Hairline με μέγιστη Πυκνότητα & Φυσικότητα.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και τρίτριχα πολλά.
Εκεί είναι το μυστικό.
Για παράδειγμα ο oreo είναι ταμάμ για τρίτριχα και λόγο στο Θεό.

Εγώ μιλάω για τα πρώτα mm που εκεί φαίνεται το impact των μονότριχων στην φυσικότητα. Πίσω εννοείται γίνεται πάρτυ με 3-4-5τριχα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Και εγώ για αυτά μιλάω,αν από το σύνολο των μονότριχων έχεις ακόμα και εκεί δίτριχα η τρίτριχα,δεν επηρεάζει και εκεί την εικόνα.
Αρκεί να είναι λίγα.
 

oreo

Well-Known Member
Εγώ μιλάω για τα πρώτα mm που εκεί φαίνεται το impact των μονότριχων στην φυσικότητα. Πίσω εννοείται γίνεται πάρτυ με 3-4-5τριχα.
Ο μόνος τρόπος για δώσεις την αίσθηση αλλά και την προσέγγιση υψηλής πυκνότητας μπροστά είναι, όπως εγώ έχω καταλήξει ο εξής. Apo ta 3mm και πίσω φουλ >3τριχα Μέχρι τα 3mm βαριά 1τριχα με blend δίτριχα. Αλλιώς touch up inevitable.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και εγώ για αυτά μιλάω,αν από το σύνολο των μονότριχων έχεις ακόμα και εκεί δίτριχα η τρίτριχα,δεν επηρεάζει και εκεί την εικόνα.
Αρκεί να είναι λίγα.

Δεν ξέρω αν του έχει βάλει 3τριχα front row και πουθενά στο βίντεο δεν φαίνεται η hairline σε απόσταση 20-30cm.
 

Aldo

Well-Known Member
Έπεσα πάνω σ αυτήν την φωτό ψάχνοντας…
Τι λόγο λέτε να έχει το παλικάρι εδώ ;;
Να τεσταρω αν βλέπω καλά
 

Συνημμένα

  • 46A86691-2BFC-4E88-8C71-DFF68DBFA122.jpeg
    46A86691-2BFC-4E88-8C71-DFF68DBFA122.jpeg
    293.3 KB · Προβολές: 75

oreo

Well-Known Member
Έπεσα πάνω σ αυτήν την φωτό ψάχνοντας…
Τι λόγο λέτε να έχει το παλικάρι εδώ ;;
Να τεσταρω αν βλέπω καλά
χωρίς reference μέτρησης δεν φαίνεται ο αριθμός graft. θα σου βάλω 1 εγώ, αν μπορείς να υπολογίσεις και οποιοσδήποτε άλλος ας δοκιμάσει. μετά θα βάλω τον αριθμό των g.
 

Gianney

Well-Known Member
Ας έχει και λίγα μονότριχα δεν πειράζει,το έχουμε πει ιατρικώς και τεχνικώς έτσι πρέπει,αλλά η εικόνα είναι διαφορετική σε πολλές περιπτώσεις.
Ο λόγος για μένα είναι καίριος να είναι ψηλός για να δώσει συγκεκριμένο αποτέλεσμα.
Ο Λορέντζο χρησιμοποιεί 400 και 500 μονοτριχα και εδώ μόνο 35 !!!! Και φαίνεται καλό σε φυσικότητα.Μπροστα εσύ για τ λόγο μιλάς 2,5 2,7; εκεί υποθέτω
 

oreo

Well-Known Member
Ο Λορέντζο χρησιμοποιεί 400 και 500 μονοτριχα και εδώ μόνο 35 !!!! Και φαίνεται καλό σε φυσικότητα.Μπροστα εσύ για τ λόγο μιλάς 2,5 2,7; εκεί υποθέτω
Τα τόσα μονότριχα δεν είναι απαραίτητα μπροστά, ο λόγος 2.5 και πάνω είναι πολύ καλός γιατί σε συνδυασμό με medium πάχος τρίχας, θα δώσει πολύ καλύτερο coverage. Και το 2.5 με το 2.7 έχουν αξιοσημείωτη διαφορά, πχ στα 2000graft εχεις +400 hair διαφορά , το ισοδύναμο με κάλυψη 3/cm2 γυμνής περιοχής, χωρίς σχεδόν να βλέπεις δέρμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Τα τόσα μονότριχα δεν είναι απαραίτητα μπροστά, ο λόγος 2.5 και πάνω είναι πολύ καλός γιατί σε συνδυασμό με medium πάχος τρίχας, θα δώσει πολύ καλύτερο coverage. Και το 2.5 με το 2.7 έχουν αξιοσημείωτη διαφορά, πχ στα 2000graft εχεις +400 hair διαφορά , το ισοδύναμο με κάλυψη 3/cm2 γυμνής περιοχής, χωρίς σχεδόν να βλέπεις δέρμα.
Ναι συμφωνώ τα τόσα μονοτριχα δεν χρειάζονται,αλλά δεν ήξερα ότι και με 30 35 μονοτριχα δηλ τόσα λίγα γίνεται δουλεια ,ούτε είχα δει λόγο να φτάνει στο 3 .Italian man δείξε μας το δρόμο χαχαχα
 

oreo

Well-Known Member
Ναι συμφωνώ τα τόσα μονοτριχα δεν χρειάζονται,αλλά δεν ήξερα ότι και με 30 35 μονοτριχα δηλ τόσα λίγα γίνεται δουλεια ,ούτε είχα δει λόγο να φτάνει στο 3 .Italian man δείξε μας το δρόμο χαχαχα
Ο άνθρωπος έβγαλε αδιανόητο λόγο 3.63 !!!!! Όμως για εμένα το αποτέλεσμα δεν είναι αυτό που θα περίμενα, γιατί υποθέτωντας οτι κάλυψε 40cm2 με χονδρικά 43grafts/cm2 πρέπει να έχει 133,33 hair/cm2. Και όπως βλέπεις στον ήλιο δείχνει αδυναμίες. Όχι οτι δεν είναι πολύ καλό και ανέλπιστα φυσικό ακόμα και στα close up.
 

oreo

Well-Known Member
Εδώ τα fine hairs απο την περιοχή του σβέρκου , που χρειάζονται για την φυσικότητα στην transition ζώνη, αποφεύγοντας έτσι το pigmentation της χοντρής τρίχας, δεν υπόκεινται σε μελλοντική απώλεια, μιας και είναι εκτός ασφαλούς περιοχής ?
 

Συνημμένα

  • hair-transplant-density.jpg
    hair-transplant-density.jpg
    21.8 KB · Προβολές: 47

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανώς και υπόκεινται αλλά το μεγαλύτερο ρίσκο είναι για αυτούς που έχουν retro.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν υπάρχει σοβαρή εναλλακτική, cherry picking ψηλότερα από τα πλάγια που έχουν συνήθως λεπτότερες τρίχες (αλλά όχι fine hairs).
 

oreo

Well-Known Member
Και ίσως κάπου εδώ , στην temporal zone υπάρχουν fine hair..
 

Συνημμένα

  • maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    103.6 KB · Προβολές: 32

Gianney

Well-Known Member
Τα fine hairs είναι ιδανικά και για τα temporals όπου χρειάζονται μονοτριχα σαφώς και λεπτα
Εδώ τα fine hairs απο την περιοχή του σβέρκου , που χρειάζονται για την φυσικότητα στην transition ζώνη, αποφεύγοντας έτσι το pigmentation της χοντρής τρίχας, δεν υπόκεινται σε μελλοντική απώλεια, μιας και είναι εκτός ασφαλούς περιοχής ?
 
Μπλουζα