Keratene alphactive - DHT blocker

gianniskritikos

New Member
νομιζω το εχει ξεκινισει στιν 8 σελιδα λεει (για αρχη πηρα 2 γιατι φοβαμαι παρενεργιες)οποτε μαλλον το εχει αρχισει...


ολοι ευχομαστε τα καλλητερα καθως αν δεν εχει παρενεργιες σωθηκαμε αρκετοι απο εμας εδω μεσα....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
ακομα οχι,χθες καταφερα να κανω την παραγγελια.
ημουν εκτος ελλαδας και ολες οι προσπαθειες απετυχαν.
προφανος αυτες οι καρτες η η εταιρεια ελενχουν το IP.
δεν εκανα κατι διαφορετικο στην παραγγελια.
θα ενημερωσω οταν τα εχω και θα ξεκινησω και την ιδια μερα.
υποψιν οτι με ενα χαπι ριχνουμε την DHT οσο 0,5mg finasteride συμφωνα με τα λεγομενα του προιοντος
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
rocknrolla είπε:
Εφόσον η παραμικρή δόση φίνας σε πειράζει, θα σε πειράξει και το 0.5mg (αν λειτουργεί όπως η φίνα). Το πρώτο που μένει να μάθουμε είναι αν αυτό το προϊόν βγάζει sides. Από εκεί και πέρα να δούμε αν λειτουργεί κατά της τριχόπτωσης.

ακομα και το 0,01 φινας με πειραζει,το 1/32 propecia με γονατισε στις παρενεργειες.
για τα αποτελεσματα του θα δειξουν οι εξετασεις μου,θα πρεπει να πεσει στο 0,3 η 0,4 DHT.
για τις παρενεργειες τι να πω,αν δεν περασουν 2 χρονια με αυτο δεν το πιστευω.
αρκετοι χρηστες φιναστεριδης ξεκινησαν να εχουν παρενεργειες τον δευτερο χρονο
 

gianniskritikos

New Member
Παιδια ψαχνω να δω αν εχει παρενεργειες πουθενα κανεις δεν ειχε ψαγμενο το θεμα ειναι οτι λεει κατι που με προβληματιζει οτι μειωνη την ΔΗΤ αλλα χωρις να αυξανετε η τεστο διαβαστε στο PDF σε αυτη τη σελιδα λεει τα παντα πανω σε αυτο


http://www.google.gr/#q=Keratene+alphactive+side&hl=el&tbo=d&ei=bUAAUbT5Nsa50QXemoHwDA&start=10&sa=N&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=3592720eaf9ced5e&biw=1366&bih=651


κατο κατο ειναι το PDF ψαχτε το
δεν γινεται να το αντιγραψω και να το ανεβασω εδω
 

jeronymous

New Member
λοιπον το χρησιμοποιω 8 μερες.
ενα χαπακι την ημερα και απολυτως κανενα side.
ειδικα σεξουαλικα μονο side δεν λες οτι εχω.

τωρα αν ειναι φιδελαιο ομως θελει καιρο για να φανει.
επισης μπορει μετα απο καποιο καιρο να βγαλει sides.
υπομονη παιδια, εδω ειμαι και θα ενημερωνω.
 

gianniskritikos

New Member
Ειμαι αχετος απο αγορες μεσο ιντερνετ εδω ελλαδα σεν πουλιετε ε¨?:(


Μαλλον μου ειναι απαρετιτο να βγαλω πιστοτικη ..
 

gianniskritikos

New Member
Μεχρι στιγμης εχουμε 2 ατομα που το εχουν παρει μαλλον 1 γιατι ο καπα θα το εχει απο στιγμη σε στιγμη δεν εχει ακουστει ακομα καμια παρενεργια απεξω.. και απο εδω χρισιμποιοιτε 10 μερες ακομα τιποτα..... μηπος να το δοκιμασει και κανας αλλος.... διοτι αν δεν εχει παρενεργιες σωθηκαμε (1 μηνα χρησης) αν φερει παρενεργιες σαν της φινα οι παρενεργιες φευγουν αν εχει γινει χρηση 1ας μηνας μονο..... εγω ειμαι 20 χρονον δεν εχω ακομα σοβαρο προβλημα γιαυτο δεν το αρχιζω αλλα αν δεν εχει παρενεργιες πιθανο να το αρχιζα στο μελλον για σκευτιτετο ρε παιδια ισως να ειναι η λυση αμα εχουμε αποτελεσματα φινας χωρις παρενεργιες σωθηκαμε ολοι πραγματικα.... "τελως η τριχωπτοση"..δεν θα χριαζεται να βαζουμε 500 ττοπικα πανο μας.... τα οποια παλι θα εχουν μικροτερα αποτελεσματα γιατι τα αποτελεσματα φινας δεν συγκρινονται...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
gianniskritikos είπε:
Μεχρι στιγμης εχουμε 2 ατομα που το εχουν παρει μαλλον 1 γιατι ο καπα θα το εχει απο στιγμη σε στιγμη δεν εχει ακουστει ακομα καμια παρενεργια απεξω.. και απο εδω χρισιμποιοιτε 10 μερες ακομα τιποτα..... μηπος να το δοκιμασει και κανας αλλος.... διοτι αν δεν εχει παρενεργιες σωθηκαμε (1 μηνα χρησης) αν φερει παρενεργιες σαν της φινα οι παρενεργιες φευγουν αν εχει γινει χρηση 1ας μηνας μονο..... εγω ειμαι 20 χρονον δεν εχω ακομα σοβαρο προβλημα γιαυτο δεν το αρχιζω αλλα αν δεν εχει παρενεργιες πιθανο να το αρχιζα στο μελλον για σκευτιτετο ρε παιδια ισως να ειναι η λυση αμα εχουμε αποτελεσματα φινας χωρις παρενεργιες σωθηκαμε ολοι πραγματικα.... "τελως η τριχωπτοση"..δεν θα χριαζεται να βαζουμε 500 ττοπικα πανο μας.... τα οποια παλι θα εχουν μικροτερα αποτελεσματα γιατι τα αποτελεσματα φινας δεν συγκρινονται...
και παρενεργειες να μην εχει μην περιμενεις να σου δωσει οτι δινει η φινα αμφιβαλλω γι αυτο,η φινα ειναι πολυ καλο φαρμακο διοτι ειναι και πολυ ισχυρο..δεν νομιζω οτι θα μειωνει την dht κατα 75% αλλα εδω ειμαστε να τα δουμε ολα τα ενδεχομενα,μακαρι να πανε ολα καλα με αυτο..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Λίγο που διάβασα στα ξένα φόρουμ γι αυτο,κάποιοι ησχυριζονται οτι δεν έχει παρενέργειες επειδή μειώνει μονο κατα 25% την dht ενώ η φινα 70% εως 90%.
Και όντως ειναι αλήθεια η φινα ρίχνει περισσότερο απο 70% την dht
όπως έδειξαν και οι εξετάσεις του panos1982, 3+ φορές πτώση dht με φινα,περισσότερο απο 70%
Τώρα το πόσο θα την μειώσει το keratene θα το δούμε.
 

gianniskritikos

New Member
Σε ενα pdf στο google ισως λεει μ@λ@κιες..... λεει οτι μειωναι ακριβως κατα 73,5% την DHT αλλα και 25% να ειναι απο το τιποτα κατι ειναι με ενα τοπικο blocker την παλευεις... ετσι νομιζω δλδ... σκευτιτε να κανατε τις θεραπειες που κανετε εχοντας 25% λιγοτερη Dht τα αποτελεσματα θα ηταν καλυτερα και αυτοι που εχουν αρχηση κατηφορα πολυ πιθανων να μενανε στασιμοι....ουσιαστικα για διατιρηση μαζι με μινοχ μπορει να κανει δουλια και το 25% αν κανω λαθως συγχορεστε με διοτι δεν ξερω ακριβως τι παιζει με την DHT πανω στα μαλλια


τωρα αμα στα ξενα φορουμ περνουν μικροτερες δοσολογιες απο φοβο... μπορει να ειναι και αυτο μπορει να μην ειναι 25 να ειναι ασπουμε 40% που αυτο σιγουρα βοηθαει


εγω προσοπικα και 25% να μειωνει απο τι στιγμη που("αμα") δεν εχει παρενεργιες το προτιμο απο το να παρω φινα και να εχω παρενεργιες... χιλιες φορες να κρατιεσε τουλαχιστον απο το να εχεις επανεκφηση και να λειτουργεις σεχουαλικα παρα να γεμισεις μαλλια και απο κατο ουτε κουκου....
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Πρόταση δική μου ειναι οποίος έχει σκοπό να το ξεκινήσει να μετρήσει dht πριν και μετα,16 ευρώ κοστίζει η μια εξέταση.
Πραγματικά δεν ειναι τίποτα απο το να πληρώνει ένα σκευασμα που στην τελική μπορεί να μην κάνει και τίποτα.
Το κόστος για έναν χρόνο με μια καψουλα την ημέρα απο αυτο ειναι 250 ευρώ


rocknrolla είπε:
Άμα θες 25% μείωση DHT απλά σπας το propecia στα 4. Αν κάνει αυτό το πράγμα δεν πρόκειται περί κοσμογονίας.
Και στα 32 έσπασα το propecia αλλά...
 

gianniskritikos

New Member
ναι αλλα ο καπα ειχε ετσι ακομα και με 1/32 προπε παρενεργειες ενω με αυτο δεν ακουγεται τιποτα τελως παντων θα δηξει... προτος ο καπα αμα δεν εχει παρενεργιες...και αν οντως μειωνει την ΔΗΤ
 

weznem

Well-Known Member
ο καππα αν κανει δουλεια αυτο θα την ακουσει και το ξερει,,απλα δοκιμαζει-ελπιζει..ειναι πολυ ευαισθητος στα φαρμακα.. ελπιζω μονο να πανε ολα κατευχην και να μην εχει τιποτα ενοχλητικο η αν εχει να φυγουν οι παρενεργειες αμεσσα
 

raphael2012

Member
Επειδή βλέπω και μικρά παιδιά (κάτω από 24) να σκέφτονται να ρίξουν την DHT τους με οποιοδήποτε τρόπο. Ούτε να το σκέφτεστε. Δεν αξίζει τον κόπο και τα πιθανά προβλήματα. Η ανάπτυξη σας μπορεί να μην έχει ολοκληρωθεί ακόμα. Η DHT εκτός από το ότι παίζει καθοριστικό ρόλο στην ανάπτυξη του ανδρικού φαινότυπου (ύψος, μυϊκότητα, μπάσα φωνή, σεξουαλικά χαρακτηριστικά κλπ.) είναι άμεσα συνδεδεμένη με το κεντρικό νευρικό σύστημα. Υποδοχείς υπάρχουν και στον εγκέφαλο, του οποίου η ανάπτυξη δεν έχει ολοκληρωθεί πριν τα 25.

Είδα τον φίλο πιο πάνω που είναι 20 χρονών και θεωρεί πως σώθηκε αν ρίξει την DHT 'χωρίς sides'. Έχω δει και παιδιά 17 χρονών εδώ μέσα να σκέφτονται την φίνα.

Δεν. Αξίζει. Τον κόπο.

Δεν έχει σημασία αν θα ρίξετε την DHT με φίνα, με ντούτα, με saw palmetto, με Keratene Alphactive ή με το βοτάνι της γιαγιάς 'που είναι φυσικό'. Ειδικά σε ηλικίες από 16 εώς 20, αλλά ακόμα και κάτω από 25, μην το κάνετε. Χρησιμοποιήστε κάποιο τοπικό μπλόκερ. Το ξέρω πως σας φαίνεται πως ήρθε το τέλος του κόσμου όταν αραιώνει το hairline στα 20, αλλά σε λίγα χρόνια θα υπάρχουν πολύ καλύτεροι και στοχευμένοι τρόποι για να κρατήσετε ή να ξαναφυτρώσουν τα μαλλάκια σας. Τα αποτελέσματα της μείωσης της DHT όμως πριν ολοκληρωθεί η ανάπτυξη είναι ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΑ. Μια φορά είναι η εφηβεία. *Αυτά* είναι sides.
 
Μπλουζα