John_john1,fue hdc 2841 grafts crown 12-13/03/2019

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Βάζω και 4 φωτογραφίες σε εξωτερικό φωτισμό κήπου και 1 σε φωτισμό δωμάτιο.

Στην τέταρτη φωτογραφία στην γ' ζώνη με middle φαίνεται το θεματακι που έχω το οποίο έγινε πιο αισθητό τα 2 τελευταία χρονιά που σημαίνει ότι παρόλο που είμαι 40 η τριχόπτωση μου επιτιθετε ακόμη μια φορά,εκεί δεν έχουν μπει μοσχεύματα από την πρώτη και δεύτερη μεταμόσχευση,σίγουρα θα χρειαστώ μια ακόμη μελλοντική για να κλείσει εκεί ο κύκλος μεταμοσχευσεων.

6 μήνες πλέον από την μεταμόσχευση στο Crown.
Σε γενικές γραμμές θεωρώ ότι το crown μου έκλεισε αρκετά με βάση πάντα την δυσκολία που κατέχει,ξέρουμε είναι ένα αχόρταγο σημείο του κεφαλιού μας που χρειάζεται αρκετά μοσχεύματα για να κλείσει.

P9146594.JPG




P9146606.JPG


P9146639.JPG


P9146640.JPG


P9146659.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
θα μπορουσες στο μελλον , του χρονου , να πας να βγαλεις απο τα γενια 300-400 να φουλαρεις την ουλη απο το στριπ , ωστε πολυ πιο ανετα να κουρευεις τα γυρω πιο κοντα αν θες . Μια γνωμη λεω απλα . Εγω στη θεση σου δηλαδη αυτο θα εκανα .

edit: εκανες και prp με την τελευταια επεμβαση;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
θα μπορουσες στο μελλον , του χρονου , να πας να βγαλεις απο τα γενια 300-400 να φουλαρεις την ουλη απο το στριπ , ωστε πολυ πιο ανετα να κουρευεις τα γυρω πιο κοντα αν θες . Μια γνωμη λεω απλα . Εγω στη θεση σου δηλαδη αυτο θα εκανα .

edit: εκανες και prp με την τελευταια επεμβαση;

Ακόμη δεν έχω σκεφτεί για την ουλή κάτι ίσως να μην με ενοχλεί τόσο.
Όχι prp δεν έχω κάνει πότε. Γενικά δεν κάνω τίποτα από θεραπείες ούτε από βιταμίνες,μόνο ένα καλό σαμπουάν έχω.
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Συναντηση προσφατα με τον τζον κ πραγματικα το αποτελεσμα της επεμβασης ειναι καλο περαν των προσδοκιων μου για το εγχειρημα του, η φυτρωση πολυ υψηλη η πυκνοτητα ιδανικη αλλα η τοποθετηση μαλλον αξιζει τα μπραβο διοτι εκτος της καλυψης δημιουργηθηκε κ αυτος ο ογκος στο μαλλι οταν βλεπεις απο το πλαι και αλλαξε τελειως την ολη εικονα της περιοχης. Θα πρεπει φιλε να εισα πολυ ευχαριστημενος εως τωρα με τις παρεβμασεις σου στο θεμα μαλλι
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Συναντηση προσφατα με τον τζον κ πραγματικα το αποτελεσμα της επεμβασης ειναι καλο περαν των προσδοκιων μου για το εγχειρημα του, η φυτρωση πολυ υψηλη η πυκνοτητα ιδανικη αλλα η τοποθετηση μαλλον αξιζει τα μπραβο διοτι εκτος της καλυψης δημιουργηθηκε κ αυτος ο ογκος στο μαλλι οταν βλεπεις απο το πλαι και αλλαξε τελειως την ολη εικονα της περιοχης. Θα πρεπει φιλε να εισα πολυ ευχαριστημενος εως τωρα με τις παρεβμασεις σου στο θεμα μαλλι

Ευχαριστώ Νικολά,
Σίγουρα είμαι ευχαριστημενος και από την παλαιότερη μεταμόσχευση άλλα και με αυτήν στο Crown.
Έχω νικήσει την φαλάκρα κατά ένα μεγάλο βαθμό.
Όλα πήγαν άψογα σε θέμα φυτρωσης,φοράς,πυκνότητας & εύχομαι σε όλους να συμβαίνει το ίδιο.
 

petros86

New Member
Ευχαριστώ Νικολά,
Σίγουρα είμαι ευχαριστημενος και από την παλαιότερη μεταμόσχευση άλλα και με αυτήν στο Crown.
Έχω νικήσει την φαλάκρα κατά ένα μεγάλο βαθμό.
Όλα πήγαν άψογα σε θέμα φυτρωσης,φοράς,πυκνότητας & εύχομαι σε όλους να συμβαίνει το ίδιο.
John να σε ρωτήσω κάτι. Παίρνεις φιναστερίδη καθόλου ? Εγώ είμαι στους 2,5 μηνες μετά την μεταμόσχευση που έκανα FUT ,και δεν βλέπω κατι το εντυπωσιακό ακόμα στο κεφάλι μου και ανοισηχω. Ο γιατρός όταν τελέιωσαμε την επέμβαση που είπε να βάζω regaine αφρο για τις 3 μηνες 2 φορές την ημέρα και χαπάκι φιναστερίδης .Το χαπάκι όμως εγώ το σταμάτησα μετα απο 2 βδομάδες όταν πρόσεξα μειωμένη lipido και παρενέργειες στην σεξουαλικότητα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
John να σε ρωτήσω κάτι. Παίρνεις φιναστερίδη καθόλου ? Εγώ είμαι στους 2,5 μηνες μετά την μεταμόσχευση που έκανα FUT ,και δεν βλέπω κατι το εντυπωσιακό ακόμα στο κεφάλι μου και ανοισηχω. Ο γιατρός όταν τελέιωσαμε την επέμβαση που είπε να βάζω regaine αφρο για τις 3 μηνες 2 φορές την ημέρα και χαπάκι φιναστερίδης .Το χαπάκι όμως εγώ το σταμάτησα μετα απο 2 βδομάδες όταν πρόσεξα μειωμένη lipido και παρενέργειες στην σεξουαλικότητα.

Γεια σου φίλε Πέτρο,
Αν κρίνω βάση με αυτά που γράφεις πρέπει να μην γνωρίζεις πολλά περί μεταμοσχευσεων.
Αν διαβάσεις το νήμα μου προσεκτικά θα καταλάβεις ότι δεν περνώ φιναστεριδη ούτε regaine διότι με πειράζουν και τα δυο.
Επίσης στους 2,5 μήνες είσαι σε φάση που πέφτουν τα μεταμοσχευμενα διότι ο κύκλος η φυτρωση έρχεται από τους 4 μήνες και μετά.
Τα πρώτα σημάδια τα βλέπεις στους 3,5 μήνες περίπου.Ο γιατρός δεν σε ενημέρωσε γιαυτα? Επίσης για την λήψη φιναστεριδης σου είπε κάνεις ότι θα έχεις ανάλογες παρενέργειες,διάβασες το φόρουμ η το κατάλαβες από μόνος?
Που έχεις κάνει μεταμόσχευση και ποσά μοσχεύματα?
Αν θέλεις άνοιξε ένα νήμα με την περίπτωση σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πενα πας φιλε, το ωραίο με το μαλλί σου είναι ότι έχει φορά προς τα μπροστά και πάνω ούτε φτιαξιμο δεν χρειάζεται .

Έγινε σωστή τοποθέτηση με σωστή φορά από την Γιατρό σε σχήμα στροβιλισμού.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
2011 πρώτη φώτο χωρίς μεταμοσχευσεις. Η πρώτη και η τρίτη στο μπάνιο.
2019 μεταμόσχευση Crown: δεύτερη φώτο Απριλίου και η τρίτη σημερινή Οκτώβριος μετά 7 μήνες.

Page1 (2).jpg
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εξέλιξη 7 μήνες σε εξωτερικό χώρο κήπου όπως πάντα οι συνηθισμένες φωτογραφίες στα ίδια πλαίσια χώρου-φωτισμού.



PA256675.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Να πω ότι σε αυτήν την φάση του εφταμηνου είναι ότι χειρότερο στο στρώσιμο,το μαλλί φριζαρει και γίνεται σγουρό στις άκρες τις τρίχας και δεν στρώνει τόσο καλά. Αναμένουμε το δωδεκάμηνο.
Αυτήν την διαφορά θα την καταλάβετε αν πάτε παραπάνω στην φώτο εξάμηνου και συγκρίνετε.
 
Μπλουζα