Klimaster, fut+fue, 3163+2696 grafts, 19/03/2012 & 29/01/2013

Flosk

Well-Known Member
RE: Αποτελέσματα από hdc μετά από 10 μήνες και δεύτερη μεταμόσχευση με fue

Φοβερή η δουλειά στην τομή..ζηλεύω!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
RE: Αποτελέσματα από hdc μετά από 10 μήνες και δεύτερη μεταμόσχευση με fue

Τελικά για άλλη μια φορά αποδεικνύεται ότι το θέμα τομή, έχει να κάνει και με το δέρμα του κάθε ανθρώπου. Με άλλα λόγια έχω δει τομές (και από την HDC) που είναι αρκετά εμφανείς και άλλες σαν του Klimaser που είναι αριστουργήματα. Πάντως το θέμα με τα στριπ για μένα παραμένει.... το ρισκάρεις και να έχεις μια εμφανή τομή που σε ακολουθεί για το υπόλοιπο της ζωής σου ή πας για FUE και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.... Εγώ σίγουρα δεν θα έκανα ποτέ στριπ και ας μου τάζανε ότι θα πετύχουν τομή σαν του Klimaser...
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Αποτελέσματα από hdc μετά από 10 μήνες και δεύτερη μεταμόσχευση με fue

Εχει γινει οντως καλη δουλεια στο strip.Βεβαια τωρα τελευταια ολα τα strip που εχω δει δεν φαινονται σχεδον καθολου ακομα κ σε πολυ κοντο μαλλι.Πριν 6 μηνες ο Κολλητος μου εκανε στον Γκουρα και το strip δεν φαινεται καθολου αλλα κ μια δουλεια που ειδα του Ασαντο παλι δεν φαινεται.Εχω την εντυπωση οτι αυτη η τεχνικη λεγεται microstrip και θα ηθελα τους πιο εμπειρους να σχολιασουν πανω σε αυτο.Σιγουρα το θεμα τομη ειναι παρα πολυ σημαντικο αλλα μην ξεχναμε κ το θεμα πυκνοτητα αλλα και κατευθυνσης των μεταμοσχευμενων τριχοθυλακιων......εκει κατεμε κρινεται ο γιατρος.
 

klimaser

New Member
RE: Αποτελέσματα από hdc μετά από 10 μήνες και δεύτερη μεταμόσχευση με fue

ΜΙΚΕΣ είπε:
Εχει γινει οντως καλη δουλεια στο strip.Βεβαια τωρα τελευταια ολα τα strip που εχω δει δεν φαινονται σχεδον καθολου ακομα κ σε πολυ κοντο μαλλι.Πριν 6 μηνες ο Κολλητος μου εκανε στον Γκουρα και το strip δεν φαινεται καθολου αλλα κ μια δουλεια που ειδα του Ασαντο παλι δεν φαινεται.Εχω την εντυπωση οτι αυτη η τεχνικη λεγεται microstrip και θα ηθελα τους πιο εμπειρους να σχολιασουν πανω σε αυτο.Σιγουρα το θεμα τομη ειναι παρα πολυ σημαντικο αλλα μην ξεχναμε κ το θεμα πυκνοτητα αλλα και κατευθυνσης των μεταμοσχευμενων τριχοθυλακιων......εκει κατεμε κρινεται ο γιατρος.

Φίλε μικε νομίζω πως λέγεται συρραφή τύπου trichophytic για να μπορούν οι τρίχες να φυτρώνουν μέσα από όλα τα σημεία της συρραφής τουλάχιστον έτσι μου το εξήγησαν οι γιατροί.
 

kouklos10

Member
RE: Αποτελέσματα από hdc μετά από 10 μήνες και δεύτερη μεταμόσχευση με fue

μαλλον trigrowthic closure εννοεις . απο οτι ειχα διαβάσει στο σαιτ τους την εφαρμοζουν σε ολους οταν προκειται για μεθοδο strip. βεβαια νομίζω απο ατομο σε ατομο θα έχει διαφορετικό αποτέλεσμα . Πρεπει να εισαι απο τους πολυ τυχερους αφου η δική σου τομή ακόμη και με τόσο κοντό κουρεμα δεν φαίνετε τίποτα. ίσως παίζει ρόλο και πόσο μεγάλη θα ειναι η λωρίδα που αφαιρουν.απο τιμές βλεπω στο σαιτ τους ότι εχουν 2,15 ευρω απο καποιον αριθμό μοσχευμάτων και πανω για στριπ και απο 3,25 για fue. νομιζω παντως σαν τιμες και ειδικα τωρα με την κριση ότι ειναι πολυ ακριβες . βεβαια αν το επελεγα να ξανακανω θα ηθελα να μου εγγυηθουν το αποτελεσμα. εχουν βεβαια να παρουσιασουν πολυ καλα αποτελεσματα. αλλα αν δεν εχει καποιος το αναμενομενο αποτελεσμα τι γινετε?????? του λενε συγνωμη ελα μετα απο κανα χρονο να κανουμε δευτερη???
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Αποτελέσματα από hdc μετά από 10 μήνες και δεύτερη μεταμόσχευση με fue

Kouklos10 νομίζω πως η HDC σε αυτό το θέμα εγγυάται..Εμένα θα μου γεμίσουν το καλοκαίρι τα λιγα κενά της 1ης μμ και αν δεν κάνω λάθος το ίδιο έχει συμβεί κ στον Tropheus ! Οπότε για την συγκεκριμένη κλινική δεν έχεις να φοβάσαι κάτι τέτοιο! Από άλλες κλινικες δεν έχω ακούσει κάτι αντίστοιχο όσο καιρό μπαίνω στο forum όμως ..
 

kouklos10

Member
RE: Αποτελέσματα από hdc μετά από 10 μήνες και δεύτερη μεταμόσχευση με fue

σιγουρα σε σχεση με αλλες κλινικες και ειδικα με καποιες για να μην πω με ολλες που υπαρχουν στην ελλαδα σιγουρα . απλα οταν εχεις καει στον χυλο φυσας και το γιαουρτι και εισαι πολυ επιφυλακτικος!!!! :(
 

Dimit

New Member
RE: Αποτελέσματα από hdc μετά από 10 μήνες και δεύτερη μεταμόσχευση με fue

όντως η τομή είναι εξαιρετικά κλεισμένη και γενικά η μεταμόσχευση. Να σε ρωτήσω κάτι άλλο φίλε: Βλέπω ότι σου έχουν πάρει με fue λίγες τρίχες από τη neck area, κάτι που θεωρείται επισφαλές, αφού μπορεί να πέσουν (δεν ανήκουν στη λεγόμενη safe donor area). Βέβαια μπορεί η neck area σου να είναι πιο κάτω και να κάνω λάθος. Σκέφτομαι στο μέλλον αν έκανα και τρίτη μεταμόσχευση να έπαιρνα τρίχες από το λαιμό (έχω πολλές εκεί!) αλλά λέγεται ότι είναι επισφαλές αυτό.
 

n094

Active Member
RE: Αποτελέσματα από hdc μετά από 10 μήνες και δεύτερη μεταμόσχευση με fue

Ναι dimit οντως καποιες απο τις τριχες του σβερκου ειναι επισφλεις ως προς μια πιθανη πτωση στο μελλον, αλλά αρκετοι γιατροι βαζουν κ απο εκει αν δεν υπαρχει διαθεσιμη αλλη δοτρια. Στη δικια μου περιπτωση για παραδειγμα εχουν παρει περι τα 400 μοσχευματα απο εκεινες τις ζωνες τονιζοντας μου οτι ενα 30% ισως πεσει στο περασμα των χρονων. Επελεξα να το κανω μιας κ η δοτρια μου εχει σχεδον εξαντληθει. Το θεμα ειναι λοιπον να σε ενημερωσουν...η αποφαση απο εκει κ περα ειναι δικια σου.


kouklos10 είπε:
μαλλον trigrowthic closure εννοεις . απο οτι ειχα διαβάσει στο σαιτ τους την εφαρμοζουν σε ολους οταν προκειται για μεθοδο strip. βεβαια νομίζω απο ατομο σε ατομο θα έχει διαφορετικό αποτέλεσμα . Πρεπει να εισαι απο τους πολυ τυχερους αφου η δική σου τομή ακόμη και με τόσο κοντό κουρεμα δεν φαίνετε τίποτα. ίσως παίζει ρόλο και πόσο μεγάλη θα ειναι η λωρίδα που αφαιρουν.απο τιμές βλεπω στο σαιτ τους ότι εχουν 2,15 ευρω απο καποιον αριθμό μοσχευμάτων και πανω για στριπ και απο 3,25 για fue. νομιζω παντως σαν τιμες και ειδικα τωρα με την κριση ότι ειναι πολυ ακριβες . βεβαια αν το επελεγα να ξανακανω θα ηθελα να μου εγγυηθουν το αποτελεσμα. εχουν βεβαια να παρουσιασουν πολυ καλα αποτελεσματα. αλλα αν δεν εχει καποιος το αναμενομενο αποτελεσμα τι γινετε?????? του λενε συγνωμη ελα μετα απο κανα χρονο να κανουμε δευτερη???

Εμενα παντως μου βαλανε το 2010 δωρεαν 350 μοσχευματα για καλυψουν καποια κενα απο την πρωτη. Γενικα το κανουν αρκετες κλινικες οχι μονο η HDC ή DHI
 

Dimit

New Member
RE: Αποτελέσματα από hdc μετά από 10 μήνες και δεύτερη μεταμόσχευση με fue

n094 εντωμεταξύ αν φύγει η περιοχή του σβέρκου θα μείνουν και οι τρυπίτσες να φαίνονται εκεί, άρα διπλό το κακό. Αλλά και πάλι άλλες φορες βλέπεις τελείως φαλακρούς με γεμάτο το σβέρκο και άλλες φορές άτομα με λίγα μαλλιά πάνω στο κεφάλι που έχει φύγει τελείως ο σβέρκος. Είναι ρίσκο
 
RE: Αποτελέσματα από hdc μετά από 10 μήνες και δεύτερη μεταμόσχευση με fue

Αλήθεια ρε παιδια, τα καταλληλα χαρακτηριστικα για ναφαινεται επιτυχημενη μια μμ οσον αφορα τη πυκνότητα και τη φυσικότητα εχουν ειπωθεί και αναλυθσι πολλές φορές. Τα κατάλληλα χαρακτηριστικά όσον αφορα την ''εξαφάνιση'' της ουλής ποια είναι?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Scrooge

Member
RE: Αποτελέσματα από hdc μετά από 10 μήνες και δεύτερη μεταμόσχευση με fue

klimaser καλημέρα.
Ενημέρωσέ μας για την εξέλιξή σου.
 

klimaser

New Member
Παιδιά καλησπέρα μετά από 11 μήνες περίπου από την δεύτερη μεταμόσχευση μου στο crown, επιστρέφω για να ανεβάσω νέες φωτογραφίες και να σας περιγράψω την εμπειρία μου για ακόμη μια φορά. Ο λόγος που καθυστέρησα να ανεβάσω φωτογραφίες είναι επειδή το αποτέλεσμα της 2η επέμβασης στο crown όπως σας είπα και πριν, χρειάστηκε περισσότερο χρόνο για να ολοκληρωθεί σε σχέση με την 1η φορά, όπως μου είχε εξηγήσει και ο γιατρός μου κ. Μάρας. Οπότε δεν με ανησύχησε ιδιαίτερα αυτό.
Είμαι πολύ ευχαριστημένος και με τη 2η επέμβαση μου και το αποτέλεσμα της όπως εξελίχθηκε. Είμαι πλέον απόλυτα ευχαριστημένος με την επιλογή μου να εμπιστευτώ την συγκεκριμένη κλινική και τους ανθρώπους της.
Θα ανεβάσω φωτογραφίες σύντομα και θα περιμένω και την δική σας άποψη.
 

klimaser

New Member
παιδιά να και οι φωτογραφίες μου στους 10,5 μήνες μετά την 2η επέμβαση...
 

Συνημμένα

  • foto 2.jpg
    foto 2.jpg
    252 KB · Προβολές: 805
  • foto 1.jpg
    foto 1.jpg
    200.2 KB · Προβολές: 930
  • foto 3.jpg
    foto 3.jpg
    397.9 KB · Προβολές: 858
  • foto 4.jpg
    foto 4.jpg
    270.3 KB · Προβολές: 814

giwrgos athina

Active Member
klimaser φοβερο αποτελεσμα...ειχες πολυ καλη φυτρωση απο τι βλεπω στο crown....μηπως εισαι το παιδι που ησουν μαζι με τον φι*υρη στα consulation to σεμπτεμβρη.....δεν ειμαι σιγουρος αλλα μοιαζετε πολυ
 

gkast

Active Member
klimaser είπε:
παιδιά να και οι φωτογραφίες μου στους 10,5 μήνες μετά την 2η επέμβαση...

Πολύ ωραία δουλεία μπράβο klimaser καλορίζικος ....μπράβο και στην h#c γιατι κατάφεραν με μέτρια δότρια και λεπτη τρίχα να βγάλουν τόσα πολλα grafts σε nw6 αξιοπρεπέστατο αποτέλεσμα :18m:
 

klimaser

New Member
giwrgos athina είπε:
klimaser φοβερο αποτελεσμα...ειχες πολυ καλη φυτρωση απο τι βλεπω στο crown....μηπως εισαι το παιδι που ησουν μαζι με τον φι*υρη στα consulation to σεμπτεμβρη.....δεν ειμαι σιγουρος αλλα μοιαζετε πολυ
Φιλε Γιωργο σωστα το λες εγω ημουν προφανως θα εχουμε γνωριστει εκει.


gkast είπε:
klimaser είπε:
παιδιά να και οι φωτογραφίες μου στους 10,5 μήνες μετά την 2η επέμβαση...

Πολύ ωραία δουλεία μπράβο klimaser καλορίζικος ....μπράβο και στην h#c γιατι κατάφεραν με μέτρια δότρια και λεπτη τρίχα να βγάλουν τόσα πολλα grafts σε nw6 αξιοπρεπέστατο αποτέλεσμα :18m:
Φιλε μου gkast σε ευχαριστω για τα καλοριζικα. Σωστη η παρατηρηση σου, πραγματι η περιπτωση μου χαρακτηριστηκε δυσκολη για τον λογο οτι τα μοσχευματα μου ειναι γενικα λεπτα, οπως μου ειχε επισημανει και το team της κλινικης.


Bouklas είπε:
Μπράβο ρε φιλε πολύ ωραίο αυτό που βλέπω! Να τα χαίρεσαι. :)
Σ' ευχαριστώ φίλε μου, εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου να εχεις το αποτελεσμα που προσδοκεις.
 
Μπλουζα