John_john1,fue hdc 2841 grafts crown 12-13/03/2019

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλη φυτρωση Johnnie, μακαρι να εχεις την επιτυχια της πρωτης γιατι οχι και καλυτερη.

Ευχαριστώ Harry μου,εδώ θα είμαστε για την πορεία τις εξέλιξης μου όπως έγινε και με την πρώτη μου μεταμόσχευση εδώ και 7 χρονιά.!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλη φυτρωση Γιαννη. Περιμενουμε τις πρωτες φωτο.
Ελπιζω να απαλλαγεις και απο το τοπικ μετα απο αυτη την επεμβαση.

Ευχαριστώ Δημήτρη μου!!!
Σίγουρα το τελείως άδειο μου crown με ταλαιπωρούσε αρκετά για την κάλυψη διότι δεν είχε μείνει και τρίχα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλημέρα σε όλους!!!
Μόλις χθες γύρισα από Κύπρο και φυσικά ήρθε η ώρα της παρουσίασης με φωτογραφικό υλικό χρήσιμο ακόμη και για να δούμε πράγματα από την πρώτη μεταμόσχευση του 2012.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Επιτελούς 7 χρόνια μετά την πρώτη μεταμόσχευση μου ήρθε ο καιρός αυτή η ιστορία να επαναληφθεί.

10 Μαρτίου: Πετώντας για Κύπρο άλλος ένας στόχος πραγματοποιείτε,ένας στόχος που πολλοί σας το γνωρίζεται & με απασχολούσε όλα αυτά τα χρονιά.

Φτάνοντας στο αεροδρόμιο της Κύπρου στην Λάρνακα με παρέλαβε ο οδηγός Taxi της Κλινικής.
Στην συνέχεια o οδηγός με μετέφερε σε ένα από τα 4 διαμερίσματα & 2 Studio που διαθέτει η κλινική τα οποία βρίσκονται ακριβώς δίπλα.
Σας παρέχουν τα πάντα αλλά για περισσότερες πληροφορίες διαμονής μπορείτε να επισκεφτείτε την επίσημη ιστοσελίδα της κλινικής εδώ: https://www.hairtransplants-hdc.com/el/travel-accomodation/clinic-accomodation

Να ξανά πούμε ότι,η κλινική παρέχει δωρεάν το αεροπορικό,διαμονή 7 ήμερων,Taxi από & προς αεροδρόμιο + τα μεσημεριανά γεύματα τις επέμβασης τα οποία είναι επιλογής σας.
Μετεγχειρητική φροντίδα μέχρι και την αναχώρηση από την κλινική + Βαλιτσάκι (kit) με τα σχετικά σκευάσματα που αφορούν την μετεγχειρητική φροντίδα.

11 Μαρτίου: Ημέρα ξεκούρασης μιας και ήταν καθαρά δεύτερα & η κλινική ήταν κλειστή.

Συνέχεια...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
12-13 Μαρτίου:
H μεγάλη μέρα έφτασε,το ραντεβού στις 8 στην κλινική για σχεδιασμό από την Γιατρό, κούρεμα και τις κατάλληλες εξετάσεις αίματος.
Την μεταμόσχευση μου την επιμελήθηκε η Dr. Χριστίνα Βρυωνίδου με φυσικά το έμπειρο δυναμικό της προσωπικό όπως και του Dr. Κυριάκου Μάρα που αποτελείτε από 6 τεχνικούς μεταμόσχευσης μαλλιών + μια γιατρό αναισθησιών στο σύνολο της HDC.

Η μεταμόσχευση μου αυτήν την φορά αφορούσε την περιοχή της κορυφής το λεγόμενο crown.
Ένα crown μεγάλης έκτασης στο οποίο δεν έμεινε τρίχα για τρίχα.

Η έκταση του ήταν 10 εκατοστά οριζόντιος και 8 εκατοστά καθέτως σχεδόν σε κυκλικό σχήμα.

Η πρώτη ήμερα της επέμβασης διάρκεσε από τις 8 το πρωί έως τις 5 απόγευμα 9 ώρες σύνολο με όλα τα διαδικαστικά μέσα + το διάλειμμα του πρωινού & του μεσημεριανού.

Η δεύτερη ήμερα επέμβασης διάρκεσε 5:30 ώρες διότι είχαμε και μικρότερη εξαγωγή τριχοθυλακίων.

Ο αριθμός τριχοθυλακίων (Grafts) που διεξάγει είναι ο εξής:

Σύνολο τριχοθυλακίων (Grafts).

Μοσχεύματα: 2841
Σύνολο Τρίχων: 5921
Λόγος: 2,08
Πυκνότητα: 40 grafts περίπου ανά τ.ε


Πρώτη μέρα: 1770 Μοσχεύματα εξαγωγή.
Μονά: 363
Διπλά: 907
Τριπλά: 500

Δεύτερη μέρα: 1071 Μοσχεύματα εξαγωγή.
Μονά: 215
Διπλά: 539
Τριπλά: 317

Σύνολο 2 ήμερων:2841 Μοσχεύματα εξαγωγή.
Μονά: 578
Διπλά: 1446
Τριπλά: 817

Σύνολο Τρίχων: 5921
 
Μπλουζα