Hope, fue, λιόσης, 1364 grafts, 23/7/2015

Hope

Active Member
Δημητρης38 μπορείς να ποστάρεις σε παρακαλώ κάποια φωτό σου (ή με pm) τωρινή μετά απο τις μμ; Έψαξα στο forum και δεν μπόρεςα να βρω κάποια φωτό σου.
Θα ήθελα αν δεν σε πειράζει να καταλάβω το μέγεθος του προβλήματος που περιγράφεις και κληρονόμησες απο bk. Αν κατάλαβα πρέπει να είσαι σε σχεδόν παρόμοια φάση με εμένα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gkast

Active Member
Είσαι δυναμίτης hope .....είσαι γάτα με πέταλα.......
 
Τελευταία επεξεργασία:

Corfu Rider

Active Member
Δηλ του χρόνου θα ξανακάνεις και άλλη μεταμόσχευση από θυλακια του σώματος?
Νόμιζα ότι δεν φυτρώνουν σε ίδιο βαθμό με αυτά της κεφαλής και δεν μεγαλώνουν πλήρως..
Ισως έκανα λάθος βέβαια..
 

Hope

Active Member
Δηλ του χρόνου θα ξανακάνεις και άλλη μεταμόσχευση από θυλακια του σώματος?
Νόμιζα ότι δεν φυτρώνουν σε ίδιο βαθμό με αυτά της κεφαλής και δεν μεγαλώνουν πλήρως..
Ισως έκανα λάθος βέβαια..
Όχι φίλε Corfu Rider, δεν θα μπω στην διαδικασία άλλης μμ
 

Corfu Rider

Active Member
Α, οκ)
Πάντως καλή φυτρωση σου εύχομαι και δυνατά μαλλιά!
Εγω έχω κόπο να κάνω μια 'ισχυρή' πύκνωση στην DHI Τον Σεπτέμβριο. Στην κορυφή της κεφαλής (πίσω από κροταφους , crown και επίσης πλάγια, πάνω απο την περιοχή των αυτιών)
Θα χρειαστούν σίγουρα 2000 μοσχεύματα.
Για πες σε παρακαλώ, την άποψη σου για την κλινική και για την τεχνική τους.. να τους εμπιστευτώ την προκοπή των μαλλιών μου? Πιστεύεις ότι αξίζει ως κλινική και θα είμαι ευχαριστημένος απο την μεταμόσχευση ?
 

Hope

Active Member
Α, οκ)
Πάντως καλή φυτρωση σου εύχομαι και δυνατά μαλλιά!
Εγω έχω κόπο να κάνω μια 'ισχυρή' πύκνωση στην DHI Τον Σεπτέμβριο. Στην κορυφή της κεφαλής (πίσω από κροταφους , crown και επίσης πλάγια, πάνω απο την περιοχή των αυτιών)
Θα χρειαστούν σίγουρα 2000 μοσχεύματα.
Για πες σε παρακαλώ, την άποψη σου για την κλινική και για την τεχνική τους.. να τους εμπιστευτώ την προκοπή των μαλλιών μου? Πιστεύεις ότι αξίζει ως κλινική και θα είμαι ευχαριστημένος απο την μεταμόσχευση ?
Corfu Rider η κλινική ως προς τις προδιαγραφές λειτουργίας, υγιεινής, επαγγελματισμού προσωπικού αλλά και τιμών θεωρώ ότι κυμαίνεται σε πολυ καλό επίπεδο και έχει βελτιωθεί τα τελευταία χρόνια αρκετά. Αλλά δυςτυχως δεν φθάνουν μόνο αυτά. Για αυτό τον λόγο θα περιμένω να μιλήσω μετά το 10μηνο. Έχω δει καλά, μέτρια και κακά αποτελέσματα εδώ μέσα απο την κλινική.
Εγώ πήγα γιατί θεωρώ ότι δεν με παραμύθιασαν (δεν μπορούσαν άλλωστε να το κάνουν γιατί πήγα διαβασμένος), τους είπα τις προσδοκίες μου και τους ζήτησα να διορθώσουμε όσο μπορούμε το λάθος του 1996! Μου έδωσαν εξαιρετική τιμή, μου έκαναν θετικό click ο γιατρός και ο σύμβουλος και πήγα. Άλλο εγώ, άλλο εσύ όμως.
Διάβασε, ρώτα, μάθε πρώτα και μετά αποφάσισε...
Μην βιάζεσαι!
 

Flosk

Well-Known Member
Hope φιλε μου ευχομαι απο καρδιας να σου βγει και η τελευταια τριχουλα που εβαλες. Καλα αποτελεσματα!!!
 

dimitris50423

Well-Known Member
hope σε αλλες κλινικες ρωτησες? ελληνικες? για να σου πουν τιμη και grafts? καλη φυτρωση ευχομαι που να πλησιαζει το 100% ;-)
 

Hope

Active Member
Dimitris50423 πήγα στον Βε**ή μόνο (λόγω καλού αποτελέσματος που είχε σε φίλο) αλλά μου έδωσε υψηλή τιμή (3.500 ευρώ για 1.800 με 2.000 grafts) συν ότι χρησιμοποιεί motorized fue η οποία σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει μπορεί να αυξάνει τον αριθμό των εξαγόμενων grafts αλλά πιθανότατα να μειώνει την επιβίωση λόγω τραυματισμών. Δεν το παζάρεψα καν εκεί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Νομιζα οτι το choi δεν ειναι manual αλλα μαλλον ειναι, το εψαξα λιγο και εχεις δικιο.
 

Corfu Rider

Active Member
Σύμφωνα με όσα εχω διαβάσει, στην Ελληνική επικράτεια η κλινική D*I είναι η πιο εξελιγμένη (εξάλλου οι κλινικές που διαφημίζονται σε τηλεοπτικά πρωιναδικα κτλ είναι κάτω του μέτριου) . Αλλά κοντά στην χώρα μας δραστηριοποιούνται οι κλινικές HTC και κάποιες Τουρκικές που είναι σίγουρα ισαξιες της DHI (Και ασφαλώς η HTC είναι κορυφαίας ποιότητας) . Αλλά λόγω οικονομικής στενότητας είναι πλέον πολύ δύσκολο να πάμε Κύπρο η Τουρκία, καθώς οι τιμές είναι κάπως απαγορευτικές για εμάς..). Για αυτό παρά πολλοί νέοι επιλέγουν την DHI.. Εάν μέναμε πχ στην Αγγλία θα είχαμε σίγουρα περισσότερες επιλογές..
 

Flosk

Well-Known Member
Σωστα τα λες Corfu rider αλλα οπως υπαρχει διαφορα στην τιμη υπαρχει και διαφορα στο αποτελεσμα.οποιος επιλεγει να κανει μμ θα πρεπει να ειναι ιδιαιτερα προσεκτικος. Οι οικονομικες διαφορες δεν ειναι ιδιαιτερα σαφεις, τα αποτελεσματα που βλεπουμε ομως ειναι. Στην Κυπρο εδω και κανα χρονο η στανταρ τιμη που παιζει ειναι για τα μελη του φορουμ 2,5 ευρω το μοσχευμα. Το ιδιο και στην Τουρκια. Στην D*I παιζει απο 1,5-2.
Αν για 2-3 χιλιαρικα πανω κατω καποιος επιλεξει να κανει επεμβαση αισθητικης φυσεως σε υποδεεστερη κλινικη για μενα θα το μετανοιωσει στο τελος.
 

dimitris50423

Well-Known Member
για την τιμη που λες σηκωνει παζαρι ανετα..και εμενα 3600 μου ειπαν αρχικη.
λενε τοσα για να μπορουν να κατεβουν οταν το ζητησεις. αυτο που λες για τη motorized fue επειδη και εγω μεσω γνωστου την επελεξα λογω καλου αποτελεσματος δεν ξερω αν ισχυει.. μαλλον στο χερι του γιατρου ειναι. εγω ειμαι ικανοποιημενος απο το ποσα τριχοθυλακια φυτρωσαν. η τιμη που σου εδωσαν παντως ειναι καλη αν εχεις το αναλογο αποτελεσμα. επισης αλλο 1200 grafts και αλλο 1800-2000. σωστα επραξες που εκανες την ερευνα σου. καλα αποτελεσματα ευχομαι
 

aeratos28

Just aeratos
σίγουρα dimitris50423 είναι πολύ διαφορετικό τα 1200 και άλλο τα 1800-2000 μοσχεύματα αλλά όπως είχε σχεδόν 2πλασιαζεται και η τιμή.δεν πιστεύω ότι για τόσα λίγα άξιζε να δώσει διπλό χρήμα..βέβαια όλα θα φανούν στο τέλος από το αποτέλεσμα..ελπίζουμε για το καλύτερο για τον hope..και κάτι ακόμα για τον φίλο Corfu Rider..HDC λέγεται ή εταιρία που βάζει μαλλί,ή HTC φτιάχνει smartphone κτλ δεν ασχολείται ακόμα με μαλλιά..χαχα,μην παρεξηγήσεις corfu..
 

dimitris50423

Well-Known Member
το οτι του δωσανε τα prp και mpg αν χρειαστει κανει το deal καλο.. παιζει σιγουρα ρολο και το οτι ειχε ξανακανει σε αυτους.. μακαρι και το αποτελεσμα να ικανοποιησει τον hope γιατι αυτο μετραει στο τελος οτι και αν λενε οι αλλοι
 

Corfu Rider

Active Member
Εγώ ήθελα να ρωτήσω, ποια η γνώμη σας για την μεταμόσχευση από body grafts?
Πόδια, στήθος κτλ..
Δεν είναι καλή ιδέα, αντί να θυσίαζεται η -πολύτιμη- δοτρια της κεφαλής, να μην λαμβάνονται οι τρίχες από μηρό κτλ, που είναι και πιο δυνατές/ μεγάλη διάμετρο κτλ?
Γιατι οι κλινικές δεν προτιμούν αυτή την μέθοδο?
 
Μπλουζα