Hdc vs γεωργιου

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γεια σας φιλοι ειχα συναντηση με τον γεωργιου μου ειπε οτι υπολογιζει γυρω στα 2700 grafts.η δοτρια μου ειπε ειναι μετρια και μου ειπε οτι φτανουν για ακομη μια μεταμοσχευση , αλλα δεν γνωριζει αν φτανουν και για τριτη μεταμοσχευση στην περιοχη crown.τον ρωτησα για μινοξ και φινα και μου ειπε μινοξ τους πρωτους τρεις μηνες . Μου ειπε οτι ειμαι ευκολη περιπτωση με χαμηλο ποσοστο αποτυχιας επειδη η περιοχη μπροστα εχασε σχεδον ολα τα μαλλια και δεν φοβαται για επιπλοκη. Διεβαζα και σε καποιο αλλο thread οτι στην hdc κανει μμ μια καινουργια γιατρος με χαμηλοτερη τιμη παρα του μαρα.ποια ειναι η ιδεα σας ? γεωργιου με 1.9 ευρω, χριστινα hdc 2.1 ευρω, η μαρα με 2.5 ?

Οπότε σχεδόν τα ίδια grafts σε είπαν και οι δυο κλινικές για πρώτη φορά.
Εσύ διαθέτεις και τα 2,50 ευρώ στον Μαρρα για να δώσεις? Αν έχεις τα λεφτά προχωράς αλλιώς η Χριστίνα φαίνεται η αμέσως επόμενη καλή επιλογή και βλέπουμε να έχει μεράκι και να κεντάει στα κεφάλια,και το 2,10 σαν τιμή για HDC πιστεύω είναι Super!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Super!! Θα είναι αν την έκανε ο Μάρας στην hdc με 2.10..το ότι έχει μεράκι η Χριστίνα καλά κανει,το ότι κενταει πάλι η Χριστίνα,θα χρειαστεί αρκετά κεφάλια να δούμε από τα χέρια της ώστε να το πούμε..χρυσοχέρα να την πεις αμέσως Γιάννη δεν μπορείς..μην βιάζεσαι..εγώ πάντως φιλε ttilits αν διάλεγα hdc θα έλεγα χαλάλι 1000€ παραπάνω για να μου την κανει ο Μάρας..πολύ μικρή διαφορά.αν ήταν με τη Χριστίνα στο 1.60-1.70€ το graft τότε θα είχα κάποιες σκέψεις να την κάνω με αυτην.
 

ttilits

Member
Φ
Super!! Θα είναι αν την έκανε ο Μάρας στην hdc με 2.10..το ότι έχει μεράκι η Χριστίνα καλά κανει,το ότι κενταει πάλι η Χριστίνα,θα χρειαστεί αρκετά κεφάλια να δούμε από τα χέρια της ώστε να το πούμε..χρυσοχέρα να την πεις αμέσως Γιάννη δεν μπορείς..μην βιάζεσαι..εγώ πάντως φιλε ttilits αν διάλεγα hdc θα έλεγα χαλάλι 1000€ παραπάνω για να μου την κανει ο Μάρας..πολύ μικρή διαφορά.αν ήταν με τη Χριστίνα στο 1.60-1.70€ το graft τότε θα είχα κάποιες σκέψεις να την κάνω με αυτην.
Φιλε νομιζω δεν θα ρισκαραν την εικονα της κλινικης και να εβαζαν μια μετρια γιατρο με αποτελεσμα να ρισκαρουν το ονομα και το επιπεδο της κλινικης.σιγουρα δεν ειναι ο μαρας αλλα απο οτι εμαθα εχει 2 χρονια που κανει μεταμοσχευσεις
απο μονης της και εκανε και 1 χρονο διπλα στον μαρα.τα λεφτα νομιζω ειναι αρκετα για τον μαρα και ειμαι αναμεσα στην χριστινα και στον γεωργιου .αλλα κλινω προς χριστηνα επειδη ο γεωργιου μου ειπε ιουνιο εχει ελευθερο για μεταμοσχευση. Ειναι δυνατο να εχει αρκετη διαφορα το αποτελεσμα μεταξυ των δυο γιατρων της hdc?
 

Flosk

Well-Known Member
Εγω ψηφιζω Μαρα δαγκωτο και πιεση να παει στο 2,25-2,3 η τιμη. Αν οχι παλι τα 2,5 ειναι και κοντα στον Erdogan.
 

aeratos28

Just aeratos
Εγώ δεν είπα ούτε ότι είναι μέτρια ούτε ότι είναι καλή ούτε τπτ..και δεν είπα γιατί εδώ στο φόρουμ είναι το πρώτο περιστατικό από τα χέρια της που βλέπουμε..όπως είπες 2-3 χρόνια κάνει μεταμοσχευσεις..όσο για αυτό που ρωτάς,φυσικά είναι δυνατό να υπάρχει διαφορά στο αποτέλεσμα μεταξύ των 2 γιατρών.ο Μάρας είναι γιατρός ο οποίος είναι πασίγνωστος παντού με πολύ δυνατά αποτελέσματα και η κοπέλα είναι νέα στο χώρο..εσένα πώς σου φαίνεται,δεν θα έχουν κάποια διαφορά?και από την άλλη επειδη λες για το οικονομικό,επίσης δεν μπορει να συγκριθεί η κοπέλα βάση των δεδομένων που έχουμε ως τώρα και με τον Γεωργίου..και ο Γεωργίου είναι και φθηνότερος κιόλας..
 

Flosk

Well-Known Member
Επισης τον τελευταιο καιρο εχω δει παρα πολλα αποτελεσματα του Erdogan και δεν μπορω να πω με τιποτα οτι τα βλεπω πιο εντυπωσιακα απο του Μαρα.
Αυτο που σιγουρα με κανει να δινω ενα plus στον Erdogan ειναι οτι χρησιμοποιει μικροτερα εργαλεια και οτι τηρει στην κλινικη του καλυτερα τα πρωτοκολλα σχετικα με την καθαριοτητα και την υγειινη αλλα πραγματικα τα πολλα εντυπωσιακα αποτελεσματα τα εχω δει απο τον Lorenzo, Shapiro και Couto..
 
Τελευταία επεξεργασία:

sven

Active Member
Για να έχει ελεύθερο ραντεβού τον ιούνιο κοίτα δουλειά που έχει ο Γεωργίου. Θα είναι καλός. Μην σε αποπρέπει αυτό. Εκτός αν δεν σε βολεύει καθόλου.
 

tasos33

Well-Known Member
Και εγώ έχω μεράκι και όρεξη και κενταω σεμεδακια, αλλά μετα βγαίνουν σαν την Γεωργία Βασιλειάδου. Μέχρι να δούμε τι κ εντάξει η Χριστίνα θα περάσει πολύς καιρός. Άλλη η κέντα του λαγού και άλλη της κουκουβάγιας.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και εγώ έχω μεράκι και όρεξη και κενταω σεμεδακια, αλλά μετα βγαίνουν σαν την Γεωργία Βασιλειάδου. Μέχρι να δούμε τι κ εντάξει η Χριστίνα θα περάσει πολύς καιρός. Άλλη η κέντα του λαγού και άλλη της κουκουβάγιας.

Κάποιες φόρες ο μαθητής μαθαίνει καλύτερα και από τον Δάσκαλο.
Εαν καθόσουν 2-3 χρονιά διπλά στην κυρα με τα σεμεδακια,σαρεζε και είχες μεράκι πιστεύω θα κεντούσες και συ ανάλογα και καλύτερα με τα αγνά,νεανικά,λαμπερά ματάκια σου.
 

geeorgee

Active Member
Γεια σας φιλοι ειχα συναντηση με τον γεωργιου μου ειπε οτι υπολογιζει γυρω στα 2700 grafts.η δοτρια μου ειπε ειναι μετρια και μου ειπε οτι φτανουν για ακομη μια μεταμοσχευση , αλλα δεν γνωριζει αν φτανουν και για τριτη μεταμοσχευση στην περιοχη crown.τον ρωτησα για μινοξ και φινα και μου ειπε μινοξ τους πρωτους τρεις μηνες . Μου ειπε οτι ειμαι ευκολη περιπτωση με χαμηλο ποσοστο αποτυχιας επειδη η περιοχη μπροστα εχασε σχεδον ολα τα μαλλια και δεν φοβαται για επιπλοκη. Διεβαζα και σε καποιο αλλο thread οτι στην hdc κανει μμ μια καινουργια γιατρος με χαμηλοτερη τιμη παρα του μαρα.ποια ειναι η ιδεα σας ? γεωργιου με 1.9 ευρω, χριστινα hdc 2.1 ευρω, η μαρα με 2.5 ?

λοιπον να σου πω κιεγω τη γνωμη μου,καταρχην δε ξερω γιατι δεν ασχολεισαι καθολου με τουρκια που εκει ο erdogan ειναι μια κλαση ανωτερος και απο τους τρεις που αναφερεις και σχεδον στα ιδια χρηματα τουλαχιστον
με τον Μαρα.
Απο κει και περα αν εχεις τους λογους σου που δε θες να πας τουρκια, αναμεσα στους αλλους που λες και επειδη εχω κανει και στον Μαρα και στον Γεωργιου πιστευω οτι σαν κλινικες σε καποια πραγματα υστερει η μια και σε καποια η αλλη αλλα σε γενικες γραμμες θεωρω τον Γεωργιου καλυτερο γιατρο απο το Μαρα και ειδικα στο θεμα της hairline
 

aeratos28

Just aeratos
Με τη διαφορά ότι πρέπει να το αποδείξει αυτό..επειδή κάποιες φορές συμβαίνει αυτό δεν σημαίνει ότι ισχύει πάντα..ας αποδείξει αυτό που λες με καλά και συνεχόμενα αποτελέσματα,ας έχει διάρκεια σε αυτό και τότε ας πούμε ότι είναι το ίδιο καλή με Μάρα η και καλύτερη..χρυσοχέρα από τώρα να την πει κάποιος το θεωρώ αφελεστατο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Με τη διαφορά ότι πρέπει να το αποδείξει αυτό..επειδή κάποιες φορές συμβαίνει αυτό δεν σημαίνει ότι ισχύει πάντα..ας αποδείξει αυτό που λες με καλά και συνεχόμενα αποτελέσματα,ας έχει διάρκεια σε αυτό και τότε ας πούμε ότι είναι το ίδιο καλή με Μάρα η και καλύτερη..χρυσοχέρα από τώρα να την πει κάποιος το θεωρώ αφελεστατο..

Οι συζητήσεις το τελευταίο διάστημα έγιναν πολύ όμορφες,γίνονται σε φιλικό κλίμα και βλέπω έγινε προσπάθεια από όλους να σταματήσουν οι χαζοκοντρες και οι χοντράδες.
Το απολαμβάνω από όλους τελευταία,ας συνεχίσουμε έτσι.
 

ttilits

Member
λοιπον να σου πω κιεγω τη γνωμη μου,καταρχην δε ξερω γιατι δεν ασχολεισαι καθολου με τουρκια που εκει ο erdogan ειναι μια κλαση ανωτερος και απο τους τρεις που αναφερεις και σχεδον στα ιδια χρηματα τουλαχιστον
με τον Μαρα.
Απο κει και περα αν εχεις τους λογους σου που δε θες να πας τουρκια, αναμεσα στους αλλους που λες και επειδη εχω κανει και στον Μαρα και στον Γεωργιου πιστευω οτι σαν κλινικες σε καποια πραγματα υστερει η μια και σε καποια η αλλη αλλα σε γενικες γραμμες θεωρω τον Γεωργιου καλυτερο γιατρο απο το Μαρα και ειδικα στο θεμα της hairline
Φιλε δεν θελω να παω τουρκια επειδη ειναι 1)το θεμα της γλωσσας
2) ειναι η ταλαιπωρια του ταξιδιου
3)εχω θεμα και με την δουλεια και δεν μπορω να φυγω με αδεια ασθενειας
4)θα χρειαστω αεροπορικα και θα πρεπει να ερθει αλλο ατομο μαζι μου
5)οι κυπριοι γιατροι ειναι πολυ καλοι και δεν αξιζει για ελαφρως καλυτερο αποτελεσμα να ταλαιπωρηθω τοσο.
Φιλε αν μπορεις πες μου τα αρνητικα και τα θετικα της καθε κλινικης επειδη περασες και απο τις δυο και σιγουρα γνωριζεις καλυτερα απο καποιους που δεν περασαν απο τις 2 αυτες κλινικες
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
το 1.9 δεν σημαινει το χειροτερο, το 2.10 δεν σημαινει μετριοτητα οπως κ το 2.5 δε σημαινει πως θα γινει το θαυμα. Σε καθε περιπτωση το βαρος της αποφασης θα ειναι δικο σου φιλε, εκει που καταληγουμε ολοι το κανουμε συνειδητα και πρεπει να περιορισεις τις προσδοκιες σου αν οντως περιμενεις κατι σουπερ με μια μονο επεμβαση. Αμφιταλαντευεσαι, και πολυ καλα κανεις στην παρουσα φαση διοτι προφανως δεν εισαι ακομη σιγουρος αν πρεπει, αν αξιζει η οχι, αυτο φαινεται κ ξαναλεω δεν ειναι κακο, ομως σιγουρα το καταλαβε κ ο Γεωργιου κ ισως το εξαμηνο που σου εδωσε σαν αναμονη εμπεριεχει κ το χρονο για να το σκεφτεις. Αν τελικα προχωρησεις, οπου κ αν πας,να εισαι σιγουρος κ προσγειωμενος. Ευχομαι το καλυτερο.
Υ.Γ ο Μαρας αποκλειεται να πεσει κατω απο 2,5 ηδη το ποσο αυτο τον αδικει!
 

aeratos28

Just aeratos
Καλά δεν τον αδικεί κιόλας.μην υπερβάλλουμε.2.5€ ζητάει ο Ερντογάν που έχει κλινική hilton,έχει και εγώ δεν ξέρω πόσα άτομα προσωπικό και τα αποτελεσματα του είναι άκρως εντυπωσιακά και σε ληπτρια αλλά και σε δοτρια ..
 

Harris_G

Well-Known Member
Διεβαζα και σε καποιο αλλο thread οτι στην hdc κανει μμ μια καινουργια γιατρος με χαμηλοτερη τιμη παρα του μαρα.ποια ειναι η ιδεα σας ? γεωργιου με 1.9 ευρω, χριστινα hdc 2.1 ευρω, η μαρα με 2.5 ?
Μεταξυ Γεωργιου με 1.9 που ηταν 10 χρονια επικεφαλης στην H*C και νεας ιατρου με 2.1 (η οποια μπορει αυριο μεθαυριο να γινει η νο1 στο χωρο, δεν αντιλεγω) σαφως Γεωργιου. Αν εκανε ο Μαρας με ιδια τιμη θα το σκεφτομουν. Αλλα για 2,5 Ερντογαν. Αποψη μου.
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Καλά δεν τον αδικεί κιόλας.μην υπερβάλλουμε.2.5€ ζητάει ο Ερντογάν που έχει κλινική hilton,έχει και εγώ δεν ξέρω πόσα άτομα προσωπικό και τα αποτελεσματα του είναι άκρως εντυπωσιακά και σε ληπτρια αλλά και σε δοτρια ..
Συμφωνω οτι εχει σαφως κ καλυτερες εγκαταστασεις, μια κλινικη state of art, αλλωστε την εχω επισκεφθει δεν αντιλεγω, αν ομως θελω χιλτον παω και στο χιλτον, στην περιπτωση της hdc τα 2,5 αναφερονται στο χερι του Μαρα , ενω στην asmed πλεον οχι στον κοραυ
 

sven

Active Member
Μεταξύ νέας ιατρού και Γεωργίου φυσικά δεν τίθεται ερώτημα.

Αν επιλέξεις τον Μάρα η διαφορά στην τίμη δεν θα είναι κανα χιλίαρικο αν θες να χώσεις αρκετά grafts.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα