Hope, fue, λιόσης, 1364 grafts, 23/7/2015

Corfu Rider

Active Member
Smp είχα κάνει. Αλλά έχουν περάσει μήνες. Άρα μπορώ να κάνω μεταμόσχευση. Όχι τώρα, αλλά Σεπτέμβριο που δεν θα έχει πολύ ζέστη. . Και βασικά θα κάνω πύκνωση.. θα έχει πάρει και καλοκαιρινο χρώμα το δέρμα άρα και να κουρευτω γουλι δεν θα φαίνεται και πολύ χάλια..
Μόνο μην με κατηγορήσουν για.. νεοναζί ((
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Αυτό εννοώ ποσο καιρό μετα μπορείς να κανεις άφοβα εμφύτευση μετα απο smp?γτ και ο φίλος ο hope πιστεύω αν κανει ενα smp όχι πυκνό όμως θα είναι πολύ ωραίο το αποτέλεσμα του..
 

Corfu Rider

Active Member
Έχουν περάσει μήνες απο το smp.
Το οποίο σώζει την κατάσταση μέχρι την πύκνωση. Γιατι απαιτείται μια καλή συνεδρία. Ισως παραπάνω από 2000 GRAFTS (Όχι τρίχες) .
Μετά τον δεκαπενταύγουστο θα τηλ στην DHI. εκεί είναι υπεύθυνος ένας πολύ έμπειρος και ειδικός γιατρός, λέγεται Στάθης Γιώργος. Θυμάμαι που είχαμε μιλήσει στο παρελθόν. Αυτόν θα ρωτήσω για αριθμό grafts και ασφαλώς τιμή. Και θα κανονίσω ημερομηνία για Σεπτέμβριο.
 

Hope

Active Member
23η μέρα. Όλα καλά ως προς τα μετεγχειρητικά.
Προσωπική εκτίμηση γύρω στο 30% shedding των μμ μέχρι σήμερα.
Βάσει των προσδοκιών μου για φυσικότερη εικόνα κτλ. θεωρώ ότι είμαι σε καλό δρόμο.
Και η κάλυψη της ουλής επίσης είναι σε καλό δρόμο.
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    203.1 KB · Προβολές: 593
  • image.jpg
    image.jpg
    213 KB · Προβολές: 601

Δημητρης38

Active Member
Ηοpe δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα αν εχεις χασει μονο ενα 30% απο αυτα που εβαλες τοτε εγω δεν βλεπω ουτε φυσικη εικονα ουτε καλο δρομο. Τσαμπα τα λεφτα που τους εδωσες και μην τρελαθουμε εδω μεσα.

Απο την στιγμη που τα σκαμε και μας βαζουνε χειρουργειο ειναι υπευθυνοι για την εικονα μας.
Εγω θα σε προτιμουσα ξυρισμενο και με τα λεφτα στην τσεπη σου, παρα με τριχουλες σαν βελονιτσες, την ουλη ενθυμιο και το δερμα σουρωτηρι. Καποιοι δεν κανουν καθολου καλα την δουλεια τους !!!
 

Hope

Active Member
Ηοpe δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα αν εχεις χασει μονο ενα 30% απο αυτα που εβαλες τοτε εγω δεν βλεπω ουτε φυσικη εικονα ουτε καλο δρομο. Τσαμπα τα λεφτα που τους εδωσες και μην τρελαθουμε εδω μεσα.

Απο την στιγμη που τα σκαμε και μας βαζουνε χειρουργειο ειναι υπευθυνοι για την εικονα μας.
Εγω θα σε προτιμουσα ξυρισμενο και με τα λεφτα στην τσεπη σου, παρα με τριχουλες σαν βελονιτσες, την ουλη ενθυμιο και το δερμα σουρωτηρι. Καποιοι δεν κανουν καθολου καλα την δουλεια τους !!!

Δημητρη38 θα ήθελα να περιμένω να αξιολογήσω το αποτέλεσμα μετά τους 10 μήνες με γνώμονα τις προσδοκίες μου, τον αριθμό των grafts που επιβίωσε, καθώς και την συνολική εικόνα σε σχέση με τα grafts που έβαλα.
Σίγουρα δεν περίμενα να γίνω Μπέζος με κατω από 2.000 ευρώ! Περιμένω απλώς μια "φυσικότερη καράφλα".

Σε κάθε περίπτωση το τελικό αποτέλεσμα θα είναι αδιάψευστο τεκμήριο. Είδωμεν...

Όσο για το 30% είναι δίκη μου μπακαλική εκτίμηση
 

Δημητρης38

Active Member
Hope φιλε μου οκ δεχομαι το οτι πρεπει να περιμενουμε το τελικο αποτελεσμα
Ομως εγω σου απαντησα εχοντας λαβη υποψην το ολο ιστορικο σου με τις μεταμοσχευσεις στην συγκεκριμενη κλινικη

Πηγες λοιπον στην dhi (δεν ξερω αν σου υποσχεθηκαν τα φιδια που μου υποσχεθηκε εμενα η Β.Κ για να με βαλει χειρουργειο και με κατεστρεψε) και κανεις την επεμβαση σου. Αν κρινω απο την 1η φωτο σου πληρωσες για να σου κεντησουνε στον ιστο σου 200-300 τριχες σε μια επιφανεια που φυσιολογικα επρεπε να εχει 50.000 μοσχευματα τουλαχιστον (σε προειδοποιησανε για το αποτελεσμα που θα εχεις?). Σου κανουν μια ουλη που οποιος σε βλεπει απο πισω ευκολα μπορει να την αντιληφθει και που δεν σου επιτρεπει να τα ξυρισεις. Σε γδερνουν και ψηλα με αποτελεσμα να κινδυνευεις να χασεις και αυτες τις λιγες τριχες που πληρωσες να σου φυτεψουν λογω της εκτεταμενης αλωπεκιας που σχηματιστηκε στο crown σου (εγραψες οτι εχασες πολλα απο τα μοσχευματα σε βαθος χρονου που πληρωσες για να σου μεταμοσχευσουνε). Και αφου επιστρεφεις για να τους δεις να βρεις λυση για την εικονα σου, σου ζητανε αλλες 2.000 Ευρω για να σου κλεισουν την ουλη που αυτοι σου κληρονομησανε (χαρη δεν σου κανανε λογω της χαμηλοτερης τιμη) και να σου φυτεψουν μερικες τριχες ακομα σε μια εκτεταμενη γυμνη επιφανεια για μια υποτιθεμενη "φυσικοτερη" καραφλα (θα μας τρελανουν?).

Αντι δηλαδη να βελτιωσουν την εικονα σου την πρωτη φορα που πηγες, σε κανανε χειροτερο (κρινοντας το αποτελεσμα της πρωτης φωτογραφιας) με τριχες που εχουν κατακορυφη κλιση γωνιας με αποτελεσμα να επιστρεψεις και να τους πληρωσεις "παλι".

Ας περιμενουμε να δουμε το αποτελεσμα της 2ης επεμβασης λοιπον
 
Τελευταία επεξεργασία:

Corfu Rider

Active Member
Βλέποντας την επιφάνεια που είναι ακάλυπτη, γιατι δεν πρότεινε η ΙΔΙΑ η DHI να του μεταμοσχευσει πιο πολλά grafts ώστε να υπάρχει πιο καλό αποτέλεσμα?
Εξάλλου και η κλινική θα κέρδιζε (πιο πολλά grafts = πιο πολλά χρηματα). Και ο ασθενής - πελάτης πιο καλή πυκνότητα..
Απλώς απορώ ..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Corfu Rider

Active Member
Βλέποντας την επιφάνεια που είναι ακάλυπτη, γιατι δεν πρότεινε η ΙΔΙΑ η DHI να του μεταμοσχευσει πιο πολλά grafts ώστε να υπάρχει πιο καλό αποτέλεσμα?
Εξάλλου και η κλινική θα κέρδιζε (πιο πολλά grafts = πιο πολλά χρηματα). Και ο ασθενής - πελάτης πιο καλή πυκνότητα..
Απλώς απορώ ..
 

sven

Active Member
Να δούμε επάνω στον χρόνο τι έγινε και αν το αποτέλεσμα δεν είναι το αναμενόμενο να ζητήσει τα λεφτά του πίσω. Τα χαμένα θυλάκια σε όποιον και να πήγαινε δεν γυρνάνε πίσω.

Καλά αποτελέσματα απο μένα :)

Τώρα με την κρίση υπάρχουν δικηγόροι που κυνηγάνε υποθέσεις και πληρώνονται από το ποσοστό που θα κερδιθεί έχω ακούσει, αν δεν κερδιθεί η δίκη ο δικηγόρος δεν πληρώνεται. Αναρωτιέμε σε μια φάση αποτυχημένης επέμβασης δεν θα μπορούσε κάποιος έκτος να πάρει τα λεφτά του πίσω αλλα να πάρει και κάποια αποζυμίωση;Mέχρι τώρα λάδι την έχουν βγάλει οι κλινικές σφαγεία στην Ελλάδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hope

Active Member
Παιδιά μου πρότειναν 2 μέρες για περίπου 2.500 μοσχεύματα και επόμενη μμ σε κανα χρόνο με body hair (3.500 περίπου σύνολο). Δίκη μου απόφαση ήταν ο σχεδιασμός αλλά και η μόνη συνεδρία. Ακολούθησα τις δικές μου προσδοκίες και όχι τις δικές τους. Μπορεί και να έπραξα λάθος βέβαια. Δεν ήθελα μμ για πύκνωση αλλά για επιδιόρθωση καράφλας και κλείσιμο ουλής...
Μου πρότειναν να μην χαραμίσουν grafts για την ουλή και να μου κάνουν smp αργότερα. Το αρνήθηκα και αυτό. Οποίος έχει διαβάσει το νήμα μου θα καταλάβει ότι είχα ξεκάθαρες προσδοκίες.

Δημήτρη38 εσυ μου έλεγες:

1.500 grafts / 2.000 E ... ειναι πολυ καλη τιμη !!!
Θα σου κλεισουν και την ουλη... καλο Deal φαινεται !!!
Λογικα θα σε προσεξουν κιολας λογω της προηγουμενης εμπειριας ....
;)

Τι άλλαξε απο τότε δεδομένου ότι δεν υπάρχει ακόμα τελικό αποτέλεσμα;

Απο την άλλη ίσως και να έχετε δίκιο. Ίσως έπρεπε να πάω Κύπρο...
 

Δημητρης38

Active Member
Δημήτρη38 εσυ μου έλεγες:

1.500 grafts / 2.000 E ... ειναι πολυ καλη τιμη !!!
Θα σου κλεισουν και την ουλη... καλο Deal φαινεται !!!
Λογικα θα σε προσεξουν κιολας λογω της προηγουμενης εμπειριας ....
;)

Τι άλλαξε απο τότε δεδομένου ότι δεν υπάρχει ακόμα τελικό αποτέλεσμα;

H τιμη ειναι καλη... θα σου κλεισουν και την ουλη...και το deal καλο !!!
Σε σχεση με τις προσφορες που κανουν στους υπολοιπους πελατες δηλαδη, εσυ ειχες μια καλη οικονομικη προσφορα.

Συν ολα τα αλλα που διαβασες παραπανω.
Εαν εσυ εισαι ικανοποιημενος με την ολη εξελιξη των πραγματων εμενα δεν μου πεφτει κανενας λογος.
Την προσωπικη μου και μονο αποψη εγραψα.
 

Δημητρης38

Active Member
Hope χτυπας μετα και ενα tatoo και εχεις μια αξιοπρεπη εικονα..κοιτα τον ανδρος.

O andros εγραψε οτι το tatto ενδικνυει μονο για κουρεματα με την ψιλη.
Θα πρεπει να κανουμε ενα καρο μεταμοσχευσεις δηλαδη για να τελειωσουμε την ιστορια με tattοo ?

hope αληθεια γιατι δεν προτιμησες να κανεις ενα tattoο σε ολο το σκαλπ παρα μονο στην ουλη ?
 

Hope

Active Member
Παιδιά ήθελα να διορθώσω/μειώσω και την αφύσικη εικόνα από την προηγούμενη μμ. Για αυτό τον λόγο έβγαλα και κάποια grafts και αυτά
Που μπήκαν πάνω και μπροστά κυρίως μπήκαν με σκοπό την κάλυψη/απόκρυψη των παλιών grafts που είναι σαν καρφιά στο κεφάλι μου. Εξού και το "φυσικότερη καράφλα".
Από κούρεμα θέλω να είμαι στα 6mm.
Το tattoo και γουλί θεώρησα θα μου έδινε περισσότερο αφύσικη εικόνα.
 
Μπλουζα