Keratene alphactive - DHT blocker

kapa

Μέλος του προσωπικού
orestis είπε:
weznem είπε:
ναι καππα συμφωνω οτι το θεμα ορμονες και λιμπιντο διαφεορυν στον καθε ενα..
αλλα το ερωτημα μου ηταν γενικα τι κανουν προλακτινη και SHBG στον οργανισμο μας γιατι υπαρχουν??

Η προλακτινη ειναι περισσοτερη θηλυκή ορμόνη. Ειναι η ορμόνη που ενεργοποιείτε στις εγκύους προκειμένου να παραγουν γαλα και παραγετε απο την υποφυση του εγκεφαλου. Σαφως και υπαρχει και στους αντρες, αλλα δεν ειναι πολυ ξεκάθαρο τι ακριβώς κανει. Το σιγουρο ειναι οτι στους αντρες θα πρέπει να υπαρχει σε χαμηλά επιπεδα.
Αυξημενη προλακτινη εχει τα παρακατω αποτελεσματα
- Στυτική δυσλειτουργία (πρόβλημα στο να επιτευχθεί ή να διατηρηθεί μια
στύση, ικανή να ολοκληρώσει μια σεξουαλική επαφή)
-Μειωμένη τριχοφυΐα στο σώμα και μυϊκή μάζα.
-Μειωμένη σεξουαλική διάθεση.
Η αυξημενη προλακτινη στον αντρα συνηθως εχει επακολουθο την πολυ χαμηλη τεστοστερόνη.
Δηλαδή ειναι + το οτι το keratene την ρίχνει και στο θεμα μαλλι και στο θεμα λιμπιντο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

orestis

Member
kapa είπε:
orestis είπε:
weznem είπε:
ναι καππα συμφωνω οτι το θεμα ορμονες και λιμπιντο διαφεορυν στον καθε ενα..
αλλα το ερωτημα μου ηταν γενικα τι κανουν προλακτινη και SHBG στον οργανισμο μας γιατι υπαρχουν??

Η προλακτινη ειναι περισσοτερη θηλυκή ορμόνη. Ειναι η ορμόνη που ενεργοποιείτε στις εγκύους προκειμένου να παραγουν γαλα και παραγετε απο την υποφυση του εγκεφαλου. Σαφως και υπαρχει και στους αντρες, αλλα δεν ειναι πολυ ξεκάθαρο τι ακριβώς κανει. Το σιγουρο ειναι οτι στους αντρες θα πρέπει να υπαρχει σε χαμηλά επιπεδα.
Αυξημενη προλακτινη εχει τα παρακατω αποτελεσματα
- Στυτική δυσλειτουργία (πρόβλημα στο να επιτευχθεί ή να διατηρηθεί μια
στύση, ικανή να ολοκληρώσει μια σεξουαλική επαφή)
-Μειωμένη τριχοφυΐα στο σώμα και μυϊκή μάζα.
-Μειωμένη σεξουαλική διάθεση.
Η αυξημενη προλακτινη στον αντρα συνηθως εχει επακολουθο την πολυ χαμηλη τεστοστερόνη.
Δηλαδή ειναι + το οτι το keratene την ρίχνει και στο θεμα μαλλι και στο θεμα λιμπιντο

Ναι, αρκει να μην την ρίχνει υπερβολικά, γιατι δεν ξερω αν στην περιπτωση που πέσει κατω απο τα ορια , αν δημιουργει καποιο πρόβλημα.
Οι ορμόνες πρέπει να ειναι σε ισορροπια μεταξύ τους, γιατι αλληλοεπιδρουν. Οποτε αν πεσει υπερβολικά μια ορμόνη μπορει να αυξηθεί υπερβολικά καποια αλλη.
 

badday

New Member
πω ρε καπα ...περιμεναμε τα αποτελεσματα της dht και δεν το βγαλανε; Ρωτησες στο εργαστηριο μηπως απλα δεν το τυπωσανε;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
badday είπε:
πω ρε καπα ...περιμεναμε τα αποτελεσματα της dht και δεν το βγαλανε; Ρωτησες στο εργαστηριο μηπως απλα δεν το τυπωσανε;

ειμαστε η χωρα του αρπα κολλα με ολη την σημασια της λεξης.
αυτο ειναι το λιγοτερο που μου εχει συμβει στην εβδομαδα,τα αλλα ειναι εκτος θεματος.
υπομονη μεχρι τις επομενες εξετασεις.
ας κρατησουμε μεχρι στιγμης οτι μια καψουλα μειωνει κατα 50% την dht γιατι σε εμενα μια καψουλα ισοδυναμει με 3,εχω πολυ ευαισθητο οργανισμο σε αντιανδρογονα.
οταν δοκιμασα avodart,μεσα σε 3 ωρες ειχε νερωσει το σπερμα,εκανα γυναικομαστια,και ειχα γαργαλημα στον προστατη,μεσα σε 3 ωρες ολα αυτα,μονο alien που δεν βγηκε απο μεσα μου
 

somari

Active Member
kapa είπε:
οταν δοκιμασα avodart,μεσα σε 3 ωρες ειχε νερωσει το σπερμα,εκανα γυναικομαστια,και ειχα γαργαλημα στον προστατη,μεσα σε 3 ωρες ολα αυτα,μονο alien που δεν βγηκε απο μεσα μου


........................................
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
somari είπε:
kapa είπε:
οταν δοκιμασα avodart,μεσα σε 3 ωρες ειχε νερωσει το σπερμα,εκανα γυναικομαστια,και ειχα γαργαλημα στον προστατη,μεσα σε 3 ωρες ολα αυτα,μονο alien που δεν βγηκε απο μεσα μου


........................................
ναι somari ακουγεται υπερβολικο,τα θυμαμαι και γελαω τωρα;D,με γονατισε σε παρενεργειες το 1/32 propecia.
οταν δοκιμασα μια καψουλα avodart ενιωθα το σωμα μου σαν να θελει να βγει alien απο μεσα,αν δεις κανενα στον δρομο δικο μου ειναι:angel:
οταν λεω γυναικομαστια εννοω ειχε πρηστει ο αριστερος αδενας και ετσουζε.το οποιο υποχωρησε μονο του τελικα
 

somari

Active Member
Next level:
Γυναικομαστία μετά από το sex, λόγω μεταφοράς οιστρογόνων από τη γυναίκα
 

Antinoos

Member
Kapa το keratene το χρησιμοποιεις κανονικα? Εχεις δει κατι? Επισης στο θεμα μαλλι εχεις κανει καποια διαπιστωση? Τελικα αξίζει?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Antinoos είπε:
Kapa το keratene το χρησιμοποιεις κανονικα? Εχεις δει κατι? Επισης στο θεμα μαλλι εχεις κανει καποια διαπιστωση? Τελικα αξίζει?

το χρησιμοποιω σε ποσοτητα 1/5 και εχω ενοχλησεις στους ορχεις οχι συνεχομενους αλλα με πιανουν αρκετες φορες στη διαρκεια της ημερας και της νυχτας.
πυχτοτητα σπερματος και λιμπιντο ειναι στα κανονικα τους.
στο θεμα μαλλι θα πρεπει να περιμενουμε μηνες ακομα και τοτε θα εχω και εγω σαφη οικονα για το τι κανει.
μεχρι στιγμης φαινεται να μην επηρεαζει την λιμπιντο,τη dht ομως την ριχνει
 

dk1984

Member
kapa είπε:
Antinoos είπε:
Kapa το keratene το χρησιμοποιεις κανονικα? Εχεις δει κατι? Επισης στο θεμα μαλλι εχεις κανει καποια διαπιστωση? Τελικα αξίζει?

το χρησιμοποιω σε ποσοτητα 1/5 και εχω ενοχλησεις στους ορχεις οχι συνεχομενους αλλα με πιανουν αρκετες φορες στη διαρκεια της ημερας και της νυχτας.
πυχτοτητα σπερματος και λιμπιντο ειναι στα κανονικα τους.
στο θεμα μαλλι θα πρεπει να περιμενουμε μηνες ακομα και τοτε θα εχω και εγω σαφη οικονα για το τι κανει.
μεχρι στιγμης φαινεται να μην επηρεαζει την λιμπιντο,τη dht ομως την ριχνει
Σκεφτεσαι να το μειωσεις κι αλλο? Μακαρι οι παρενεργειες να μην ειναι θεμα χρονου σε σχεση με τη φινα γιατι αυτη τη βδομαμαδα το παραγγελνω και εγω οσο πλησιαζουμε στο Μαιο η τριχοπτωση μου αρχιζει να αυξανεται...
 

Antinoos

Member
Σκεφτομαι γαμωτο να το ξεκινησω κι εγω.. Αυτο που φαβαμαι ειναι μακροπροθεσμα τι μπορει να μας βγαλει....... Επισης επειδη εχω προβλημα με θυροειδη θελω πρωτα να ρωτησω τον γιατρο μου μηπως επηρεάζει καπου και δεν πρεπει. Και απο οτι εχω καταλαβει δεν ξερουμε ακριβως την δραστικη ουσια για να τον ενηερωσω. ετσι δεν ειναι?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Antinoos είπε:
Σκεφτομαι γαμωτο να το ξεκινησω κι εγω.. Αυτο που φαβαμαι ειναι μακροπροθεσμα τι μπορει να μας βγαλει....... Επισης επειδη εχω προβλημα με θυροειδη θελω πρωτα να ρωτησω τον γιατρο μου μηπως επηρεάζει καπου και δεν πρεπει. Και απο οτι εχω καταλαβει δεν ξερουμε ακριβως την δραστικη ουσια για να τον ενηερωσω. ετσι δεν ειναι?

τα συστατικα του ειναι αυτα
Sterol complex, phytoextracts, saccharose.
Contains trace amounts of campe- stigma- brassicasterol, triterpenoid esters, 3,4-divanillyltetrahydrofuran and
5-hydroxytryptamine.
 

jeronymous

New Member
εγω συνεχιζω σταθερα με κερατενε και μινοξ, εχω διακοψει ζιρτεκ για να δω κατα ποσο δουλευει το κερατενε και αν μπορει να κρατησει τη τριχοπτωση στα ελαχιστα επιπεδα που ειναι αυτο το καιρο.
απο sides αραιη πυχτοτητα σπερματος καποιες μερες, αλλες οχι.
απο λιμπιντο και διαθεση γενικοτερα ολα κομπλε;)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
αρα μου λες οτι αφου δεν εχεις καταληξει σε δοσολογια εχεις ακομα και με 1/5 παρενεργειες?

εχω παρενεργειες και με 1/5
απο αυριο ξεκιναω 1/8
το keratene εχει την μιση δυναμη απο 1mg φινα,οποτε καταλαβαινεις που θα φτασω
 
Μπλουζα