John_john1,fue hdc 2841 grafts crown 12-13/03/2019

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εξωτερικές συνθήκες φωτισμού.

IMG_20200515_193357.jpg


IMG_20200515_193400.jpg


IMG_20200515_193459.jpg


IMG_20200515_193522.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό John φυσικό και φουλ πυκνότητα.
Τωρα που κυριαρχεί και το γκρι θα δείξει ακόμα πιο ωραίο.
Άρα έχεις βγάλει χονδρικά 6000g συνολικά. Με βάση λοιπόν το nw που προοριζόσουνα(nw6)θεωρούμε πλέον ότι αυτή θα είναι η τελική σου εικόνα για πάντα.Επανέρχομαι στην προηγούμενη συζήτηση για την ασφάλεια της δότριας και πόσα εξάγει συνολικά. Είσαι το ιδανικό παράδειγμα(nw6) για να μπορέσουμε σε βάθος χρόνου να πούμε ότι οι μμ σου ήταν απόλυτα επιτυχημένες(που είναι ήδη).
"Αν" η safe περιοχή προσδιορίζεται στα 4k τότε αυτό σημαίνει ότι θα υπάρχουνε απώλειες στο μέλλον.
 

makis25

Well-Known Member
εγω στη θεση του john θα εκανα τακτικα τουλαχιστον τις prp θεραπειες που προσφερει η κλινικη . Παντως απο δοτρια περιοχη δε βλεπω να φαινεται τιποτα ασχημο η αραιο . Δηλαδη δε μπορει να παρει ακομα 1500+ λες vlafo ; ασχετα απο το ρισκο για την επομενη δεκαετια για παραδειγμα .
 

vlafo

Well-Known Member
Θεωρώ μετά τις μμ τελειώνεις οριστικά να ασχολείσαι δεν έχει νόημα να κάνεις κάτι άλλο.Το prp Mάκη δεν μπορώ να καταλάβω που θα βοηθήσει.Και αν προσφέρει κάτι θα συνεχίσει για το υπόλοιπο της ζωής του να υποβάλλεται πάλι σε ταλαιπωρία και έξοδα?Δεν το συζητώ.Μετά τις μμ πρέπει να τελειώνεις οριστικά.
Η δότρια του είναι πολύ καλή αλλά θεωρώ αν το μελλοντικό του nw πάει σε 6 τότε εδώ θα πρέπει να σταματήσει. Μετά είναι ρίσκο μεγάλο.Αν δεν είναι ήδη.
 

koumparos

Well-Known Member
Νίκησε τη φαλάκρα ο Τζον.Στοχευμενες μμ σε καλή κλινική με υψηλές φυτρώσεις και χωρίς φάρμακα για μένα είναι ένα μικρό θαύμα κατά της αα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μια χαρά είσαι η περιοχή που σε απασχολεί άποψη μου είναι ακόμα κ αν ξανά μπεις για μμ μην ασχοληθείς και μην χαραμίσεις εκεί μοσχεύματα....εγώ αν ήμουν στην θέση σου δεν θα μπορούσε κάνα τίποτα απολύτως για πολλά χρόνια κ μόνο να έχανες έδαφος ξανά θα ξανα ασχολιομουν...

Έτσι το σκέφτομαι και εγώ σωστά!!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγώ στην θέση θα άφηνα στην άκρη κ το μανε και γενικά τα πάντα όλα .....και αν ποτέ στο μέλλον παρουσιαστεί θέμα θα έκανα κ την τελευταία μμ....εγώ λέω άραξε και απόλαυσε το και μην βασανίζεσαι περαιτέρω.... Είναι τρομερό πόσο εύκολα γινόμαστε άπληστοι.... Κοίταξε μια παλιά σου φωτογραφία που ήσουν και που είσαι τώρα απλά...

Σίγουρα είμαι ευτυχισμένος πλέον με τις 2 μεταμοσχευσεις να δίνουν μια ωραία εικόνα προς τα έξω και χωρίς πλέον να ανχωνεσαι και με το γυναικείο φύλλο.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ένα ερώτημα επίσης John, μιας και εκπροσωπείς μια FUE only κλινική είναι η εξής: Είσαι NW6 , έχεις βάλει 6κ+ μοσχεύματα και θες να βάλεις κι άλλα, Αν πήγαινες σήμερα για πρώτη φορά στην HDC τι θα σου λέγανε ; Οτι μπορούν να βγάλουν με ασφάλεια 6-7k grafts με FUE από την ασφαλή σου ζώνη ; Θα σου λέγανε να πας να κάνεις πρώτα στριπ αλλού και να ξανάρθεις ; Τι πιστεύεις (ή αν θες ρώτα τους κιόλας)

Strip δεν θα με έκαναν πάντως γιατί το σταμάτησαν
Τώρα από εκεί και πέρα αν η δότρια μου ήταν ικανή θα μου έκαναν πιστεύω μια πρώτη μεταμόσχευση 3500-4000 μοσχεύματα.
Αυτήν την στιγμή έχω να δώσω τουλάχιστον άλλα 2000+ αν πάμε σε 3 μεταμόσχευση.
Δεν μπορώ να γνωρίζω τώρα τι άποψη θα είχαν αλλά αν υποθέσουμε ότι μου έβγαλαν 2840+2000 τώρα θα πηγαίναμε στα 4840 χωρίς την strip,άλλα 2000+ δεν θα έβγαζαν?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
εγω στη θεση του john θα εκανα τακτικα τουλαχιστον τις prp θεραπειες που προσφερει η κλινικη . Παντως απο δοτρια περιοχη δε βλεπω να φαινεται τιποτα ασχημο η αραιο . Δηλαδη δε μπορει να παρει ακομα 1500+ λες vlafo ; ασχετα απο το ρισκο για την επομενη δεκαετια για παραδειγμα .

Και Prp να μπορούσα να κάνω δεν γίνεται να πηγαίνω συνεχώς με το αεροπλάνο στην Κύπρο.
Μπορώ να δώσω άλλα 2000 + από ασφαλή περιοχή,από τα ψηλά πλαϊνά κάποια μοσχεύματα.
Υπάρχει κάποια αραίωση πάνω από τα αυτιά εκεί που ενώνει με το strip μαζί.
Από πίσω αν εξαιρέσεις πάλι το Strip είμαι μια χαρά άλλα θέλει προσοχή γιατί στο Crown κάθετα στο κεφάλι έχει κατεβεί και είναι εμφανείς.
Πιστεύω αν μελλοντικά ρίξω άλλα 2000 middle γ' ζώνη έχω τελειώσει για πολλά χρόνια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό John φυσικό και φουλ πυκνότητα.
Τωρα που κυριαρχεί και το γκρι θα δείξει ακόμα πιο ωραίο.
Άρα έχεις βγάλει χονδρικά 6000g συνολικά. Με βάση λοιπόν το nw που προοριζόσουνα(nw6)θεωρούμε πλέον ότι αυτή θα είναι η τελική σου εικόνα για πάντα.Επανέρχομαι στην προηγούμενη συζήτηση για την ασφάλεια της δότριας και πόσα εξάγει συνολικά. Είσαι το ιδανικό παράδειγμα(nw6) για να μπορέσουμε σε βάθος χρόνου να πούμε ότι οι μμ σου ήταν απόλυτα επιτυχημένες(που είναι ήδη).
"Αν" η safe περιοχή προσδιορίζεται στα 4k τότε αυτό σημαίνει ότι θα υπάρχουνε απώλειες στο μέλλον.

Έχω βγάλει περίπου 6180 Grafts. Αν γυρίσουμε πίσω στο 2012 πάνω στο κεφάλι να είχαν μείνει περίπου 1500-1800 μοσχεύματα. Μέσα στα 8 χρονιά που περάσαν και χωρίς θεραπείες τα περισσότερο με χαιρετίσαν όποτε η πυκνότητα που είχα τα προηγούμενα χρόνια δεν είναι η ίδια άλλα καλά κρατεί σαν εικόνα. Γι'αυτον τον λόγο παραπάνω χρειάζομαι να μοιράσω άλλα 2000 μοσχεύματα για να καλύψω το κενό από το χάσιμο άλλα και το κενά από την φυσική αραίωση στις πίσω ζώνες που δεν είχα βάλει μαλλιά.
Όποτε αν γίνει και αυτό πιστεύω κλείνω οριστικά τον κύκλο μεταμοσχευσεων με περίπου 8000+ μοσχεύματα συνολικά σε 3 πετυχημένες μεταμοσχευσεις.
 

tasos33

Well-Known Member
Tzon αν χτενισεις το μαλλι προς τα κατω στην πισω πλευρα πως θα φαινεται? Εχεις φωτογραφια?
 

makis25

Well-Known Member
john θελω να σε ρωτησω κατι ισως ειναι δυσκολη ερωτηση . Το στριπ το μετανιωνεις ; Οχι τη μεταμοσχευση γενικα αλλα το οτι πηγες το 12 και εκανες στριπ ενω αν πχ πηγαινες για πρωτη μεταμοσχευση 1-2 χρονια αργοτερα κατα πασα πιθανοτητα θα διαλεγες fue και ισως υπηρχε διαφορετικη πορεια και διαφορετικη διαχειρηση ειδικα στη δοτρια κτλ
 

tasos33

Well-Known Member
john θελω να σε ρωτησω κατι ισως ειναι δυσκολη ερωτηση . Το στριπ το μετανιωνεις ; Οχι τη μεταμοσχευση γενικα αλλα το οτι πηγες το 12 και εκανες στριπ ενω αν πχ πηγαινες για πρωτη μεταμοσχευση 1-2 χρονια αργοτερα κατα πασα πιθανοτητα θα διαλεγες fue και ισως υπηρχε διαφορετικη πορεια και διαφορετικη διαχειρηση ειδικα στη δοτρια κτλ
Μάκη μιας κ θέτεις το ερώτημα στον Γιάννη , αρπάζω την ευκαιρία να απαντήσω κ εγώ ως "πάθων".
Έχω κλείσει 12 χρόνια απο στριπ στην b.k, δε θα αναφερθώ στις λεπτομέρειες της υποθέσεως αλλά αποκλειστικα στο στριπ. Αν και κληρονόμησα μια γραμμή στο πίσω μέρος του κεφαλιού η οποία δεν έχει μεγάλο μήκος ,περίπου 15 εκ το πολύ και πάχος πολύ περιορισμενο, αν και είναι σχετικά δυσδιάκριτη μέχρι το ένα εκατοστό μηκος με μόνο ελάττωμα της ένα σημείο τριών εκατοστών όπου είτε δεν έκοψαν καλά είτε δεν εραψαν καλά και ακριβώς πάνω από αυτό το σημείο προέκυψε ένα σοκ Λος ,έχουν χαθεί σίγουρα graft σε μια περιοχή 3-4 τετ.εκ, δεν θα ξαναέκανα στριπ σε καμία περίπτωση.

Σαν γενική τοποθέτηση είναι βέβαιο πως οι περισσότεροι εδώ μέσα λόγω ΑΑ στο μέλλον ,μετά από 20 χρόνια,κάποιοι στα 45 κάποιοι στα 55, θα έχουμε μια εκτεταμένη υποχώρηση, το πιθανότερο σενάριο είναι πως σε μια νέα διαμορφωμένη κατάσταση που δεν διαφαίνεται σήμερα, θα αναγκαστούμε να προχωρήσουμε σε ένα πολύ κοντό κούρεμα ίσως και σε ξύρισμα, τότε θα έχεις μια γραμμή από πίσω μικρή μεγάλη δεν εχει σημασία ,που δε θα κρύβεται με τίποτα.

Και για να μην πάμε στο μακρινό μέλλον γιατί ως γνωστόν ποιος ζει ποιος πεθαίνει η ζήσε σήμερα και άσε το αύριο, ας έρθουμε στο τώρα.
Εγώ για παράδειγμα που θέλω να κοντυνω πολύ τα γύρω γύρω γιατί έτσι μαρεσει, η γιατί τώρα μου πάει πιο πολύ σε σχέση με 12 χρόνια πριν επειδή έχει αλλάξει το πρόσωπο μου και η μορφολογία της αραίωσης, η γιατί πρέπει να το κάνω για να δένει καλύτερα το πάνω με το κάτω λόγο τοπικ και πολλούς άλλους λόγους θα μπορούσα να γραψω, εεεε δεν ΜΠΟΡΩ γιατί υπάρχει εκεί πίσω αυτό το χαμόγελο

Ξεκάθαρα αν γυρνούσα πίσω τον χρόνο δεν θα είχα κάνει στριπ ούτε θα ξαναέκανα. Στη θεωρία πολύ το αποδεχονται, χωρίς να έχουν κάνει βέβαια και λένε έλα μωρέ δε φαίνεται θα χω το μαλλί πιο μακρυ και εκθειάζουν την στριπ, δε λέω μπορεί να έχει πολλά θετικά στο σύνολο του αλλά εκείνη η γραμμή που δε σβήνει θα σου θυμίζει πάντα στο ΜΕΛΛΟΝ ότι μάλλον έκανες ένα λάθος που δε διορθώνεται .
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
john θελω να σε ρωτησω κατι ισως ειναι δυσκολη ερωτηση . Το στριπ το μετανιωνεις ; Οχι τη μεταμοσχευση γενικα αλλα το οτι πηγες το 12 και εκανες στριπ ενω αν πχ πηγαινες για πρωτη μεταμοσχευση 1-2 χρονια αργοτερα κατα πασα πιθανοτητα θα διαλεγες fue και ισως υπηρχε διαφορετικη πορεια και διαφορετικη διαχειρηση ειδικα στη δοτρια κτλ

Ήταν επιλογή μου το Strip λόγο τιμής τότε στα 2 ευρώ ενώ η fue 2,50+ αν θυμάμαι καλά.
Όχι δεν το μετάνιωσα ούτε καν το σκέφτομαι από την στιγμή που πήγαν όλα καλά.
Πριν κάνω μεταμόσχευση ήμουν ψυχολογικά χάλια όποτε τι να σκεφτείς το Strip,ούτε λόγος.
Τώρα το μαλλί το κουρεύω κάποιες φόρες έως 9 χιλιοστά και φαίνεται η τομή άλλα και πάλι δεν με ενοχλεί. Πιστεύω είναι στον άνθρωπο άλλα και σε συνδυασμό αν πετύχει η μεταμόσχευση τότε δεν με νοιάζει και πολύ.
Να πω ότι και τώρα στην δεύτερη μμ αν υπήρχε η επιλογή τις Strip ίσως να ξανά έκανα το ίδιο.
Τώρα αν με fue τότε άλλαζε κάτι στην εικόνα μου αυτό δεν το γνωρίζουμε.
 
Μπλουζα