James - Hair System 24/8

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μπραβο για το νημα και την κινηση που εκανες.
Ειμαι υπερ του συστηματος αν σε ενοχλει τοσο η καραφλα αλλα και αν αντεχεις οικονομικα.
Και η κλινικη μας βαζει συστημαμα σε εναν απο τους 3 οροφους που εχει ασχολουνται και με αυτα αλλο πρωσοπικο.
Βεβαια το κοστος ετησιος νομιζω φτανει τα 2500 ευρω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

seeker

Verified MM member
James μπορεις να μας δειξεις μια φωτογραφια οπου να φαινεται ξεκαθαρα το hairline με τα μαλλια σηκωμενα πανω; Νομιζω εκει θα φανει η φυσικοτητα.
 

dlazaros

Well-Known Member
Εννοείται Λάζαρε θεέ ! Φινα για πάντα. 1,25 κάθε βράδυ και 5 mg minox καθε μεσημέρι απλά και αντρικά. Το κάνω για να κερδίσω χρόνο για τη ΜΜ και να αισθάνομαι καλά με εμένα. Θέλω να καθαρίσω από σχολή - μεταπτυχιακό να κάνω στρατό και μετά να τα σκάσω γερά για να πάω Ισπανία να μεταμοσχευθώ με την ησυχία μου. Μία σχετικά ''προσωρινή΄΄ λύση είναι για τα επόμενα 3 έτη. Έτσι το έχω κατά νου.
Μια χαρά πλάνο φίλε μου, εύχομαι τα καλύτερα και στα υπόλοιπα στην ζωή σου.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Αδελφέ @Legwg James καλή επιτυχία και από εμένα στην νέα σου αρχή.
Πάντως πάνω σου φαίνεται εξαιρετικό και φυσικότατο.
Είναι πολυ σημαντικό όπως είπες να σε βοηθήσει στο ψυχολογικό κομμάτι από το να μην το σκέφτεσαι συνεχώς, ενώ την ίδια ώρα θα προετοιμάζεις το έδαφος (για την μελλοντική σου σε μεγαλύτερη ηλικία ΜΜ) με τη θεραπεία.
Σωστή σκέψη, σωστό πλάνο, εύχομαι τα καλύτερα μέσα από τη ψυχή μου, και να απαλλαγείς από αυτό το βασανιστικά εξελισσόμενο έκτρωμα της αλωπεκίας που μας τρώει συνεχώς (σχεδόν) όλους εδώ μέσα.
 

m3e36

Well-Known Member
James πολυ φυσικο φαίνεται !!!
Φαινεται οτι εκανες πολυ καλη επιλογη συστήματος.
Καλα εκανες και το εβαλες τωρα για 3-4-5 χρονια μεχρι να κανεις τη μεταμοσχευση που εχεις στο προγραμμα.πιστευω οτι σε ανεβασε πολυ την ψυχολογια σου..
Μια φωτο μονο αν μπορείς βαλε με χτενισμενο το μαλλι προς τα πίσω να δω το σχημα της hairline,τον τροπο που ενώνεται με τα temporals και πως φαινεται το σημείο που ξεκινάει η hairline (πως δενει με το scalp).
Να πω και γω την εμπειρια μου με τα συστήματα μαλλιων.
Το καλοκαιρι του 2019 πριν κανω την 3η μεταμοσχευση ειχα κατέβει αθηνα να επισκεφθώ καποιες κλινικες μαλλιων καθως και μια πρωτοεμφανιζόμενη τοτε εταιρία και πολυδιαφημισμένη στα social με συστήματα μαλλιων.
Ο ιδιος ο ιδιοκτήτης φορουσε σύστημα.
Στο γραφειο του κατω απο το εντονο φως οπως συζητουσαμε δε μου αρεσε η οψη της τριχας.εδειχνε καπως ψευτικη δεν φαινοταν φυσικο μαλλι.
Επισης δε μου αρεσε το σχημα της hairline οχι μονο σε αυτον αλλα και σε φωτο απο πελατες που είχανε βαλει.
Δε μου άρεσε καθολου το σημειο ενωσης της hairline με τα temporals τόσο στον ιδιο οσο και στα περισσότερα περιστατικά που μου χε δείξει.
Μου ειχε πει οτι το αλλαζουμε καθε 20 μερες.αλλα οπως καταλαβα μονος ηταν δυσκολο να το προσαρμοσεις σωστά.σιγουρα ηθελες βοήθεια απο καποιον έμπειρο και μαλιστα κομμωτη.
Αν εισαι κάτοικος αθηνας πας εκεί για αλλαγη αλλα θελεις ένα 40ευρω καθε φορα.
Η δουλεια που κανω εγω λογω ιδρωτα και τσικνας ( ασχολουμαι με την εστίαση) θα χρειαζόταν η αλλαγη σε μικρότερο διάστημα τον 20 ημερων.
Μου ειχε πει θελω 2 συστήματα το χρονο συν τις κολλες καπου 800ευρω το χρονο.
Μετά ανέβασε τις τιμες και σήμερα κυμαινεται καπου στα 1200 με 1300 το χρονο.
Την ωρα που ειχα φτασει στην εταιρεία ηταν 2 φιλοι που ειχαν ερθει για αλλαγη.
Και σε αυτους κατι με ξενίζε οπως τους ειδα.δεν ήταν 100% φυσικό το αποτελεσμα.
Γενικα απο την κουβεντα που ειχα με τον ιδιοκτητη της εταιρείας για την δικη μου περιπτωση τα πλυν ηταν περισσότερα απο τα συν και δε με εκανε να προχωρήσω .
Μετα απο λιγες μερες μιλαω με ενα φιλο που μενει αθηνα (φαλακρος κι αυτος) και του λεω οτι επισκέφθηκα την ταδε εταιρεια αν θες πηγαινε και συ μια βολτα.
Ο φιλος το λεει στον κολλητο του (ο κολλητος nw3) και εκεινος μεσα σε 1 βδομαδα παει και βαζει συστημα και μαλιστα το φοραει μεχρι σημερα.
Δεν εχω δει ποτε τον κολλητο του απο κοντα αλλα απ οτι μου λεει τα σημαντικοτερα μειονεκτηματα ειναι οτι δεν φαινεται φυσικη η hairline (εκει που ξεκινάει το σύστημα) και ο κολλητος του χτενίζεται παντα οπως εσυ καθως και οτι σε καθε αλλαγη θες βοήθεια απο καποιο εμπειρο ατομο ( δεν μπορεις να την κανεις σωστα μονος σου).
Πιστεύω το σύστημα εκτος απο τα εξοδα ειναι μεγαλη δέσμευση.θελει φροντιδα περιποίηση γενικα ειναι λιγο μπελας..
Επαγγελματα οπως αγρότης οικοδομος ψηστης ειναι δυσκολο γιατί θελει περισσοτερο φροντιδα.
Παντως σε σενα το αποτελεσμα στις φωτο φαινεται πολυ φυσικο και η ποιότητα της τριχας εντελώς φυσικη και αυτη.
Κράτα μας ενημερους κατα διαστηματα...
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
James μπορεις να μας δειξεις μια φωτογραφια οπου να φαινεται ξεκαθαρα το hairline με τα μαλλια σηκωμενα πανω; Νομιζω εκει θα φανει η φυσικοτητα.
Εννοείται μόλις λουστεί και το περάσω μαλακτική θα ανεβάσω.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
James πολυ φυσικο φαίνεται !!!
Φαινεται οτι εκανες πολυ καλη επιλογη συστήματος.
Καλα εκανες και το εβαλες τωρα για 3-4-5 χρονια μεχρι να κανεις τη μεταμοσχευση που εχεις στο προγραμμα.πιστευω οτι σε ανεβασε πολυ την ψυχολογια σου..
Μια φωτο μονο αν μπορείς βαλε με χτενισμενο το μαλλι προς τα πίσω να δω το σχημα της hairline,τον τροπο που ενώνεται με τα temporals και πως φαινεται το σημείο που ξεκινάει η hairline (πως δενει με το scalp).
Να πω και γω την εμπειρια μου με τα συστήματα μαλλιων.
Το καλοκαιρι του 2019 πριν κανω την 3η μεταμοσχευση ειχα κατέβει αθηνα να επισκεφθώ καποιες κλινικες μαλλιων καθως και μια πρωτοεμφανιζόμενη τοτε εταιρία και πολυδιαφημισμένη στα social με συστήματα μαλλιων.
Ο ιδιος ο ιδιοκτήτης φορουσε σύστημα.
Στο γραφειο του κατω απο το εντονο φως οπως συζητουσαμε δε μου αρεσε η οψη της τριχας.εδειχνε καπως ψευτικη δεν φαινοταν φυσικο μαλλι.
Επισης δε μου αρεσε το σχημα της hairline οχι μονο σε αυτον αλλα και σε φωτο απο πελατες που είχανε βαλει.
Δε μου άρεσε καθολου το σημειο ενωσης της hairline με τα temporals τόσο στον ιδιο οσο και στα περισσότερα περιστατικά που μου χε δείξει.
Μου ειχε πει οτι το αλλαζουμε καθε 20 μερες.αλλα οπως καταλαβα μονος ηταν δυσκολο να το προσαρμοσεις σωστά.σιγουρα ηθελες βοήθεια απο καποιον έμπειρο και μαλιστα κομμωτη.
Αν εισαι κάτοικος αθηνας πας εκεί για αλλαγη αλλα θελεις ένα 40ευρω καθε φορα.
Η δουλεια που κανω εγω λογω ιδρωτα και τσικνας ( ασχολουμαι με την εστίαση) θα χρειαζόταν η αλλαγη σε μικρότερο διάστημα τον 20 ημερων.
Μου ειχε πει θελω 2 συστήματα το χρονο συν τις κολλες καπου 800ευρω το χρονο.
Μετά ανέβασε τις τιμες και σήμερα κυμαινεται καπου στα 1200 με 1300 το χρονο.
Την ωρα που ειχα φτασει στην εταιρεία ηταν 2 φιλοι που ειχαν ερθει για αλλαγη.
Και σε αυτους κατι με ξενίζε οπως τους ειδα.δεν ήταν 100% φυσικό το αποτελεσμα.
Γενικα απο την κουβεντα που ειχα με τον ιδιοκτητη της εταιρείας για την δικη μου περιπτωση τα πλυν ηταν περισσότερα απο τα συν και δε με εκανε να προχωρήσω .
Μετα απο λιγες μερες μιλαω με ενα φιλο που μενει αθηνα (φαλακρος κι αυτος) και του λεω οτι επισκέφθηκα την ταδε εταιρεια αν θες πηγαινε και συ μια βολτα.
Ο φιλος το λεει στον κολλητο του (ο κολλητος nw3) και εκεινος μεσα σε 1 βδομαδα παει και βαζει συστημα και μαλιστα το φοραει μεχρι σημερα.
Δεν εχω δει ποτε τον κολλητο του απο κοντα αλλα απ οτι μου λεει τα σημαντικοτερα μειονεκτηματα ειναι οτι δεν φαινεται φυσικη η hairline (εκει που ξεκινάει το σύστημα) και ο κολλητος του χτενίζεται παντα οπως εσυ καθως και οτι σε καθε αλλαγη θες βοήθεια απο καποιο εμπειρο ατομο ( δεν μπορεις να την κανεις σωστα μονος σου).
Πιστεύω το σύστημα εκτος απο τα εξοδα ειναι μεγαλη δέσμευση.θελει φροντιδα περιποίηση γενικα ειναι λιγο μπελας..
Επαγγελματα οπως αγρότης οικοδομος ψηστης ειναι δυσκολο γιατί θελει περισσοτερο φροντιδα.
Παντως σε σενα το αποτελεσμα στις φωτο φαινεται πολυ φυσικο και η ποιότητα της τριχας εντελώς φυσικη και αυτη.
Κράτα μας ενημερους κατα διαστηματα...
Αγορίνα μου να σαι καλά για τα καλά σου λόγια. Θα ανεβάσω ότι ζητήσετε εννοείται απλά αν παρατηρησετε κάτι όχι τόσο φυσικό δεν ξέρω κατά πόσο θα φταίει το σύστημα και όχι το ότι εγώ είμαι αρχάριος. Η τρίχα γενικά είναι εκπληκτική. Θέλει περιποίηση όμως καθώς δεν λαμβάνει συστατικά από το δέρμα όπως σμηγμα και λίπος για να λιπανθει και έτσι μπορεί να γίνει ξηρή γρήγορα. Εμένα τώρα επειδή έχω να βάλω μαλακτική μια βδομάδα είναι σαν να έχω βάλει ζελέ στο μαλλι και να τον έχω αφήσει να φύγει μόνο του. Γενικά είναι ταλαιπα αλλά αν έχεις διάθεση και χρήματα αξίζει να το δεις. Όσο για το άλλο οι περισσότεροι που φοράνε συστήματα φαίνονται λαθος γιατί δεν ξέρουν τι κάνουν και πως. Δεν γίνεται να σαι αρχάριος και να πας να κάνεις μαγκιές με σηκωμενες χερλαιν, θα εκτεθείς. Κρατούμενο 1. Δεν γίνεται να σαι 50 με χερλαιν πλέον στα 8 cm και να πας να μου πάρεις σύστημα με πυκνότητα 130 % ( ήτοι 200-250 τρίχες ανα cm2). ΘΑ ΠΑΡΑΕΚΤΕΘΕΙΣ. Κρατούμενο 2. Εγώ πριν κάνω οποιαδήποτε κίνηση το έψαχνα για μήνες το άθλημα. Το συγκεκριμένο σύστημα έχει πυκνότητα 100% ( medium light density) και πάλι μιλάμε για ΠΟΛΎ μαλλί. Ένας 45χρονος με δυσκολία θα το φόραγε. Με σώζει το ότι είμαι 21 και οι περισσότεροι στην ηλικία μου κάπου εκεί παιζουν. Γενικα όχι να παινέψω το σπίτι μου αλλά για first time wearer τα εχω παει υπερβολικά καλά ως τώρα. Ειδικά και το τελικό αποτέλεσμα δένει ως πρέπει. Σε αυτό πιστεύω ρόλο παίζει η σωστή τοποθέτηση του σύστεμ ( χερλαιν στα 5,4 όπως η μαμά), η λογική πυκνότητα και το κυριότερο το ότι έχω ακόμα τεμποραλ πικς! Αυτό είναι επίσης ένα από τα κρατούμενα που έπρεπε να τονίσω πάνω αλλά τέλος πάντων. Αν για τον ιδιοκτήτη εταιρείας που ανέφερες μιλάμε για μια που το όνομά της ξεκινάει από Μ, τον ξέρω φίλε. Ο τύπος έχει επιλέξει σύστημα καλής ποιότητας όπως και πυκνότητας μεν αλλά το φοράει σε χαμηλό σχετικά ύψος χωρίς να έχει καν τεμποραλς δε με αποτέλεσμα να φαίνεται λάθος.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μπραβο για το νημα και την κινηση που εκανες.
Ειμαι υπερ του συστηματος αν σε ενοχλει τοσο η καραφλα αλλα και αν αντεχεις οικονομικα.
Και η κλινικη μας βαζει συστημαμα σε εναν απο τους 3 οροφους που εχει ασχολουνται και με αυτα αλλο πρωσοπικο.
Βεβαια το κοστος ετησιος νομιζω φτανει τα 2500 ευρω.
Έλα ρε Τζοναρε να σαι καλά. Μου πάει η ραφλα αλλά περισσότερο θέλω για την ώρα να πάρω το μαλλί που στερήθηκα σε τρυφερή ηλικία. Μελλοντικά αν μου σταμάταγε η όρεξη για θεραπείες, ΜΜ και συστήματα ξέρω ότι εύκολα θα την pullαρα και την ραφλα οπότε έχω ησυχάσει. Ρε συ πολλά τα 2,5 k είσαι σίγουρος; Για να δικαιολογηθουν τόσα λεφτά πρέπει να σου δίνουν με τη μία 4 συστήματα, ένα κάρο προϊόντα για τις αλλαγές και styling και να σου παρέχουν στάνταρ καθαρισμό και επανατοποθετησεις ανά 10 μέρες χωρίς να πληρώνεις κάτι έξτρα. Μη σου πω πως και πάλι είναι τσιμπημένα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Έλα ρε Τζοναρε να σαι καλά. Μου πάει η ραφλα αλλά περισσότερο θέλω για την ώρα να πάρω το μαλλί που στερήθηκα σε τρυφερή ηλικία. Μελλοντικά αν μου σταμάταγε η όρεξη για θεραπείες, ΜΜ και συστήματα ξέρω ότι εύκολα θα την pullαρα και την ραφλα οπότε έχω ησυχάσει. Ρε συ πολλά τα 2,5 k είσαι σίγουρος; Για να δικαιολογηθουν τόσα λεφτά πρέπει να σου δίνουν με τη μία 4 συστήματα, ένα κάρο προϊόντα για τις αλλαγές και styling και να σου παρέχουν στάνταρ καθαρισμό και επανατοποθετησεις ανά 10 μέρες χωρίς να πληρώνεις κάτι έξτρα. Μη σου πω πως και πάλι είναι τσιμπημένα.
4 συστηματα το χρονο νομιζω σου δινουν ανα 3 μηνες και πηγαινεις στην κλινικη και σου τα κανουν συντηρηση τα παντα εσυ δεν ασχολησε. βεβαια πρεπει να εισαι και Κυπριος που να πηγαινεις με αεροπλανα. Αν και εγω δεν ειχα λυσεις με τις μμ και εγω θα φορουσα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ziggy

Active Member
Δεν υπαρχει hair system που να μην ειναι ξεκαθαρα ορατο οτι ειναι hair system ουτε smp που να μην ειναι ξεκαθαρα ορατο οτι ειναι smp
Με δεδομενο αυτο μπορει ο καθενας να χαραξει την στρατηγικη της επιλογης του.
Tην στρατηγικη του να φοραει καποιος hair system και ταυτοχρονα να παιρνει φινα και oral μινοξιδιλη εχοντας μαλιστα και στο μυαλο του την μεταμοσχευση, περιμενοντας παραλληλα breakthrougth νεα φαρμακα οπως το pyri ,αλλα ταυτοχρονα να θεωρει οτι μπορει να ειναι και φαλακρος γιατι του παει,δεν την θεωρω σωστη.
Μπορω να κατανοησω την δοκιμη,ειναι καλο να δοκιμαζεις πραγματα, αλλα καποια στιγμη συντομα πρεπει να μπει συγκεκριμενος στοχος και να παρθουν συγκεκριμενες αποφασεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Το θέμα με αυτά παιδιά για μένα δεν είναι αν φαίνεται φυσικό η όχι ... Πλέον αυτά είναι πάρα πολύ επιτυχημένα και δεν καταλαβαίνει ο άλλος τίποτα .... Το θέμα είναι αν ψυχολογικά εσύ το αντέχεις αυτό ...να ζεις με αυτό .... Να έχεις δλδ κάτι ξένο πάνω σου το οποίο θέλει και εφ όρου ζωής συντήρηση και έξοδα (τα οποία έξοδα είναι το τελευταίο...)
 

Quarantine

Active Member
Δεν υπαρχει hair system που να μην ειναι ξεκαθαρα ορατο οτι ειναι hair system ουτε smp που να μην ειναι ξεκαθαρα ορατο οτι ειναι smp
Με δεδομενο αυτο μπορει ο καθενας να χαραξει την στρατηγικη της επιλογης του.
Tην στρατηγικη του να φοραει καποιος hair system και ταυτοχρονα να παιρνει φινα και oral μινοξιδιλη εχοντας μαλιστα και στο μυαλο του την μεταμοσχευση, περιμενοντας παραλληλα breakthrougth νεα φαρμακα οπως το pyri ,αλλα ταυτοχρονα να θεωρει οτι μπορει να ειναι και φαλακρος γιατι του παει,δεν την θεωρω σωστη.
Μπορω να κατανοησω την δοκιμη,ειναι καλο να δοκιμαζεις πραγματα, αλλα καποια στιγμη συντομα πρεπει να μπει συγκεκριμενος στοχος και να παρθουν συγκεκριμενες αποφασεις.
Ούτε εμφύτευση υπάρχει που να μην καταλαβαίνετε κατευθείαν,ειδικά για όσους παλεύουν με την τριχόπτωση σαν εμάς το μάτι μας τα πιάνει 100 φορές περισσότερο. Όμως πιστεύω πως όσοι δεν ασχολούνται με την τριχόπτωση δεν μπορούν να τα καταλάβουν όλα αυτά τόσο εύκολα σαν εμάς, ειδικά οι μεγαλύτεροι σε ηλικία.
 

ziggy

Active Member
Ούτε εμφύτευση υπάρχει που να μην καταλαβαίνετε κατευθείαν,ειδικά για όσους παλεύουν με την τριχόπτωση σαν εμάς το μάτι μας τα πιάνει 100 φορές περισσότερο. Όμως πιστεύω πως όσοι δεν ασχολούνται με την τριχόπτωση δεν μπορούν να τα καταλάβουν όλα αυτά τόσο εύκολα σαν εμάς, ειδικά οι μεγαλύτεροι σε ηλικία.

Δεν ειναι συγκρισμα μεγεθη.Αν υπηρχαν hairsystems(ανεξαρτητου κοστους) τα οποια δεν γινονται πολυ ευκολα αντιληπτα στον συνανθρωπο και οχι σε καποιον που ασχολειται να εισαι σιγουρος οτιθα το φορουσαν πρωτοι ο Σταλονε και ο Τραβολτα.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Δεν ειναι συγκρισμα μεγεθη.Αν υπηρχαν hairsystems(ανεξαρτητου κοστους) τα οποια δεν γινονται πολυ ευκολα αντιληπτα στον συνανθρωπο και οχι σε καποιον που ασχολειται να εισαι σιγουρος οτιθα το φορουσαν πρωτοι ο Σταλονε και ο Τραβολτα.
Ένα καλό σύστημα δεν γίνεται αντιληπτό από κανέναν. Διορθώνω βασικά, μια καλή τοποθέτηση.
 

JimKan1

Well-Known Member
Εδω γινεται ενα μεγαλο λαθος, εχουμε την εντυπωση επειδη βλεπουμε καποια SMP, systems η μμ και τα καταλαβαινουμε οτι ολα τα SMP, systems η μμ φαινονται, το θεμα ειναι ποσα βλεπουμε καθε μερα και ΔΕΝ τα καταλαβαινουμε.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εδω γινεται ενα μεγαλο λαθος, εχουμε την εντυπωση επειδη βλεπουμε καποια SMP, systems η μμ και τα καταλαβαινουμε οτι ολα τα SMP, systems η μμ φαινονται, το θεμα ειναι ποσα βλεπουμε καθε μερα και ΔΕΝ τα καταλαβαινουμε.
Για τα smp δε γνωρίζω αλλά σε διαβεβαιώ πως το σύστημα που έχει τοποθετηθεί καλά δεν θα το καταλάβεις ακόμα και αν πας να ξύσεις το κεφάλι του αλλουνού. Ειδικά αν η βάση προέρχεται και από top class εταιρεία οπως η Vividhair ή η Lordhair είναι mission impossible το να καταλάβεις κάτι.
 
Μπλουζα