Bouklas, fue, 2500 grafts, 31/10-1/11/2013

gkast

Active Member
Μπουκλα συνεχίζω να πιστεύω ότι αυτού του είδους οι λύσεις λύνονται καλύτερα πρόσωπο με πρόσωπο γι'αυτό σε είπα για συνάντηση με το ιατρό να σε δει κιόλας από κοντά και να δώσετε ένα τέλος με βάση αυτά που είπατε και συμφωνήσατε... όπως είπα πιο πάνω εύχομαι να λήξει όσο καλύτερα για σένα η όλη υπόθεση.
Σίγουρα η όποια θεραπεία και εξέλιξη της γυροειδούς αλωπεκίας είναι κάτι απρόβλεπτο. Το μόνο σίγουρο δυστυχώς δεν αντιμετωπίζεται με μ/μ και μόνο οι τοπικές εγχύσεις κορτικοστεροειδών και κάποιες αλοιφές δίνουν κάποιες καλές πιθανότητες για recovery της εικόνας... δεν ξέρω τί άλλες θεραπείες έχεις στο μυαλό σου φίλε μακάρι να είναι αποδοτικές.
Tasmania ασε τα life time φίλε μου ....και πες μας απο και εως που 'ενα παιδί 28 χρονών έχει γυροειδεις αλωπεκια ...έχει κυκλάκια στο κεφάλι ,,,,,
Εσυ μιλάς εκ του ασφαλους με μια επιτυχημένη μεταμοσχευση τωρα τι θέλεις να μας πει δηλαδή..για τον μπουκλα ...καλύτερα τα άτομα που εχουν κάνει μεταμόσχευση απο την ίδια κλινική να μην μιλάνε......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tasmania

Active Member
gkast μια άποψη-γνώμη έγραψα στο πρόβλημα που αντιμετωπίζει ο Μπούκλας... αν δεν έχω αυτό το δικαίωμα πάσο δεν ασχολούμαι ξανά...
 

Bouklas

Well-Known Member
Μπουκλα συνεχίζω να πιστεύω ότι αυτού του είδους οι λύσεις λύνονται καλύτερα πρόσωπο με πρόσωπο γι'αυτό σε είπα για συνάντηση με το ιατρό να σε δει κιόλας από κοντά και να δώσετε ένα τέλος με βάση αυτά που είπατε και συμφωνήσατε... όπως είπα πιο πάνω εύχομαι να λήξει όσο καλύτερα για σένα η όλη υπόθεση.
Σίγουρα η όποια θεραπεία και εξέλιξη της γυροειδούς αλωπεκίας είναι κάτι απρόβλεπτο. Το μόνο σίγουρο δυστυχώς δεν αντιμετωπίζεται με μ/μ και μόνο οι τοπικές εγχύσεις κορτικοστεροειδών και κάποιες αλοιφές δίνουν κάποιες καλές πιθανότητες για recovery της εικόνας... δεν ξέρω τί άλλες θεραπείες έχεις στο μυαλό σου φίλε μακάρι να είναι αποδοτικές.
Να είσαι καλά φιλε μου για τις ευχές σου.

Κοίταξε σίγουρα αν ο γιατρός είχε έρθει στην πόλη μου τι καλύτερο να τον συναντήσω από κοντά, αυτό εννοείτε, αλλα εγώ έχω να κάνω 8 ώρες ταξίδι και 50 ευρώ μεταφορικά. Δεν είναι τόσο "βαριά σημαντικό" να συναντηθώ, αυτό είναι δευτερεύον, αυτό που προέχει είναι να δοθεί μια άμεση λύση στο πρόβλημα μου. 3 χρονια κάνω υπομονή, συναντήσεις και συζητήσεις έχω κάνει, βιοψία έχω κάνει, θεραπείες έχω κάνει, μέχρι και την διατροφή μου άλλαξα, όλα τα έχω κάνει. Το ζήτημα μπορεί να λυθεί και τηλεφωνικός, δεν είναι ανάγκη να ταλαιπωρούμε άλλο. Ένα τηλέφωνο τώρα να μου πούνε έλα στην Νέα Ζηλανδία να ξεμπερδεύεις έφυγα κατευθείαν, θέλω ουσιαστικό κίνητρο φιλε μου, όχι ακόμα μια απλή συνάντηση.
 

zotrix

Active Member
εγώ αυτά τα ''περίμενε και θα δούμε'' δεν τα καταλαβαίνω και είναι ήδη τρια χρόνια που ταλαιπωρείται το παιδί. Δεν ξέρω αν είναι ευθύνη του γιατρού αν δεν πήγε κάτι καλά στην μεταμόσχευση του Boukla αλλά είτε του λύνεις το πρόβλημα στην αρχή είτε του λες ότι δεν φταις εσυ. Δεν το αφήνεις το θέμα τρία χρόνια έτσι.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
bοukla παρτον τηλεφωνο ζητα τα λεφτα αφου σε ειπε οτι παιζει να τα παρεις η καποια εστω και αν σε πει μα μου δε περνεις τιποτε και τελιωσε το θεμα.
Η εαν μπορεις να ξαναπας και να στην κανει δωρεαν εκει που τα χασες να ξαναβαλεις.
 

Flosk

Well-Known Member
Αν ο γιατρος δεν επιληφθει συντομα του θεματος για μενα θα ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ Κ ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ. Τελεια και παυλα. Επισης προσωπικη μου εκτιμηση ειναι οτι ο Bouklas δεν εχει γυρωειδη αλωπεκια αλλα ο γιατρος βολευεται πολυ ευκολα με αυτη τη διαγνωση και 3 χρονια που ταλαιπωρειται ο ανθρωπος θα μπορουσε να του εχει επιστρεψει 8000 απο τις 800000 που εχει βγαλει απο τοτε για να ειναι σωστος με τον εαυτο του, τον πελατη του και το φορουμ. Ημαρτον!!!
 

geeorgee

Active Member
Απο τη στιγμη που ειπε ο γιατρος οτι θα ειναι διπλα σου σε οτι συμβει θα πρεπει να σε αποζημιωσει ειτε
γυροειδεις αλωπεκια εχεις ειτε οτιδηποτε αλλο.
 

Stripar

Established Member
Και εγώ δέν πιστεύω ότι έχει γυροειδή αλωπεκεία ο Bouklas.

Την άποψή μου την έχω πεί και παλιότερα:
Προσπαθεί να "κουράσει" τον ασθενή , για να εγκαταλήψει την προσπάθεια
καθώς και να μήν δημιουργήσει "Case study" στο forum Refund χρημάτων , γιατί μετά δυσκολεύει την θέση του και την τσέπη του.

Παρόλα αυτά εύχομαι τα καλύτερα στον Boukla για την τεράστια υπομονή που έχει δείξει.

Και γαίδαρος να ήταν , θα είχε σκάσει!....
 

dimitris50423

Well-Known Member
μακαρι να λυθει συντομα το θεμα σου boukla. 3 χρονια ειναι πολυς καιρος και η συμπεριφορα σου ως προς τον ιατρο που σου εκανε τη μμ ηταν αψογη. επρεπε να λυθει το θεμα πολυ γρηγοροτερα απλα και εγω πιστευω οτι δεν θελει να υπαρχει ιστορικο επιστροφης χρηματων.
οπως και να εχει επρεπε να λυθει το θεμα πολυ νωριτερα εστω και μεταξυ σας.. δεν ξερω αν εχεις γυροειδη αλλα μπορει να διαπιστωθει ευκολα και απο σενα.
πιεσε να λυθει το θεμα.. μονο κακο κανει στο ονομα του το οτι σε εχει στην αναμονη 3 χρονια.
 

Adriano

Well-Known Member
Ρε Boukla δεν συμβουλεύεσαι ένα δικηγόρο. Μόνο αυτοί μπορούν να βγάλουν το φίδι από την τρύπα. Μια μηνυτήριο αναφορά και δες αν μπορεί να ταρακουνηθεί. Γιατί η υπόθεση βρωμάει πάρα πολύ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Το μαξιμουμ της αναμονης πρεπει να ειναι ενα 6μηνο μετα την ολοκληρωση της φυτρωσης,δλδ 1,5 χρονο συνολικα.Δεν μπορω να καταλαβω τι θα αλλαζε μετα απο αυτο το χρονικο διαστημα και ακομα σε παιδευει.
 

piros75

Well-Known Member
Και εγώ δέν πιστεύω ότι έχει γυροειδή αλωπεκεία ο Bouklas.

Την άποψή μου την έχω πεί και παλιότερα:
Προσπαθεί να "κουράσει" τον ασθενή , για να εγκαταλήψει την προσπάθεια
καθώς και να μήν δημιουργήσει "Case study" στο forum Refund χρημάτων , γιατί μετά δυσκολεύει την θέση του και την τσέπη του.

Παρόλα αυτά εύχομαι τα καλύτερα στον Boukla για την τεράστια υπομονή που έχει δείξει.

Και γαίδαρος να ήταν , θα είχε σκάσει!....

O Stripar τα είπε όλα σε 3 γραμμές.
 

Bouklas

Well-Known Member
Αλάνια σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές και το ενδιαφέρον του προβλήματος μου, μέχρι και τώρα καμια απάντηση από τον γιατρό. :(
Καταλαβαίνω τις αντιδράσεις σας, όταν έχουν περάσει 3 χρόνια υπομονής και τώρα σχεδόν 1 μηνας για μια απλή απάντηση είναι πολύ άσχημο.

Adriano, μηνυτήρια αναφορά, και αυτό θα έχει ως κατάληξη? Κάποτε σε ένα δικαστήριο να δείχνω στον εισαγγελία πως εδώ είχαν μπει τρίχες? :D Εγώ θέλω μια απάντηση στο πρόβλημα μου (γίνετε-δεν γίνετε), μετά ξέρω πως θα το διαχειριστώ.
 

andy.k

Active member
Φίλε, πάρε τηλέφωνο οπωσδήποτε, όντως το να ερθεις Αθηνα και να συναντηθεις, είναι άσκοπο, πόσο μάλλον όταν δεν υπάρχει περίπτωση να προταθεί κάτι άλλο...δεν ειναι τα 6-7-8 χιλιαρικα,οπως ειπε κ ο stripar, που θα σου επιστρεψει, ειναι το τι απαιτησεις θα εχουν και μελλοντικοι υποψηφιοι που (απευχομαι) ισως εχουν κακο αποτελεσμα. Η μονη λυση ειναι να σου προταθει να παρεις επιστροφη χωρις να το διαλαλησεις εδω μεσα ισως για να μην ανοιξουν οι ασκοι του Αιολου...φυσικα κ να το κανεις ακομα κ ετσι...σημασια εχει να αποζημιωθεις...ωστοσο αν δεν αποζημιωθεις με προφαση την γυροειδη αλωπεκεια κ εάν έχεις τη δυνατοτητα να κάνεις κάποια εξέταση για το αν έχεις όντως γυροειδη αλωπεκεια, εχε υπόψην ότι θα καταποντιστει κ ο γιατρός και το κέντρο που την διέγνωσε σε περίπτωση που νέα εξέταση δείξει ότι ΔΕΝ έχεις (εκεί χοντραινει πολύ το πράγμα και κλείνουν μαγαζιά μετα)...για εμένα αν υπαρχει η παραμικρή υποψία να μην έχεις γυροειδη πρέπει να κανεις κάποια εξέταση σε αξιόπιστο/ουδέτερο κέντρο κ όχι σε κάποιο που επέλεξε ο κάθε γιατρός... Αν πάλι έχεις όντως γυροειδη, συζητά τουλάχιστον για επιστροφή αν όχι όλου, κάποιου τμήματος του ποσού που έδωσες, αφού αυτή ήταν η προεγχειριτικη υπόσχεση του γιατρού. Πάντως για το καλό του κεφαλιού σου, πρεπει να μάθεις 100% τι δεν πήγε καλά...ώστε να το αντιμετωπίσει από εδώ κ στο εξής.μακάρι να μην έχεις γυροειδη και για να διεκδικησεις τα λεφτά, αλλά και για να μπορεσεις ίσως κάποτε να ξαναεπεμβεις με μμ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Manos21

Member
Μπουκλα έχουμε νεα? Αν ο γιατρός παίζει ακόμα μπάλα με καθυστερήσεις θα πρεπει ολοι στο φορουμ να κανουμε κατι...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μπουκλα έχουμε νεα? Αν ο γιατρός παίζει ακόμα μπάλα με καθυστερήσεις θα πρεπει ολοι στο φορουμ να κανουμε κατι...

Σαν τι να κανουμε μανωλη μου?Να κατεβουμε με πλακατ και μαγκουρες στην Λευκωσια οπως οι κρητηκοι?
 

Manos21

Member
χαχαχα αν εχουμε και τον κατάλληλο κρητικό με ωραίο μεταμοσχευμενο μαλλι και μούσι θα γινουμε και φιρμες. Εννοούσα σαν φορουμ να έρθουμε οργανωμένα σε επαφή με τον γιατρό με ενα γραμμα / email , να του δείξουμε οτι μια μεγαλη ομαδα συν παθουντων ειναι ενημερη για αυτα που γίνονται, ειναι ενα ειδος πιεσης.
 
Μπλουζα