John_john1,fue hdc 2841 grafts crown 12-13/03/2019

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΛΕΣ

Active Member
John να σου κάνω μια εμπειρική ερώτηση έστω ότι πλέον και μετά τη μεταμόσχευση θα βρίσκεσαι σε ένα Α επίπεδο (αρκετά ικανοποιητικό) πόσο παραπάνω πιστεύεις θα σου είχε δώσει όλη η διαδικασία αν έπαιρνες ακόμα φίνα μινοξ βιοτίνη η οτιδήποτε άλλο για έξτρα σνμτηριση; πιστεύεις θα υπήρχε ουσιαστική διαφορά;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πολυ καλη εξελιξη. φαινεται οτι ηδη εχουν φυτρωσει πολλα μοσχευματα. Η βελτιωση στο επομενο διμηνο ειναι σιγουρη.
Καλη συνεχεια ευχομαι. το νικησες και το crown. ;)
Είχα πολλά χρονιά να δω μαλλί στο crown πριν τα 30 κιόλας..πολύ κάλο συναίσθημα μετά τόσα χρονιά να βλέπεις και πάλι μαλλί εκεί.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
John να σου κάνω μια εμπειρική ερώτηση έστω ότι πλέον και μετά τη μεταμόσχευση θα βρίσκεσαι σε ένα Α επίπεδο (αρκετά ικανοποιητικό) πόσο παραπάνω πιστεύεις θα σου είχε δώσει όλη η διαδικασία αν έπαιρνες ακόμα φίνα μινοξ βιοτίνη η οτιδήποτε άλλο για έξτρα σνμτηριση; πιστεύεις θα υπήρχε ουσιαστική διαφορά;

Μινοξιδιλη δεν μπορώ να βάλω γιατί με πηραζει,περισσότερο κακό θα μου έκανε.
Φιναστεριδη 2012-2015 επίσης δεν είδα μαλλί να μου βγαίνει άλλα από παρενέργειες φουλ.

Είμαι 4 χρόνια παρθένος,ακόμη και τώρα που έκανα μεταμόσχευση δεν περνώ ούτε βιταμίνη και βλέπουμε μια γρήγορη εξέλιξη ακόμη και στο crown που είναι ένα δύσκολο κομμάτι. Οπότε δεν πιστεύω να έκαναν και πολλά σε έμενα οι θεραπείες αν εξαιρέσεις ότι ίσως μου κρατούσε κάποια μαμά μαλλάκια ακόμα.
Πιστεύω ότι ο οργανισμός μου δέχεται καλά τα μοσχεύματα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Page1.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φίλε μου, έχεις γίνει άλλος άνθρωπος. Και εμφανισιακά και σίγουρα και ψυχολογικά, που είναι το πιο σημαντικό. Προσωπικά θεωρώ πως η φαλάκρα στο crown είναι η πιο αντιαισθητική και την αντιμετώπισες. Κανείς δε μπορεί να σε θεωρεί πια φαλακρό. Φαντάσου όταν φτάσεις στο ζενίθ της φύτρωσης.

Ευχαριστώ,
Ναι όπως το είπες & εμφανισιακά αλλά & ψυχολογικά...και ο λόγος ? Δεν βάζω πλέον toppik πίσω το οποίο το έβαζα σε συνδυασμό και με Mane πράγμα που με κούραζε πάρα πολύ στην καθημερινότητα μου για να καλύπτω ένα ολόκληρο ταψί τόσα χρόνια με ένα πράμα που φαινόταν παράξενο και ψεύτικο την ημέρα,πολλοί δεν το καταλαβεναν άλλα ήταν ενοχλητικό.

Πλέον σε εσωτερικό φωτισμό αλλά και την νύχτα δεν έχω πρόβλημα να βγαίνω χωρίς όλα αυτά τα καλυπτικά πρόσθετα αλλά ακόμη και την ημέρα φαίνεται ένα φυσιολογικό για την ηλικία μου Crown το οποίο επιτελούς δένει ομοιόμορφα και με το υπόλοιπο μαλλί.

Τέλος έχει μείνει ακόμη ένα κομμάτι στο middle που χρειάζεται ακόμη μια μεταμόσχευση των 2000 μοσχευμάτων μελλοντικά εφόσον όμως υποχωρήσει τελείως,ειδάλλως δεν το πειράζω και καθόλου.
 

dim d

Well-Known Member
εγω θελω να δω κι ενα μοντερνο κουρεματακι στα πλαγια θα σου παει πολυ πιστευω...θα φαινεσαι ακομα νεωτερος!
 

karampalikis

Active Member
Ευχαριστώ,
Ναι όπως το είπες & εμφανισιακά αλλά & ψυχολογικά...και ο λόγος ? Δεν βάζω πλέον toppik πίσω το οποίο το έβαζα σε συνδυασμό και με Mane πράγμα που με κούραζε πάρα πολύ στην καθημερινότητα μου για να καλύπτω ένα ολόκληρο ταψί τόσα χρόνια με ένα πράμα που φαινόταν παράξενο και ψεύτικο την ημέρα,πολλοί δεν το καταλαβεναν άλλα ήταν ενοχλητικό.

Πλέον σε εσωτερικό φωτισμό αλλά και την νύχτα δεν έχω πρόβλημα να βγαίνω χωρίς όλα αυτά τα καλυπτικά πρόσθετα αλλά ακόμη και την ημέρα φαίνεται ένα φυσιολογικό για την ηλικία μου Crown το οποίο επιτελούς δένει ομοιόμορφα και με το υπόλοιπο μαλλί.

Τέλος έχει μείνει ακόμη ένα κομμάτι στο middle που χρειάζεται ακόμη μια μεταμόσχευση των 2000 μοσχευμάτων μελλοντικά εφόσον όμως υποχωρήσει τελείως,ειδάλλως δεν το πειράζω και καθόλου.
Αυτή είναι ορθολογική σκέψη. Σε ενδιαφέρει η εμφάνισή σου αλλά δεν έχεις πάθει μανία. Βλέπεις κάποιους άλλους με μαλλί που θα το ζήλευε 20χρονος και θέλουν να κάνουν μεταμόσχευση.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αυτή είναι ορθολογική σκέψη. Σε ενδιαφέρει η εμφάνισή σου αλλά δεν έχεις πάθει μανία. Βλέπεις κάποιους άλλους με μαλλί που θα το ζήλευε 20χρονος και θέλουν να κάνουν μεταμόσχευση.

Ξέρω πως θα ήμουν χωρίς τις 2 μεταμοσχευσεις και ξέρω τι μπορεί να δώσει μια μεταμόσχευση.
Οκ αν κάποιος δεν έχει άλλα προβλήματα στην ζωή του σε θέματα υγείας και οικονομικά δεν είναι κακό να ζητάει την τελειότητα σε κάτι που τον τρώει και δεν του αρέσει και μπορεί να το διορθώσει άπλα πρέπει να είναι ενημερωμένος για το παν ενδεχόμενο που προκύψει.

Λίγο πολύ και άνδρες άλλα και περισσότερο γυναίκες έχουν μανία και πάθος με το μαλλί, βλέπεις κοπέλες κάθε τρεις και λίγο βάφουν το μαλλί και φτιάχνουν διαφορετικό χτένισμα που ενώ απλές μπορεί να δείχνουν ομορφότερες στην τελική γίνονται σαν λατέρνες.
 

karampalikis

Active Member
Ξέρω πως θα ήμουν χωρίς τις 2 μεταμοσχευσεις και ξέρω τι μπορεί να δώσει μια μεταμόσχευση.
Οκ αν κάποιος δεν έχει άλλα προβλήματα στην ζωή του σε θέματα υγείας και οικονομικά δεν είναι κακό να ζητάει την τελειότητα σε κάτι που τον τρώει και δεν του αρέσει και μπορεί να το διορθώσει άπλα πρέπει να είναι ενημερωμένος για το παν ενδεχόμενο που προκύψει.

Λίγο πολύ και άνδρες άλλα και περισσότερο γυναίκες έχουν μανία και πάθος με το μαλλί, βλέπεις κοπέλες κάθε τρεις και λίγο βάφουν το μαλλί και φτιάχνουν διαφορετικό χτένισμα που ενώ απλές μπορεί να δείχνουν ομορφότερες στην τελική γίνονται σαν λατέρνες.
Κάποιος που έχει εμμονή με το μαλλί, με τα κιλα ή οτιδήποτε άλλο...μάλλον έχει άλλου είδους θέματα να λύσει.
Προσοχή, μιλάω για εμμονή. Δεν το συζητώ ολοι εδώ μέσα θα θέλαμε να έχουμε ωραία και πυκνά μαλλιά και σίγουρα ως ένα βαθμό μας παίρνει από κάτω, όχι όμως να γυρνάει και όλη μας η ζωή γύρω από αυτό.
Και εγώ στα 20 που είδα τα πρώτα έντονα σημάδια αραιωσης το είχα πάρει πολύ βαριά, δεν ήθελα ούτε να βγω εξω, ούτε να βγαίνω φώτο. Τώρα αν και έχει προχωρήσει πολύ περισσότερο η αραίωση είμαι πολύ πιο χαλαρός. Θέλει δουλειά όμως.

Όταν διαβάζω κάποιο νήμα οπου κάποιος σαρανταρης-πενηνταρης ο οποίος έχει μια χαρά μαλλί για την ηλικία και θέλει να γίνει όπως ήταν στα 20, μου φαίνεται κάπως. Δεν λέω, να κάνει μμ αλλά όχι κάτι τόσο υπερβολικό
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
6 μήνες δότρια περιοχή δεξιά και αριστερά πλαϊνά.
Η δότρια περιοχή έχει συνέλθει σίγουρα από τα αρχικά στάδια αλλά παραμένει ένα θεματακι πάνω από τα δυο αυτάκια το οποίο συμπίπτει η Strip με Fue μαζί,μην ξεχνάμε έχω δώσει σύνολο και 6179 συνολικά μοσχεύματα.

P9146612.JPG


P9146624.JPG


P9146616.JPG
P9146617.JPG
 
Μπλουζα