John_john1,fue hdc 2841 grafts crown 12-13/03/2019

kardinalios

Well-Known Member
Καλημέρα kardinalie να είσαι καλά για τις ευχές σου!!! Αν και έχω κάποιες αδυναμίες γενικά στο κεφάλι πιστεύω και εγώ στην συνολική έκταση να πάρω μια αξιοπρεπή εικόνα ακόμη καλύτερη από πριν.
Όλα αυτά τα 7 χρονιά έχω χάσει δικά μου μαλλάκια αλλά τα κατάφερα να διατηρηθώ χωρίς φάρμακα.
Punch νομίζω 0,9 αλλά δεν είμαι σίγουρος θα σε ενημερώσω σύντομα.

Στα μεγάλα norwood το ζητούμενο είναι ένα ικανοποιητικό illusion έτσι ώστε να μην δείχνεις καραφλος . Θεωρώ ότι αυτό το έχεις πετύχει στις μπροστα ζώνες . Αν όλα πάνε καλά και μαυρίσει και το crown ( το οποίο επ'ουδενι δεν χρειάζεται να έχει τις πυκνότητες των μπροστά ζωνών για να πετύχουμε κάτι ικανοποιητικό ) τότε θεωρώ ότι θα δείχνεις σούπερ με ένα μαλλάκι ενός ώριμου άντρα με μια διάχυτη αραίωση πολύ μικρού nw .
Πες μου όταν μάθεις για το punch , όπως και για το πόσα microns είναι η τρίχα σου .
Καλή συνέχεια !!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Salvadore

Member
Στα μεγάλα norwood το ζητούμενο είναι ένα ικανοποιητικό illusion έτσι ώστε να μην δείχνεις καραφλος . Θεωρώ ότι αυτό το έχεις πετύχει στις μπροστα ζώνες . Αν όλα πάνε καλά και μαυρίσει και το crown ( το οποίο επ'ουδενι δεν χρειάζεται να έχει τις πυκνότητες των μπροστά ζωνών για να πετύχουμε κάτι ικανοποιητικό ) τότε θεωρώ ότι θα δείχνεις σούπερ με ένα μαλλάκι ενός ώριμου άντρα με μια διάχυτη αραίωση πολύ μικρού nw .
Πες μου όταν μάθεις για το punch , όπως και για το πόσα microns είναι η τρίχα σου .
Καλή συνέχεια !!!
Γιατί το Κράουν δε χρειάζεται τις πυκνότητες των μπροστινών ; Εγώ ίσα ίσα νομιζω χρειάζεται γτ είναι ένα σημείο που το βλέπει ο από πίσω σου
 

primax

Member
Γιάννη σου εύχομαι το καλύτερο. Νομίζω πως σου πηγαίνει καλύτερα το μαλλί κάτω, μικραίνει το μέτωπο. Όσο αφορά το crown ( εκεί έχω πρόβλημα ) πιστεύω πως είναι πιο αντιαισθητικό από την αραίωση μπροστά. Μπορεί να μην το βλέπουμε εμείς, το βλέπουν όμως οι άλλοι. Βέβαια υποκειμενικά γούστα είναι αυτά. Ευχαριστούμε για το post, πολύτιμες οι πληροφορίες για όλους εμάς που σκεφτόμαστε τη μεταμόσχευση.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιάννη σου εύχομαι το καλύτερο. Νομίζω πως σου πηγαίνει καλύτερα το μαλλί κάτω, μικραίνει το μέτωπο. Όσο αφορά το crown ( εκεί έχω πρόβλημα ) πιστεύω πως είναι πιο αντιαισθητικό από την αραίωση μπροστά. Μπορεί να μην το βλέπουμε εμείς, το βλέπουν όμως οι άλλοι. Βέβαια υποκειμενικά γούστα είναι αυτά. Ευχαριστούμε για το post, πολύτιμες οι πληροφορίες για όλους εμάς που σκεφτόμαστε τη μεταμόσχευση.
Κ γω συμφωνω σε αυτη την λογικη με το κραοουν παρ οτι ολοι λενε εδω μεσα η σωστή φιλοσοφια ειναι να καλύπτεις απο μπρος κ πας πισω ανάλογος την δότρια ... ακομα θυμαμαι την πιεση του γιατρού μου κ στις δυο τελευταιες μου μμ να αφησουμε το Κράουν κ να αφοσιωθούμε σε Α β κ θα κανουμε σουπερ πύκνωση κ να του εξηγω οτι εχω κομπλεξ με το μπιφτέκι κ θελω εκει σβήσιμο κ ας θυσιάσουμε την πυκνωτητα μπροστα ... κ ειδικα εγω επειδη διαθέτω κ καποιο μποι (1.98) κανεις δεν προκειτε να δει την κορυφη μου ... αλλα εμενα δεν με νοιαζει τι θα κανουν οι αλλοι αλλα πως θα νιωθω εγω ...γιατι αν βασιζόμουν μονο στους αλλους δεν θα εμπαινα ποτε στο χωρο των μμ....
 

vag25

Well-Known Member
Όσο αφορά το crown ( εκεί έχω πρόβλημα ) πιστεύω πως είναι πιο αντιαισθητικό από την αραίωση μπροστά. Μπορεί να μην το βλέπουμε εμείς, το βλέπουν όμως οι άλλοι. Βέβαια υποκειμενικά γούστα είναι αυτά.

Συνηθως εκει που εχει ο καθενας προβλημα βρισκει οτι ειναι και το χειροτερο σημειο για να εχεις προβλημα.
Και εγω crown εχω το μεγαλυτερο προβλημα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φιλε Vag 25......για αλλη μια φορα διαφωνουμε καθετα.
Ο John ειναι πολυ καλυτερος με το μαλλι επανω...εχει ωραιο χτενισμα...ισιο μαλλι...ωραιο στιλ.

Με κατεβασμενο μαλλι, ανακατεμενο, οπως η συγκεκριμενη φωτογραφια, χανει πολυ σε εμφανιση.

Φιλε John, συνεχισε με το ιδιο στιλ, το οποιο νομιζω υιοθετεις αρκετα χρονια τωρα.

Πιστεύω ναι,να υιοθετήσω το ίδιο χτένισμα που σίγουρα να δένει πιο ομοιόμορφα τώρα σε πιο κοντό στυλ όσο μπορώ.
Με κατεβασμένο μαλλί μετά το λούσιμο δεν είναι όπως σε άλλους που στρώνει μια χαρά. Έχω περίεργη τρίχα δε κάθεται σωστά.
Οι φωτογραφίες που βλέπει ο φίλος vag25 παραπλανούν λίγο στο καλύτερο το χτένισμα γιαυτό είπα ότι αν με δει από κοντά ίσως αλλάξει γνώμη.
Το κατεβασμένο μαλλί άπλα μικραίνει το μέτωπο και κρύβει τους κροτάφους.
Το μακροστενο δε πρόσωπο μου δεν βοηθάει καθόλου αν και έχω σχετικά καλό σχήμα κεφαλιού.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιανναρε τα καλυτερα και απο εμενα.
Το feedback απο το νημα σου ολα αυτα τα χρονια πραγματικα ειναι πολυ σημαντικο για το φορουμ.Ελπιζω να συνεχισεις να ενημερωνεις και να παρεις το αποτελεσμα που θες.

Εφοσον με fue εχεις παρει 2841, περιμενα πως η δοτρια σου θα ειχε να δωσει ακομα 3000 με 3500 με fue..Η κλινικη πιστευει πως παραπανω δεν θα μπορει να δωσει η δοτρια σου..;

Ελα ρε φίλε Leas πολύ καλήμερα!!! Για σένα ανέβασα φωτογραφίες στο προηγούμενο νόημα που με ζήτησες άλλα είχα καθυστερήσει και εσύ χάθηκες.:) Θα ενημερώνω συνεχώς αναλυτικά. 8 χρόνια εδώ non stop.
Ευχαριστώ για τις ευχές!!!

2841 fue+3338 strip =6179 έχω δώσει μέχρι τώρα. Και το strip περιορίζει την δότρια. Για μια τρίτη μεταμόσχευση στο μέλλον για να μπαλώσω κάποια κενακια που ίσως αποκτήσω πιστεύω ότι θα έχω την δυνατότητα. Με ακόμη 2500 τουλάχιστον θα είμαι Super.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στα μεγάλα norwood το ζητούμενο είναι ένα ικανοποιητικό illusion έτσι ώστε να μην δείχνεις καραφλος . Θεωρώ ότι αυτό το έχεις πετύχει στις μπροστα ζώνες . Αν όλα πάνε καλά και μαυρίσει και το crown ( το οποίο επ'ουδενι δεν χρειάζεται να έχει τις πυκνότητες των μπροστά ζωνών για να πετύχουμε κάτι ικανοποιητικό ) τότε θεωρώ ότι θα δείχνεις σούπερ με ένα μαλλάκι ενός ώριμου άντρα με μια διάχυτη αραίωση πολύ μικρού nw .
Πες μου όταν μάθεις για το punch , όπως και για το πόσα microns είναι η τρίχα σου .
Καλή συνέχεια !!!

Έτσι ακριβώς όπως τα λες Kardinalie.
Πρέπει να έχουμε συνείδηση στο τι μπορεί να μας δώσει μια μεταμόσχευση ανάλογα τα χαρακτηριστικά του καθενός μας,ανάλογα τις κατηγορίες τις ποιότητας των τριχών,ανάλογα το απόθεμα δότριας,ανάλογα με την έκταση του προβλήματος.

Στο δικό μου κεφάλι έχω την συνείδηση ότι πότε δεν θα μπορέσω να κάνω ένα μαλλί σαν τον Ρουβα άλλα θα μπορέσω να διατηρηθώ στα καλύτερα μου νεανικά χρονιά να έχω μια πολύ αξιοπρεπή εικόνα.

Πλέον υπάρχει η ενημέρωση και ο καθένας μπορεί να κρίνει να δει τα θετικά και τα αρνητικά μια κλινικής και να επιλέξει,πράγμα που παλαιότερα δεν υπήρχε.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιάννη σου εύχομαι το καλύτερο. Νομίζω πως σου πηγαίνει καλύτερα το μαλλί κάτω, μικραίνει το μέτωπο. Όσο αφορά το crown ( εκεί έχω πρόβλημα ) πιστεύω πως είναι πιο αντιαισθητικό από την αραίωση μπροστά. Μπορεί να μην το βλέπουμε εμείς, το βλέπουν όμως οι άλλοι. Βέβαια υποκειμενικά γούστα είναι αυτά. Ευχαριστούμε για το post, πολύτιμες οι πληροφορίες για όλους εμάς που σκεφτόμαστε τη μεταμόσχευση.

Ευχαριστώ φίλε primax θα είμαι εδώ να ενημερώνω συνεχώς και αυτό και το προηγούμενο νήμα μου.
Παλαιότερα όταν ψαχνόμουν για μεταμόσχευση πίστευα το ίδιο πράμα,ότι θα ήθελα να ξεκινήσω από το crown προς τα εμπρός.
Όταν κάθισα και το σκέφτηκα καλύτερα και είδα φωτογραφίες μου μάλλον θα έκανα τραγικό λάθος να έπαιρνα αυτήν την σειρά.
Σίγουρα όμως αν η δότρια όμως ήταν απεριόριστη και υπήρχε χρήμα θα μπορούσαμε να ξεκινήσουμε και από τα φρύδια.
Βλέπε παρακάτω ένα παράδειγμα.

Φαντάσου να είχα βάλει crown και να έμενα για αρκετά χρονιά άδειος σε αυτήν την περιοχή?
θα είχα ένα crown γεμάτο και από μπροστά θα ήμουν με άσπρο δέρμα άντε πες και ξυρισμένος,φαντάσου εικόνα τώρα.
 

Συνημμένα

  • 01.JPG
    01.JPG
    815.3 KB · Προβολές: 660
  • 05.jpg
    05.jpg
    160.6 KB · Προβολές: 653

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κ γω συμφωνω σε αυτη την λογικη με το κραοουν παρ οτι ολοι λενε εδω μεσα η σωστή φιλοσοφια ειναι να καλύπτεις απο μπρος κ πας πισω ανάλογος την δότρια ... ακομα θυμαμαι την πιεση του γιατρού μου κ στις δυο τελευταιες μου μμ να αφησουμε το Κράουν κ να αφοσιωθούμε σε Α β κ θα κανουμε σουπερ πύκνωση κ να του εξηγω οτι εχω κομπλεξ με το μπιφτέκι κ θελω εκει σβήσιμο κ ας θυσιάσουμε την πυκνωτητα μπροστα ... κ ειδικα εγω επειδη διαθέτω κ καποιο μποι (1.98) κανεις δεν προκειτε να δει την κορυφη μου ... αλλα εμενα δεν με νοιαζει τι θα κανουν οι αλλοι αλλα πως θα νιωθω εγω ...γιατι αν βασιζόμουν μονο στους αλλους δεν θα εμπαινα ποτε στο χωρο των μμ....

Απάντησα στον primax για την άποψη μου στο θέμα παραπάνω.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τρεις ημέρες μετά την επέμβαση.
Εδώ παρακολουθούμε το σημείο στην περιοχή της δότριας περιοχής που δεν με πήραν μοσχεύματα διότι έχει γίνει unsafe περιοχή. Υπάρχουν μαλλάκια αλλά η πυκνότητα σε εκείνο το σημείο έχει μειωθεί σημαντικά.

28.JPG
29.JPG


21.JPG
26.JPG
27.JPG
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Τρεις ημέρες μετά την επέμβαση.
Εδώ παρακολουθούμε το σημείο στην περιοχή της δότριας περιοχής που δεν με πήραν μοσχεύματα διότι έχει γίνει unsafe περιοχή. Υπάρχουν μαλλάκια αλλά η πυκνότητα σε εκείνο το σημείο έχει μειωθεί σημαντικά.

Προβολή συνημμένου 21171 Προβολή συνημμένου 21172

Προβολή συνημμένου 21168 Προβολή συνημμένου 21169 Προβολή συνημμένου 21170
Κανε στην ουλή smp να τελειωνει ....
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιάννη καλή ανάρρωση κ καλή φυτρωση. Επόμενο βήμα γέμισμα ουλης κ temples. Καλή συνέχεια

Καλήμερα Nikolaki και ευχαριστώ!
Το να σπαταλήσω μοσχεύματα για την ουλή μάλλον δεν θα το κάνω εκτός αν εννοείς Tattoo.
Εξάλλου στα 12 χιλιοστά η τομή δεν φαίνεται,στα 9 αχνοφαίνεται αλλά δεν με πειράζει και τόσο.
Είναι πολύτιμα πλέον τα μοσχεύματα μου για μελλοντικά μερεμέτια. Όσο για τα temples με απασχολήσει το άνοιγμα τους άλλα πρέπει να το κοιτάξω για μελλοντικά και αυτό.
Ας ολοκληρωθεί πρώτα το αποτέλεσμα να δούμε που βρισκόμαστε και βλέπουμε.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μια φωτογραφία με δικό μου κινητό στο τέλος της επέμβασης στο διαμέρισμα τις κλινικής.
Εδώ διακρίνουμε καλύτερα την τοποθέτηση των μοσχευμάτων.
Pict.13/03/2019

30.jpg
 
Μπλουζα