KIRKLAND MINOXIDIL 5%

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

jim250781

Member
Παιδιά καλή χρονιά σε όλους.

Αφού συννενοήθηκα με τον Άκη και μου επέτρεψε να κάνω αυτό το ποστ, θα 'ηθελα να μάθω εαν ενδιαφέρεται κανείς από εσάς για θεραπεία με kirkland minoxidil 5%.

Αγόρασα 12μηνη θεραπεία πριν από 2 μήνες. Στην πορεία αποφάσισα να αλλάξω θεραπευτική αγωγή και θα ήθελα να πουλήσω τα 9 μπουκαλάκια που έχω(τώρα είμαι στο 3ο).

Επειδή δεν θέλω να φανεί ότι έχω κάποιο κέρδος, σας ενημερώνω ότι μαζί με τα έξοδα αποστολής αγόρασα τα 12 μπουκάλια 120€. Επομένως αναλογικά πουλάω τα 9 με 90€.
Αν βρείτε φθηνότερη προσφορά από το ίντερνετ μαζί με έξοδα αποστολής, σαφώς προτιμήστε την.

Όποιος ενιδαφέρεται ας επικοινωνήσει.

Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: KIRKLAND MINOXIDIL 5%

απο την στιγμη που δεν εχεις σκοπο το κερδος χαιρομαι πολυ που βλεπω ενα τετοιο ποστ
δεν μενει παρα να βρεθει αγοραστης
θα στην επαιρνα εγω αλλα εχω παρει για 6 μηνες την ιδια

θα κοιταξω για εναν φιλο ο οποιος ενδιαφερετε αλλα ειναι εκτος ελλαδας
θα σου απαντησω στις 13 του μηνος
αν μεχρι τοτε βρεις πουλα την
αν δεν την πουλησεις μεχρι τοτε πιθανον να στην παρω για εναν φιλο
αλλα αυτος θα μενει ελλαδα 3 με 4 μερες οποτε θα πρεπει να την στειλεις με κουριερ και η δοσολειψια ναγινει μεσα σε αυτες τις μερες
 

jim250781

Member
Απ: KIRKLAND MINOXIDIL 5%

Παναγιώτη σε ευχαριστώ πολύ.

Πάντως αν είχα σκοπό το κέρδος θα ήμουνα πολύ κουτός να κάνω τέτοιο πόστ εδώ όπου, αν μη τι άλλο, όλα τα παιδιά είναι ψαγμένα όσο δεν πάει ;)

Απλά αλλάζω θεραπεία (minoxidil sulf) και θέλω να τα δώσω κάπου όσο τα πήρα.
Αφού έχεις αγοράσει και εσύ ξέρεις ότι η τιμή, αναλόγως βέβαια από που αγόρασες, μαζί με τα μεταφορικά έρχεται 10€ ανά μπουκάλι 60ml.

Επίσης να πω ότι μπορώ να τα δώσω και μεμονωμένα ανά 3 (όσο και η συσκευασία). Δεν αλλάζει κάτι άλλωστε για μένα.

Περιμένω νέα από κάθε ενδιαφερόμενο.
 

dim74

Member
Απ: KIRKLAND MINOXIDIL 5%

jim 3 κομματια θελω εγω(να την δοκιμασω κιολας...).πες μου πως θες να επικοινωνησουμε...και κατι αλλο,την minoxidil sulfate απο που την πηρες και ποσο?
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: KIRKLAND MINOXIDIL 5%

οσον αφορα τη sulfate minoxidil θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι πραγματι τοσο καλυτερη απο την απλη και αν ναι γιατι δεν σταματαμε την απλη για τη sulfate??
εγω λεω να παραγγειλω
τη γνωμη σας...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: KIRKLAND MINOXIDIL 5%

ειναι καλυτερη αλλα πιο ακριβη
ειναι και αυτος ενας λογος που υπαρχει και η κανονικη

ενας αλλος λογος ειναι οτι καποιοι δεν την ξερουν ακομη για sulfate
ενας αλλο λογος ειναι οτι αν καταργουσανε κατι επειδη εβγαινε κατι καλυτερο θα παιζονταν πολλα συμφεροντα οικονομικα μεγαλων εταιριων που τα πουλαν

και επι τις ουσιας αφου κανει δουλεια και η απλη γιατι να την σταματησουν
δεν ειπε κανεις οτι ειναι snake
 

jim250781

Member
Απ: KIRKLAND MINOXIDIL 5%

πολλές φορές το καλύτερο είναι να δοκιμάζουμε...παίζει ρόλο και το δερμα του καθενός...δεν κανουν όλες οι θεραπείες για όλους...γνώμη μου...
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: KIRKLAND MINOXIDIL 5%

αυτο για τα λεφτα πανο που λες εχεις δικιο αλλα να φανταστεις οτι εδινα 30 ευρω για μινοξιδιλη απο το φαρμακειο.ενα αλλο θεμα ειναι το κατα ποσο εγκυρα ειναι ολα αυτα τα site (εταιρειες) οπως το πιο πανω?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: KIRKLAND MINOXIDIL 5%

μόνο αυτοί που πρόσφατα παράγγειλαν και πήραν τελικά το προϊόν μπορούν να μιλάνε για ''σιγουριά-εγκυρότητα,,
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jim250781

Member
Απ: KIRKLAND MINOXIDIL 5%

και σίγουρα θέλει χρόνο για να πεις σίγουρα αν είχε ή όχι αποτέλεσμα....
αλλά και πάλι δεν είναι 100% έγκυρο...είναι έγκυρο μόνο για σένα....
πρέπει να μαζέψεις πολλά αποτελέσματα για να κατασταλλάξεις...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: KIRKLAND MINOXIDIL 5%

αμα ειναι να παιξουμε το παιχνιδι
αν τελικα εχει ολα τα αναγροφομενα συστατικα μεσα
τοτε το χασαμε το παιχνιδι
 

vag

New Member
Απ: KIRKLAND MINOXIDIL 5%

Τα προιόντα της sinere αν και φαίνονται ενδιαφέροντα (ειδικά το FMS) δεν περιέχουν αλκοόλη.Αυτοί βέβαια το παρουσιάζουν σαν καινοτομία κ σαν κάτι καλό αφού προκαλεί ερεθισμούς αλλά με την απορροφητικότητα τι γίνεται?Επίσης αναφέρουν ότι θα πρέπει να μένει στο κεφάλι min 10' αν θες να λουστείς μετά.Μόνο 10' όμως ρε παιδιά?Τι προιόν έχουν φτιάξει δλδ που απορροφάται αστραπιαία κ μάλιστα χωρίς οινόπνευμα μέσα?
 

jim250781

Member
Απ: KIRKLAND MINOXIDIL 5%

Από την FMS από το sinere.com την οποια παρέλαβα σήμερα

"In humans at least four human cytosolic sulfotransferases contribute to minoxidil sulfation [2]. According to the above experiment from Upjohn, minoxidil sulphate is ca. 14 times more effective than plain minoxidil. We incorporate 4% minoxidil sulfate. But that does not mean we arrive at an too high 56% minoxidil concentration equivalent, because not all minoxidil sulfate will stay stable in the solution. "

Τι ακριβώς καταλαβαίνεται? Ειδικά στο υπογραμμίσμενο....
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: KIRKLAND MINOXIDIL 5%

μας λεει οτι επειδη η μινοξιδιλη με το θεικο αλας ειναι εως και 14 φορες πιο αποτελεσματικη
απο την απλη
αυτο δεν σημαινει οτι στο 4% μινοξιδιλης που εχει το προιον ΔΕΝ θα γινει 54%

δηλαδη το συγκεντρωτικό ποσοστο της μινοξιδιλης απο 4% δεν θα παει 54% επειδη εχει μεσα θειικο αλας (οπου δειχνει εως και 14 φορες πιο αποτελεσματικο)
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: KIRKLAND MINOXIDIL 5%

παιδια ψαχνοντας info για sulfate διαβασα αυτο http://www.baldingblog.com/2008/10/31/minoxidil-sulfate-vs-regular-minoxidil/ οπου ο δερτματολογος λεει οτι δεν ξερει αν πραγματι ειναι 14 φορες πιο δυνατη αλλα λεει οτι αξιζει να της δωσεις μια ευκαιρια τωρα βεβαια δεν ξερουμε τα sides
εγω παντως περιμενω να ερθει πηρα και γω απο sinere ειμαι περιεργος να δω την αντιδραση του δερματολογου μου οταν του πω για sulfate εδω δεν ηξερε το revivogen
 

Άκης

Administrator
Απ: KIRKLAND MINOXIDIL 5%

George, ότι σου πει κράτα το για να το αναζητήσουμε στο net.
Το λέω αυτό γιατί αν οι γιατροί δεν γνωρίζουν κάτι, θα σου πούνε να το αποφύγεις.
Δεν τους κατηγορώ, αλλά εμάς μας ενδιαφέρουν πολλά περισσότερα απ'οτι γνωρίζουν οι γιατροί μας στο θέμα μαλλιά.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα