Hdc vs γεωργιου

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ttilits μπορείς να βάλεις μια φωτογραφία δότριας σε εξωτερικό φωτισμό?
Στο κυκλακι που τσέκαρα διακρίνω στο crown σου ότι πάει να κατεβεί και έχει μια μικρή αραίωση.

Πιστεύω είναι ο λόγος για να σε λένε έως 3000 grafts στην πρώτη συνεδρία λόγο σωστής διαχειρίσης της δότριας.

Επίσης βλέπω να έχεις καλή τρίχα και μικρή σε μήκους μετωπιαία hairline πράμα που πιστεύω με 3000 grafts θα πάρεις αυτό που ζητάς σαν αποτέλεσμα.

IMG_20171211_215243.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ttilits

Member
ttilits μπορείς να βάλεις μια φωτογραφία δότριας σε εξωτερικό φωτισμό?
Στο κυκλακι που τσέκαρα διακρίνω στο crown σου ότι πάει να κατεβεί και έχει μια μικρή αραίωση.

Πιστεύω είναι ο λόγος για να σε λένε έως 3000 grafts στην πρώτη συνεδρία λόγο σωστής διαχειρίσης της δότριας.

Επίσης βλέπω να έχεις καλή τρίχα και μικρή σε μήκους μετωπιαία hairline πράμα που πιστεύω με 3000 grafts θα πάρεις αυτό που ζητάς σαν αποτέλεσμα.

Προβολή συνημμένου 16215
Καλημερα .συγνωμη που αργησα να βαλω λογω φωτογραφιες αλλα λογω δουλειας δεν ηταν εφικτο.
 

ttilits

Member
Ποια ειναι η γνωμη σας αξιζει να παω για μεταμοσχευση? Επειδη αρχισα και κανω δευτερες σκεψεις μετα απο καποιες γνωμες καποιων μελων του φορουμ
 

Συνημμένα

  • IMG_20171214_101020.jpg
    IMG_20171214_101020.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 86
  • IMG_20171214_101015.jpg
    IMG_20171214_101015.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 82
  • IMG_20171214_101047.jpg
    IMG_20171214_101047.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 83
  • IMG_20171214_101052.jpg
    IMG_20171214_101052.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 81
  • IMG_20171214_101029.jpg
    IMG_20171214_101029.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 86
  • IMG_20171214_101227.jpg
    IMG_20171214_101227.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 89
  • IMG_20171214_100937.jpg
    IMG_20171214_100937.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 79
  • IMG_20171214_102002__02.jpg
    IMG_20171214_102002__02.jpg
    130 KB · Προβολές: 78

Tsek

Well-Known Member
Ποια ειναι η γνωμη σας αξιζει να παω για μεταμοσχευση? Επειδη αρχισα και κανω δευτερες σκεψεις μετα απο καποιες γνωμες καποιων μελων του φορουμ
Προτείνω να σκεφτείς τι θέλεις. Αν θές να αλλάξεις την εμφάνισή σου ΝΑΙ.
Λύσεις υπάρχουν .Βάζεις ότι μπορείς μπροστά και σβήνεις γλυκά το κράουν μαζί και με γένεια ώστε αν χρειαστείς ένα ρετουσάρισμα ξανά αργότερα να έχεις κανονικά γκράφς.
 

John1924

Active Member
Δεν ειναι απλα τα πραγματα. Ο φίλος πηγαινει ολοταχώς για 6αρι. Προτεραιότητα ειναι να εκτιμηθεί η τάση εξέλιξης της αλωπεκείας, σε συναρτηση με ηλικια, εναρξη και ενταση τριχόπτωσης, εξελιξη μεχρι σημερα και τωρινη κατασταση. Θεωρώ ότι για αρχή χρειαζεται αγωγή (φίνα, μινοξ) αφου βεβαια συνεκτιμησει τα θετικά και τα αρνητικα. Ναι στη μμ. αλλα οχι χωρις πρωτα να σταθεροποιηθει η τριχόπτωση
 

ttilits

Member
Ρε παιδια θελω να κανω μεταμοσχευση αλλα με χαλαει η ιδεα της μινοξ και της φινας.δεν θα εχω καλο αποτελεσμα χωρις αυτα? Δεν με νοιαζει αν χρειαστω σε 2 χρονια αντις 1100 grafts στο crown (οπως με εκτιμησε) να μου βαλει 2000grafts.αφου ετσι και αλλιως τα λεφτα που θα σπαταλησω σε 2 χρονια μινοξ και φινα μπορω να τα βαλω σε grafts αλλα χωρις τις παρενεργειες της φινας και χωρις κουραστικες εφαρμογες της μινοξ.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ρε παιδια θελω να κανω μεταμοσχευση αλλα με χαλαει η ιδεα της μινοξ και της φινας.δεν θα εχω καλο αποτελεσμα χωρις αυτα? Δεν με νοιαζει αν χρειαστω σε 2 χρονια αντις 1100 grafts στο crown (οπως με εκτιμησε) να μου βαλει 2000grafts.αφου ετσι και αλλιως τα λεφτα που θα σπαταλησω σε 2 χρονια μινοξ και φινα μπορω να τα βαλω σε grafts αλλα χωρις τις παρενεργειες της φινας και χωρις κουραστικες εφαρμογες της μινοξ.

Με τη μονη διαφορα οτι δεν εχεις μοσχευματα για να βαλεις πολλα. Τα πλαινα σου μου φαινονται εξαιρετικα αραια. Δεν πιστευω οτι μπορουν να τα αγγιξουν.
Και η πισω δοτρια περιορισμενη σε εκταση γιατι οπως φαινεται απο τη φωτο η αραιωση κατεβηκε χαμηλα ακομη και στην περιοχη που θεωρουμε safe γενικα.
Χωρις θεραπεια θεωρω οτι δεν γινεται δουλεια. Και με θεραπεια αν ηθελα να κανω μμ θα επαιρνα την αποφαση οτι δε θα βαλω τιποτα crown και θα διορθωνα μονο το μπροστα. Δεν σου φτανουν τα μοσχευματα για ολα.
Ποσα μοσχευματα σου ειπαν μπορει να δωσει η δοτρια σου;
 

ttilits

Member
Με τη μονη διαφορα οτι δεν εχεις μοσχευματα για να βαλεις πολλα. Τα πλαινα σου μου φαινονται εξαιρετικα αραια. Δεν πιστευω οτι μπορουν να τα αγγιξουν.
Και η πισω δοτρια περιορισμενη σε εκταση γιατι οπως φαινεται απο τη φωτο η αραιωση κατεβηκε χαμηλα ακομη και στην περιοχη που θεωρουμε safe γενικα.
Χωρις θεραπεια θεωρω οτι δεν γινεται δουλεια. Και με θεραπεια αν ηθελα να κανω μμ θα επαιρνα την αποφαση οτι δε θα βαλω τιποτα crown και θα διορθωνα μονο το μπροστα. Δεν σου φτανουν τα μοσχευματα για ολα.
Ποσα μοσχευματα σου ειπαν μπορει να δωσει η δοτρια σου;
Φιλε δυστυχως δεν μου ειπαν ακριβως αριθμο το μονο που μου ειπαν οτι εχω στις καλες μου περιοχες 90 στις αραιες 70 με μεσο ορο τα 80.θα εχω ραντεβου σε 1 εβδομαδα ραντεβου με τον γεωργιου και ελπιζω να μου πει εκεινος
 

leas

Well-Known Member
Φιλε απο κληρονομικοτητα στο σοι πως πας? Ποσο καιρο εισαι ετσι?Και απο ποτε ξεκινησε η εξελιξη της καταστασης σου..
 

ttilits

Member
Φιλε απο κληρονομικοτητα στο σοι πως πας? Ποσο καιρο εισαι ετσι?Και απο ποτε ξεκινησε η εξελιξη της καταστασης σου..
Φιλε απο κληρονομικοτητα μονο εγω ειμαι ετσι.κανενας συγγενης μου δεν εχει προβλημα ουτε πατερας ουτε παπους ουτε θειος ουτε αδελφος.μονο ο πατερας μου λιγο στους κροταφους αλλα ειναι και 60 ετων.δεν ξερω αλλα πρεπει να εχει σχεση με την τριχοπτωση ο θυρεοειδης μου επειδη εχω χασιμοτο
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ωραία! Πολυ καλύτερες φώτο ,ξεκάθαρες
Μπορείς να βελτιωθείς αλλά...τα πλαϊνά σου δεν είναι στην καλύτερη φάση όπως και η δότρια.
3000 grafts όπως είπαμε για hairline α,β ζώνη και αφήνεις σίγουρα το crown για να έχεις απόθεμα δεύτερης επέμβασης εφόσον σου φύγουν και κάποια μαλλάκια από τις γέφυρες στο μέσο του κεφαλιού και εάν σε παίρνει αργότερα τότε κοιτάς και για crown.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ttilits

Member
Ωραία! Πολυ καλύτερες φώτο ,ξεκάθαρες
Μπορείς να βελτιωθείς αλλά...τα πλαϊνά σου δεν είναι στην καλύτερη φάση όπως και η δότρια.
3000 grafts όπως είπαμε για hairline α,β ζώνη και αφήνεις σίγουρα το crown για να έχεις απόθεμα δεύτερης επέμβασης εφόσον σου φύγουν και κάποια μαλλάκια από τις γέφυρες στο μέσο του κεφαλιού και εάν σε παίρνει αργότερα τότε κοιτάς και για crown.
Φιλε μπορεις να μου πεις ποια ειναι η α και β ζωνη? Αν καταλαβα σωστα απο μπροστα ως της μεση ? Επισης τα πλαινα μπορει να μην φενονται καλα λογω του κουρεματος επειδη κουρευτηκα την προηγουμενη εβδομαδα και μου τα εσβησε στο πλαι
 

koumparos

Well-Known Member
Φιλε απο κληρονομικοτητα μονο εγω ειμαι ετσι.κανενας συγγενης μου δεν εχει προβλημα ουτε πατερας ουτε παπους ουτε θειος ουτε αδελφος.μονο ο πατερας μου λιγο στους κροταφους αλλα ειναι και 60 ετων.δεν ξερω αλλα πρεπει να εχει σχεση με την τριχοπτωση ο θυρεοειδης μου επειδη εχω χασιμοτο
Φιλε μου λιγο δυσκολο με τετοια αραιωση να μην υπαρχει απο πισω κληρονομικο υποβαθρο.Εαν οντως δεν εχεις κοντινο συγγενη με προβλημα αραιωσης,τοτε μιλαμε οτι εισαι μια σπανια και ατυχη περιπτωση.Σου ευχομαι τα καλυτερα

@Νομιζω κατεβαινει η αραιωση προς την safe zone και δεν ξερω εαν αξιζει να μπεις στον κοπο της μμ.
 

ttilits

Member
Φιλε μου λιγο δυσκολο με τετοια αραιωση να μην υπαρχει απο πισω κληρονομικο υποβαθρο.Εαν οντως δεν εχεις κοντινο συγγενη με προβλημα αραιωσης,τοτε μιλαμε οτι εισαι μια σπανια και ατυχη περιπτωση.Σου ευχομαι τα καλυτερα

@Νομιζω κατεβαινει η αραιωση προς την safe zone και δεν ξερω εαν αξιζει να μπεις στον κοπο της μμ.
Φιλε μονο εγω ειμαι απο οικογενοια μου σε τετοια κατασταση.ειναι το στρες , οι διαιτες λογω bodybuilding , καποια συμπληρωματα που αυξανουν τεστοστερονη, ειναι ο θυρεοειδης μου .αλλα απο την αλλη βλεπω περιστατικα οπως το τελευταιο που ποσταρε η hdc στο facebook και προβληματιζομαι επειδη σαν αυτο το παραδειγμα εχει πολυ πιο εντονο προβλημα και και εχουν πολυ καλο αποτελεσμα.δεν θελω να τους διαφημησω αλλα εχω πολυ πιο λιγο προβλημα.ειναι καλυτερο να το αφησω να προχωρησει οπως το πιο κατω παραδειγμα και μετα να καμω μεταμοσχευση? Δεν ξερω αν ειναι σωστο αλλα δεν μου αρεσει να φτασω το σημειο και μετα να καμω μεταμοσχευση
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20171215-065114.jpg
    Screenshot_20171215-065114.jpg
    421.9 KB · Προβολές: 64
  • Screenshot_20171215-065201.jpg
    Screenshot_20171215-065201.jpg
    564.9 KB · Προβολές: 66

danceworld_2001

Well-Known Member
Αγαπητέ ttilits επέτρεψε μου να σου πω την γνώμη μου και εγώ. Νομίζω πως χωρίς θεραπευτική αγωγή δεν θα είσαι κατάλληλος υποψήφιος για μεταμόσχευση. Σίγουρα υπάρχει κληρονομικότητα και τάση αραίωσης και χαμηλά πίσω σε safe zone. Θα χρειαστείς σίγουρα 2 επεμβάσεις. Κάνοντας μια δυνατή θεραπεία με φιναστερίδη και μινοξιδίλη μπορείς να βελτιώσεις την εικόνα σου αρκετά και να θωρακίσεις τα μαλλιά σου τα υπόλοιπα. Εγώ στην θέση σου θα έκανα 1 χρόνο θεραπεία και μετά θα ασχολιόμουν με μμ. Πρέπει να ακολουθήσει πολύ ισχυρή στρατηγική, δεν επιτρέπονται λάθη στην περίπτωση σου.

Αν το δίλλημα σου από εκεί και πέρα είναι η κλινική, εγώ θα σου πω πως η HDC είναι αρκετά αξιόλογη με αποδεδειγμένα αποτελέσματα στο παρελθόν και καλά στατιστικά. Και εγώ εκεί ήταν να πάω το 2011 αλλά είχα ζητήσει τον Γεωργίου και τον πέτυχα όταν έφευγε και έκανε δική του ομάδα με ανταγωνιστικότερες τιμές οπότε επέλεξα αυτό τελικά το 2013. Ρόλο επίσης έπεξε πως ο πωλητής τους με είχε ταράξει στο ψέμα νωρίτερα και έκανε το παγώνι όταν ήταν να κλείσω ενώ ήξερε πως έφευγε ο γιατρός. Ο Μάρας είναι εξαιρετικός και η ομάδα του. Το μόνο κακό είναι πως ξεκάθαρα φοβούνται να μπουν σε περιοχές με υφιστάμενο μαλλί για τον κίνδυνο σοκ λος καθώς το ότι σε εκτιμάς πωλητής και όχι γιατρός με ότι αυτό σημαίνει, και προσφάτως το είδαμε και στην πράξη με τον σαλονικιό τι σημαίνει μια κακή εκτίμηση.

Ναι άφοβα να κλείσεις στην HDC, αλλά να απαιτήσεις να σε δει ο γιατρός όχι κάποιος άλλος μη αρμόδιος. Και μην σε επηρεάζει το φόρουμ, αντανακλά μια μικρή μόνο εικόνα των ασθενών του και μερικές φορές δεν τα βλέπεις και όλα. Δυσαρεστημένοι πελάτες πάντα θα υπάρχουν, και στην HDC και στον Γεωργίου. Για τον Γεωργίου δεν θέλω να μιλήσω εκτενλως γιατί συνεργάζομαι μαζί του υπο την έννοια ότι πάω στα συμβουλευτικά του ραντεβού. Πολύ σύντομα θα πω την προσωπική μου γνώμη. Είναι καλός γιατρός και καλός άνθρωπος με ηθική. Από το 1999 ήταν στην HDC μέχρι το 2011 σαν επικεφαλής χειρουργός τους. Ηταν κομμάτι της HDC, άνθρωπος τους στενός.

Οι 2 κλινικές για εμένα είναι εφάμιλλες και αξιόλογες, με τον Μιχάλη να έχει χαμηλότερες τιμές επειδή το σχήμα του το επιτρέπει, και την HDC με μεγάλη εμπειρία επίσης και δυνατό team. Λάθη όλοι κάνουν σίγουρα και παρατράγουδα έχουν υπάρξει στο παρελθόν από τον Γεωργίου, όπως και προσφάτως από την HDC. Το καλό είναι πως στα ραντεβού έρχονται πελάτες τους παλιοί ή άτομα που έχουν κάνει απλα ραντεβού και μεταφέρουν εντυπωσιακές ιστορίες που καλό είναι να μην τις αναφέρω. Τους βλέπεις και τους δυο και αποφασίζεις βάσει μελέτης και ενστίκτου. Στην θέση σου πάντως θα εξέταζα και Τουρκία, ο Ερντογάν διαθέτει απίστευτη κλινική και δυνατό team και προσφέρει φοβερό πακέτο τιμής και ποιότητας.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Επειδή γράφονται και μερικές ανακρίβειες και επειδή και με τον Γεωργίου μιλάω, και με τον Μπούκλα, επέτρεψε μου να γνωρίζω πως ο άνθρωπος έχει τακτοποιηθεί. Δεν ξέρω περισσότερα για το πώς κτλ, αλλά πίστεψε με το πρόβλημα του έχει λυθεί και το έχω διασταυρώσει και από τις δυο πλευρές. Ποτέ δεν άφησε ο Γεωργίου κανέναν ασθενή του εκτεθειμένο και ποτέ δεν έριξε κανέναν. Ποτέ όμως σε αντίθεση με άλλες κλινικές που ζήτησαν και τα ρέστα μετά από λάθη του τραγικά. Και το ξέρω όχι επειδή μου το είπε ο γιατρός, αλλά επειδή μιλάω και με τα ίδια τα παιδιά. Ο μπούκλας αν δεν είχε λάβει λύση εδώ θα ήταν ακόμη και θα έκραζε. Ούτε κουράστηκε ούτε βαρέθηκε ούτε απελπίστηκε.





BouklasWell-Known Member
Αλάνια σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές και το ενδιαφέρον του προβλήματος μου, μέχρι και τώρα καμια απάντηση από τον γιατρό. :(
Καταλαβαίνω τις αντιδράσεις σας, όταν έχουν περάσει 3 χρόνια υπομονής και τώρα σχεδόν 1 μηνας για μια απλή απάντηση είναι πολύ άσχημο.

Adriano, μηνυτήρια αναφορά, και αυτό θα έχει ως κατάληξη? Κάποτε σε ένα δικαστήριο να δείχνω στον εισαγγελία πως εδώ είχαν μπει τρίχες? :D Εγώ θέλω μια απάντηση στο πρόβλημα μου (γίνετε-δεν γίνετε), μετά ξέρω πως θα το διαχειριστώ.

28 Απριλίου 2016

Τα ποιο πανω ειναι copy paste τα λογια του Boukla στο θεμα της μεταμοσχευσης του..

απ οτι βλεπεις φιλε Τassos για 3 ολοκληρα χρονια μετα την μεταμοσχευση του ο Bouklas περιμενε μια απαντηση στο προβλημα της μεταμοσχευσης του αφου η φυτρωση δεν πηγε καλα.

Τωρα για την hdc εχω χασει εμπιστοσυνη επισης γιατι οπως βλεπουμε απο την εκτιμηση του λορενθο απο μονο φωτογραφιες της δοτριας του φιλου Salonikiou λεει δεν επρεπε να προχωρησουν σε μεταμοσχευση και για καποιο λογο προχωρησαν μεγαλο λαθος!..

αν αυτα τα 2 περιστατικα τα βλεπουν καποιοι αθωα θα πρεπει να το ξανασκεφτουν!

Η μεταμοσχευση απο οσα διαβαζω στο φορουμ απο καποια εμπειρα μελη και διαβασμενα τα οποια ευχαριστω χρηζει τουλαχιστον
.ακριβης διαγνωσης που να μην αφηνει περιθωρια λαθους.
.ακριβης καταμετρηση και εκτιμηση των τρυχοθυλακιων σε καταλληλοτητα ποσοτητα-ποιοτητα(γιατι δεν ειναι ολα καταλληλα πχ σε 1cm2) και ακριβης σχεδιασμου πλανου διαχειρησης της δοτριας-ληπτριας η οποια θα πρεπει να αξιολογηθει απο εμπειρο και με ικανοτητες γιατρο...υπαρχουν βεβαια και αλλα πολλα σημαντικα που σιγα σιγα μαθαινω.
 

Maui island

New Member
Αγαπητέ ttilits επέτρεψε μου να σου πω την γνώμη μου και εγώ. Νομίζω πως χωρίς θεραπευτική αγωγή δεν θα είσαι κατάλληλος υποψήφιος για μεταμόσχευση. Σίγουρα υπάρχει κληρονομικότητα και τάση αραίωσης και χαμηλά πίσω σε safe zone. Θα χρειαστείς σίγουρα 2 επεμβάσεις. Κάνοντας μια δυνατή θεραπεία με φιναστερίδη και μινοξιδίλη μπορείς να βελτιώσεις την εικόνα σου αρκετά και να θωρακίσεις τα μαλλιά σου τα υπόλοιπα. Εγώ στην θέση σου θα έκανα 1 χρόνο θεραπεία και μετά θα ασχολιόμουν με μμ. Πρέπει να ακολουθήσει πολύ ισχυρή στρατηγική, δεν επιτρέπονται λάθη στην περίπτωση σου.

Φιλε danceworld μπορεις να μου εξηγησεις καλυτερα γιατι πρεπει ντε και καλα θεραπεια με φαρμακα πρωτα 1 χρονο και μετα μεταμοσχευση;
αναλογη περιπτωση με τον ttilits ειμαι και εγω δηλ με την αραιωση να προχωρα στο crown μου και με καποια αρχικη αραιωση στην safe zone..
σταθεροποιηση της καταστασης και ισοβια φαρμακευτικη αγωγη για να κρατηθουν στην ζωη για 2 χρονια καποια μαλλακια λεπτα που ατρωφουν ηδη η καθολου φαρμακα και μεταμοσχευση απο πολυ καλο γιατρο εξωτερικου(δεν εννοω Ελλαδα-Κυπρου) για να γινει οσο το δυνατο καλυτερη διαχειριση περιορισμενης δοτριας και αποφυγη δυσαρεστων καταστασεων βλεπε σοκλος;

Και μην σε επηρεάζει το φόρουμ, αντανακλά μια μικρή μόνο εικόνα των ασθενών του και μερικές φορές δεν τα βλέπεις και όλα. Δυσαρεστημένοι πελάτες πάντα θα υπάρχουν, και στην HDC και στον Γεωργίου. Για τον Γεωργίου δεν θέλω να μιλήσω εκτενλως γιατί συνεργάζομαι μαζί του υπο την έννοια ότι πάω στα συμβουλευτικά του ραντεβού.

Και τι να μας επηρεαζει αν οχι το φορουμ και τα δυσαρεστημενα περιστατικα φιλε μου;;καλυτερα να επηρεαστουμε απο τα αποτελεσματα που βαζουν στις σελιδες και τα facebook τους οι εταιρειες που ειναι ενα περιορισμενο δειγμα 5% των περιστατικων που τους τουμανιασαν γιατι ειχαν εκμεταλλευτει σιγουρα πλουσιες δοτριες με χοντρες τριχες;

Το καλό είναι πως στα ραντεβού έρχονται πελάτες τους παλιοί ή άτομα που έχουν κάνει απλα ραντεβού και μεταφέρουν εντυπωσιακές ιστορίες που καλό είναι να μην τις αναφέρω

Αυτοι τους οι πελατες εψαξαν ποτε τα αποτελεσματα των αξιολογων γιατρων του εξωτερικου και εχουν ψαξει να δουν αν το αποτελεσμα στο κεφαλη τους ειναι πολυ μετριο;;εχουν ψαξει αν εχει κοσμο που ειναι πολυ δυσαρεστημενος;;η θα παμε πισω πριν χρονια που ακομη συμβαινει..γιατρος να ειναι και ειμαστε ενταξη;;το λεω γιατι αυτο το να μην ψαχνομαστε να μαθουμαι το εχει μεγαλη μεριδα πληθυσμου και καποιους τους βολευει πολυ σε πολλους τομεις και το βλεπω καθημερινα!

Στην θέση σου πάντως θα εξέταζα και Τουρκία, ο Ερντογάν διαθέτει απίστευτη κλινική και δυνατό team και προσφέρει φοβερό πακέτο τιμής και ποιότητας.

Εδω θα συμφωνησω μαζι σου φιλε μου..ακομα και αν ειχε πλουσια δοτρια παλι μεταξυ lorenzo και ερτο θα ελεγα εγω.
 

Maui island

New Member
Επειδή γράφονται και μερικές ανακρίβειες και επειδή και με τον Γεωργίου μιλάω, και με τον Μπούκλα, επέτρεψε μου να γνωρίζω πως ο άνθρωπος έχει τακτοποιηθεί.

Ανακριβειες οτι δεν πηγε καλα η μεταμοσχευση του boukla η οτι περιμενε ο ανθρωπος 3 ολοκληρα χρονια για μια απαντηση απο τον γιατρο;αφου ο ιδιος το λεει στο θεμα του.αν πηρε απαντηση τελικα μετα απο 3 χρονια και τακτοποιηθηκε δεν βγηκε να το πει κανεις.. που να το γνωριζω;και αν τακτοποιηθηκε με καποιο τροπο ο ανθρωπος δεν του δινει κανενας πισω τα χαμενα του τριχοθυλακια και ουτε την ταλαιπορεια 3 χρονια που περασε..επετρεψε μου και μενα να απορριψω τον γεωργιου για αυτους μονο τους λογους.
 
Μπλουζα