Ibarumah, fue, 1787g, 15-16/10/2018, μμ στην κλινικη lp (λευτερης παπανικολαου)

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεκτον, απλά και εμείς πρέπει να κάνουμε τις παρατηρησεις μας.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Πάντως νομίζω πήρε μοσχεύματα και από unsafe zone...αυτό έχει ένα ρίσκο. Δεν είναι πάρα πολλά αλλά είναι αρκετά.
 

Ibarumah

Active Member
Όντως;δε μου φαίνεται εμένα από unsafeκαπου.εχω ίδια περίπτωση με τον πατέρα μου ακριβώς βέβαια και καταλαβαίνω πως θα ειμουνα κανονικά γενετικά.
 

athenian

Well-Known Member
Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος νομίζω ότι το σημείο που έχω κυκλωσει έχει ήδη αραίωση και θα προχωρήσει λίγο ακόμα. Αν έχεις κάποια φωτογραφία της δότριας πριν την μεταμόσχευση θα βοηθούσε.
IMG_20181018_092513.jpg
 

Ibarumah

Active Member
Βασικά εκεί το σημείο που λες από μικρό παιδί θυμάμαι οι τρίχες έχουν άλλη φορά αποτι οι κάτω. Δηλαδή όλες οι άλλες στη safe zone έχουν φορά προς τα κάτω.ενω αυτές στο σημείο που λες έχουν φορά προς τα αριστερά γι'αυτο φαίνονται περίεργα.
 
εκανες μια μμ η οποια μπαζει απο παντου μεγαλο σε διαμετρο εργαλειο που σου εξηγουνε δεν ειναι καλο και αντι να πεις ισως εχετε δικιο, γυρνας στην επιθεση και ανεβαζεις τον γιατρο λεγοντας εκανε καλη δουλεια μπλα μπλα σου λενε φανερα μπροστα θα πετανε τριχες και οχι μαλλια σκεψου οτι επειδη ειναι μεγαλο το εργαλειο εσυ βλεπεις κυλιδες αιματος και κενα μεταξυ ... οι κυλιδες ειναι ποιο παχες απο τις τριχες που θα βγουν αρα θα πετανε δεξια αριστερα τριχες αν μετρησε καλα ενα παιδι δεν εχεις ουτε 30 τριχες ανα εκατοστο οταν η πυκνοτιτα ενως νορμαλ ανθρωπου ειναι 110 τριχες σχεδον ανα εκατοστο αρα θα εχεις πυκνο μαλλι πισο εκει που ηταν παλια η χειρλινε σου και θα πετανε τριχακια μπροστα..... οποτε απο εκει που σε ενοχλουσε λιγο πισο απο χειρλινε και το μπιφτεκι πλεον θα σε νοιαζει το μπροστα και αυτα ειναι πραγματα που κανουν μπαμ σου λενε 5 πραγματα και σε ολα αντι να πεις οκ δεν εχασα κατι σιγα δεν θα γινει σοκ λοσσ θα υπαρχει φυτρωση οκ και να σκεφτεσαι 2 ρη μμ υπερασπιζεσαι με παραδειγματα οτι ολα ειναι καλα και οτι θα κανεις 2ρη αλλα αν πανε ολα καλα εισαι ικανοποιημενος οκ αν θες 10 τριχες στο κεφαλι και εισαι ικανοποιημενος εμας δεν μας πεφτει λογος απλα εδω τα παιδια κρυνουν αποτελεσματα και αυτο που βλεπουμε δεν ειναι καλο μπαζει απο παντου πχ δεν θεωρω οτι βλεποντας καποιος την μμ σου πριν καν ολοκληρωθει οτι θα παει καποιος στον γιατρο αυτον αντι για διαφυμιση κανεις δυσφημιση
 

Ibarumah

Active Member
Δηλαδή σου φαίνεται πιο λογικό να μην εμπιστευτώ έναν γιατρό τι μου είπε και να προτιμήσω να εμπιστευτώ έναν με ένα ψευδωνυμο σε ένα φόρουμ που λέει το αντιθετο;
Σου φαίνεται λογικό εσένα αυτό;
Οκ δεκτό εσύ λειτούργησε όπως νομίζεις κ εγώ όπως νομίζω εγώ,δικαίωμα.μου.

Όσον αφορά τα αποτελέσματα που αναφερεις,εσύ αν θες κρίνε τα τώρα,εγώ προτιμώ να τα κρίνω σε 5-6 μήνες που θα έχω εικόνα

Τέλος ποιος σου είπε ότι θέλω να κάνω διαφήμιση;ας μη πάει και πότε κάνεις στο γιατρό μου,δεν είμαι ταμίας του.ουτε θα πάρω ποσοστό απτο εισόδημα του .

Υ.γ. μου λες για "10 τρίχες". Στο μπροστά κομμάτι . Επειδή οι τρίχες που έβαλα μπροστά είναι 2.500 σκεπτόμενος και μόνο με τη λογική,είναι δυνατόν να βάλεις σε μια μόνο μπροστινή ζώνη 2.500 τρίχες και να μην έχεις ένα σεβαστό αποτέλεσμα; Περίεργο μου φαίνεται αλλά όπως είπα πριν θα περιμένω 5-6 μήνες για να βγάλω συμπεράσμα. Μπορεί κ να έχεις δίκιο δε διαφωνώ,απλά δε θα το κρίνω τώρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
ειναι πραματα που φενονται απο χιλιομετρα αν δεν τα βλεπεις τοτε δεν εχω κατι να πω παρα μονο στο οτι δεν εχεις δεχτει καμια κριτικη σε ολες απαντας με επιθεση ποτε δεν ειπες ισως αυτο που λετε να ειναι σωστο θα το τσεκαρω κατι οκ αρα εσυ εδω μπηκες απλα για να δειξεις το αποτελεσμα? αφου δεν δεχεσαι κριτικη σε τιποτα μα σε τιποτα αρα ηρθες μονο για να δειξεις αυτο λεγεται διαφυμιση δεν λεω κατι παραπανω
 

Ibarumah

Active Member
Τα ίδια έβλεπα και σε threads άλλων παιδιών που κραζανε κραζανε και όταν μετά από 5 μήνες είδα τις φωτός των παιδιών έμεινα κάγκελο απτό πόσο ωραία ήταν.

Οκ ας κάνει ο καθένας ότι κριτική θέλει αλλά δε νομίζω ότι μπορεί κάποιος να δει το μέλλον .

Όσον αφορά τη διαφήμιση που λες σου απάντησα και πριν .ας μη πάει ποτέ κανείς στο γιατρό μου .
Εγώ εφόσον τον εμπιστευτηκα τελείωσε,θα είμαι μαζί του μέχρι να αποδειχτεί ότι κακώς τον εμπιστευτηκα ΑΝ αποδειχτεί.
Και το συμπέρασμα θα βγει σε μήνες,όχι σήμερα
 

kardinalios

Well-Known Member
Ήρεμα παιδιά ο φίλος είναι σε περίεργη φάση τώρα και χρειάζεται καλή ψυχολογία . Το χειρότερο που έχουμε να κάνουμε είναι να βγάλουμε μια μμ αποτυχημένη πριν ακόμα δούμε την πορεία της . Σίγουρα υπάρχουν κάποια τεχνικά θέματα και κάποια θέματα πλάνου όμως θα δούμε πως θα εξελιχθεί .
Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι δικαιολογία το ότι έκανα μια μμ και σε λίγο θα κάνω και δεύτερη να διορθώσω την πρώτη .
Στην πορεία θα βγάλουμε πιο ασφαλή συμπεράσματα , αλλά σίγουρα ο φίλος θα δει αλλαγή στην εικόνα του
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ibarumah

Active Member
Πολύ ωραίο μήνυμα φίλε μου αυτό μακάρι όλοι να απαντούσαν έτσι βάζοντας και λίγη λογική από πίσω.

Εγώ όπως έχω πει τρεις φορές σκοπό αυτή της μμ είχα να καλυφθεί το μπιφτέκι. Στο οποίο έβαζα τοπικ. Αν σταματήσω τώρα το τοπικ μετά από 8 χρόνια θα είμαι πάρα πάρα πάρα πολύ χαρούμενος.
Τα άλλα γίναν έξτρα χωρίς να με καίνε.
Δεύτερη μμ θα έκανα έτσι κ αλλιώς γιατί έχω κάποια μικρά κομμάτια στη μέση του κεφαλιού που ξέρω ότι θα αραιώσουν κ άλλο και θα πέσουν βέβαια αποτι μουπέ ο γιατρός αυτό μπορεί να γίνει σε πολλά χρόνια .
 

kardinalios

Well-Known Member
Φίλε το crown θα μαυρίσει αυτό στο λέω 100% . Απλά θα έπρεπε μπροστά ο γιατρός είτε να μην σε πειράξει καθόλου είτε αφού μπήκε σε αυτήν την περιοχή να μην κάνει μερεμετι αλλά να χτίσει κανονικά μια ώριμη hairline .
Να σε ρωτήσω κάτι . Σχετικά με τα μαλλιά που έχεις στο middle. Σε τι φάση τα είδε ο γιατρός ; Έχουν ζωή η είναι σε τελογενη φάση ;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εσύ πας με την λογική και οι υπόλοιποι με το ψευδώνυμο από πίσω όχι.
Έγινε τα λέμε.
 

kardinalios

Well-Known Member
Μου είπε ότι ίσως κρατήσουν απο αρκετά έως πάρα πολλα χρόνια.

Άσε να δούμε πως θα εξελιχθεί το κομμάτι μπροστά και εδώ είμαστε να δούμε τι μπορεί να γίνει , πάντως να ξέρεις ότι δεν είσαι εύκολη περίπτωση γιατί θα χρειαστεί κάποια στιγμή ο γιατρός να μπει ανάμεσα σε μαμά μαλλιά .

Για το τώρα ακολούθησε πιστά τις οδηγίες , οπλισου με καλή ψυχολογία και να ανανεώνεις το νήμα σου για να βλέπουμε την πορεία σου . Καλή συνέχεια
 

Ibarumah

Active Member
Ρε παιδιά μη το συνεχίζουμε είναι κουραστικό.δεν μπήκα εδώ για να μετρήσουμε ποιος την έχει πιο μεγάλη.
Βάζω τις.φωτογραφιες από την πρόοδο μου ,προς το παρόν έχω δείξει εμπιστοσύνη στο γιατρό μου γι'αυτό πήγα κ σε αυτόν άλλωστε, και σε 5-6 μήνες βλέπουμε το αποτέλεσμα και κρίνουμε.

Απλά θεωρώ ότι το να κρίνουμε τεχνικά πως κάνει ένας γιατρός μια επέμβαση δε μπορεί ο καθένας να το κάνει . Αν πιστεύει κάποιος ο οποίος εργάζεται σε ανθοπωλείο ότι ξέρει πιο καλά να κάνει την επέμβαση τεχνικά από κάποιον γιατρό γιατί δεν ανοίγει μια κλινική να πάμε όλοι εκεί στα σίγουρα;
 

Ibarumah

Active Member
Ρε παιδιά μη το συνεχίζουμε είναι κουραστικό.δεν μπήκα εδώ για να μετρήσουμε ποιος την έχει πιο μεγάλη.
Βάζω τις.φωτογραφιες από την πρόοδο μου ,προς το παρόν έχω δείξει εμπιστοσύνη στο γιατρό μου γι'αυτό πήγα κ σε αυτόν άλλωστε, και σε 5-6 μήνες βλέπουμε το αποτέλεσμα και κρίνουμε.

Απλά θεωρώ ότι το να κρίνουμε τεχνικά πως κάνει ένας γιατρός μια επέμβαση δε μπορεί ο καθένας να το κάνει . Αν πιστεύει κάποιος ο οποίος εργάζεται σε ανθοπωλείο ότι ξέρει πιο καλά να κάνει την επέμβαση τεχνικά από κάποιον γιατρό γιατί δεν ανοίγει μια κλινική να πάμε όλοι εκεί στα σίγουρα;

Απλά γνώμη μου είναι,ότι όσοι ΔΕΝ είμαστε γιατροί μπορούμε να κρίνουμε μόνο εκ του αποτελεσματος.και βάζω κ τον εαυτό μου μέσα φυσικα.
Ξαναλέω ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απλά γνώμη μου είναι,ότι όσοι ΔΕΝ είμαστε γιατροί μπορούμε να κρίνουμε μόνο εκ του αποτελεσματος.και βάζω κ τον εαυτό μου μέσα φυσικα.
Ξαναλέω ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.

Είναι λάθος αυτή η άποψη σου. Αυτοί που ξέρουν, όχι όλοι, μπορούν να κρίνουν αρκετά πράγματα και ειδικά κάποια που βγάζουν μάτι. Κατά τα άλλα δεν έχεις άδικο, σωστή η εμπιστοσύνη που δείχνεις στο γιατρό σου και πρέπει να περιμένεις και 5-6 μήνες. Θαύματα όμως δεν γίνονται. Κάποια πράγματα φαίνονται από την αρχή.
 

Ibarumah

Active Member
Οκ φίλε μου.
Εσυ τι γνώμη έχεις για.την εξέλιξη του μπιφτέκιου μου;
Γιατί αυτό με καίει.
Και όποιος άλλος πιστεύει οτιότιίνονται απτην αρχή κάποια πράγματα θα ήθελα πολύ να μου πει τη γνώμη του για το πίσω,γιατί γι'αυτό μπήκα σε όλη αυτή τη διαδικασία.
Ευχαριστώ
 
Μπλουζα