HDC Hair Clinic 10/09/2020 - Dr.Christina Vrionidou - 4042 Grafts FUE - 43 ετών,Nw 6.

mike1988

Active Member
Να σου απαντησω εγω, φιλε mike.

Υπαρχει μια κλινικη που, οσο και αν ειναι vfm, δεν επιτρεπεται η κριτικη.

Η ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΟΥ Κ. ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗ.

Ναι, εχεις απολυτο δικιο, οταν γραφεις οτι πρεπει να ασκειται καλοπροαιρετη κριτικη σε ολες ανεξαιρετως τις κλινικες.

Ομως, πως υπαρχει η απαιτηση να μην κριτικαρουμε τον "κορυφαιο" (κατα την αποψη του) κ. Αναστασακη;

Γιατι, καθε φορα που "τολμαμε" να ασκησουμε κριτικη, ο εν λογω γιατρος απαντα με ειρωνειες, προσβολες και χυδαιους χαρακτηρισμους εις βαρος των μελων;

Μπορεις, φιλε μου, να μου λυσεις αυτη την απορια;
Tol το ξεχειλώσαμε και ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ (Ο Πάνος βασικά και μετά εγώ) είπα όχι σε νήμα που δεν σχετίζεται...δεν υπάρχει λόγος ....όχι να μην κάνεις κριτική...σε χιλιο παρακαλώ πες μου ότι αντιλαμβάνεσαι την διαφορά...και επιτέλους ας μου δώσετε και ένα δίκιο δεν δαγκώνω....
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Πάντως παιδιά αν έχει όντως δίκιο ο Panos,που δεν είναι κάποιος τυχαίος, μιλάμε για κοροϊδία είτε είναι ο Αναστασάκης είτε ο Τιρκαλας είτε ο οποιοσδήποτε, Βέβαια να μου πείς αυτά τα χρόνια που ζούμε είναι δύσκολα , μεγάλος ανταγωνισμός και μια διαρκής μάχη για τους επιχειρηματίες σε όλους τους κλάδους,αλλά ας κερδίσει ο καλύτερος όχι ο απατεώνας που υποτιμά την νοημοσύνη του άλλου προς όφελος του.
Το μάρκετινγκ που ακολουθούν φταίει για όλα. Προσπαθούν με κάθε τρόπο να νικήσουν τους ανταγωνιστές, με αποτέλεσμα να αλλοιώνουν την πραγματικότητα των αποτελεσμάτων με σκοτεινές φωτογραφίες και άλλες ύπουλες μεθόδους!
 

oreo

Well-Known Member
Tol το ξεχειλώσαμε και ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ (Ο Πάνος βασικά και μετά εγώ) είπα όχι σε νήμα που δεν σχετίζεται...δεν υπάρχει λόγος ....όχι να μην κάνεις κριτική...σε χιλιο παρακαλώ πες μου ότι αντιλαμβάνεσαι την διαφορά...και επιτέλους ας μου δώσετε και ένα δίκιο δεν δαγκώνω....
Δεν νομίζω οτι έγραψες κάτι υπερβολικό , σε πήραν λίγο απο το μουσούδι , περισσότερο για να σου εξηγήσουν παρά για να σε κράξουν.
+ οτι αυτή η κόντρα καλά κρατεί κ δεν υπάρχει λογος να είσαι στην μέση.
Αν επίσης δεν χρησιμοποιούσες την έκφραση "είπες την μαλακία σου" :p , με εννοείς.
Πολλά μέλη ενοχλούνται απο αυτή την κόντρα, με το δίκιο τους. Εγώ απο την άλλη την απολαμβάνω.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Tol το ξεχειλώσαμε και ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ (Ο Πάνος βασικά και μετά εγώ) είπα όχι σε νήμα που δεν σχετίζεται...δεν υπάρχει λόγος ....όχι να μην κάνεις κριτική...σε χιλιο παρακαλώ πες μου ότι αντιλαμβάνεσαι την διαφορά...και επιτέλους ας μου δώσετε και ένα δίκιο δεν δαγκώνω....
Μ ρε Μάικ πως να σου πούμε ότι έχεις δίκιο ενώ δεν έχεις ; Θεωρείς ότι ο τυρκαλας δεν τον έχουν στολίσει στο φόρουμ; Ότι έχει άλλη μεταχείριση; Μια χαρά κριτική έχει γίνει και σε αυτόν ανεξάρτητα το κόστος ....
 

mike1988

Active Member
Μ ρε Μάικ πως να σου πούμε ότι έχεις δίκιο ενώ δεν έχεις ; Θεωρείς ότι ο τυρκαλας δεν τον έχουν στολίσει στο φόρουμ; Ότι έχει άλλη μεταχείριση; Μια χαρά κριτική έχει γίνει και σε αυτόν ανεξάρτητα το κόστος ....
αχχαχααχαχαχχα ασέ με ρε george .....δεν βγάζω άκρη.....σε παρακαλώ....κάνουμε άλλη κουβέντα....ζήτω ο ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ!!Κάτω ο τυρκαλάς!Ζήτω η πανάθα!! απλά πες μου κάποια στιγμή που έγραψα ότι λες στο νήμα αυτό....όσο και να γελάω με κουράζει να λες άλλα ντ άλλων....δεν έχει νόημα να γράφουμε σε άλλα νήματα για άσχετα πράγματα και άκυρες κόντρες....απλά!!πώς αλλιώς να στο πω....ας γράφει ότι θέλει....δηλαδή να πάω εγω στο νήμα του @vlafo να γράψω για covid και πράσινα άλογα....
 

oreo

Well-Known Member
Βάλτε και κανα κόμμα ρε παίδες, εκεί στο πληκτρολόγιο, δίπλα στο Μ είναι :p
 

vlafo

Well-Known Member
Μπορείς να γράψεις ότι θέλεις στο νήμα του vlafo αν και πράσινος θα έπρεπε να σου απαγορέψω.
Φασίστας δεν είμαι,μόνο εκεί που πάνε να με κοροιδέψουν γίνομαι.

Εδώ θα σου δώσω λοιπόν δίκιο Mike,γιατί καυτηρίασες ουσιαστικά το σχόλιο για τον Αναστασάκη που δεν θα έπρεπε να κάνει(φαντάσου πόσο μπουχτισμένος είναι και αυτός που δεν άντεξε).
 

Panos1982

Well-Known Member
Μπαίνεις σε ένα νήμα άσχετο που κάνουμε μια κατά τα άλλα σοβαρή συζήτηση και γράφεις την μαλακία σου....'εξυπνάδα' ήθελα να πω....Επίσης σε ποια κλινική όσο και αν είναι vfm δεν επιτρέπεται η κριτική? Πραγματικά ρε μαν καταλαβαίνω να θες να τρολάρεις αλλά γράφε στα ποστ του τασάκη που λες και συ ότι τον αφορά.

Έχεις δικιο για την 1η μου παραγραφο απλα το ειπα χιουμοριστικα, νομιζω φαινεται... (και κυριως επειδη δεν εχω χρονο να το κανω στα σωστα στα νηματα της εν λογο κλινικης γιατι μεχρι να τα δω εχουν κλειδώσει...) δεν χρειαζεται να δωσουμε
αλλη συνεχεια απουσιαζει κ ο cvial απ οτι καταλαβαινω οποτε ας μην χαλαμε το νημα αλλο.

Οσων αφορα το περιστατικό εδω ποιος ειπε να μην γινεται κριτικη ? Ισα ισα αυτος ειναι ο σκοπος.... απλα το θεμα ειναι να βγαινουν κ σωστα συμπερασματα.
Επειδη ακριβως σε όλες τις Ελληνικες κλινικες αλλα και στις Κυπριακες δεν γινεται αναλυτικη καταγραφη δεδομένων σε καθε επεμβαση δεν ειναι ευκολο μετα εκ των υστερων να κανουμε ορθολογική προσέγγιση των αποτελεσματων ή τουλαχιστον το κανουν πιο δυσκολο εφ οσων δε γνωρίζουμε τα αναλυτικα δεδομενα καθε περιστατικού. Και στο συγκεριμενο κυριαρχει μια λανθασμενη εκτιμηση οτι εχει μειωμενη φυτρωση ενω δεν ειναι πραγματικα ετσι.....
 

Panos1982

Well-Known Member
20210722_170226.jpg
20210722_170210.jpg


Στις φωτο αυτες αν δειτε τους κυκλους που εχω κανει με κοκκινο δεν υπήρχε καθολου μαλλι κ τώρα εχουν πολυ υψηλη φυτρωση οπως και το μπλε κομματι μπροστα στη χερλαιν. Εκει εχει χρησιμοποιηθεί μεγαλύτερη πυκνοτητα.
Δεν εχω ακριβως τα δεδομένα αλλα εμπειρικα θα πω οτι οι κοκκινοι κυκλοι εχουν περιπου 800-1000 θυλακια ο καθε ενας. Και αλλα 400-600 ο μπλε.
Συνολικά οι 3 κυκλοι εχουν περιπου 2500 θυλακες. Τα υπολοιπα 1500 εχουν μπει με μικροτερη πυκνοτητα σε σαφως μεγαλη γι αυτα επιφανεια και γι αυτο βλέπεις το φορλοκ και το μιντ εως πισω πιο αδυναμα.
Γενικα θεωρω την εκταση οπως ειπα κοντα στα 120 τ εκ. Ο μ ορος για 4000fu ειναι 32.
Μπροστά στους κυκλους εχουν παιξει περιπου με 40 και στο υπόλοιπο με 25.
Και η εικονα ειναι αυτη που βλεπουμε γιατι ετσι επρεπε να ειναι.
Στην φωτο της τοποθέτησης αν μπορει ο @makis25 να κανει μια καταγραφη των μοσχευματων (που ειναι ο μονος που εχει την υπομονη να το κανει) θα μπορέσουμε να δουμε ακομα με πιο ακριβεια ποσα μπηκαν και που..... αλλα γενικα τα νουμερα ειναι πολυ κοντα σε αυτα που δινω.
 

oreo

Well-Known Member
Προβολή συνημμένου 38412Προβολή συνημμένου 38413

Στις φωτο αυτες αν δειτε τους κυκλους που εχω κανει με κοκκινο δεν υπήρχε καθολου μαλλι κ τώρα εχουν πολυ υψηλη φυτρωση οπως και το μπλε κομματι μπροστα στη χερλαιν. Εκει εχει χρησιμοποιηθεί μεγαλύτερη πυκνοτητα.
Δεν εχω ακριβως τα δεδομένα αλλα εμπειρικα θα πω οτι οι κοκκινοι κυκλοι εχουν περιπου 800-1000 θυλακια ο καθε ενας. Και αλλα 400-600 ο μπλε.
Συνολικά οι 3 κυκλοι εχουν περιπου 2500 θυλακες. Τα υπολοιπα 1500 εχουν μπει με μικροτερη πυκνοτητα σε σαφως μεγαλη γι αυτα επιφανεια και γι αυτο βλέπεις το φορλοκ και το μιντ εως πισω πιο αδυναμα.
Γενικα θεωρω την εκταση οπως ειπα κοντα στα 120 τ εκ. Ο μ ορος για 4000fu ειναι 32.
Μπροστά στους κυκλους εχουν παιξει περιπου με 40 και στο υπόλοιπο με 25.
Και η εικονα ειναι αυτη που βλεπουμε γιατι ετσι επρεπε να ειναι.
Στην φωτο της τοποθέτησης αν μπορει ο @makis25 να κανει μια καταγραφη των μοσχευματων (που ειναι ο μονος που εχει την υπομονη να το κανει) θα μπορέσουμε να δουμε ακομα με πιο ακριβεια ποσα μπηκαν και που..... αλλα γενικα τα νουμερα ειναι πολυ κοντα σε αυτα που δινω.
Κάνουν τα 400 g give or take, τόσο αισθητή την διαφορά στην πυκνότητα ή είναι placebo effect λόγω του layering με πλάγια φορά ?
 

vlafo

Well-Known Member
Πολλά μέλη ενοχλούνται απο αυτή την κόντρα, με το δίκιο τους. Εγώ απο την άλλη την απολαμβάνω.
Θα πρέπει να συμφωνήσω απόλυτα εδώ.
Την απολαμβάνω εξίσου όχι γιατί μου αρέσουν οι διαμάχες,αν και δεν έχω πρόβλημα σε αυτό όταν ο άλλος παραποιεί την αλήθεια και διαστρεβλωνει τα πράγματα, αλλά γιατί μέσα από τις διαμάχες βγαίνει συμπέρασμα,πίεση,και τελικά το πράγμα πάει εκεί που πρέπει να πάει.

Είδα τη διαμάχη με Αναστασάκη η οποία είναι φυσιολογική και σε ημερησιά διάταξη, και έχω να πω το εξης:
Όσο και να σκούζει και να χτυπιέται,το πράγμα πάει εκεί που θέλουμε όχι εμείς αλλά εκεί που είναι το σωστό,ορθολογικό και έντιμο.
Το ξέρει,το ξέρουμε και το μαθαίνει δεν πάει να λέει.
Όσο πιο γρήγορα αλλάξει,τόσο πιο γρήγορα θα δικαιωθούμε και αυτό κατά κύριο λόγο θα είναι κατάκτηση δική μας και μόνο.
Αυτός τη δουλειά του κάνει και ούτως συ άλλως κερδισμένος είναι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλησπέρα ο ασθενής είχε την φυτρωση των μοσχευμάτων που έβαλε.
Παρακάτω μια απάντηση τις κλινικής.

Σε μερικούς επικρατεί η αντίληψη ότι όλα τα αποτελέσματα, θα πρέπει να είναι "αποτελέσματα-μοντέλα".
Αυτό μου κάνει εντύπωση να ξέρεις γιατί ο κόσμος εκεί στο φόρουμ ανέμενα να έχουν μια πιο ευρεία αντίληψη για το τι μπορεί να επιτευχθεί κάθε φορά. Κανένα αποτελέσματα δεν είναι το ίδιο.
Τα "κατά δύναμιν" αποτελέσματα είναι κι αυτά αναγνωρισμένα κι αποδεκτά.
Για δες πχ, πως ήταν και πως έγινε ο συγκεκριμένος! Μέτρια πυκνότητα αλλά καθ' όλα ευπρετέστατη.
Ορθώς είπαν ένας-δύο ό,τι όταν προχωρήσει στο 2ο στάδιο θα φαίνεται καλύτερο,πιο ολοκληρωμένο.
 

Disco

Well-Known Member
Καλησπέρα ο ασθενής είχε την φυτρωση των μοσχευμάτων που έβαλε.
Παρακάτω μια απάντηση τις κλινικής.

Σε μερικούς επικρατεί η αντίληψη ότι όλα τα αποτελέσματα, θα πρέπει να είναι "αποτελέσματα-μοντέλα".
Αυτό μου κάνει εντύπωση να ξέρεις γιατί ο κόσμος εκεί στο φόρουμ ανέμενα να έχουν μια πιο ευρεία αντίληψη για το τι μπορεί να επιτευχθεί κάθε φορά. Κανένα αποτελέσματα δεν είναι το ίδιο.
Τα "κατά δύναμιν" αποτελέσματα είναι κι αυτά αναγνωρισμένα κι αποδεκτά.
Για δες πχ, πως ήταν και πως έγινε ο συγκεκριμένος! Μέτρια πυκνότητα αλλά καθ' όλα ευπρετέστατη.
Ορθώς είπαν ένας-δύο ό,τι όταν προχωρήσει στο 2ο στάδιο θα φαίνεται καλύτερο,πιο ολοκληρωμένο.
Νομίζω οι υψηλές απαιτήσεις για την HDC προκύπτουν από την παρουσίαση των καλύτερων περιστατικών της ως επι το πλείστον. Αυτό μετά δημιουργεί λανθασμένες εντυπώσεις στα μέλη του φόρουμ ότι ο καθένας που θα πάει στην HDC θα γίνει όπως στα επίσημα αποτελέσματα που βλέπει. Οπότε όταν βλέπει ενα διαφορετικό αποτέλεσμα φυσικό και επόμενο να παραξενεύεται. Πρέπει όλοι να γνωρίζουν ότι κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ότι άμα έχεις μη ευνοϊκά χαρακτηριστικά και είσαι δύσκολη περίπτωση, το αποτέλεσμα σου θα μειονεκτεί σε σχέση με αυτά που βλέπεις στις επίσημες παρουσιάσεις.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Νομίζω οι υψηλές απαιτήσεις για την HDC προκύπτουν από την παρουσίαση των καλύτερων περιστατικών της ως επι το πλείστον. Αυτό μετά δημιουργεί λανθασμένες εντυπώσεις στα μέλη του φόρουμ ότι ο καθένας που θα πάει στην HDC θα γίνει όπως στα επίσημα αποτελέσματα που βλέπει. Οπότε όταν βλέπει ενα διαφορετικό αποτέλεσμα φυσικό και επόμενο να παραξενεύεται. Πρέπει όλοι να γνωρίζουν ότι κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ότι άμα έχεις μη ευνοϊκά χαρακτηριστικά και είσαι δύσκολη περίπτωση, το αποτέλεσμα σου λογικά θα μειονεκτεί σε σχέση με αυτά που βλέπεις στις επίσημες παρουσιάσεις.

Κοιτά αυτός ήταν αεροδρόμιο. Δύσκολα να είχε πυκνό αποτελεσμα και αυτό το εξηγούμε στα συγκεκριμένα περιστατικά.
Επίσης είναι περιστατικό στις επίσημες παρουσιάσεις.
 

m3e36

Well-Known Member
Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση οσον αφορά περιπτωσεις που ανηκουν σε αυτο το Nw και θα ηθελα αν μπορει ο panos 1982 να μας πει την αποψη του (γιατί εχει κανει και fut και fue)
Σημερα στο 2021 panos1982 αν ειχες αυτή την εικονα του κυριου πιο θα ηταν το πλανο που θα ακολουθουσες για να παρεις όσο το δυνατόν καλύτερο αποτελεσμα?
Θα ξεκινουσες με 2fut και μετα 1-2 fue για συμπληρωμα η θα ξεκινουσες με 2 fue και μετα μια fut για συμπληρωμα?
Πιο ειναι το πιο σωστο πλανο σε αυτα τα Nw για να παρουμε το βέλτιστο αποτελεσμα?
 

Harris_G

Well-Known Member
Μια χαρά είναι η φύτρωση. Έχουμε θολωσει απο τα βιντεακια με τους τερατωδεις λογους και δοτριες μαμουθ + φινες,ντουτες κλπ
Αλλα οφειλω να πω οτι κατι τετοιους τους εχει βουτυρο στο ψωμακι του ο Λορεντζο (οχι με μια επεμβαση εννοειται) αλλα εχει απειρα παρομοια περιστατικα με 2 και 3 steps Που στο τελος τους κανει εφηβους. Δε το λεω "οπαδικά" απλα θελω να πω οτι εχει βρει το κουμπι αυτων των περιστατικων και κανει παπαδες.
 

Panos1982

Well-Known Member
Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση οσον αφορά περιπτωσεις που ανηκουν σε αυτο το Nw και θα ηθελα αν μπορει ο panos 1982 να μας πει την αποψη του (γιατί εχει κανει και fut και fue)
Σημερα στο 2021 panos1982 αν ειχες αυτή την εικονα του κυριου πιο θα ηταν το πλανο που θα ακολουθουσες για να παρεις όσο το δυνατόν καλύτερο αποτελεσμα?
Θα ξεκινουσες με 2fut και μετα 1-2 fue για συμπληρωμα η θα ξεκινουσες με 2 fue και μετα μια fut για συμπληρωμα?
Πιο ειναι το πιο σωστο πλανο σε αυτα τα Nw για να παρουμε το βέλτιστο αποτελεσμα?

Θα εκανα σιγουρα χρηση και των 2 τεχνικων που εχει μαλλιασει η γραπτη μου γλωσσα να λεω....
Θα ξεκινουσα πρώτα με strip μιας και ειναι η λιγοτερο invasive απ τις 2... και θα εκανα 2 δυνατα strip να καλυπτα το 70% του προβληματος και επειτα θα χρησιμοποιουσα την fue για να καλυψω κ βελτιωσω οτι χριεαζεται ακομα. Θα τελειωνα στο σημειο ακριβως που θα μου εμεναν ~1000 θυλακες διαθεσιμοι.
Δλδ θα εκανα 2 μεγαλα στριπ, ενα μεγάλο fue και τα fue θα σταματουσαν στο σημειο που να μου μείνουν 1000 -1500max για μελλοντικη χρηση.
 

oreo

Well-Known Member
Καλησπέρα ο ασθενής είχε την φυτρωση των μοσχευμάτων που έβαλε.
Παρακάτω μια απάντηση τις κλινικής.

Σε μερικούς επικρατεί η αντίληψη ότι όλα τα αποτελέσματα, θα πρέπει να είναι "αποτελέσματα-μοντέλα".
Αυτό μου κάνει εντύπωση να ξέρεις γιατί ο κόσμος εκεί στο φόρουμ ανέμενα να έχουν μια πιο ευρεία αντίληψη για το τι μπορεί να επιτευχθεί κάθε φορά. Κανένα αποτελέσματα δεν είναι το ίδιο.
Τα "κατά δύναμιν" αποτελέσματα είναι κι αυτά αναγνωρισμένα κι αποδεκτά.
Για δες πχ, πως ήταν και πως έγινε ο συγκεκριμένος! Μέτρια πυκνότητα αλλά καθ' όλα ευπρετέστατη.
Ορθώς είπαν ένας-δύο ό,τι όταν προχωρήσει στο 2ο στάδιο θα φαίνεται καλύτερο,πιο ολοκληρωμένο.
Ο κόσμος στο φόρουμ έχει μια πιο ευρεία αντίληψη σίγουρα, δεν πρέπει να ξεχνάμε οτι στην εικόνα αυτό που χορταίνει είναι το μάτι.
Αν κάνει το λάθος η hdc μα και οποιαδήποτε κλινική και ανεβάζει σωρεία τέτοιων αποτελεσμάτων, (που σίγουρα αποτελεί μεγάλη μερίδα κοινού), τότε τα σχόλια θα αρχίσουν να μην είναι ευνοϊκά.
 
Μπλουζα