Klimaster, fut+fue, 3163+2696 grafts, 19/03/2012 & 29/01/2013

giwrgos athina

Active Member
klimaser οντως εχεις πολυ ωραιο αποτελεσμα....αν θυμασαι ομως εγω με το που σε ειδα κατσλαβα οτι εχεις κανει μεταμοσχευση κατι που εντυπωσιασε τον φ*ουρη που με ρωτησε απο που το καταλαβα...αυτο που μ ρκανε εντυπωση ηταν οτι σε ρωτησα ποιος γιατρος σε χειρουργησε και δεν θυμοσουν το ονομα του...και εκεινη την στιγμη πεταχτηκε ο φ*ουρης και μ ειπε στο μ*ρα...πως ειναι δυνατον να μην ξερεις το ονομα του γιατρου?μου ανεφερες μονο εννα ονομα του βοσ*ου τον οποιο για να θυμασαι το ονομα του φερνεις στο μυαλο σου προβατα...σε ρωταω γιατι με προβληματισε πολυ αυτο το περιστατικο σαν υποψηφιος πελατης της εν λογο κλινικης...


επισεις klimaser μου ειπες πως δεν χρησιμοποιης καμοια θεραπεια αν θυμαμαι καλα και πως αυτος ηταν και ο λογος που εκανες μεταμοσχευση για να μην μπλεξεις με θεραπειες σωστα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geeorgee

Active Member
giwrgos athina μπορεις να γινεις λιγο πιο αναλυτικος σε αυτο που λες οτι με το που τον ειδες καταλαβες οτι εχει κανει μεταμοσχευση?τι σε εκανε να το καταλαβεις?Το ρωταω αυτο γιατι και μενα το αποτελεσμα του φιλου ενω απο πυκνοτητα κτλ μοιαζει καλο,μου αφηνει μια γενικη αισθηση σα να φωναζει απο μακρυα οτι εχει γινει μεταμοσχευση και δε μπορω να καταλαβω το γιατι.μηπως υπερβαλλω επειδη ειμαι ηδη υποψιασμενος?δε ξερω πραγματικα αλλα προβληματιζομαι
 

giwrgos athina

Active Member
ρε παιδεια δεν ειπα πως το αποτελεσμα τ ειναι κακο αλλα πως να το κανουμε σε μας που εχουμε τρελα με τα μαλλια και ασχολουμαστε πολυ κανουν μπαμ αυτοι που εχουν βαλει μαλλια απο χιλιομετρα..εγω το καταλαβα απο το σχεδιασμο της hairlineκαι οτι τα μαλλια εκει ειναι λιγο ποιο χοντρα...το εχω και εγω αυτο και αν καποιος ξερει απο αυτα το καταλαβαινει...δεν ξερω πως να το εξηγησω...εγω παντος τον καταλαβα αμεσως μολις τον ειδα και τους το ειπα και ολας και ο φ*ουρης μερωταγε απο που το καταλαβες...


παντως το οτι το παλικαρι δεν ηξερε το ονομα του γιατρου πουβτον χειρουργησε οταν το ρωτησα και στην ερωτηση μου πεταχτηκε και απαντησε ο φ*ουρης εμενα σαν υποψηφιο πελατη δεν μ αρεσε και με βαλε σε σκεψεις...το περιστατικο το εχω αναφερει και εδω στο φορουμ αλλα δεν ηξερα πως το παιδι ειναι μελος του φορουμ
 
Συγχαρητήρια φίλε.Πολυ καλό το αποτέλεσμα.Αν μπορείς βαλε μας και αλλες φωτο, λιγο πιο κοντινές και με περισσότερο φως.Αν συνεκρινες τις 2 μεταμοσχευσεις σου ποια θεωρεις οτι πήγε καλύτεΡΑ?Α,η φραπεδια όλα τα λεφτα.
 

klimaser

New Member
giwrgos athina είπε:
klimaser οντως εχεις πολυ ωραιο αποτελεσμα....αν θυμασαι ομως εγω με το που σε ειδα κατσλαβα οτι εχεις κανει μεταμοσχευση κατι που εντυπωσιασε τον φ*ουρη που με ρωτησε απο που το καταλαβα...αυτο που μ ρκανε εντυπωση ηταν οτι σε ρωτησα ποιος γιατρος σε χειρουργησε και δεν θυμοσουν το ονομα του...και εκεινη την στιγμη πεταχτηκε ο φ*ουρης και μ ειπε στο μ*ρα...πως ειναι δυνατον να μην ξερεις το ονομα του γιατρου?μου ανεφερες μονο εννα ονομα του βοσ*ου τον οποιο για να θυμασαι το ονομα του φερνεις στο μυαλο σου προβατα...σε ρωταω γιατι με προβληματισε πολυ αυτο το περιστατικο σαν υποψηφιος πελατης της εν λογο κλινικης...


επισεις klimaser μου ειπες πως δεν χρησιμοποιης καμοια θεραπεια αν θυμαμαι καλα και πως αυτος ηταν και ο λογος που εκανες μεταμοσχευση για να μην μπλεξεις με θεραπειες σωστα?


Φιλε Γιωργο ειλικρινα δεν θυμαμαι αυτή τη φαση, αν ομως εχει συμβει προφανως δεν καταλαβα σε ποια μεταμοσχευση αναφεροσουν την 1η η την 2η; τη στιγμη που και τις δυο τις εκανα στην H*C από διαφορετικους γιατρους. Αλλωστε σε προηγουμενα μου post αναφερομαι στους δυο γιατρους μου τόσο της 1ης (STRIP) όσο και της 2ης επεμβασης (FUE) που δεν μπορουσε να ειναι αλλος από τον Δρ. Μ*ρα αφου αυτος κανει τις FUE.


giwrgos athina είπε:
ρε παιδεια δεν ειπα πως το αποτελεσμα τ ειναι κακο αλλα πως να το κανουμε σε μας που εχουμε τρελα με τα μαλλια και ασχολουμαστε πολυ κανουν μπαμ αυτοι που εχουν βαλει μαλλια απο χιλιομετρα..εγω το καταλαβα απο το σχεδιασμο της hairlineκαι οτι τα μαλλια εκει ειναι λιγο ποιο χοντρα...το εχω και εγω αυτο και αν καποιος ξερει απο αυτα το καταλαβαινει...δεν ξερω πως να το εξηγησω...εγω παντος τον καταλαβα αμεσως μολις τον ειδα και τους το ειπα και ολας και ο φ*ουρης μερωταγε απο που το καταλαβες...


παντως το οτι το παλικαρι δεν ηξερε το ονομα του γιατρου πουβτον χειρουργησε οταν το ρωτησα και στην ερωτηση μου πεταχτηκε και απαντησε ο φ*ουρης εμενα σαν υποψηφιο πελατη δεν μ αρεσε και με βαλε σε σκεψεις...το περιστατικο το εχω αναφερει και εδω στο φορουμ αλλα δεν ηξερα πως το παιδι ειναι μελος του φορουμ

Οσον αφορα την παρατηρηση σου για τη φυσικοτητα αυτο που χαρακτηριζει το αποτελεσμα μου δεν ειναι τοσο η πυκνοτητα λογω της λεπτης υφης των τριχων μου αλλα η φυσικοτητα του που αυτο φαινεται ειδικα στην hailine και επειδη και αλλα παιδια απο το Φορουμ με εχουνε δει απο κοντα αφηνω σ’ αυτους τα συμπερασματα. Παραθετω και μια φωτο σε κοντινο πλανο ισως να μη θυμασαι καλα.
 

Συνημμένα

  • Capture2.JPG
    Capture2.JPG
    124.1 KB · Προβολές: 648

giwrgos athina

Active Member
το οτι το καταλαβα εγω οτι εχεις κανει μεταμοσχευση δεν σημαινει πωε το σποτελεσμα σου ειναι αφυσικο....ενας που δεν ειναι υποψιασμενος δεν το παραυηρει καν...οπως και να εχει το αποτελεσμα σου ειναι αρκετα καλο...οσον αφορα το οτι ισως δεν καταλαβες σε ποια μεταμοσχευση αναφερομουν δεν το νομιζω αυτο...εγω δεν ηξερα πως ειχες κανει 2 μεταμοσχευσης δεν το ρωτησα καν και ουτε ηξερα πως ησουν πριν απο την επεμβαση...αυτο που με νοιαζε ηταν ποιος γιατρος σε χειρουργησε κατι που εσυ εκεινη υην ωρα δεν ηξερες να μ απαντησης...τωρα το γιατι δεν το ξερω ισως να μην καταλαβες την ερωτηση μου δεν ξερω και εγω τι...λιγη σημαδια εχει...το θεμα ειναι πως ελυσες το προβλημα σου
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Giwrgos και εγω μπερδευω τους γιατρους ακομα που με εκαναν.Να φανταστεις μπαινω στη σελιδα τις H*c για να τους θυμηθω.
Το μονο που ξερω ειναι οτι δεν ηταν ο Μ*αρ*ς επειδη ξερω οτι ασχολητε με fue
 

gianniskritikos2

Active Member
παιδια εγω γιατι δεν βλεπω καλο αποτελεσμα? φενεται φυσιικο αλλα μυαζει να εχει ενα αρκετα αραιο μαλλι και μαλιστα οχι μονο εκει που εβαλε τα μοσχευματα αλλα και στα πλαι και πισω(δοτρια)... το μαλλι μυαζει σαν να ειναι απο χνουδια μπορει να φτενε οι φοτογραφιες δεν ξερω αλλα εγω βλεπω μια μμ που οταν την εκανε στις προτες φοτο φενεται τουμπανος παντου μαλλια και μαλιστα συγκρηνοντας απο την πρωτη μεταμοσχευση μειαζει σαν να γεμισε απλα ενα crown με μια οχι καλη πυκνωτιτα και να αραιωσε η δοτρια... αυτο βλεπω εγω


εγω βλεποντας το αποτελεσμα της προτης μμ και περιμενοντας την 2ρη θα περιμενα κατι καλυτερο... εγω τωρα αμα δεν φτενε οι φοτος βλεπω ενα μαλλι αραιο παντου ακομα και δοτρια σε μεγαλο βαθμο αραιο και μαλιστα η hairline ειναι αρκετα ψιλα... πραγμα που δεν μου φενεται καλο γιατι προτον εχει μικρη πυκνωτιτα αρα μπορουσε με μια τετοια πυκνωτιτα να γεμισει μεγαλη περιοχη αλλα επισεις ειχε αρκετα μαλλια πριν την 1τη μμ δεν ηταν τελειως αδειος... δεν ξερω πολα απο μμ αλλα το οτι φενεται φυσικο φενεται αλλα εμενα προσοπικα για σχεδων 6.000 μοσχεματα σε 2 μμ δεν μου φενεται τοσο τρελο που λετε ολοι υπεροχο αποτελεσμα μπραβο και ετσι


http://www.youtube.com/watch?v=pUmCDzBmyec 4200 εβαλε... και αποτελεσμα... εμενα αυτο μου φενεται καλο αποτελεσμα και αν ειχε και λιγο μεγαλυτερο προβλημα με 6000 θα ειχε ενα παρομοιο αποτελεσμα και η δοτρια μιαζει απηραχτη... σαν να εχει πολα να δωσει ακομα ενω εδω το παιδι δεν ξερω αν εχει αδυναμη δοτρια


μοιζει φυσικο αλλα ολο ειναι αραιο crown και δοτρια ειναι υπερ αραια[attachment=5895]
 

Συνημμένα

  • foto_1.jpg
    foto_1.jpg
    200.2 KB · Προβολές: 555

gianniskritikos2

Active Member
γιατι δεν υπαρχει? ειναι φοβερο οντως αλλα μπορει να το πετυχει καποιος γιατι οχι?... στο συγκεκριμενο βιντεο εχει παραπολες αλλες μμ παρομοιου αποτελεσματος τα οποια απο κοντινα πλανα φενονται οτι ειναι οι τριχες απο μμ... αρα αυτα υπαρχουν... και αμα υπαρχουν απο αυτα κρινω και λεω οτι το αποτελεσμα του φιλου klimaser δεν μαρεσει...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

klimaser

New Member
gianniskritikos2 είπε:
παιδια εγω γιατι δεν βλεπω καλο αποτελεσμα? φενεται φυσιικο αλλα μυαζει να εχει ενα αρκετα αραιο μαλλι και μαλιστα οχι μονο εκει που εβαλε τα μοσχευματα αλλα και στα πλαι και πισω(δοτρια)... το μαλλι μυαζει σαν να ειναι απο χνουδια μπορει να φτενε οι φοτογραφιες δεν ξερω αλλα εγω βλεπω μια μμ που οταν την εκανε στις προτες φοτο φενεται τουμπανος παντου μαλλια και μαλιστα συγκρηνοντας απο την πρωτη μεταμοσχευση μειαζει σαν να γεμισε απλα ενα crown με μια οχι καλη πυκνωτιτα και να αραιωσε η δοτρια... αυτο βλεπω εγω


εγω βλεποντας το αποτελεσμα της προτης μμ και περιμενοντας την 2ρη θα περιμενα κατι καλυτερο... εγω τωρα αμα δεν φτενε οι φοτος βλεπω ενα μαλλι αραιο παντου ακομα και δοτρια σε μεγαλο βαθμο αραιο και μαλιστα η hairline ειναι αρκετα ψιλα... πραγμα που δεν μου φενεται καλο γιατι προτον εχει μικρη πυκνωτιτα αρα μπορουσε με μια τετοια πυκνωτιτα να γεμισει μεγαλη περιοχη αλλα επισεις ειχε αρκετα μαλλια πριν την 1τη μμ δεν ηταν τελειως αδειος... δεν ξερω πολα απο μμ αλλα το οτι φενεται φυσικο φενεται αλλα εμενα προσοπικα για σχεδων 6.000 μοσχεματα σε 2 μμ δεν μου φενεται τοσο τρελο που λετε ολοι υπεροχο αποτελεσμα μπραβο και ετσι


http://www.youtube.com/watch?v=pUmCDzBmyec 4200 εβαλε... και αποτελεσμα... εμενα αυτο μου φενεται καλο αποτελεσμα και αν ειχε και λιγο μεγαλυτερο προβλημα με 6000 θα ειχε ενα παρομοιο αποτελεσμα και η δοτρια μιαζει απηραχτη... σαν να εχει πολα να δωσει ακομα ενω εδω το παιδι δεν ξερω αν εχει αδυναμη δοτρια


μοιζει φυσικο αλλα ολο ειναι αραιο crown και δοτρια ειναι υπερ αραια




Φίλε μου gianniskritikos2, θα συμφωνήσω ότι το αποτέλεσμα του βίντεο του φίλου που ανέβασες είναι πολύ καλό. Νομίζω όμως ότι συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Θέλω να σου πω μόνο, πως σε όσες κλινικές και γιατρούς επισκέφθηκα εδώ στην Ελλάδα όλοι με είχαν απογοητεύσει πάρα πολύ γιατί όταν εξέταζαν την υφή των μαλλιών μου, αυτό που μου έλεγαν είναι ότι το αποτέλεσμα που θα έπρεπε να ανέμενα σε περίπτωση που θα προχωρούσα σε ΜΜ θα ήταν πιο κάτω κι από μέτριο και πολύ αραιό. Οι περισσότεροι μου τόνισαν ότι η δότρια μου σε καμία περίπτωση δεν επαρκούσε για μια πλήρη κάλυψη, που καταλάβαινα λοιπόν ότι δεν ήθελαν να με αναλάβουν. Όπως κι εσύ φίλε Κρητικέ μπορείς να καταλάβεις, ήταν πολύ ευχάριστο για μένα που στη συνέχεια της έρευνας μου βρέθηκε μια κλινική σαν την H*C να αναλάβει μια τέτοια περίπτωση σαν τη δική μου.
Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι σε κάποια σημεία αριστερά από το crown τα μαλλιά φαίνονται πιο αραιά κι αυτό όμως γιατί εκεί δεν μπήκαν μοσχεύματα, κάτι για το οποίο είναι στη σκέψη μου να προβώ σε μια πύκνωση στα σημεία εκείνα.
Επίσης όσον αφορά το σχόλιο σου για τη χαμηλή πυκνότητα στη δότρια, αυτό οφείλεται στο ότι έκανα αυστηρό κούρεμα, ξέρεις φίλε όταν κρατάς εσύ τη μηχανή, μόνος, πολύ πιθανό αυτό να συμβεί. Θα ανεβάσω και σχετικές φώτο σε κοντινό πλάνο και με φλας για να φανεί.
__
 

Συνημμένα

  • 3.JPG
    3.JPG
    33.6 KB · Προβολές: 654
  • 1 (2).JPG
    1 (2).JPG
    46.8 KB · Προβολές: 746
  • 2.JPG
    2.JPG
    47.4 KB · Προβολές: 727

gianniskritikos2

Active Member
το αποτελεσμα σε αυτες τις φοτο ομολογω οτι φενεται αρκετα καλο ικανοποιητικο θα ελεγα αλλα στις προιγουμενες φιλε δεν νομιζω να φταιω εγω για την αποψη που εκφρασα δες τες και μονος σου ... ειναι απο αποσταση και φενεται ολο το μαλλι χνουδι σε αντιθεση με αυτες που ασε τον φοτισμο ειναι αρκετα κοντινες και φενεται οτι ειναι οκ το αποτελεσμα και η τριχα εχει ενα μετριο παχος.... στις παλιες ομως δεν ηταν τοσο ομορφα τα πραγματα
 

krhtikos21

Member
μια χαρα είναι το αποτέλεσμα. πυκνότητα σαν την παλιά που χαμε δε πρόεκιται να ξανα βρούμε το θέμα είναι να βρούμε κάτι ομοιογενές χωρις να κάνει μπαμ από χιλιόμετρο
 

ROBOT

Member
Πάντως φίλε klimaser και εγώ σε έχω γνωρίσει σε ραντεβού της εν λόγο κλινικής και αλλά παιδιά σε έχουν δεί ως περιστατικό τις κλινικής στα ραντεβού τους με τον Φι****ρη ως καλό Promo!!.Πολυ καλό αποτέλεσμα!!!
 

klimaser

New Member
Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου γρήγορα να πάρεις την αποφασή και να έχεις το αποτέλεσμα που προσδοκίες. Καλά Χριστούγεννα!!!
 

athenian

Well-Known Member
ROBOT είπε:
Πάντως φίλε klimaser και εγώ σε έχω γνωρίσει σε ραντεβού της εν λόγο κλινικής και αλλά παιδιά σε έχουν δεί ως περιστατικό τις κλινικής στα ραντεβού τους με τον Φι****ρη ως καλό Promo!!.Πολυ καλό αποτέλεσμα!!!

Αν βλεπαμε μελος που εκανε μμ σε ελληνικη κλινικη να συμμετειχε σε ραντεβου σαν promo της χωρις να μας το ειχε πει θα κραζαμε τον ιδιο και την κλινικη απο το πρωι μεχρι το βραδυ.Θα λεγαμε για ελληναρες απατεωνες που μπαινουν εδω για να ψαρεψουν πελατες κτλ.Δεν εχω κατι με τον φιλο ουτε με την h*c αλλα το λεω για την γενικοτερη συμπεριφορα και καχυποψια που εχουμε απεναντι στις ελληνικες εταιριες.
 

Flosk

Well-Known Member
Αν οι Ελληνικες κλινικες δεν ειχαν κατασφαξει-κατακλεψει-κατακοροιδεψει τοσο κοσμο δεν θα ηταν κανεις καχυποπτος και προκατειλημενος μαζι τους ομως.Μαλλον τεμεναδες θα τους καναμε ολοι αν ηταν καλοι στη δουλεια τους και σωστοι γιατι κανεις δεν εχει ορεξη να ξενιτευεται!
 

malloumpas

New Member
Ναι και εγω ετσι νομιζω με τον πάνω. Ασε που ελληνική κλινική, αποτελεσμα σαν τα καλύτερα των Κυπριακών δεν έχει να επιδείξει (ενταξει με φωτογραφίες χαμηλού φωτισμού από συγκεκριμένες γωνίες και κοντό κούρεμα κάτι γίνεται). Από την άλλη και εμένα δεν μου αρέσει η ιδέα του promo. Κάτι με χαλάει στην όλη ιστορία. Γενικά οι Κύπριοι ''παίζουν πολύ'' στο φόρουμ. Εχουμε δει άτομα να ''λατρεύουν'' συγκεκριμένους γιατρούς/κλινικές από Κύπρο δηλαδή, στο φόρουμ. Πολύς έρωτας ρε παιδί μου
 
Μπλουζα