Hope, fue, λιόσης, 1364 grafts, 23/7/2015

Hope

Active Member
Καλησπέρα σε όλους,
Για να μην πλατιάζω διαβάστε σχετικά με την 1η και τις προσδοκίες μου εδώ: Μμ το 1996. σκέψεις και συμβουλές για επόμενα βήματα...

Ημερομηνία MM: 23/07/2015
Κλινική: D*I
Γιατρός: Λιό**ς Γ*****ος
Διάρκεια: 7,5 ώρες
Μοσχεύματα: 1.364 grafts, Μέσος λόγος 1,94 τρίχες
Περιοχές: Α ζώνη 800, Β ζώνη 400, Strip τα υπόλοιπα
Υπόλοιπο δότριας: 700 με 800 μοσχεύματα

Μου "πάτησαν" και επαντοποθέτησαν και μερικά grafts (καμιά 20αρια) από την 1η ΜΜ που ήταν τελείως αντιαισθητικά.

Όλα πήγαν καλά. Φωτογραφίες από τις επόμενες ημέρες μόλις παραλάβω με email.
Τώρα ξεκούραση...

[Update: Οι συζητήσεις γίνονται εδώ]
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Φιλε μου καλη επιτυχια να εχεις.

Φανταζομαι οτι με 1.200 μοσχευματα σε τοσο μεγαλη επιφανεια ...
Επισης τα 40αρια της θερμοκρασιας δεν παιζουν ρολο στην επιβιωση των μοσχευματων ?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Kαλη Επιτυχια!!!
Δημητρης38 τον ιουλιο που εκανα κυπρο ειχε 50 βαθμους δεν αντεχα λεπτο εξω.
Μια νυχτα ειχα παει μονο για καφε με τον μπαμπα μου και τον ειπα να φυγουμε αρων αρων γιατι θα λιποθημουσα.
Αλλα δε με επηρεασε σε τιποτε αλλο.
 

Hope

Active Member
Παίδες σας ευχαριστώ πολύ! :)

Δημήτρης38 πέραν της απαραίτητης προστασίας από τον ηλιο οι υψηλές θερμοκρασίες δεν παίζουν ρόλο (άσε που την 1η εβδομάδα θα μεινω και σπίτι στην δροσούλα άρα θα αποφύγω ζέστη, ιδρώτες κτλ).
Σχετικά με την πυκνότητα έχεις δίκιο. Αλλά ο στόχος μου είναι περισσότερο η δημιουργία μιας φυσικότερες καράφλας (λόγω της παλιάς αποτυχημένης μμ) παρά η πυκνότητα. Για αυτό χάλασα και grafts για το strip για να μπορώ να τα κούρευω κοντύτερα. Σε κάθε περιπτωςη στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό. Σε λίγους μήνες θα ξέρουμε!
 

Hope

Active Member
Οι φωτογραφίες πριν την επέμβαση
before1.jpg
before2.jpg
before3.jpg
before4.jpg
before5.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hope

Active Member
after2.jpg
after1.jpg

Φωτο ακριβώς μετά δεν έχω λάβει ακόμα αλλά δημοσιεύω 2 φωτο το επόμενο μεσημέρι (σήμερα) αμέσως μετά την αφαίρεση της γάζας (σσ. δεν έκανα λούσιμο δότριας λόγω fue στην ουλή - μόνο πλύσιμο με φυσιολογικό, λούσιμο ολικό από Κυριακή)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ηope καλη φυτρωση και παλι!!!
Γιατι εβαλες μονο τοσα grafts Και οχι παραπανω?
 

Hope

Active Member
Σας ευχαριστώ παίδες!
John_John1 ας βγούν με το καλό αυτά και αν υπάρχουν θέληση, δότρια και λεφτά βλέπουμε...
Έπρεπε να μπω 2 μέρες και το θεώρησα αρκετά ψυχοφθόροκαι δαπανηρό, συν ότι ξεπερνούσε και τις προσδοκίες μου (δες αρχικό μου νήμα για μμ από το 1996).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hope

Active Member
2.000 ευρώ με 3 PRP δωρεάν και MPG στην ουλή αν χρειαστεί μετά από μερικούς μήνες
 

aeratos28

Just aeratos
Καλη επιτυχία φιλε και απο εμένα..οτι καλυτερο εύχομαι να εχεις το αποτέλεσμα που γουσταρεις..να ρωτησω κάτι?prp γίνεται περισσότερο για τη δοτρια έτσι?κανει δουλεια όμως??
 

Hope

Active Member
Aeratos28 δεν μπορώ να σου πω για το PRP. Το 1 που έχω κάνει μου δίνει την αίσθηση ότι έχει κάνει σκληρότερη και καλύτερη ποιοτικά την τρίχα στο crown (έκανα crown, πτερύγια και ουλή για προετοιμασία για την μμ).
Σχετικά με τριχόπτωση δεν μπορώ να σου πω γιατί είμαι σταθερός μια 2ετία τώρα. Για επανέκφυση είναι πολυ νωρίς (μακάρι αλλά το θεωρώ δύσκολο...).
Θα έχω άποψη σε ένα 8μηνο μόλις ολοκληρώσω τον κύκλο και θα ενημερώσω.
 

aeratos28

Just aeratos
Και γιατί να μην εχεις καλη φυτρωση φιλε μου?μια χαρά θα πας..απο πόνους?πως πας?και τώρα και κατα τη διαρκεια της συνεδρίας?
 

Hope

Active Member
Απο πόνους τίποτα κατα την διάρκεια της συνεδρίας και σχεδόν τίποτα το 1ο διήμερο (μου έδωσαν 1 LeonardN μετά την συνέδρια για το πρώτο βράδυ και 1 depon το δεύτερο βράδυ γιατί είχα πονοκέφαλο). Μετά τίποτα απολύτως.

Σε γενικές γραμμές πήγε πολύ καλά με μια πολύ καλή ομάδα.
Δεν μπορώ να τους αξιολογήσω (ιατρός και 2 βοηθοί) ως προς την τεχνική τους κατάρτιση, αλλά ως προς την συνεργασία, επικοινωνία και επαγγελματισμό ήταν άψογοι. Συζήτησα πολλά πράγματα με τον γιατρό (δερματολόγος) κατα την διάρκεια της συνεδρίας ως προς αυτά που έχω διαβάσει και έχω μάθει εδώ μέσα και έμαθα επίσης και αρκετά νέα πράγματα. Απο τις 7,5 ώρες τις 4 μίλαγα και ρώταγα. Πρέπει να με βαρέθηκε στο τέλος
 

Corfu Rider

Active Member
Για 1200 μοσχεύματα συν τα υπόλοιπα καλή ακούγεται η τιμη)
Άρα, εφόσον δεν γίνει καμμία... αύξηση από την DHI θα προγραμματισω και εγώ για Σεπτέμβριο .πιστεύω δεν θα έχει και καύσωνες . Άρα θα είναι πιο άνετα..
 

aeratos28

Just aeratos
Φιλε corfu εσύ εχεις κανει smp νομιζω έτσι?μπορείς να μπεις για εμφύτευση?δεν θα υπάρχει θέμα?το λέω γιατί αν και ο hope έκανε ενα smp δεν θα είχε ενα πολύ ωραίο αποτέλεσμα?αλλά ειδικα τώρα που έχει κανει εμφύτευση νομιζω δεν γίνεται έτσι?ερώτηση κάνω για να μάθω για τον συνδυασμό smp και εμφυτευση
 

Reve

Active Member
Κάνει η DHI strip? προσωπικά μου είχαν πει ότι είχαν εγκαταλείψει την συγκεκριμένη τεχνική χρόνια πριν..
 
Μπλουζα