Keratene alphactive - DHT blocker

Reve

Active Member
η κετοκοναζολη fungoral σαν ουσια ειναι blocker dht.
αξιολογο regrowth κανενας δεν ειδε με κατοκοναζολη
[/quote]

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Δεν θέλω regrowth σε αυτήν την φάση αλλά ένα δυνατό dht blocker shampoo του οποίου θα μπορώ να κάνω μακροχρόνια χρίση , αξίζει το fungoral??? (ξέρω οτι η συνιστώμενη ποσότητα είναι 2 φορές την εβδομάδα). Σκέφτηκα επίσης και το revivogaine αλλά μου φαίνεται ακριβό για μένα.:dodgy:... Ποιά είναι η γνώμη σας? και κάτι άλλο , είναι αλήθεια ότι η μινοξιδιλ λειτουργεί από 2 έως 5 χρόνια? χάρη στο forum σας κατάλαβα ότι το πρόβλημα "λύνεται" και με κάτι που σταματάει την DHT αλλά και κάτι που σου δίνει regrowth σωστά? Ξέρω ότι είναι πολλές οι απορίες μου , αν απαντούσατε ξεχωριστά σε όλες θα με διευκολύνατε απίστευτα. Ευχαριστώ πολύ παιδιά καλή δύναμη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
Atsibir είπε:
η κετοκοναζολη fungoral σαν ουσια ειναι blocker dht.
αξιολογο regrowth κανενας δεν ειδε με κατοκοναζολη

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Δεν θέλω regrowth σε αυτήν την φάση αλλά ένα δυνατό dht blocker shampoo του οποίου θα μπορώ να κάνω μακροχρόνια χρίση , αξίζει το fungoral??? (ξέρω οτι η συνιστώμενη ποσότητα είναι 2 φορές την εβδομάδα). Σκέφτηκα επίσης και το revivogaine αλλά μου φαίνεται ακριβό για μένα.:dodgy:... Ποιά είναι η γνώμη σας? και κάτι άλλο , είναι αλήθεια ότι η μινοξιδιλ λειτουργεί από 2 έως 5 χρόνια? χάρη στο forum σας κατάλαβα ότι το πρόβλημα "λύνεται" και με κάτι που σταματάει την DHT αλλά και κάτι που σου δίνει regrowth σωστά? Ξέρω ότι είναι πολλές οι απορίες μου , αν απαντούσατε ξεχωριστά σε όλες θα με διευκολύνατε απίστευτα. Ευχαριστώ πολύ παιδιά καλή δύναμη
[/quote]
φιλε μου ανοιξε ενα καινουργιο θρεντ και θα σου απανταμε εκει,μην σπαμαρουμε το θεμα..
θα σο πω μονο αυτο..δυνατο και σαμπουαν ειναι αντιθετες έννοιες..
 

Reve

Active Member
φιλε μου ανοιξε ενα καινουργιο θρεντ και θα σου απανταμε εκει,μην σπαμαρουμε το θεμα..
θα σο πω μονο αυτο..δυνατο και σαμπουαν ειναι αντιθετες έννοιες..
[/quote][/quote]

Δεν ξέρω πως γίνετε αυτό που μου είπες. Είμαι άσχετος απο forum γενικά. Αν μπορούσες να μου απαντήσεις εδώ θα το εκτιμούσα. Αν όχι θα το καταλαβώ σε Ευχαριστώ όπως και να χει.
 

weznem

Well-Known Member
στην αρχικησελιδα πατας το κοινοτητα 3η στηλη.. σε βαζει στπο φορουμ επιλεγεις σε πια ενοτητα αντιστοιχει το θεμα σου... το ερωτημα σου μπαινει εδω γιαπαραδειγμα http://www.hairlossgr.com/forum/forum-24.html επειτα δεξια αν δεις εχει ενα κουτι neo thread to pataw kai to ftiaxneis,,.επειτα αν πας στο πορταλ site στα θεματα θα ειναι πρωτο-πρωτο..φτιαχτο και τα λεμε εκει :blush:
 

Reve

Active Member
weznem είπε:
στην αρχικησελιδα πατας το κοινοτητα 3η στηλη.. σε βαζει στπο φορουμ επιλεγεις σε πια ενοτητα αντιστοιχει το θεμα σου... το ερωτημα σου μπαινει εδω γιαπαραδειγμα http://www.hairlossgr.com/forum/forum-24.html επειτα δεξια αν δεις εχει ενα κουτι neo thread to pataw kai to ftiaxneis,,.επειτα αν πας στο πορταλ site στα θεματα θα ειναι πρωτο-πρωτο..φτιαχτο και τα λεμε εκει :blush:

Νομίζω κάτι έκανα. Τσέκαρε το αν μπορείς. Ευχαριστω
 

Bouklas

Well-Known Member
Kapa, Jeronymous εσείς που χρησιμοποιείτε το χάπι, στο θέμα τριχόπτωσης τι διαπιστώνεται με μια πρώτη εικόνα? είναι ακόμα νωρίς το ξέρω αλλα έχετε δει κάποια πράγματα?
Πάντως το ότι δεν νερώνει το σπέρμα και δεν επηρεάζει την libido είναι σημαντικές πληροφορίες.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Bouklas είπε:
Kapa, Jeronymous εσείς που χρησιμοποιείτε το χάπι, στο θέμα τριχόπτωσης τι διαπιστώνεται με μια πρώτη εικόνα? είναι ακόμα νωρίς το ξέρω αλλα έχετε δει κάποια πράγματα?
Πάντως το ότι δεν νερώνει το σπέρμα και δεν επηρεάζει την libido είναι σημαντικές πληροφορίες.

καμια αλαγη στην τριχοπτωση.
δεν εχει νερωσει το σπερμα,δεν εχει αλαξει η λιμπιντο αλλα ακομα και για αυτο ειναι πολυ νωρις.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Πήρα τις εξετάσεις και λείπει η dht.στην θεση τηs μου βάλανε μια άλλη ορμόνη.
Εγω φταίω που είμαστε Ελλάδα;


Οπως και να εχει εξετάσεις dht θα ξανά κάνω έτσι και αλλιώς δεν χρησιμοποιω την ποσότητα που γίνανε οι εξετάσεις αλλα την μισή
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    113.9 KB · Προβολές: 350

kapa

Μέλος του προσωπικού
Antinoos είπε:

Αυτό ειπα και εγω.
Θα ξανά κάνω μονο dht,το υπογραφω


dk1984 είπε:
παντως η ολικη και ελευθερη τεστο δεν ειχαν σημαντικες μεταβολες

Καθόλου σχεδόν και χρησιμοποιούσα ποσότητα που δεν την άντεχε το σώμα μου.
Μονο η προλακτινη έπεσε σχεδόν στο μισο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
α ρε καπα τι τραβας ρε φιλε...
η προλακτινη και η SHBG τι κανει?? δεν εχω αντιληφθει τους μηχανισμους τους..
αν μπορειτε δωστε μου λινκ να διαβασω η στειλτε μου pm.. δεν θελω να χαλασουμε το θρεντ..
ευχαριστω!!
 

jeronymous

New Member
παντως εχω πλεον μεγαλη διαφορα στη τριχοπτωση.ξεκαθαρη διαφορη προς το καλυτερο.
χωρις υπερβολες σπανια βλεπω τριχες στο νιπτηρα.
 

Helpless

New Member
kapa ποτε απο τοτε που θα κανεις εξετασεις DHT μετα απο ποσο καιρο θα βγουν τα αποτελεσματα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
α ρε καπα τι τραβας ρε φιλε...
η προλακτινη και η SHBG τι κανει?? δεν εχω αντιληφθει τους μηχανισμους τους..
αν μπορειτε δωστε μου λινκ να διαβασω η στειλτε μου pm.. δεν θελω να χαλασουμε το θρεντ..
ευχαριστω!!

Σου απαντώ εδώ ειναι και εντός θέματος,δεν ξέρω,εγω καταληγω στο ότι στον καθένα η πτώση μιας ορμονης λειτουργεί διαφορετικά.
Φαντασου ότι ένα 30% χρηστών φιναστεριδης δεν έχουν επιπτώσεις στην λιμπιντο,οι οποίοι Εχουν ρίξει την dht κατα 80%,πως να πούμε μετα ότι η πτώση της dht ρίχνει την λιμπιντο?


jeronymous είπε:
παντως εχω πλεον μεγαλη διαφορα στη τριχοπτωση.ξεκαθαρη διαφορη προς το καλυτερο.
χωρις υπερβολες σπανια βλεπω τριχες στο νιπτηρα.

Ειναι απο το ζιρτεκ,κατα έναν περίεργο τροπο τον πρώτο μήνα μηδενιζει την τριχοπτωση


Helpless είπε:
kapa ποτε απο τοτε που θα κανεις εξετασεις DHT μετα απο ποσο καιρο θα βγουν τα αποτελεσματα?

Προς το παρόν έχω διακόψει το keratene επειδη οι πόνοι δεν έχουν υποχωρήσει και ακόμα και πολυ μικρή ποσότητα της καψουλας μου δημιουργεί πόνο
Θα ξεκινήσω πάλι ποιο μετα και θα κάνω εξετάσεις dht και οχι μονο μια.
Υπόσχεση:8m:
 

weznem

Well-Known Member
ναι καππα συμφωνω οτι το θεμα ορμονες και λιμπιντο διαφεορυν στον καθε ενα..
αλλα το ερωτημα μου ηταν γενικα τι κανουν προλακτινη και SHBG στον οργανισμο μας γιατι υπαρχουν??
 

panoslydios

New Member
sorry για το off topic.,αλλα καπα πως μπορω να επικοινωνησω μαζι σου ...εχεις απενεργοποιησει
pm .?


Στειλε μoυ το mail σου γιατι δν εχω facebook! Θελω να σου προτεινω κατι αν δεν το εχεις παρει ακομη ειδηση
το συγκεκριμενο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
panoslydios είπε:
sorry για το off topic.,αλλα καπα πως μπορω να επικοινωνησω μαζι σου ...εχεις απενεργοποιησει
pm .?


Στειλε μoυ το mail σου γιατι δν εχω facebook! Θελω να σου προτεινω κατι αν δεν το εχεις παρει ακομη ειδηση
το συγκεκριμενο.



Αν εχει αναφερθεί στο site το παρακολουθώ ήδη,δεν υπάρχει ενότητα,θεραπείες,μεταμόσχευση,μπλα μπλα που να μην το έχω διαβάσει,δοκιμάζω τοπικο ψευδαργυρο στους κροταφους,αυτο που έχω λινκ στην υπογραφή
 

orestis

Member
weznem είπε:
ναι καππα συμφωνω οτι το θεμα ορμονες και λιμπιντο διαφεορυν στον καθε ενα..
αλλα το ερωτημα μου ηταν γενικα τι κανουν προλακτινη και SHBG στον οργανισμο μας γιατι υπαρχουν??

Η προλακτινη ειναι περισσοτερη θηλυκή ορμόνη. Ειναι η ορμόνη που ενεργοποιείτε στις εγκύους προκειμένου να παραγουν γαλα και παραγετε απο την υποφυση του εγκεφαλου. Σαφως και υπαρχει και στους αντρες, αλλα δεν ειναι πολυ ξεκάθαρο τι ακριβώς κανει. Το σιγουρο ειναι οτι στους αντρες θα πρέπει να υπαρχει σε χαμηλά επιπεδα.
Αυξημενη προλακτινη εχει τα παρακατω αποτελεσματα
- Στυτική δυσλειτουργία (πρόβλημα στο να επιτευχθεί ή να διατηρηθεί μια
στύση, ικανή να ολοκληρώσει μια σεξουαλική επαφή)
-Μειωμένη τριχοφυΐα στο σώμα και μυϊκή μάζα.
-Μειωμένη σεξουαλική διάθεση.
Η αυξημενη προλακτινη στον αντρα συνηθως εχει επακολουθο την πολυ χαμηλη τεστοστερόνη.
 
Μπλουζα