Ibarumah, fue, 1787g, 15-16/10/2018, μμ στην κλινικη lp (λευτερης παπανικολαου)

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν χρειάζεται να σχολιάσω κάτι. Τα έχετε πει όλα. Δυστυχώς λυπάμαι που και ο Π. το γύρισε σε motorized. Προφανώς εξυπηρετεί καλύτερα τη σόλο καριέρα που κάνει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ibarumah

Active Member
Δεν χρειάζεται να σχολιάσω κάτι. Τα έχετε πει όλα. Δυστυχώς λυπάμαι που και ο Π. το γύρισε σε motorized. Προφανώς εξυπηρετεί καλύτερα τη σόλο καριέρα που κάνει.

Παιδια απο τις 3 ωρες εξαγωγης , motorized εκανε για μερικα λεπτα. οποτε ειναι λαθος αντιληψη το οτι το γυρισε σε motorized.
Αληθεια, τι μειονεκτηματα εχει το motorized?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αρκετά. Τα έχουμε αναλύσει διεξοδικά. Για την επιβίωση των μοσχευμάτων που εξάγονται δεν έχει εμφανή μειονεκτήματα, για την κατάσταση της δότριας όμως έχει κάμποσα.
 

Ibarumah

Active Member
οκ ευχαριστω.
παντως γνωμη μου ειναι οταν ξεκιναει καποιος και γραφει εδω για την εμπειρια του , επειδη οσοι εχετε μπει σε αυτη τηδ ιαδικασια ξερετε το αγχος που τραβαει, μην τον αρχιζετε δε προλαβε να τελειωσε την επεμβαση με το "που εμπλεξες"| και "ωχ τι θα παθεις" "την πατησες" και τετοια.
λιγο οικτο!!! περιμενετε τουλαχιστον να περασουν οι πρωτε ςμερες.
χαχα
φιλικα παντα, για το καλο του φορουμ μας.
 

Adriano

Well-Known Member
Veron, εισαι διαχειριστης? γιατι αν οχι ασε καποιον διαχειριστη να μου κανει παρατηρηση αν δεν τηρω τιους κανονες του φορουμ.
παρακαλω μην αρχισουμε τα ασχετα, ευχαριστωπολυ.

Θα σε παρακαλούσα θερμά να μην αναφέρεσαι έτσι και να δέχεσαι την άποψη του καθενός. Θα σε ρωτάμε και αν θες θα απαντάς.
 

Adriano

Well-Known Member
ok δεκτο, δε θελω να αναλωθουμε σε τετοια,παμε παρακατω.

Χαίρομαι που καταλαβαίνεις ότι εδώ ήρθες για να βοηθηθείς.
Θέλω να σε ρωτήσω κάτι σοβαρό. Είχε αναφερθεί από την αρχή ότι ο γιατρός θα χρησιμοποιήσει motorized fue; Είχατε κάνει τέτοια συμφωνία;
 

Ibarumah

Active Member
οχι δεν ειχαμε κανει τετοια συμφωνια και οπως ειπα πριν το χρησιμοποιησε για μερικα ΛΕΠΤΑ ενω η διαδικασια ηταν πολλες ωρες.
Απλα επειδη τα μοσχευματα μου βγαιναν λιγο δυσκολα επειδη ηταν μεγαλα ηθελε να βγαλει τα μεγιστα δυνατα και στο τελος χρησιμοποιησε λιγο και αυτο.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Απο τις φωτογραφίες πριν γραψεις ποσα μπηκαν μπροστα και πισω φαίνεται η αραιη τοποθετηση μπροστα. Σου ειπε κατι για αυτο; ακομη και πυκνωση να γινει μετα καλυτερο θα ηταν να ειχες μια μεγαλύτερη πυκνοτητα απο την πρωτη μμ.

Οσο για τη motorized που δουλεψε λιγο προφανως τη μαθαινει και τη δουλεύει λιγο για να αποκτησει εμπειρία μιας και στη dhi δεν τη δουλευαν καθολου.
Καθολου κακο δεν θα ειναι ουτε για τους ασθενεις ουτε για τον ιδιο αν τη μαθει.

Φανταζομαι εχεις σιγουρη 2η μμ στο πλανο σου σωστα;
Καλη φυτρωση ευχομαι και μην αγχωνεσαι με αυτα που διαβαζεις εδω
 

Ibarumah

Active Member
Όπως είπα και πριν του είπα ότι πίσω με ενδιαφέρει να έχει καλή πυκνωση κυρίως και μετά ότι μείνει να μπει μπροστά.
Κ όντως μπροστά δε με πειραζε και τόσο όπως ειμουνα κ πριν.πισω το μπιφτέκι με ξενερώνε πολύ .

Ναι θα κάνω και 2η σίγουρα αλλά ειναι πολύ νωρίς να το λέω γιατί πριν 3 μέρες έκανα την πρωτη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ibarumah

Active Member
Mερα 3η μετα την επεμβαση.... σημερα εγινε το πρωτο λουσιμο και ευτυχως μου εφυγε μια τρελη φαγουρα που ειχα χθες στη ληπτρια...

111.jpg
333.jpg
444.jpg
555.jpg
5555.jpg
222222.jpg
 

kardinalios

Well-Known Member
Ωραίες φωτογραφίες αναλυτικές . Φαίνεται ότι έχει απλωθεί στην δοτρια η εξαγωγή . Σου είπε ακριβώς τι pen χρησιμοποίησε ; Μου φαίνεται λίγο μεγάλο
 

Ibarumah

Active Member
Χρησιμοποιήσε 1.1 γιατί όπως μου εξήγησε κατά το περιστατικό επειδή έχω χοντρά μοσχεύματα και με πολλές τρίχες τα περισσότερα δεν ήθελε να βγαίνουν μισά, οπότε με αυτή τη διάμετρο ήταν όπως πρέπει.
Αποτι μου είπε δεν είναι ίδιες όλες οι περιπτώσεις.
Μπορεί σε άλλον να βγαίνουν ιδανικά με 0.8 ενώ σε μένα αυτό θα εκανε ζημιά.στα μοσχεύματα
 
Τελευταία επεξεργασία:

kardinalios

Well-Known Member
Ναι εντάξει δεν είναι μεγάλο για την τρίχα σου μια χαρά είναι .. καλή συνέχεια αδερφέ και καλό κουράγιο ...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το 1.1 είναι εξαιρετικά μεγαλο για οποιαδήποτε πάχος τρίχας. Το 0.9 είναι το μάξιμουμ για καλή κλινική, το 1.0 είναι το κακό πάνω όριο. Πάνω από 1.0 δεν είναι FUE.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είναι πολύ μεγάλο, όσο μεγαλύτερο ειναι το punch (μην το λέτε pen) τόσο μεγαλύτερη επιβάρυνση δοτριας έχεις αλλά και transection στα διπλανά graft.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ibarumah

Active Member
Δεν το ξέρω δεν είμαι γιατρός , ούτε πιο έμπειρος Άπτον ανθρώπο που μου έκανε τη διαδικασία .είδα πολλές δουλειές του μου άρεσαν και τον εμπιστεύτηκα. Οπότε ότι μου είπε το θεώρησα αποδεκτο
 
Μπλουζα