Hdc vs γεωργιου

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Οι συζητήσεις το τελευταίο διάστημα έγιναν πολύ όμορφες,γίνονται σε φιλικό κλίμα και βλέπω έγινε προσπάθεια από όλους να σταματήσουν οι χαζοκοντρες και οι χοντράδες.
Το απολαμβάνω από όλους τελευταία,ας συνεχίσουμε έτσι.
Κάτι μου λέει ότι θα γράψεις πάλι καμία ιστορία και θα βάλεις μπουρλότο, as usual
 

aeratos28

Just aeratos
Τα χέρια όπως το λες του Μαρα να τα πληρώσω 2.5€ αν μου κάνει ο ίδιος την εξαγωγή όλων των grafts όχι μόνο τα punches και τις υποδοχές και τοποθέτηση των grafts..από τη στιγμή που δεν γίνεται αυτό τότε η δουλειά γίνεται κατά 50% από τον Μάρα..άρα το ίδιο ακριβώς γίνεται και στον Τούρκο.μονο που ο Τούρκος θα σου κάνει και όλες τις εξετάσεις εκεί.θα γίνει πλήρης επαγγελματική αξιολόγηση της δοτριας σπιθαμι προς σπιθαμι,θα γίνει εξαγωγή με πολύ μικρότερα εργαλεία ,θα γίνει εισαγωγή όχι στραπατσαροντας τα grafts με τσιμπίδα αλλά με το εργαλείο που έχουμε δει.θα γινει πλήρης ομογενοποίηση της δοτριας με τα μικρότερα white dots που μπορούν να γίνουν,αν χρειαστεί θα γίνει σπλιταρισμα για να βρεθούν μονοτριχα αν χρειαστούν κτλ κτλ..συν τις εγκαταστάσεις αυτές οι παροχές είναι που το κάνουν Χίλτον..
 

Stripar

Established Member
δεν χρειαζεται αναλυση, ο κοραυ δεν κανει πλεον τα punches ουτε τις υποδοχες σε αντιθεση με το Μαρα
Ο Πάνος στην παρουσίασή της μτχ του,
ανέφερε ότι οι υποδοχές έγιναν απο τον ίδιο τον Erdo!
Κάτι που ισχύει και στην περίπτωση του Αγγελου όπου και θα παρουσιάσω τις επόμενες ημέρες.

Οπότε δέν καταλαβαίνω την αξία της τοποθέτησης σου.

Η δέ εξαγωγή των Grafts ,
στο 90% των πρωτοκλασσάτων γιατρών γίνεται απο παραιατρικό προσωπικό ,
οπότε δέν αποτελεί ισχυρό κίνητρο σύγκρισης...
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Εγω εμεινα στο οτι ο Γεωργ*ου σου ειπε οτι εχει κενο τον ιουνιο. :rolleyes: Ειναι δυνατον; δεκεμβριο εχουμε. ισως δεν σε ειδε ετοιμο οπως ειπε ο Νικολας;
Μεταξυ νεας ιατρου στα 2,10 και εμπειριας ετων και σε πιο χαμηλη τιμη και εγω την εμπειρια θα διαλεγα αν ηταν να παιξω σε αυτα τα χρηματα.
+ το οτι ο ενας απο τους 2 θελει να κανει δυναμικο comeback οποτε θα βαλει τα δυνατα του. Ετσι το βλεπω εγω.
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Ο Πάνος στην παρουσίασή της μτχ του,
ανέφερε ότι οι υποδοχές έγιναν απο τον ίδιο τον Erdo!
Κάτι που ισχύει και στην περίπτωση του Αγγελου όπου και θα παρουσιάσω τις επόμενες ημέρες.

Οπότε δέν καταλαβαίνω την αξία της τοποθέτησης σου.

Η δέ εξαγωγή των Grafts ,
στο 90% των πρωτοκλασσάτων γιατρών γίνεται απο παραιατρικό προσωπικό ,
οπότε δέν αποτελεί ισχυρό κίνητρο σύγκρισης...
ευχαριστω για τη διορθωση, ειχα την εντυπωση οτι ο κοραυ.δεν συμμετεχει καθολου πλεον στο χειρουργιο, αν οντως ετσι ανακαλω, την asmed τη γνωριζω καλα δεν εκρυψα ποτε οτι ειναι στις επιλογες μου, αλλα ειχα την ανωτερω εντυπωση που βεβαια θα εξακριβωνα ο ιδιος σε μια, συντομα, επισκεψη μου εκει
 

Stripar

Established Member
Νικόλα θές να στο πάω λίγο πιο μακρυά?

(χωρίς να αναφερθώ βέβαια σε διαφοροποιήσεις τεχνικών , εργαλείων ,
καινοτομίες ,υποδομές κ.α που χωρίζουν την HDC με την ASMED).

Aς υποθέσουμε προς το παρών ότι ο Erdo δέν ασχολείται με κανένα κομμάτι της μτχ,
σε ποια περίπτωση θεωρείς ότι ένας ασθενείς έχει καλύτερη συνολική αντιμετώπιση και μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας

Περίπτωση Α -ΗDC:
στην περιπτωση της hdc τα 2,5 αναφερονται στο χερι του Μαρα
Στην περίπτωση που τα 2,5 euro μοιράζονται απο μιά κλινική ανάμεσα στος μετόχους της και ένα μεγάλο κομμάτι ανάμεσα στον Μαρα (όπου είναι υπάλληλος) και ότι μένει πάει στους μόλις 4-6 υπόλοιπους υπαλλήλους της?

η

Περίπτωση Β - ASMED:
ενω στην asmed πλεον οχι στον κοραυ
Που ακόμα και άν υποθέσουμε ότι o ERDO δέν ασχολείται με τίποτα , είναι ο ιδιοκτήτης της κλινικής ,
συνεπώς δέν πρόκειται να ρισκάρει το Brand και όνομά του ,
ενώ τα 2,5 euro δέν τα μοιράζεται με 4-6 υπαλλήλους , αλλά με 80 !!!

Συνεπώς σε ποιά περίπτωση ο ασθενής έχει καλύτερη συνολική αντιμετώπιση και μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας?...?
(Αν και νομίζω τα νούμερα μιλάνε απο μόνα τους!)
 

Stripar

Established Member
Αλλά αφού φίλε μου Νικόλα είσαι ευχαριστημένος με τα χέρια του Μαρα και την HDC
και θεωρείς ότι δικάιως αμοίβονται στις ημέρες μας 2,5 euro / graft για τις υπηρεσίες που παρέχουν...

ευχαριστω για τη διορθωση, ειχα την εντυπωση οτι ο κοραυ.δεν συμμετεχει καθολου πλεον στο χειρουργιο, αν οντως ετσι ανακαλω, την asmed τη γνωριζω καλα δεν εκρυψα ποτε οτι ειναι στις επιλογες μου, αλλα ειχα την ανωτερω εντυπωση που βεβαια θα εξακριβωνα ο ιδιος σε μια, συντομα, επισκεψη μου εκει

Τι δουλειά έχεις "σύντομα" στην ASMED και στον Koray?...?

:p
 

Tsek

Well-Known Member
Τα χέρια όπως το λες του Μαρα να τα πληρώσω 2.5€ αν μου κάνει ο ίδιος την εξαγωγή όλων των grafts όχι μόνο τα punches και τις υποδοχές και τοποθέτηση των grafts..από τη στιγμή που δεν γίνεται αυτό τότε η δουλειά γίνεται κατά 50% από τον Μάρα..άρα το ίδιο ακριβώς γίνεται και στον Τούρκο.μονο που ο Τούρκος θα σου κάνει και όλες τις εξετάσεις εκεί.θα γίνει πλήρης επαγγελματική αξιολόγηση της δοτριας σπιθαμι προς σπιθαμι,θα γίνει εξαγωγή με πολύ μικρότερα εργαλεία ,θα γίνει εισαγωγή όχι στραπατσαροντας τα grafts με τσιμπίδα αλλά με το εργαλείο που έχουμε δει.θα γινει πλήρης ομογενοποίηση της δοτριας με τα μικρότερα white dots που μπορούν να γίνουν,αν χρειαστεί θα γίνει σπλιταρισμα για να βρεθούν μονοτριχα αν χρειαστούν κτλ κτλ..συν τις εγκαταστάσεις αυτές οι παροχές είναι που το κάνουν Χίλτον..
Κάπου εδω νομιζω πως πρέπει να αναφερθουμε στον Πιλοτακι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Ας το αφήσουμε ασχολίαστο αυτό Χάρη!

Δέν ξέρω ποιός ή ποιοί πληρώνουν 3,25 euro / graft την HDC
όταν με αυτά τα λεφτά έχουν θαυμάσιες επιλογές και φτηνότερες...

Βλέπε : Erdogan , Del Reys , Freitas κ.α
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
δε χρειαζεται να το πας τοσο μακρυα, φιλε μου stripar, οταν το ζητουμενο στον καθενα μας ειναι ειναι ενα θεμιτο αποτελεσμα η κατανομη των εσοδων ειναι θεμα δευτερευουσας σημασιας, σιγουρα ειμαι ευχαριστημενος απο τα χερια του Μαρα, ομως καλο ειναι κ προτρεπω ολους να ψαχνουμε συνεχεια, να βαζουμε κατω τα δεδομενα που συντρεχουν στην εκαστοτε περιπτωση και να περνουμε την γνωμη των ειδικων, στο τελος και αφου τα βαλουμε κατω αποφασιζουμε, σκοπος μου ειναι να επισκεφθω και δευτερη κλινικη στην τουρκια, εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο
 

geeorgee

Active Member
Φιλε δεν θελω να παω τουρκια επειδη ειναι 1)το θεμα της γλωσσας
2) ειναι η ταλαιπωρια του ταξιδιου
3)εχω θεμα και με την δουλεια και δεν μπορω να φυγω με αδεια ασθενειας
4)θα χρειαστω αεροπορικα και θα πρεπει να ερθει αλλο ατομο μαζι μου
5)οι κυπριοι γιατροι ειναι πολυ καλοι και δεν αξιζει για ελαφρως καλυτερο αποτελεσμα να ταλαιπωρηθω τοσο.
Φιλε αν μπορεις πες μου τα αρνητικα και τα θετικα της καθε κλινικης επειδη περασες και απο τις δυο και σιγουρα γνωριζεις καλυτερα απο καποιους που δεν περασαν απο τις 2 αυτες κλινικες

ok σεβαστοι οι λογοι που λες αν και δε συμφωνω γιατι πιστευω αξιζει αυτη η παραπανω ταλαιπωρια για κατι που θα κουβαλας πανω σου μια ζωη και θα σε στιγματισει.
Τωρα αναμεσα στους κυπριους αν και πλεον δε νομιζω να πηγαινα σε κανεναν απο τους δυο ,οπως ειχα δει εγω τα θετικα και τα αρνητικα σε μενα αλλα και αλλους για να μη μπω σε πολλες λεπτομερειες θα σου πω οτι απο γεωργιου ειδα καλυτερο σχεδιασμο hairline με μεγαλυτερη φυσικοτητα και πιο συμπαγες αποτελεσμα χωρις κενα,σε σχεση με τις εντονες γωνιες που κανει ο μαρας στην εμπροσθια γραμμη και την ανασφαλεια του να μπει μεσα σε μαμα μαλλια κανοντας ετσι τα μεταμοσχευμενα να μην εχουν καλη συνδεση με τα υπολοιπα.Παραδειγμα salonikiou που σχεδον του ειπαν οτι εινα αναγκαιο κακο να εχει τετοια κενα αφου δε μπορει να μπει εκει .Αλλο ενα θετικο ειναι οτι τα consultation στη μια περιπτωση γινονται με τον ιδιο τον γιατρο ενω στην αλλη οχι με οτι αυτο συνεπαγεται.Τελος βασικο για μενα ειναι οτι ο γεωργιου χρησιμοποιει 0.9 Punch ενω ο μαρας 1.0.
Εκει που υστερει ο Γεωργιου ειναι οτι εχει πολυ λιγο προσωπικο και γενικα ειναι λιγο χυμαριο η κατασταση στην κλινικη του,δε γινεται δηλαδη ενα ατομο να τα κανει ολα να κουρευει δοτρια να κανει την αναισθησια να κανει εξαγωγη-τοποθετηση κτλ,αυτος μπορει να ειναι και ενας λογος που εχει παρουσιασει ασταθεια σε καποια αποτελεσματα σε σχεση με μαρα που οτι εχει να δωσει θα στο δωσει τις πιο πολλες φορες.Επισης ο Γεωργιου ειναι ανοργανωτος και κουραζει πολλες φορες πχ μπορει να του στειλεις μηνυμα και να απαντησει μετα απο μια βδομαδα κτλ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Harris_G

Well-Known Member
Ειναι δυνατο να εχει αρκετη διαφορα το αποτελεσμα μεταξυ των δυο γιατρων της hdc?
Αν λαβεις υποψιν οτι το 60-70% της διαδικασιας γινεται απο τους τεχνικους και το 30-40% απο το γιατρο, πιστευω δε θα παιζει μεγαλη διαφορα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ok σεβαστοι οι λογοι που λες αν και δε συμφωνω γιατι πιστευω αξιζει αυτη η παραπανω ταλαιπωρια για κατι που θα κουβαλας πανω σου μια ζωη και θα σε στιγματισει.
Τωρα αναμεσα στους κυπριους αν και πλεον δε νομιζω να πηγαινα σε κανεναν απο τους δυο ,οπως ειχα δει εγω τα θετικα και τα αρνητικα σε μενα αλλα και αλλους για να μη μπω σε πολλες λεπτομερειες θα σου πω οτι απο γεωργιου ειδα καλυτερο σχεδιασμο hairline με μεγαλυτερη φυσικοτητα και πιο συμπαγες αποτελεσμα χωρις κενα,σε σχεση με τις εντονες γωνιες που κανει ο μαρας στην εμπροσθια γραμμη και την ανασφαλεια του να μπει μεσα σε μαμα μαλλια κανοντας ετσι τα μεταμοσχευμενα να μην εχουν καλη συνδεση με τα υπολοιπα.Παραδειγμα salonikiou που σχεδον του ειπαν οτι εινα αναγκαιο κακο να εχει τετοια κενα αφου δε μπορει να μπει εκει .Αλλο ενα θετικο ειναι οτι τα consultation στη μια περιπτωση γινονται με τον ιδιο τον γιατρο ενω στην αλλη οχι με οτι αυτο συνεπαγεται.Τελος βασικο για μενα ειναι οτι ο γεωργιου χρησιμοποιει 0.9 Punch ενω ο μαρας 1.0.
Εκει που υστερει ο Γεωργιου ειναι οτι εχει πολυ λιγο προσωπικο και γενικα ειναι λιγο χυμαριο η κατασταση στην κλινικη του,δε γινεται δηλαδη ενα ατομο να τα κανει ολα να κουρευει δοτρια να κανει την αναισθησια να κανει εξαγωγη-τοποθετηση κτλ,αυτος μπορει να ειναι και ενας λογος που εχει παρουσιασει ασταθεια σε καποια αποτελεσματα σε σχεση με μαρα που οτι εχει να δωσει θα στο δωσει τις πιο πολλες φορες.Επισης ο Γεωργιου ειναι ανοργανωτος και κουραζει πολλες φορες πχ μπορει να του στειλεις μηνυμα και να απαντησει μετα απο μια βδομαδα κτλ


Άσε ρε μάθατε τώρα όλοι την καραμελα.
Έχεις δει την δικιά μου hairline και άλλων αποτελεσματων .
 
Μπλουζα