Keratene alphactive - DHT blocker

nestor

New Member
Οι εξετάσεις για DHT έχουν 69 ευρώ, τελική τιμή 54 ευρώ με την (και καλά) έκπτωση 25% σε γνωστή αλυσίδα. Δεν καλύπτεται από ΕΟΠΥΥ. Σε συνοικιακό εργαστήριο έχουν γύρω στα 16 ευρώ, όπως όλες οι ορμόνες. Οι επιλογή είναι δική σας. Προσωπικά δεν πρόκειται ποτέ να πάρω φίνα (ασχολούμαι πολλά χρόνια με ορμόνες και έχω σχηματίσει συγκεκριμένη άποψη), αλλά αν έπαιρνα θα έκανα οπωσδήποτε μέτρηση πριν και μετά. Δεν είναι τίποτα. Για το saw palmetto το ίδιο, αν μη τι άλλο για να ξέρεις αν κάνει κάτι ή όχι και να μη δίνεις τα λεφτά σου τσάμπα (παρεπιπτόντως το saw palmetto δεν είναι αθώο παρενεργειών ή αναγκαστικά καλύτερο από τη φίνα).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Μην ενθουσιαζεστε υπερβολικα οταν χαμηλωνεις την dht σου δεν ειναι και οτι καλυτερο το θεμα ειναι οτι πρεπει να μας αποδειξουν πια ειναι η διαφορα του με τη φιναστεριδη και οχι να λενε μισολογα για να πειστουμε
KÉRATENE® alphactive retard does not interfere with the endocrine production of hormones or with the production of
the 5aRD enzyme.
δεν βλεπω να μας εξηγουν τι ειναι αυτο που το κανει ξεχωριστο απο τη φιναστεριδη..!!!
 

Vukodlak

New Member
Saw pelmetto και keratene ειναι το ιδιο product? καπου το εχω χασει!!Θελω εναν dht blocker σαν παλαβος εκτος απο φινα και προσπαθω να βρω οτι να ναι
 

jeronymous

New Member
Vukodlak είπε:
Saw pelmetto και keratene ειναι το ιδιο product? καπου το εχω χασει!!Θελω εναν dht blocker σαν παλαβος εκτος απο φινα και προσπαθω να βρω οτι να ναι

"They claim that sterols are there for quoting their public ingredients but they are not the main ingredients.
The claim is that this product prevents the catalysis of AlphaR on T to convert it into DHT, but leaves AlphA R production otherwise untouched, and also leaves T untouched. "

συμφωνα με αυτα οχι δεν ειναι το ιδιο.καποια στοιχεια ειναι παρομοια αλλα οχι η δραστικη ουσια.
 

Vukodlak

New Member
ελα να πεσει καμια αγορα γιατι δεν ξερω αλλα σε ενα μηνα εχω χασει πολυ εδαφος μαλλον παιζει εποχικη τριχοπτωση και δεν νομιζω να συνελθουμε για φετος
 

vls

New Member
ενδιαφέρομαι και εγώ, αλλά δεν ξέρω πως παίζει η μαζική παραγγελία. δεν έχω την δυνατότητα για περα δόθε μετακινήσεις. (ας μου εξηγήσει κάποιος).

Εγώ παίρνω φίνα, και σκοπεύω να κάνω εξατάσεις τώρα με φίνα και αφού την αντικαταστίσω μετά απο ένα μήνα. ξέρουμε τιμές DHT φυσιολογικές και πόσο την ριχνει η φίνα και πόσο η keratene?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
vls είπε:
ξέρουμε τιμές DHT φυσιολογικές και πόσο την ριχνει η φίνα και πόσο η keratene?

Το 1mg φιναστεριδης στο περίπου ρίχνει την dht 3-4 φορές κάτω http://www.hairlossgr.com/forum/thread-1741.html
2,1 πριν 0,6 μετά
Στο περίπου όμως επειδή δεν έχουν όλοι την ηδια τιμή dht,και δεν σημαίνει ότι αν κάποιος έχει 4 φορές περισσότερη απο το κανονικό και την φέρει σε φυσιολογικές τιμές με φινα δεν θα έχει παρενέργειες.
το συγκεκριμένο μέλος έκοψε την φινα μετά απο 2 χρόνια χρήσης,οι παρενέργειες ξεκίνησαν τον δεύτερο χρόνο
 

anieros36

New Member
Vukodlak είπε:
Saw pelmetto και keratene ειναι το ιδιο product? καπου το εχω χασει!!Θελω εναν dht blocker σαν παλαβος εκτος απο φινα και προσπαθω να βρω οτι να ναι

και γω ψάχνω κάτι έτοιμο και αποτελεσματικό αφού με τη φίνα την ψιλοάκουσα...
palmogen φίλε θα πάρω μέχρι να ανακαλύψω κι εγώ κάτι καλύτερο..
 

jeronymous

New Member
vls
vokodlak
jeronymous

μεχρι τωρα μεσα για μαζικη παραγγελια
οποιος αλλος θελει ας πει, λεω να περιμενουμε λιγες μερες ακομη.
 

Άκης

Administrator
Παίδες δοκιμάστε το αν είναι και πέστε μας τα αποτελέσματα.
Οι εξετάσεις για την DHT θα πρέπει να γίνουν στα πλαίσια επιλογής της ποσότητας χαπιού, γιατί όπως λέει και ο ποιητής:
Pre- and post-operative schedule, when the DHL level is known:
1) DHT level between 849 and 1673 pg/ml, 1 capsule per day, in the morning between 8 and 9;
2) DHT level higher than 1673 pg/ml, 2 capsules per day, one capsule in the morning between 8 and 9 and one capsule in the evening between 10 and 11.

Ωστόσο στο "περίπου" είναι η εξής δοσολογία:
Pre- and post-operative schedule, when the DHL level is not known:
Men older than 20 with NW 1 – 2: 1 capsule per day, in the morning between 8 and 9am.
Men older than 20 and younger than 35 with NW 3 – 4: 2 capsules per day, one capsule in the morning between 8 and 9am and one capsule in the evening between 10 and 11pm.
Men older than 35 with NW 3 – 4: 2 capsules per day, one capsule
in the morning between 8 and 9am and one capsule in the evening between 10 and 11pm.
Women older than 25 with LUDWIG 1 – 3: 1 capsule per day, in the morning, between 8 and 9am.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jeronymous

New Member
παιδια εγω μολις εκανα την παραγγελια μου, εννοειται θα ενημρωνω για οτι εξελιξη εχω, θα ανοιξω και ενα θεμα με το ιστορικο μου καιφωτο οταν το παραλαβω.Παντως συνεχιζω και βλεπω μονο θετικα σχολια σε ξενα φορουμ και κυριως κα-θο-λου παρενεργειες...θα δειξει!

το μονο που με προβληματιζει ειναι αυτο
ATTENTION: DO NOT COMBINE KÉRATENE® alphactive retard with any of the older DHT decreasing medicines
μαλλον θα πρεπει να κοψω το ζιρτεκ που δειχνει να εχει κανει καποια δουλεια ρε γαμωτο...

επισης για οποιον σκεφτεται να το αγορασει υπαρχουν 2 σαιτ που το πουλανε στο ενα ειναι φθηνοτερο και εχει και 5% εκπτωση στα 2+ πακετα, εγω πηρα 3 πακετα=θεραπεια για 6 μηνες για να μπορω να εχω μια σχετικη αποψη.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
jeronymous είπε:
παιδια εγω μολις εκανα την παραγγελια μου, εννοειται θα ενημρωνω για οτι εξελιξη εχω, θα ανοιξω και ενα θεμα με το ιστορικο μου καιφωτο οταν το παραλαβω.Παντως συνεχιζω και βλεπω μονο θετικα σχολια σε ξενα φορουμ και κυριως κα-θο-λου παρενεργειες...θα δειξει!

το μονο που με προβληματιζει ειναι αυτο
ATTENTION: DO NOT COMBINE KÉRATENE® alphactive retard with any of the older DHT decreasing medicines
μαλλον θα πρεπει να κοψω το ζιρτεκ που δειχνει να εχει κανει καποια δουλεια ρε γαμωτο...

επισης για οποιον σκεφτεται να το αγορασει υπαρχουν 2 σαιτ που το πουλανε στο ενα ειναι φθηνοτερο και εχει και 5% εκπτωση στα 2+ πακετα, εγω πηρα 3 πακετα=θεραπεια για 6 μηνες για να μπορω να εχω μια σχετικη αποψη.

Το ζιρτεκ μπορείς να το συνεχίσεις δεν επηρεάζει την δράση του.δεν ειναι dht blocker,αναφέρεται στα εσωτερικά φιναστεριδη-ντουταστεριδη
Δώσε λινκ απο που το αγορασες.
Σύντομα και οι εξετάσεις μου πριν και κατα την διάρκεια.
Εγω θα το δοκιμάσω με μια καψουλα
 

jeronymous

New Member
kapa είπε:
jeronymous είπε:
παιδια εγω μολις εκανα την παραγγελια μου, εννοειται θα ενημρωνω για οτι εξελιξη εχω, θα ανοιξω και ενα θεμα με το ιστορικο μου καιφωτο οταν το παραλαβω.Παντως συνεχιζω και βλεπω μονο θετικα σχολια σε ξενα φορουμ και κυριως κα-θο-λου παρενεργειες...θα δειξει!

το μονο που με προβληματιζει ειναι αυτο
ATTENTION: DO NOT COMBINE KÉRATENE® alphactive retard with any of the older DHT decreasing medicines
μαλλον θα πρεπει να κοψω το ζιρτεκ που δειχνει να εχει κανει καποια δουλεια ρε γαμωτο...

επισης για οποιον σκεφτεται να το αγορασει υπαρχουν 2 σαιτ που το πουλανε στο ενα ειναι φθηνοτερο και εχει και 5% εκπτωση στα 2+ πακετα, εγω πηρα 3 πακετα=θεραπεια για 6 μηνες για να μπορω να εχω μια σχετικη αποψη.

Το ζιρτεκ μπορείς να το συνεχίσεις δεν επηρεάζει την δράση του.δεν ειναι dht blocker,αναφέρεται στα εσωτερικά φιναστεριδη-ντουταστεριδη
Δώσε λινκ απο που το αγορασες.
Σύντομα και οι εξετάσεις μου πριν και κατα την διάρκεια.
Εγω θα το δοκιμάσω με μια καψουλα

zirtek+minox+kerstene προσεχως 8α κανει μπαμ νομιζω:21m:

http://www.keratene.eu/shop/10-systemic-therapies-against-hair-loss
αν παρεις 2+πανω πακετα σου δινει το 5%
 

Άκης

Administrator
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω πως ενώ μπλοκάρει ότι και η φιναστερίδη, δεν προκαλεί κάτι ανεπιθύμητο, όπως πχ μειωμένη λίμπιντο ή άλλα σεξουαλικά προβλήματα και αναφέρει απλώς "κούραση" σαν βασικότερο.
Μήπως πολύ καλό για να'ναι αληθινό;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Admin είπε:
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω πως ενώ μπλοκάρει ότι και η φιναστερίδη, δεν προκαλεί κάτι ανεπιθύμητο, όπως πχ μειωμένη λίμπιντο ή άλλα σεξουαλικά προβλήματα και αναφέρει απλώς "κούραση" σαν βασικότερο.
Μήπως πολύ καλό για να'ναι αληθινό;

Του δίνω ένα ποσοστό 10% επιτυχειας,κατα βάθος δεν το πιστεύω γι αυτο θα κάνω τις εξετάσεις :angel::angel:
 

Άκης

Administrator
Παρομοίως δεν το πιστεύω και πολύ, αν και δεν το έχουμε δοκιμάσει, οπότε δεν μπορώ να κρίνω.
Από'τι είδα, δεν το κατηγοριοποιούν σαν φάρμακο (όπως πχ η φινα), αλλά σαν "nutritional supplement", όπως είναι κάτι κάψουλες με saw palmetto.
Για να δούμε τι λέει και αυτό.

Θα περιμένω να δω τα αποτελέσματα σου, μιας και έτσι θα βγει μια ολοκληρωμένη άποψη.
 

somari

Active Member
kapa είπε:
Admin είπε:
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω πως ενώ μπλοκάρει ότι και η φιναστερίδη, δεν προκαλεί κάτι ανεπιθύμητο, όπως πχ μειωμένη λίμπιντο ή άλλα σεξουαλικά προβλήματα και αναφέρει απλώς "κούραση" σαν βασικότερο.
Μήπως πολύ καλό για να'ναι αληθινό;

Του δίνω ένα ποσοστό 10% επιτυχειας,κατα βάθος δεν το πιστεύω γι αυτο θα κάνω τις εξετάσεις :angel::angel:

Μη ξεχνας ομως πως (απο οτι λενε) αλλη η DHT του δερματος αλλη του ορού, δηλαδή μπορεί να ανεβοκατεβαίνει η μία ανεξάρτητα της άλλης (???)
 
Μπλουζα