Hairline με μέγιστη Πυκνότητα & Φυσικότητα.

Eradon

Member
Καλησπέρα σε όλους. Να ενημερώσω αρχικά ότι προσωπικά δεν είχα ποτέ σοβαρό πρόβλημα τριχόπτωσης, αλλά είχα εκ φύσεως αρκετά "ψηλή" hairline, πράγμα το οποίο δεν με ευχαριστούσε.
Έτσι, πραγματοποίησα περίπου πριν από μια δεκαετία μεταμόσχευση σε γνωστή κλινική των Αθηνών περίπου 900-1000 grafts (περίπου 2000 τρίχες) η οποία αποδείχτηκε αποτυχημένη αφού τα περισσότερα τριχοθυλάκια(grafts) είτε δεν αναπτύχθηκαν, είτε έπεσαν μετά από κάποιο χρονικό διάστημα...
Επειδή όμως για εμένα η front hairline είναι το σημαντικότερο κομμάτι των μαλλιών μου, στο οποίο αντιμετωπίζω και πρόβλημα και θέλω όχι απλά να το διορθώσω, αλλά να έχω το τελειότερο δυνατό αποτέλεσμα, αποφεύγοντας απογοητεύσεις και πέταμα χρημάτων όπως συνέβη στην προηγούμενη περίπτωση, αναζητώ μια κλινική ή γιατρό που να έχει ιδιαίτερες ικανότητες στη διαμόρφωση μιας Hairline με τη μέγιστη δυνατή πυκνότητα και φυσικότητα...!
Έχω ενημερωθεί μέσω του site για ταλαντούχους σε γνωστή κλινική της Ισπανίας, αλλά το κόστος είναι υπερβολικό 4-7/Ευρώ ανά graft και τεράστιες αναμονές.
Έτσι θα ήθελα να παρακαλέσω όσους γνωρίζουν κάτι σχετικό να με ενημερώσουν και να με βοηθήσουν έτσι να προχωρήσω...
Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Αφού θες αποκλειστικά γιατρό για Hairline δες τα ανάλογα νήματα στο φόρουμ όπου έγινε επανακατασκευή της hairline ,σύγκρινε και διάλεξε
 

Aldo

Well-Known Member
Υπάρχουν γιατροί στην ιβηρική που εχουν κόστος γύρω στα 2.5 ευρώ/g, κ λίγο πάνω.

Τσιμπάς ταυτότητα και πέταξες, εαν θέλεις την αποψη μου.

Όπως σου ανέφερε κ ο Αλεξ κάνε ένα τσεκ τις ανεξάρτητες παρουσιάσεις των παιδιών και διάλεξε τι σου κάνει .
 

oreo

Well-Known Member
Μιας και η ανακατασκευή της hairline είναι πολύπλευρο ζήτημα και εξαρτάται απο την επίλυση πολλών παραγόντων, θα σε συμβούλευα να το ψάξεις πάρα πολύ και να μην πάρεις απόφαση με "ελαφρά την καρδία". Αυτά που θα σου τάξουν σε σχέση με το τελικό αποτέλεσμα δύναται να έχει τεράστια απόκλιση και να βρεθείς ξανά στην αναζήτηση για touch up.
 

oreo

Well-Known Member
Ορίστε ένα αποτέλεσμα , που βλέπεις καθαρά στο φώς του ήλιου, πως φαίνεται ενα recreation της hairline , στο σύνολο και όχι με την κάμερα στα φρύδια και πάνω, Είναι μια συνολική εικόνα. Βέβαια υπάρχει hidden card γιατί είναι έτσι η τελική εικόνα, που και πάλι έχει σημεία που μπάζει.
 

vlafo

Well-Known Member
Για να μην μπάζει oreo ακόμα και στον ήλιο θέλει από 60g και πάνω και μαμά μαλλιά πίσω.
Αλλά σε μικρότερες πυκνότητες από 60g μπάζει.
 

oreo

Well-Known Member
Για να μην μπάζει oreo ακόμα και στον ήλιο θέλει από 60g και πάνω και μαμά μαλλιά πίσω.
Αλλά σε μικρότερες πυκνότητες από 60g μπάζει.
Σώζεται στην κατανομή και στον λόγο, οριακά . Βέβαια η η απόσταση εμφύτευσης hair2hair είναι στην καλύτερη περίπτωση το 1mm, δυστυχώς.
 

vlafo

Well-Known Member
Ας έχει και λίγα μονότριχα δεν πειράζει,το έχουμε πει ιατρικώς και τεχνικώς έτσι πρέπει,αλλά η εικόνα είναι διαφορετική σε πολλές περιπτώσεις.
Ο λόγος για μένα είναι καίριος να είναι ψηλός για να δώσει συγκεκριμένο αποτέλεσμα.
 

oreo

Well-Known Member
Ποιοτικά χαρακτηριστικά και λόγος κόντα στο 3 ξέφυγε, το αποτέλεσμα. Ταμάμ η περιπτωσή μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ας έχει και λίγα μονότριχα δεν πειράζει,το έχουμε πει ιατρικώς και τεχνικώς έτσι πρέπει,αλλά η εικόνα είναι διαφορετική σε πολλές περιπτώσεις.
Ο λόγος για μένα είναι καίριος να είναι ψηλός για να δώσει συγκεκριμένο αποτέλεσμα.

Μα ακριβώς αυτό λέω και εγώ. Ότι τελικά και με τα λίγα μονότριχα αν μπουν πολλά δίτριχα και γίνει ένα καλό design δεν χτυπάει καθόλου άσχημα.
 

vlafo

Well-Known Member
Μα ακριβώς αυτό λέω και εγώ. Ότι τελικά και με τα λίγα μονότριχα αν μπουν πολλά δίτριχα και γίνει ένα καλό design δεν χτυπάει καθόλου άσχημα.
Και τρίτριχα πολλά.
Εκεί είναι το μυστικό.
Για παράδειγμα ο oreo είναι ταμάμ για τρίτριχα και λόγο στο Θεό.
 

oreo

Well-Known Member
θέλω να κάνω zoom την hairline στον italian man να δω την κατανομή, πραγματικά. Τόσα λίγα μονότριχα και όμως undetectable η παραφωνία. Το zoom θα δείξει ?
 
Μπλουζα