έβαζες 3000g (1250+1250+500g forelock) θα είχες ξεμπερδέψει για χρόνια. Τώρα θα αναγκαστείς σε λίγα χρόνια να μπεις για δεύτερη στην περιοχή του forelock.

Ακόμα και έτσι όμως η εικόνα σου θα φτιάξει πολύ. Θα σου αρέσει αυτό που βλέπεις. Πρέπει να καταλάβεις όμως ότι εχθρός του καλού είναι το καλύτερο και η περιπτωσή σου ήταν εύκολη για να το πάρεις. Απλά για μια ακόμη φορά η συγκεκριμένη κλινική δεν μας εξέπληξε ευχάριστα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα