Hdc vs γεωργιου

danceworld_2001

Well-Known Member
Ντε και καλά δεν πρέπει, αλλά ειναι μια καλή επιλογή να φρενάρεις το πρόβλημα σου, αν δεν έχεις πρόβλημα με τα φάρμακα σε ψυχολογικό τομέα και στην πράξη και παρενέργειες. Τα πιο επιτυχημένα αποτελέσματα ειναι αυτά που συνδυάζουν και θεραπεία. Με το σκεπτικό ενός μεγάλου nw και βραχυπρόθεσμο προσανατολισμό θεραπείας με περιορισμένη δράση, οι μμ μόνο ειναι μονόδρομος, αλλά μην ξεχνάμε και το θέμα χρήματα, περιορισμένη δότρια κτλ. Ειναι καθαρά θέμα επιλογής του καθένα η αγωγή και τα πλεονεκτήματα τα ξέρουμε όλοι μας, όπως και τα μείον.

Στο θέμα φόρουμ και περιστατικά σίγουρα αντλούμε σημαντικό feedback, αλλά αρκούν ώστε να καταδικάσεις μια κλινική? Με το σκεπτικό αυτό πχ πρέπει να σταυρώσουμε την HDC για την υπόθεση σαλονικιός. Νομίζω δείγματα γραφής πρέπει να αντλούμε απο κάθε κατεύθυνση και να τα φιλτράρουμε.

Φιλε danceworld μπορεις να μου εξηγησεις καλυτερα γιατι πρεπει ντε και καλα θεραπεια με φαρμακα πρωτα 1 χρονο και μετα μεταμοσχευση;
αναλογη περιπτωση με τον ttilits ειμαι και εγω δηλ με την αραιωση να προχωρα στο crown μου και με καποια αρχικη αραιωση στην safe zone..
σταθεροποιηση της καταστασης και ισοβια φαρμακευτικη αγωγη για να κρατηθουν στην ζωη για 2 χρονια καποια μαλλακια λεπτα που ατρωφουν ηδη η καθολου φαρμακα και μεταμοσχευση απο πολυ καλο γιατρο εξωτερικου(δεν εννοω Ελλαδα-Κυπρου) για να γινει οσο το δυνατο καλυτερη διαχειριση περιορισμενης δοτριας και αποφυγη δυσαρεστων καταστασεων βλεπε σοκλος;



Και τι να μας επηρεαζει αν οχι το φορουμ και τα δυσαρεστημενα περιστατικα φιλε μου;;καλυτερα να επηρεαστουμε απο τα αποτελεσματα που βαζουν στις σελιδες και τα facebook τους οι εταιρειες που ειναι ενα περιορισμενο δειγμα 5% των περιστατικων που τους τουμανιασαν γιατι ειχαν εκμεταλλευτει σιγουρα πλουσιες δοτριες με χοντρες τριχες;



Αυτοι τους οι πελατες εψαξαν ποτε τα αποτελεσματα των αξιολογων γιατρων του εξωτερικου και εχουν ψαξει να δουν αν το αποτελεσμα στο κεφαλη τους ειναι πολυ μετριο;;εχουν ψαξει αν εχει κοσμο που ειναι πολυ δυσαρεστημενος;;η θα παμε πισω πριν χρονια που ακομη συμβαινει..γιατρος να ειναι και ειμαστε ενταξη;;το λεω γιατι αυτο το να μην ψαχνομαστε να μαθουμαι το εχει μεγαλη μεριδα πληθυσμου και καποιους τους βολευει πολυ σε πολλους τομεις και το βλεπω καθημερινα!



Εδω θα συμφωνησω μαζι σου φιλε μου..ακομα και αν ειχε πλουσια δοτρια παλι μεταξυ lorenzo και ερτο θα ελεγα εγω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Ο μπούκλας δεν έχασε μοσχεύματα ούτε έκανα άλλη μμ. Είχε φύτρωση πολύ καλή μέχρι το 6μηνο και μετά και ξαφνικά είπε πως έχανε απο παντού και είχε κόψει και την φίνα λόγω παρενεργειών. Διαγνώστηκε με γυροειδή και έκανε θεραπείες και στο τέλος πηγαν καλά, το παιδί ειναι οκ τώρα και το πρόβλημα του το έχει λύσει, αν οχι, θα ηταν ακόμη εδώ, αν θες επικοινώνησε μαζί του να σου μιλήσει ο ίδιος, το οτι απέχει απο το φόρουμ μπορεί να σημαίνει χίλια πράγματα, γιατί εικάζεις εσύ οτι δεν λύθηκε το θέμα του? Και φυσικά να απορρίψεις τον Γεωργίου για τους λόγους σου, όπως πχ εγώ μπορεί να απέριπτα τους ανταγωνιστές του για 10 άλλους, όπως τον σαλονικιό, τις συκοφαντικές κατηγορίες προς άλλες κλινικές, τα ψέματα, την εκτίμηση απο οχι γιατρό κτλ.

Ανακριβειες οτι δεν πηγε καλα η μεταμοσχευση του boukla η οτι περιμενε ο ανθρωπος 3 ολοκληρα χρονια για μια απαντηση απο τον γιατρο;αφου ο ιδιος το λεει στο θεμα του.αν πηρε απαντηση τελικα μετα απο 3 χρονια και τακτοποιηθηκε δεν βγηκε να το πει κανεις.. που να το γνωριζω;και αν τακτοποιηθηκε με καποιο τροπο ο ανθρωπος δεν του δινει κανενας πισω τα χαμενα του τριχοθυλακια και ουτε την ταλαιπορεια 3 χρονια που περασε..επετρεψε μου και μενα να απορριψω τον γεωργιου για αυτους μονο τους λογους.
 

Maui island

New Member
Με το σκεπτικό ενός μεγάλου nw και βραχυπρόθεσμο προσανατολισμό θεραπείας με περιορισμένη δράση, οι μμ μόνο ειναι μονόδρομος, αλλά μην ξεχνάμε και το θέμα χρήματα, περιορισμένη δότρια κτλ.

Φιλε τι εννοεις περιορισμενη δραση;των φαρμακων;

Στο θέμα φόρουμ και περιστατικά σίγουρα αντλούμε σημαντικό feedback, αλλά αρκούν ώστε να καταδικάσεις μια κλινική? Με το σκεπτικό αυτό πχ πρέπει να σταυρώσουμε την HDC για την υπόθεση σαλονικιός. Νομίζω δείγματα γραφής πρέπει να αντλούμε απο κάθε κατεύθυνση και να τα φιλτράρουμε.

Φιλε μου για να ξεκαθαρισω κατι στον τροπο που βλεπω τον χορο της μεταμοσχευσης που θα πρεπει να το βλεπουν και ολοι οι υποψηφιοι μ αυτο τον τροπο.. οταν αναλαμβανεις γιατρος και εχεις να κανεις με ανθρωπους και με περιορισμενο αριθμο δοτριας-οργανου αν αυτο το οργανο ειναι νεφρα,καρδια η τριχοθυλακια για μενα δεν αλλαζει τιποτα..απαιτειται να εισαι πολυ καλος γιατρος να εξελισεσε και φυσικα το παραμικρο λαθος μετρα τραγικο λογο επαγγελματος!
γι αυτο οι αναλυσεις ιστορικα αλλεργιες εξατομικευμενη εκτιμηση περιστατικου κτλ..με λιγα λογια δεν μπορω να δωσω ελαφρυντικα σε κανενα γιατρο σ αυτο τον χορο που κανει το παραμικρο λαθος ειδικα οταν εχεις και αλλα αρνητικα οπως το να εισαι μετριος σε αποτελεσματα ..να απορριψω αυτες τις κλινικες μαζι με την hdc για το θεμα σαλονικιου αλλα και για αλλους λογους ειδικα οταν εχω μεγαλυτερες απαιτησεις.
 

Maui island

New Member
Ο μπούκλας δεν έχασε μοσχεύματα ούτε έκανα άλλη μμ.
Εισαι σιγουρος οτι τα σχεδον 2000 μοσχευματα που εβαλε στην ληπτρια του ο bouklas δεν χαθηκαν μετα που ξεκινησε να χανει μαλλια απο παντου;τα 3 χρονια που περιμενε απαντηση απο τον γιατρο που διαβαζω; πως δικαιολογης την συμπεριφορα αυτη του Δρ.γεωργιου;

Και φυσικά να απορρίψεις τον Γεωργίου για τους λόγους σου, όπως πχ εγώ μπορεί να απέριπτα τους ανταγωνιστές του για 10 άλλους, όπως τον σαλονικιό, τις συκοφαντικές κατηγορίες προς άλλες κλινικές, τα ψέματα, την εκτίμηση απο οχι γιατρό κτλ.
Συμφωνω μαζι σου.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Περιορισμένη δράση σημαίνει πως δρουν διαφορετικά στον κάθε άνθρωπο, με διαφορετική ενέργεια και παρενέργεια, πολλές φορές δεν βοηθάνε στο 100%, απλά αραιώνεις αλλα με αργότερο ρυθμό, δεν λειτουργούν καλά στην Α ζώνη και με τα χρόνια χάνουν την απόδοση τους λόγω ανδρογόνων, το οτι συνηθίζει ο οργανισμός κτλ. Ειναι ολόκληρη συζήτηση το θέμα. Στο παρακάτω γραφόμενο σου συμφωνώ με αρκετά απο όσα λες.

Φιλε τι εννοεις περιορισμενη δραση;των φαρμακων;



Φιλε μου για να ξεκαθαρισω κατι στον τροπο που βλεπω τον χορο της μεταμοσχευσης που θα πρεπει να το βλεπουν και ολοι οι υποψηφιοι μ αυτο τον τροπο.. οταν αναλαμβανεις γιατρος και εχεις να κανεις με ανθρωπους και με περιορισμενο αριθμο δοτριας-οργανου αν αυτο το οργανο ειναι νεφρα,καρδια η τριχοθυλακια για μενα δεν αλλαζει τιποτα..απαιτειται να εισαι πολυ καλος γιατρος να εξελισεσε και φυσικα το παραμικρο λαθος μετρα τραγικο λογο επαγγελματος!
γι αυτο οι αναλυσεις ιστορικα αλλεργιες εξατομικευμενη εκτιμηση περιστατικου κτλ..με λιγα λογια δεν μπορω να δωσω ελαφρυντικα σε κανενα γιατρο σ αυτο τον χορο που κανει το παραμικρο λαθος ειδικα οταν εχεις και αλλα αρνητικα οπως το να εισαι μετριος σε αποτελεσματα ..να απορριψω αυτες τις κλινικες μαζι με την hdc για το θεμα σαλονικιου αλλα και για αλλους λογους ειδικα οταν εχω μεγαλυτερες απαιτησεις.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Για τίποτα δεν μπορώ να είμαι σίγουρος, γράφω όσα εκτιμώ προσωπικά και γνωρίζω. Η υπόθεση του είχε παράδοξα πολλά όπως την σπανιότατη αλλά υπαρκτή περίπτωση απώλεια μαλλιών απο παντού που λέγεται απο γιατρούς πως οφείλεται σε φλεγμονή στην διεθνή κοινότητα. Ακόμη και σήμερα κανείς δεν βρήκε άκρη σε τέτοιες περιπτώσεις, ένα δεδομένο που υπάρχει ειναι μια βιοψία πως είχε γυροειδή που δεν την αμφισβήτησε ο ίδιος ο ασθενής και του είπαμε όλοι να κάνει τσεκάρισμα αυτόνομο αλλά δεν το έκανε, και θεραπείες που έκανε και είδε βελτίωση. Γνωρίζω πως υπήρξαν πολλές αργοπορίες απο τον γιατρό που τις θεωρώ απαράδεκτες, ωστόσο εφόσον εν τέλη δικαιώθηκε έστω και αργοπορημένα είναι θετικό για την τελική έκβαση του συμβάντος.

Εισαι σιγουρος οτι τα σχεδον 2000 μοσχευματα που εβαλε στην ληπτρια του ο bouklas δεν χαθηκαν μετα που ξεκινησε να χανει μαλλια απο παντου;τα 3 χρονια που περιμενε απαντηση απο τον γιατρο που διαβαζω; πως δικαιολογης την συμπεριφορα αυτη του Δρ.γεωργιου;


Συμφωνω μαζι σου.
 

Bouklas

Well-Known Member
Ανακρίβειες γραφεις εσύ @danceworld_2001.


Επειδή γράφονται και μερικές ανακρίβειες και επειδή και με τον Γεωργίου μιλάω, και με τον Μπούκλα, επέτρεψε μου να γνωρίζω πως ο άνθρωπος έχει τακτοποιηθεί.

Μιλάω? Τελευταία φορα που μιλήσαμε ήταν όταν σταμάτησα να γράφω στο forum. Πριν 1.5 χρόνο δηλαδή. Δεν νομίζω πως αυτό είναι προσφατο για να ενημερώνεις κόσμο.

πίστεψε με το πρόβλημα του έχει λυθεί και το έχω διασταυρώσει και από τις δυο πλευρές.

Μαζί μου δεν διασταύρωσες τίποτα.

Ο μπούκλας δεν έχασε μοσχεύματα.

Υπάρχει φωτογραφικό υλικό στο νήμα μου με μεταμοσχευμένες τρίχες, πως μιλάς αυθαίρετα?

ξαφνικά είπε πως έχανε απο παντού

Movo στην λήπτρια είχα πει! Όχι παντού!

είχε κόψει και την φίνα λόγω παρενεργειών.

Kαμια σχέση, δεν την έκοψα λόγο παρενεργειών, έχω γράψει στο forum άπειρες φορες τον λόγο.

Διαγνώστηκε με γυροειδή και έκανε θεραπείες και στο τέλος πηγαν καλά

Η θεραπεία δεν πήγε καλά. Και αυτό το έχω γράψει στο νήμα.


το παιδί ειναι οκ τώρα και το πρόβλημα του το έχει λύσει, αν οχι, θα ηταν ακόμη εδώ, αν θες επικοινώνησε μαζί του να σου μιλήσει ο ίδιος, το οτι απέχει απο το φόρουμ μπορεί να σημαίνει χίλια πράγματα, γιατί εικάζεις εσύ οτι δεν λύθηκε το θέμα του?

E ναι αφού το διασταύρωσες μαζί μου.
Χωρίς όμως να έχεις μιλήσει μαζί μου.
Καταπληκτικό έτσι?


ένα δεδομένο που υπάρχει ειναι μια βιοψία πως είχε γυροειδή που δεν την αμφισβήτησε ο ίδιος ο ασθενής και του είπαμε όλοι να κάνει τσεκάρισμα αυτόνομο αλλά δεν το έκανε

Δεν ξέρεις τι έχω κάνει.


Έχουμε και λέμε, έχεις παραποιήσει αυτά που είναι ήδη γραμμένα από μένα στο νήμα μου! ΚΑΙ, μιλάς για μένα με ανακρίβειες και δήθεν διασταυρώσεις που δεν έγιναν ποτε. Πραγματικα δεν καταλαβαίνω το λόγο που το κανεις.

Επίσης, και το τονίζω, ή γράφεις όσα ξέρεις! ΜΑ ΟΣΑ ΞΕΡΕΙΣ! Ή δεν μιλάς καθόλου για μένα!



Και ένα feedback προς τα μέλη, το κεφάλι μου είναι ακριβώς το ίδιο με τότε που είχα ενημερώσει. Περιμένω ακόμα να μου τα σκάσει η γυροειδής αλωπεκία και να βαρέσω ενέσεις . Αλλα δεν μου τα σκάει ρε γαμώτο και βρίσκομαι ακόμα σε αυτό το καταπληκτικά αρχικό στάδιο, εδώ και 4 χρόνια. Θα παρακαλούσα τα μέλη να μην με ρωτήσουν πράγματα που αφορούν ονόματα ιατρών/κλινικών διότι θα έρθω σε πολύ δύσκολη θέση. Το τονίζω, σε πολύ δύσκολη θέση. Ξανά μπήκα απλά για να βάλω στην θέση τους τις ανακρίβειες που έγραψε ο @danceworld_2001.

 

danceworld_2001

Well-Known Member
Γιαννη καλησπερα και χαιρομαι που μετα απο καιρο εμφανιστηκες. Εχουμε καιρο να μιλησουμε οντως και αν θυμασαι ειχα μεσολαβησει στο να λυθει το θεμα σου μιλωντας με εσενα και με τον γιατρο και ειχα προσπαθησει να σε βοηθησω οσο μπορω ωστε να επιλυθει το θεμα σου νωριτερα. Αν καταλαβα κατι λαθος σου ζητω ταπεινα συγγνωμη μιας και ειχα μεινει με την εντυπωση πως ησουν στα μεσα μιας θεραπειας που πηγαινε καλα και ειχα ενημερωθει απο τον γιατρο πως το προβλημα σου εχει τακτοποιηθει και πως ησουν οκ. Εκανες πολυ καλα και βγηκες και μιλησες και σου ζητω ταπεινα συγγνωμη για τις οποιες μου ανακριβειες και ανακαλω τα γραφομενα μου και τις οποιες μου λανθασμενες εντυπωσεις απο τις τελευταιες μου συνομιλιες η τις πληροφοριες που ειχα και θεωρησα σωστες. Λυπαμαι πραγματικα αν ακομη και τωρα δεν εχει λυθει το προβλημα σου και ζητω ξανα συγγνωμη. Αλλα θα ηταν καλο να μας ενημερωσεις τι εχει γινει στο ενδιαμεσο και τι θα κανεις. Θες να ζητησω εξηγησεις απο τον γιατρο;
 

tol

Well-Known Member
Γιαννη καλησπερα και χαιρομαι που μετα απο καιρο εμφανιστηκες. Εχουμε καιρο να μιλησουμε οντως και αν θυμασαι ειχα μεσολαβησει στο να λυθει το θεμα σου μιλωντας με εσενα και με τον γιατρο και ειχα προσπαθησει να σε βοηθησω οσο μπορω ωστε να επιλυθει το θεμα σου νωριτερα. Αν καταλαβα κατι λαθος σου ζητω ταπεινα συγγνωμη μιας και ειχα μεινει με την εντυπωση πως ησουν στα μεσα μιας θεραπειας που πηγαινε καλα και ειχα ενημερωθει απο τον γιατρο πως το προβλημα σου εχει τακτοποιηθει και πως ησουν οκ. Εκανες πολυ καλα και βγηκες και μιλησες και σου ζητω ταπεινα συγγνωμη για τις οποιες μου ανακριβειες και ανακαλω τα γραφομενα μου και τις οποιες μου λανθασμενες εντυπωσεις απο τις τελευταιες μου συνομιλιες η τις πληροφοριες που ειχα και θεωρησα σωστες. Λυπαμαι πραγματικα αν ακομη και τωρα δεν εχει λυθει το προβλημα σου και ζητω ξανα συγγνωμη. Αλλα θα ηταν καλο να μας ενημερωσεις τι εχει γινει στο ενδιαμεσο και τι θα κανεις. Θες να ζητησω εξηγησεις απο τον γιατρο;
Φιλε danceworld, οπως καταλαβες βρεθηκες σε δυσκολη θεση απλα επειδη εισαι ευμενως διακειμενος στον συγκεκριμενο γιατρο (Γεωργιου).
Ισως με καλες προθεσεις, ισως νιωθοντας ευγνωμοσυνη για το ομολογουμενως πολυ καλο αποτελεσμα μ.μ. που ειχες.
Ομως διαπιστωνεις οτι η υπερβολικη και ενθερμη υποστηριξη κλινικων/γιατρων μπορει να εχει και δυσαρεστα επακολουθα.
Χωρις να καταλογιζω κακες προθεσεις διαπιστωσες και παραδεχθηκες οτι υπηρξες υπερ του δεοντος υποστηρικτης του γιατρου. Εγραψες ανακριβειες και ανεξακριβωτες πληροφοριες.

Βεβαια σε τιμα το γεγονος οτι δεν κρυφτηκες πισω απο το δακτυλο σου και παραδεχθηκες το λαθος σου ζητωντας ταπεινα συγγνωμη. Το απολογητικο ευγενικο υφος σου ειναι ενδεικτικο του καλου χαρακτηρα σου.

Και αυτο ειναι που με στενοχωρησε περισσοτερο, οτι δηλαδη ενα καλο παιδι με ηθος και ευγενεια "αναγκαστηκε" απο υπερβολικη επιπολαιοτητα να γραψει ατεκμηριωτα στοιχεια που τελικα διαψευστηκαν απο τον ιδιο τον παθοντα (Μπουκλα).

Αυτο ειναι και το νοημα του σχολιου μου......ηθελα δηλαδη να τονισω οτι ο υπερβολικος "φανατισμος" και η εκτος οριων ενθερμη υποστηριξη κλινικων μπορει να κρυβει δυσαρεστες εκπληξεις.

Κατι αναλογο εχει υποστει και ο Δημητρης με την υποστηριξη στον Βεκρη (ο Μπρουνο τον κατηγορει συχνα πυκνα για εξαπατηση και τον θεωρει "βαλτο" της κλινικης).

Ταπεινη μου, λοιπον, συμβουλη προς ολους εσας (που, ενω εχετε αγαθες προθεσεις και σε καμια περιπτωση δε λειτουργειτε προπαγανδιστικα, φθανετε σε ακραιες εκδηλωσεις συμπαθειας σε γιατρους/κλινικες) ειναι να μην αφηνετε τον ενθουσιασμο σας για τα αποτελεσματα των μ.μ. να σας κυριευει και να σας οδηγει σε ακραιες εκδηλωσεις υποστηριξης που ευκολα μπορουν να παρερμηνευθουν απο τα υπολοιπα μελη του forum.
 

Bouklas

Well-Known Member
Γιαννη καλησπερα και χαιρομαι που μετα απο καιρο εμφανιστηκες. Εχουμε καιρο να μιλησουμε οντως και αν θυμασαι ειχα μεσολαβησει στο να λυθει το θεμα σου μιλωντας με εσενα και με τον γιατρο και ειχα προσπαθησει να σε βοηθησω οσο μπορω ωστε να επιλυθει το θεμα σου νωριτερα. Αν καταλαβα κατι λαθος σου ζητω ταπεινα συγγνωμη μιας και ειχα μεινει με την εντυπωση πως ησουν στα μεσα μιας θεραπειας που πηγαινε καλα και ειχα ενημερωθει απο τον γιατρο πως το προβλημα σου εχει τακτοποιηθει και πως ησουν οκ. Εκανες πολυ καλα και βγηκες και μιλησες και σου ζητω ταπεινα συγγνωμη για τις οποιες μου ανακριβειες και ανακαλω τα γραφομενα μου και τις οποιες μου λανθασμενες εντυπωσεις απο τις τελευταιες μου συνομιλιες η τις πληροφοριες που ειχα και θεωρησα σωστες. Λυπαμαι πραγματικα αν ακομη και τωρα δεν εχει λυθει το προβλημα σου και ζητω ξανα συγγνωμη. Αλλα θα ηταν καλο να μας ενημερωσεις τι εχει γινει στο ενδιαμεσο και τι θα κανεις. Θες να ζητησω εξηγησεις απο τον γιατρο;

Καταλαβαίνω πως μπορεί να μην ξέρεις πράγματα ή να κανεις ένα λάθος. Αλλα αυτό το διασταύρωσα ήταν που μαζί με όλα τα υπόλοιπα με έκανε να θυμώσω. Δεκτη η συγγνώμη σου και εύχομαι να είσαι καλά. Απλά αν θες εξήγησε μου, το "διασταύρωσα" πως το σκέφτηκες?
Δεν θα ήθελα να μιλήσεις με κανέναν, ούτε να ζητήσεις εξηγήσεις, γενικά δεν θέλω να συζητήσω καν το θέμα της μεταμοσχευσης γιατί έγραψα κάτι συγκεκριμένο πιο πάνω. Όπως και στις κλήσεις-μηνύματα σου, θέλω να αποστασιοποιηθώ σε ότι έχει να κάνει με την μεταμόσχευση και με όσους ήταν στο περίγυρο εκείνο. Δεν έχω κανένα θέμα μαζί σου απλά θέλω ότι έχει να κάνει με αυτό να μείνει στην ακρη. Ξανά έγραψα μετά από καιρό γιατί είδα αυτά που είχες γράψει και δεν ήταν έτσι τα πράγματα. Να είσαι καλά όπου και να είσαι απλά θέλω να σεβαστείς -τε αυτό που ζητάω.
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Επανέρχομαι ξανά να απολογηθώ. Με τον Μιχάλη έχουμε μια καλή σχέση και συνεργασία στο επίπεδο των ραντεβού που με καλεί. Δεν το έχω κρύψει και στο παρελθόν τον έχω κριτικάρει για τα λάθη του και θα το κάνω και τώρα αν δω ξανά λάθη. Τον θεωρώ φίλο και πολύ καλό άνθρωπο και γιατρό και είμαι ευγνώμων για το αποτέλεσμα που μου έδωσε. Ποτέ δεν καθοδήγησα μέλος να πάει εκεί να κάνει μμ, ίσα ίσα σε όλους λέω να πάνε και σε άλλους γιατρούς και να κάνουν την έρευνα τους και αρκετούς που τους είδα αμφίβολους και φοβισμένους, του είπαν να μην πάνε στον Γεωργίου αν δεν τους εμπνέει εμπιστοσύνη. Ένας από αυτούς είναι ο σαλονικιός που του είπα να μνη πάει στην πρώτη του επέμβαση Γεωργίου, άσχετα με το ότι έγινε τελικά.

Έχω προσπαθήσει να ρίξω μετά από πίεση δική μου τις τιμές του στο φόρουμ και να βοηθήσει όσους είχαν οικονομικό θέμα με ακόμη χαμηλότερες τιμές και βελτιωμένο επίπεδο υπηρεσιών. Στο ραντεβού ξέρουν αρκετοί εδώ μέσα που ήρθαν πως πρήζω τον γιατρό να κάνει στρογγυλοποιήσεις προς τα κάτω και να βοηθάει και το κάνει. Η εκτίμηση μου αυτή και ο σεβασμός δεν θέλω να διακατέχονται από φανατισμό και οπαδισμό και να το έχω κάνει άθελα μου ή εκούσια, λυπάμαι ζητώ συγγνώμη και είναι προτιμότερο να αποσυρθώ από εδώ. Όταν βλέπω αρνητικά σχόλια για τον γιατρό, τα οποία δεν ευσταθούν, στεναχωριέμαι και δεν μου αρέσουν οι άδικοι χαρακτηρισμοί, αρκεί να έχουν βάση και αλήθεια. Δεν είμαι συνήγορος υπεράσπισης του ούτε τον δικαιολογώ κάθε τρείς και δυο, είναι μια από τις σπάνιες μου τοποθετήσεις υπερ του και λυπάμαι που έκανα λάθος στις τοποθετήσεις μου.

Βιάστηκα να μιλήσω, είχα λανθασμένες πληροφορίες και εντυπώσεις και πραγματικά περισσότερο από όλα, νοιώθω ντροπή προς τον μπούκλα που παρερμήνευσα πράγματα και τοποθετήθηκα βεβιασμένα, συνήθως δεν το κάνω. Με τον μπούκλα μιλάγαμε συχνά 1μιση με 2 χρόνια πριν, και είχα πιέσει απίστευτα τον γιατρό να τρέξει το θέμα του και το ξέρει και ο ίδιος. Η μεσολάβηση μου ήταν στρατηγικής σημασίας τότε. Έχοντας στο μυαλό μου τις τελευταίες μας συνομιλίες, την βιοψία, το γεγονός ότι δεν ασχολήθηκε ξανά εδώ και το ότι ο ίδιος ο γιατρός μου είπε πως έλυσαν το θέμα τους, με έκανε να πιστέψω πως έτσι είναι.

Σε κάλεσα να σου ζητήσω συγγνώμη και σε προσωπικό επίπεδο γιατί στεναχωρήθηκα και δεν πειράζει που δεν το σήκωσες. Καλά έκανες και μας έγραψες ωστόσο τα νέα σου ώστε και με τον περιπετειώδη αυτό τρόπο και αντιλαμβάνομαι πως δέχεσαι την συγγνώμη μου. Δεν πρόκειται να σκαλίσω ούτε να ρωτήσω κάτι άλλο αφού αυτή είναι η επιθυμία σου. Εύχομαι με τον Α ή Β τρόπο να λύσεις το πρόβλημα σου στο μέλλον αν αυτό ακόμη και δεν έχει λυθεί και απολογούμαι για μια ακόμη φορά και προς εσένα και προς το φόρουμ. Καμιά φορά πρέπει να φιλτράρεις περισσότερο από όσο νομίζεις τα δεδομένα και κυρίως, να μην αφήνεις τις δικές σου καλές εντυπώσεις να σε παρασύρουν.
 

ttilits

Member
Φιλοι μολις διεβασα καποιο αλλο thread για την hdc οτι μεταμοσχευσεις κανει και μια γυναικα γιατρος.ποια η γνωμη σας πρεπει να παω με τον μαρα που ειναι πιο ακριβος και πιο εμπειρος η με την αλλη την γιατρο? Δεν μου αναφερε τιμη στην συναντηση ουτε γιατρος που θα με κανει μμ
 

piros75

Well-Known Member
Παιδιά ο dance έχει παραδεχτεί δημοσίως ότι συνεργάζεται με τον Γεωργίου. Το ότι παραμένει στο φόρουμ ως ενεργό μέλος είναι άσχετο και κατά την κρίση των διαχειριστών που τον αφήνουν. Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί και θεωρώ και τίμιο το ότι βγήκε κάποια στιγμή και είπε ότι παίδες ναι συνεργάζομαι με τον Γεωργίου. Τουλάχιστον γι' αυτόν το ξέρουμε και άρα κρίνουμε κατάλληλα και (σχεδόν) ξεκάθαρα γιατί λέει ότι λέει. Το πρόβλημα είναι με άλλα μέλη που ενώ συνεργάζονται ή πάνε να συνεργαστούν με γιατρούς και κλινικές (εγχώριες, κυπριακές και προσφάτως και ξένες) εμείς απλώς εικάζουμε ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει (ή πάει να συμβεί) και άρα δεν μπορούμε να έχουμε την ίδια άποψη για τα γραφόμενά τους όπως αυτή που έχουμε όταν γράφει ο dance.
 

Tsek

Well-Known Member
Παιδιά ο dance έχει παραδεχτεί δημοσίως ότι συνεργάζεται με τον Γεωργίου. Το ότι παραμένει στο φόρουμ ως ενεργό μέλος είναι άσχετο και κατά την κρίση των διαχειριστών που τον αφήνουν. Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί και θεωρώ και τίμιο το ότι βγήκε κάποια στιγμή και είπε ότι παίδες ναι συνεργάζομαι με τον Γεωργίου. Τουλάχιστον γι' αυτόν το ξέρουμε και άρα κρίνουμε κατάλληλα και (σχεδόν) ξεκάθαρα γιατί λέει ότι λέει. Το πρόβλημα είναι με άλλα μέλη που ενώ συνεργάζονται ή πάνε να συνεργαστούν με γιατρούς και κλινικές (εγχώριες, κυπριακές και προσφάτως και ξένες) εμείς απλώς εικάζουμε ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει (ή πάει να συμβεί) και άρα δεν μπορούμε να έχουμε την ίδια άποψη για τα γραφόμενά τους όπως αυτή που έχουμε όταν γράφει ο dance.
Στην συγκεκριμενη περίπτωση δεν ειναι προβλημα ότι συνεργαζεται αλλα ότι εγραψε πραγματα που δεν ισχυουν..μπορω να δεχτώ ότι νόμιζε κάτι λάθος αλλά οι ισχυρισμοί του ότι διασταύρωσε κατι χωρις να το εχει κάνει μας οδηγεί και σε αλλα συμπερασματα.
 

tasos33

Well-Known Member
Στην συγκεκριμενη περίπτωση δεν ειναι προβλημα ότι συνεργαζεται αλλα ότι εγραψε πραγματα που δεν ισχυουν..μπορω να δεχτώ ότι νόμιζε κάτι λάθος αλλά οι ισχυρισμοί του ότι διασταύρωσε κατι χωρις να το εχει κάνει μας οδηγεί και σε αλλα συμπερασματα.
Τσεκ επειδή είσαι νέο μέλος, καλό θα ήταν να μη ψάχνουμε μάγισσες για αρχαία μέλη όπως ο dance για τα οποία γνωρίζουμε την πορεία τους εδώ μέσα. Εσφαλμένη εκτίμηση έκανα απλά και τα πράματα μπήκαν στη θέση τους.
 

tasos33

Well-Known Member
Στην συγκεκριμενη περίπτωση δεν ειναι προβλημα ότι συνεργαζεται αλλα ότι εγραψε πραγματα που δεν ισχυουν..μπορω να δεχτώ ότι νόμιζε κάτι λάθος αλλά οι ισχυρισμοί του ότι διασταύρωσε κατι χωρις να το εχει κάνει μας οδηγεί και σε αλλα συμπερασματα.
Τσεκ επειδή είσαι νέο μέλος, καλό θα ήταν να μη ψάχνουμε μάγισσες για αρχαία μέλη όπως ο dance για τα οποία γνωρίζουμε την πορεία τους εδώ μέσα. Εσφαλμένη εκτίμηση έκανα απλά και τα πράματα μπήκαν στη θέση τους.
 

ttilits

Member
Γεια σας φιλοι ειχα συναντηση με τον γεωργιου μου ειπε οτι υπολογιζει γυρω στα 2700 grafts.η δοτρια μου ειπε ειναι μετρια και μου ειπε οτι φτανουν για ακομη μια μεταμοσχευση , αλλα δεν γνωριζει αν φτανουν και για τριτη μεταμοσχευση στην περιοχη crown.τον ρωτησα για μινοξ και φινα και μου ειπε μινοξ τους πρωτους τρεις μηνες . Μου ειπε οτι ειμαι ευκολη περιπτωση με χαμηλο ποσοστο αποτυχιας επειδη η περιοχη μπροστα εχασε σχεδον ολα τα μαλλια και δεν φοβαται για επιπλοκη. Διεβαζα και σε καποιο αλλο thread οτι στην hdc κανει μμ μια καινουργια γιατρος με χαμηλοτερη τιμη παρα του μαρα.ποια ειναι η ιδεα σας ? γεωργιου με 1.9 ευρω, χριστινα hdc 2.1 ευρω, η μαρα με 2.5 ?
 
Μπλουζα