John_john1,fue hdc 2841 grafts crown 12-13/03/2019

dim d

Well-Known Member
εγω στη θεση του john θα εκανα τακτικα τουλαχιστον τις prp θεραπειες που προσφερει η κλινικη . Παντως απο δοτρια περιοχη δε βλεπω να φαινεται τιποτα ασχημο η αραιο . Δηλαδη δε μπορει να παρει ακομα 1500+ λες vlafo ; ασχετα απο το ρισκο για την επομενη δεκαετια για παραδειγμα .
Μπορει να κανει κι στην Θεσσαλονικη σε ενα δερματολογο σχετικα οικονομικα (prp). Νομιω οτι η φυση της τριχας σε συνδυασμο με το γκριζαρισμα δινει ενα φυσικο κι ομοιογενες αποτελεσμα..Εκει πονταρω κι γω μελλοντικα σε μμ, καθως αν κι μικρος (28) γκριζαρω γρηγορα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nucky

Active Member
Είναι απολύτως δεδομένο οτι ο συνδυασμός strip + FUE σε μεγάλα NW θα βγάλει περισσότερα grafts. Τώρα το αν μπορείς να βγάλεις (μικρότερο μεν αλλά ) ικανό αριθμό (και ποιότητα) grafts μόνο με FUE είναι θέμα συζήτησης που έχουμε ανοίξει σε άλλο νήμα. Είναι κατανοητός ο φόβος για την ουλή του στριπ αλλά τέλειες λύσεις σε εκτεταμένα προβλήματα δεν υπάρχουν. Απ' όσα έχω καταλάβει εγώ , ως μη ειδικός πάντα , θα πρέπει από ένα NW και πάνω να διαλέξεις τον συνδυασμό σου : Ουλή στριπ και πολλά μοσχέυματα , μη ορατές ουλές FUE αλλά λιγότερα μαλλιά, κάποιος βαθμός overharvesting στη δότρια με αντάλλαγμα περισσότερα μαλλιά, ένα ρίσκο να βγείς από την ασφαλή και να τα χάσεις στο μέλλον κλπ κλπ. Σημαντικό είναι να ξέρεις εξ'αρχής τις δυνατότητες και τις επιλογές σου.
 

nucky

Active Member
john αν πιστέψουμε τη σχολή Rassman - Nucky (ταπεινά βάζω το όνομά μου δεύτερο) , έχοντας πάρει ήδη περίπου 6200k με combo FUE - Strip είσαι περίπου στον μέσο όρο της δυνατότητας μιας δότριας. Μπορείς να πάρεις άλλα 2k και μάλιστα με FUE ? Έτσι λίγο μπακαλίστικα που τα μετράω δεν το βλέπω σίγουρο οτι θα γλυτώσεις ένα βαθμό εμφανούς αραίωσης στη δότρια.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
john αν πιστέψουμε τη σχολή Rassman - Nucky (ταπεινά βάζω το όνομά μου δεύτερο) , έχοντας πάρει ήδη περίπου 6200k με combo FUE - Strip είσαι περίπου στον μέσο όρο της δυνατότητας μιας δότριας. Μπορείς να πάρεις άλλα 2k και μάλιστα με FUE ? Έτσι λίγο μπακαλίστικα που τα μετράω δεν το βλέπω σίγουρο οτι θα γλυτώσεις ένα βαθμό εμφανούς αραίωσης στη δότρια.

Σίγουρα ειδικά στα πλαϊνά θα υπάρχει κάποια αραίωση μετά από 2000 ακόμη,πίσω αν εξαιρέσεις το Strip δεν φαίνεται κάτι άσχημο.
Αν χρειαστώ όμως θα το κάνω θα είναι επιλογή μου.
Οι γιατροί θα προσπαθήσουν για το καλύτερο.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Page1.jpg
 
Μπλουζα