Konakihotel, dream team (lorenzo&feriduni), fue, 1260 grafts, 23&24/6/2017

Tsek

Well-Known Member
Όπως θα έχεις διαβάσει (έχεις;), ήταν γνωστό από την αρχή ότι δεν θα έμπαιναν (λόγω workshop) πάνω από 1000g. Άρα το αποτέλεσμα κρίνεται με αυτό το κριτήριο. Το να λέμε ότι έπρεπε να μπουν παραπάνω είναι μάλλον εκ του πονηρού αφού και για τα 1260 που μπήκαν, έγινε υπερπροσπαθεια.

Επίσης είχε γνωστοποιηθεί σε όλους του υποψηφίους ότι αν ήθελαν παραπάνω για να τελειοποιήσουν το αποτελεσμά του θα μπορούσαν να πάνε είτε Τουρκία είτε Ισπανία.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αυτό δεν το θυμαμαι το πανω απο 1000 αλλα πραγματικα αν δεν ειχε τόσο καλη τριχα και δεν εμπαιναν και τα 260 που επεμενες θα ειχε θέμα. Θα φαινοταν χειροτερος απο πριν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Άρα μιλάμε για 28-30 grafts στο περίπου τοποθέτηση..ναι μεν λίγα,αλλά το γνώριζε από την αρχή..αυτό το αποτέλεσμα δίνουν αυτά τα grafts παιδιά.μην το ψαχνετε παραπάνω..κανονικά ήθελε 2000-2200 grafts ο άνθρωπος..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Λεω να παω αυριο πρωι πρωι για τσεκάπ στον οφθαλμίατρο...μαλλον μου ανεβηκε η μειόπια...διαβαζω σχολια για αραιά μαλλια σε καποιον που τον βλεπω υπερτούμ πανο!!!
 

ItsAllGone

Active Member
Και εγω δεν μπορω να δω που υπαρχει αυτη η μικρη αραιωση αλλα αφου το λεει ο κονακι κατι θα βλεπει.Γενικα το αποτελεσμα ειναι σουπερ παντως.
 

alexandros _athens

Active Member
Είναι μια χαρά αλλά με μια μικρή ακόμα για μεγαλύτερη πυκνότητα, θα είναι άριστος. Αν μπορεί ο φίλος, ας στείλει και μερικές με βρεγμένα (και χτενισμένα) μαλλιά.
 

konakihotel

Member
Παιδιά το ήξερα από την αρχή ότι τα δωρεάν graft είναι 1000... εγώ αυτό που ήθελα να κάνω ήταν για 2000 γιατί ήθελα ένα καλό κατέβασμα στην hairline... μου ήταν ξεκάθαρο ότι τα υπόλοιπα graft πρέπει να τα πληρώσω και να πάω σε Τουρκιά η Ισπανία... Εγώ αυτό δεν το ήθελα οπότε μου έκαναν δώρο άλλα 260 για να μην προχωρήσω σε 2η μμ αφού έχω πει ότι η διαδικασία δεν μου αρέσει καθόλου!!! Αυτή τη στιγμή έχω μια εικόνα και μια ψυχολογία σαφώς καλύτερη από πριν...όλοι οι φίλοι μου έχουν πάθει πλάκα το πως άλλαξα και έδειξα νεώτερος και όλα αυτά ΔΩΡΕΑΝ...Είμαι 40 χρόνων, δότρια πολύ καλή με τουλάχιστον 6-7 χιλιάδες g ακόμα οπότε θα δω πως θα πάει και μέχρι τα 50 μπορεί να έχω κάνει και 2η μμ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

paulo

Active Member
Ήσουν πολύ τολμηρός με τόσο μαλλί που έκανες μεταμόσχευση ,πάω στοίχημα ότι το 95% εδώ μέσα κανένας δεν θα το έφτιαχνε με τόσο μαλλί που έχεις ,έκανα μεταμόσχευση και είδα ότι δεν είναι καθόλου εύκολη υπόθεση .
Ένα υπέρ είναι ότι ήταν δωρεάν και αυτό πάλι θα με απέτρεπε το να μπω σε αυτήν την διαδικασία .
Καλή συνέχεια σου εύχομαι !
 

aeratos28

Just aeratos
Paulo,η ταλαιπωρία του konakihotel,ήταν στο 1/4 από τη δική σου.πολυ μικρό χειρουργείο..τώρα αυτά είναι γνώμες για το αν ήθελε επέμβαση ή όχι..για μένα ήθελε γιατι είχε ανοίξει πολύ το μέτωπο του και έπρεπε να έρθει σε μια ισορροπία το πρόσωπο του.αναγκαια η επέμβαση..και ήθελε και παραπάνω grafts εξ αρχης
 

paulo

Active Member
Εμενα δεν κούρασε η διαδικασία της μεταμόσχευσης αλλά το ξύρισμα και η όλη μετά διαδικασία να μεγαλώσουν τα μαλλιά και πως θα με δουν οι άλλοι τι θα πουν το οποίο και ο konakihotel αντιμετώπισε μετά εξίσου το ίδιο.
 

Panos1982

Well-Known Member
Παντος στο κεντρο της hairline (εχω σημαδεψει με κυκλο )
μπορω να πω οσο ειναι δυνατον να εχω αποψη μεσα απ τις φωτο οτι συγκριτικα με την φωτο των 10 ημερων υπαρχει μια μικρη ελλειψη φυτρωσης στο συγκεκριμενο σημειο, ετσι δειχνει τουλαχιστον.
Βεβαια αυτο δεν ειναι κατι ασυνηθιστο στις μμ , ετσι ειχα κι εγω απ την 1η μου επεμβαση σε ενα μικρο κομματι του αριστερου κροταφου.
Η γενικοτερη φυτρωση παντος περαν αυτου του σημειου δειχνει να εχει παει αρκετα καλα.


konaki 10 days.JPG
konaki.JPG
 

makis25

Well-Known Member
Παντος στο κεντρο της hairline (εχω σημαδεψει με κυκλο )
μπορω να πω οσο ειναι δυνατον να εχω αποψη μεσα απ τις φωτο οτι συγκριτικα με την φωτο των 10 ημερων υπαρχει μια μικρη ελλειψη φυτρωσης στο συγκεκριμενο σημειο, ετσι δειχνει τουλαχιστον.
Βεβαια αυτο δεν ειναι κατι ασυνηθιστο στις μμ , ετσι ειχα κι εγω απ την 1η μου επεμβαση σε ενα μικρο κομματι του αριστερου κροταφου.
Η γενικοτερη φυτρωση παντος περαν αυτου του σημειου δειχνει να εχει παει αρκετα καλα.


Προβολή συνημμένου 16856 Προβολή συνημμένου 16857
Νομιζω πως αν θελεις να εισαι ακριβης πρεπει να βαλεις σε κοκκινο κυκλο πρακτικα ολη τη μεταμοσχευμενη hairline . Δε ξερω τι βλεπουν τα δικας ματια παιδια , αλλα τα δικα μου υψηλο ποσοστο φυτρωσης δε βλεπουν , τουλαχιστον στους 8 μηνες . Εχω κανει κριτικη σε μετριοτατες hairline απο dhi , εκανα κριτικη πριν μερες στον piros75 , και τωρα δηλαδη εδω τα βλεπετε ολα καλα? Αντε να ειναι 10% καλυτερη απο του piros . Κοιταξτε το δεκαημερο και μετα τωρα , ποσα μοσχευματα μεγαλωνουν . Θα μπορουσαν να χαν σφραγιδα dhi οι φωτογραφιες . Ελπιζω απ τον 8 εως τον 12 μηνα να πλησιασει πολυ περισσοτερο το αποτελεσμα την εικονα του δεκαημερου . Με την εικονα 8μηνου ,για αυτο το αποτελεσμα δε χρειαζεται να παρεις και αεροπλανο για να το χεις. το παίρνεις και εδω .
 

tasos33

Well-Known Member
Οι φωτο μπορει να μην ειναι καν κλεισμενου 7μηνου, εχει μηνες μπροστα του μεχρι να ολοκληρωθει το αποτελεσμα.
Το 10% που λες ουτε καν, καταρχας συγκρινεις ενα εν ελελιξει περιστατικο με ενα ολοκληρωμενο, επειτα το μαλλι του piros εχει το τριπλασιο μηκος και πετυχαινει πολυ καλο illusion, αν τα αφησει ο κονακι σε τετοιο μηκος με χτενισμα αναλογο θα δινει την εντυπωση πολυ πυκνοτερου αποτελεσματος.

Ο κονακι δεν πηρε αεροπλανο, H μμ εγινε ελλαδα και εβαλε 1250graft δωρεαν, αν επαιρνε αεροπλανο και πηγαινε στην Ισπανια στον ιδιο γιατρο θα του εβαζε 2000graft, και δε θα συζητουσαμε ολα αυτα που συζηταμε. Επισης ο κονακι αν εμενε ελλαδα η hairline του θα ηταν εντελως αφυσικη, διοτι ειχε ελαχιστα μονοτριχα, ποιος θα του εκανε spliting στην ελλαδα?







Νομιζω πως αν θελεις να εισαι ακριβης πρεπει να βαλεις σε κοκκινο κυκλο πρακτικα ολη τη μεταμοσχευμενη hairline . Δε ξερω τι βλεπουν τα δικας ματια παιδια , αλλα τα δικα μου υψηλο ποσοστο φυτρωσης δε βλεπουν , τουλαχιστον στους 8 μηνες . Εχω κανει κριτικη σε μετριοτατες hairline απο dhi , εκανα κριτικη πριν μερες στον piros75 , και τωρα δηλαδη εδω τα βλεπετε ολα καλα? Αντε να ειναι 10% καλυτερη απο του piros . Κοιταξτε το δεκαημερο και μετα τωρα , ποσα μοσχευματα μεγαλωνουν . Θα μπορουσαν να χαν σφραγιδα dhi οι φωτογραφιες . Ελπιζω απ τον 8 εως τον 12 μηνα να πλησιασει πολυ περισσοτερο το αποτελεσμα την εικονα του δεκαημερου . Με την εικονα 8μηνου ,για αυτο το αποτελεσμα δε χρειαζεται να παρεις και αεροπλανο για να το χεις. το παίρνεις και εδω .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πραγματικά απορώ. Οι μισοί τον βγάζουν "τούμπανο", οι άλλοι μισοί "σφραγίδα DHI". Κάνεις δεν βάζει τα νούμερα κάτω (πλην αεράτου) για να καταλάβει τι βλέπει:

1. Όσοι τον λένε τούμπανο. Προφανώς και δεν είναι (και δεν μπορούσε να είναι ) γιατί έβαλε 1260g σε μια περιοχή κενή 35cm2 και πύκνωσε και τις περιοχές που ένωσε με μαμά μαλλιά. Άρα μιλάμε για μια πυκνότητα στις κενές περιοχές γύρω στα 30g που είναι πιο χαμηλή στην αρχή της hairline και μεγαλώνει προς τα μέσα. Τα μαμα μαλλιά (πιο μέσα) έχουν πολύ μεγαλύτερη πυκνότητα και αυτή η διαφορά φαίνεται. Τελεία και παύλα.

2. Όσοι τον λένε "σφραγίδα DHI". Ισχύουν για τα νούμερα ότι και στο 1. Επιπροσθέτως για την εικόνα του δεκαημέρου δεν καταλαβαίνω που είναι η διαφορά. Όσοι έχουν κάνει μμ ξέρουν ότι η καλύτερη (και πιο πλασματική) εικόνα είναι στο 10ημερο γιατί όταν το graft έχει μήκος από 5-10μμ (με πλήρες πάχος) και πλησιάζει το ένα το άλλο εφαπτόμενο του κρανίου το καλύπτει καλύτερα δίνοντας καλύτερο illusion. Όταν μεγαλώνει η τρίχα το illusion μεταφέρεται πιο ψηλά και φαίνεται περισσότερο δέρμα. Για να καταλάβεις την πυκνότητα στο 10ημερο πρέπει να δεις τις αποστάσεις φύτευσης μεταξύ των graft και στην περίπτωση του konaki οι αποστάσεις είναι μεγάλες γιατί προφανώς η πυκνότητα είναι μικρή.

IMG_1579rev1.jpg


Και για να το καταλάβουν και οι πλέον άσχετοι: Με κόκκινο είναι οι περιοχές που δεν υπάρχει τρίχα. Δεν τις έχω σημειώσει όλες αλλά καταλαβαίνετε ότι είναι πολύ μεγάλες και πολλές. Πως είναι δυνατόν λοιπόν με τέτοια εικόνα να μιλάμε για εικόνα "δεκαημέρου" και διαφορά σε σχέση με την τωρινή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
Καλα καλα . Εχεις μια φωτο δεκαημερου που το μαλι ειναι 5-7 χιλιοστα. Πεισε το παιδι να παρει τωρα στο 9 μηνο με τη μηχανη το μαλλι δευτερη σκαλα στα 6 χιλιοστα . Κανε συγκριση δεκαημερο και 9μηνο και δες ποσοστο . Ειδικα η φωτο σε προηγουμενη σελιδα που διχνει τη hairline απο δεξια βγαζει ματι , 5-10-15 τριχες εδω κι εκει .. . Οσο και να το αναλυσεις , δεν υπαρχει υψηλο επιπεδο φυτρωσης . Δεν εχουν ωριμάσει κιολας ισως για να χουν τη μεγιστη διαμετρο . Αλλα θα δουμε . Η εικονα που εχει καποιος μεταμοσχευμενος στο 10ημερο δεν ειναι πλασματικη , οχι εντελως. Ειναι η εικονα που θα εχει αν φυτρωσουν 100% των graft επιτυχως . Ας ξαναδει οποιος θελει τη φωτο που σχολιασε και ο tsek στη προηγουμενη σελιδα και ας ξαναδει και φωτο τοποθετησης. Οπως cvial μου επισημανες πως ο piros εχει περιπου η κατω των 10 γραφτ ανα εκατοστο , το ιδιο πανω κατω συμβαινει και εδω .
 
Μπλουζα