HDC Hair Clinic 10/09/2020 - Dr.Christina Vrionidou - 4042 Grafts FUE - 43 ετών,Nw 6.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
- Αποτέλεσμα από την - HDC Hair Clinic Cyprus -

~ Μεταμόσχευση 4042 Grafts (μοσχεύματα) FUE.
~ Norwood 6.
~ Ασθενής ετών 43.
~ Αποτέλεσμα πριν & μετά 10 μήνες.
~ Επικεφαλής γιατρός η Δρ. Χριστίνα Βρυωνίδου.

Αποτέλεσμα στους 10 μήνες με χαμηλές κατηγόριες τριχών στην δότρια περιοχή.

Το μαλλί του ασθενή είναι χτενισμένο ελαφρός με προϊόν Styling οπού το εκθέτει περισσότερο οπτικά.

Ο ασθενής θα προχωρήσει και για δεύτερη μεταμόσχευση τον Οκτώβριο του 2021.


15.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Δύσκολο περιστατικό. Μεγάλη επιφανεια για κάλυψη. John ξερουμε την επιφάνεια που "φύτεψε" η γιατρός?
Βλέπουμε πως ένα NW6 για να καλυφθεί πλήρως θέλει 8000+.
Ωραίος σχεδιασμός αλλά μικρή πυκνότητα λόγω της επιφάνειαςς προς κάλυψη.
 

mike1988

Active Member
Μπράβο που ανέβασες τέτοιο περιστατικό! Είναι πραγματικά πολύ δύσκολο και σίγουρα δεν είναι από αυτά που πουλάνε, άλλοι δείχνουν μόνο τα εύκολα περιστατικά! Δυστυχώς χρειάζεται και 2η ο φίλος. Θεωρείς john ότι σε τέτοια περιστατικά μια 2η μμ είναι σημαντικό να γίνει με fut ή να δοκιμάσει με ότι απέμεινε?
 

mike1988

Active Member
Αυτό το πράγμα που κάποιοι καραφλιάζουν τελείως αλλά κρατάνε κοτσίδα πίσω ποτε δεν κατάλαβα. Μου φαινόταν πάντα γραφικό. Σορρυ για το off topik.
Οι λεγόμενοι καραφλοκοτσίδες....αλλά ξέρεις τι γίνεται νομίζω ότι παρότι κάποιον τον ενοχλεί η αραίωση και στην αρχή της την μεγαλοποιεί φουλ...όταν έχει φτάσει η ώρα της καράφλας σπάνια βλέπεις την γυμνή αλήθεια....έβαλα πολύ προσωπικό πόνο στην τελευταία πρόταση... :cool: :p :p
 

kharmacoma

Well-Known Member
Οι λεγόμενοι καραφλοκοτσίδες....αλλά ξέρεις τι γίνεται νομίζω ότι παρότι κάποιον τον ενοχλεί η αραίωση και στην αρχή της την μεγαλοποιεί φουλ...όταν έχει φτάσει η ώρα της καράφλας σπάνια βλέπεις την γυμνή αλήθεια....έβαλα πολύ προσωπικό πόνο στην τελευταία πρόταση... :cool: :p :p

Συμπάσχω! :p
 

alex7

Well-Known Member
Τα 4000 δεν είναι λίγα για την περιοχή που μπήκαν .Στη μισή καραφλή περιοχή .Δεν είναι ικανοποιητική η φυτρωση .Αν είχαν μπει σε όλη την καραφλή περιοχή τότε θα μιλούσαμε για αραιή τοποθέτηση .Το αποτέλεσμα έπρεπε να είναι καλύτερο
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τα 4000 δεν είναι λίγα για την περιοχή που μπήκαν .Στη μισή καραφλή περιοχή .Δεν είναι ικανοποιητική η φυτρωση .Αν είχαν μπει σε όλη την καραφλή περιοχή τότε θα μιλούσαμε για αραιή τοποθέτηση .Το αποτέλεσμα έπρεπε να είναι καλύτερο

Όπως τόνισα και παραπάνω το μεταμοσχευμενο μαλλί είναι ψιλό wet και βλέπουμε τις τρίχες κολλημένες μεταξύ τους.
Αν το δούμε με στεγνό μαλλί οπτικά θα φαίνεται καλύτερο.
Στον οποιοδήποτε μεταμοσχευμενο από εμάς με τέτοια μεγάλη βαθμίδα Nw και χωρίς στήριξη γεφυρών όπως και των πίσω ζωνών με χαμηλές κατηγορίες μαλλιών θα έχανε σίγουρα.
Το αποτελεσμα μου το έστειλε ο Κ.Φιουρης δεν το ανεβάζω για Wow αλλά είναι κάλο να δείχνουμε και αυτά τα περιστατικά όπως ο ίδιος μου τόνισε.
Περιστατικά τα οποία από ασθενή σε ασθενή με τα ίδια μοσχεύματα & κάλυψη άλλα διαφορετικών κατηγόριων μαλλιών να δείχνουν τελείως διαφορετικά.
Ο ασθενής θα προχωρήσει σύντομα σε δεύτερη μεταμόσχευση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλό παράδείγμα που δείχνει την γυμνή αλήθεια και να κτλ τα μεγάλα nw που θέλουν να μπουν στο χώρο τι πρέπει να περιμένουν και το τι αγώνα θέλει.... μεγαλύτερο από τα συνηθισμένα περιστατικά....
 

gerassis

Well-Known Member
Τα 4042 Grafts τοποθετηθηκαν σε σχετικα καλή πυκνότητα . Ετσι δειχνει η φωτο. Ο ασθενης ειχε και καποια λιγα δικά του. Αυτο που βλεπω δε μου αρεσει. Αν και η τοποθετηση δειχνει αριστοτεχνική πιστευω οτι δεν ειχε καλη φυτρωση. Θα περιμένω και τη φωτο που υποσεθηκατε και μακαρι να κανω λαθος
 

Συνημμένα

  • φτωχη.JPG
    φτωχη.JPG
    1 MB · Προβολές: 131

oreo

Well-Known Member
Αυτό το πράγμα που κάποιοι καραφλιάζουν τελείως αλλά κρατάνε κοτσίδα πίσω ποτε δεν κατάλαβα. Μου φαινόταν πάντα γραφικό. Σορρυ για το off topic.
Όταν τον περιγράφεις όμως σε κάποιον, θα πεις ο καραφλοχαιτάς , ιδού το κέρδος !!!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Τα 4042 Grafts τοποθετηθηκαν σε σχετικα καλή πυκνότητα . Ετσι δειχνει η φωτο. Ο ασθενης ειχε και καποια λιγα δικά του. Αυτο που βλεπω δε μου αρεσει. Αν και η τοποθετηση δειχνει αριστοτεχνική πιστευω οτι δεν ειχε καλη φυτρωση. Θα περιμένω και τη φωτο που υποσεθηκατε και μακαρι να κανω λαθος
Πρέπει να έχει χαμηλό λόγο ....η κάλυψη θα ήταν υψηλή (90+)....επίσης η επιφάνεια πρέπει να αρκετά μεγάλη γιατί το κεφάλι του πλατιάζει πολύ ....
 

Aldo

Well-Known Member
συμφωνω με Gerrasi κατι μαλλον δεν παει και πολυ καλα, γτ οντως η τοποθετηση ειναι τουμπανο βεβαια αυτο ειναι μονο στην μπροστα ζωνη και transition... πισω ειναι η μιση πυκνοτητα! το μετα καπως διαφορετικο, μηπως εχουμε λογο τριχων?
Μπραβο παντως που τα ανεβαζετε και αυτα τα περιστατικα..
 
Μπλουζα