Hairline με μέγιστη Πυκνότητα & Φυσικότητα.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Eradon

Member
Δεν ξέρω γιατί, αλλά δυσκολεύομαι αρκετά να βρω σχετικά νήματα στο φόρουμ...
Έχω βρει μεν κάποια, αλλά είναι είτε συζητήσεις χωρίς αποτελέσματα και προτάσεις κλινικών, είτε είναι αποτελέσματα δυσανάλογα με αυτό που ψάχνω... :p Αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος, όχι μόνο για μένα, αλλά και για όσους βρίσκονται σε παρόμοια κατάσταση... Ευχαριστώ :)
 

Eradon

Member
Καλησπέρα σε όλους. Να ενημερώσω αρχικά ότι προσωπικά δεν είχα ποτέ σοβαρό πρόβλημα τριχόπτωσης, αλλά είχα εκ φύσεως αρκετά "ψηλή" hairline, πράγμα το οποίο δεν με ευχαριστούσε.
Έτσι, πραγματοποίησα περίπου πριν από μια δεκαετία μεταμόσχευση σε γνωστή κλινική των Αθηνών περίπου 900-1000 grafts (περίπου 2000 τρίχες) η οποία αποδείχτηκε αποτυχημένη αφού τα περισσότερα τριχοθυλάκια(grafts) είτε δεν αναπτύχθηκαν, είτε έπεσαν μετά από κάποιο χρονικό διάστημα...
Επειδή όμως για εμένα η front hairline είναι το σημαντικότερο κομμάτι των μαλλιών μου, στο οποίο αντιμετωπίζω και πρόβλημα και θέλω όχι απλά να το διορθώσω, αλλά να έχω το τελειότερο δυνατό αποτέλεσμα, αποφεύγοντας απογοητεύσεις και πέταμα χρημάτων όπως συνέβη στην προηγούμενη περίπτωση, αναζητώ μια κλινική ή γιατρό που να έχει ιδιαίτερες ικανότητες στη διαμόρφωση μιας Hairline με τη μέγιστη δυνατή πυκνότητα και φυσικότητα...!
Έχω ενημερωθεί μέσω του site για ταλαντούχους σε γνωστή κλινική της Ισπανίας, αλλά το κόστος είναι υπερβολικό 4-7/Ευρώ ανά graft και τεράστιες αναμονές.
Έτσι θα ήθελα να παρακαλέσω όσους γνωρίζουν κάτι σχετικό να με ενημερώσουν και να με βοηθήσουν έτσι να προχωρήσω...
Ευχαριστώ.
Μετά από συνεχή παράκληση ή καλύτερα πίεση :p πολλών μελών του φόρουμ αποφάσισα να ανεβάσω μερικές φωτογραφίες, (με το τρόπο που μου υπέδειξε ο f1ght3r) σχετικά με τη μεταμόσχευση που πραγματοποίησα. Δυσκολεύομαι πάρα πολύ να βρω φώτο της μεταμόσχευσης καθώς έχουν παρέλθει 10+ χρόνια.
Ωστόσο ανεβάζω μερικές που αφορούν το πρώτο χρονικό διάστημα, όσο πιο κοντά δηλαδή βρήκα, μετά τη μεταμόσχευση, πριν δηλαδή πέσουν και μερικές μετά αφότου έχασα τα μισά και περισσότερα. Δεν ξέρω κατά πόσο οι φωτογραφίες είναι κατατοπιστικές. Οι πρώτες είναι πολύ παλιές οπότε και η ανάλυση αναγκαστικά χάλια. Έκανα μια προσπάθεια και ανεβάζω ότι μπόρεσα να βρω.
Δείτε πως ήταν τότε (παρά την κακή ανάλυση, ήταν όντως πυκνά, ωραία και ήμουν τότε ικανοποιημένος)και δείτε τώρα πως κατήντησαν...
 

Συνημμένα

  • Φωτογρ. 0700 (2).jpg
    Φωτογρ. 0700 (2).jpg
    28.3 KB · Προβολές: 78
  • Φωτογρ. 0697.jpg
    Φωτογρ. 0697.jpg
    38.7 KB · Προβολές: 74
  • Φωτογρ. 0595 cut.jpg
    Φωτογρ. 0595 cut.jpg
    27.5 KB · Προβολές: 71
  • 1633083948477 (2).jpg
    1633083948477 (2).jpg
    160.6 KB · Προβολές: 86
  • 1633083948314 (2).jpg
    1633083948314 (2).jpg
    215.5 KB · Προβολές: 86

oreo

Well-Known Member
Μετά από συνεχή παράκληση ή καλύτερα πίεση :p πολλών μελών του φόρουμ αποφάσισα να ανεβάσω μερικές φωτογραφίες, (με το τρόπο που μου υπέδειξε ο f1ght3r) σχετικά με τη μεταμόσχευση που πραγματοποίησα. Δυσκολεύομαι πάρα πολύ να βρω φώτο της μεταμόσχευσης καθώς έχουν παρέλθει 10+ χρόνια.
Ωστόσο ανεβάζω μερικές που αφορούν το πρώτο χρονικό διάστημα, όσο πιο κοντά δηλαδή βρήκα, μετά τη μεταμόσχευση, πριν δηλαδή πέσουν και μερικές μετά αφότου έχασα τα μισά και περισσότερα. Δεν ξέρω κατά πόσο οι φωτογραφίες είναι κατατοπιστικές. Οι πρώτες είναι πολύ παλιές οπότε και η ανάλυση αναγκαστικά χάλια. Έκανα μια προσπάθεια και ανεβάζω ότι μπόρεσα να βρω.
Δείτε πως ήταν τότε (παρά την κακή ανάλυση, ήταν όντως πυκνά, ωραία και ήμουν τότε ικανοποιημένος)και δείτε τώρα πως κατήντησαν...
Αν και θολές οι παλιές φώτο δείχνουν οτι η πυκνότητα ναι μεν ήταν καλύτερη μπροστά αλλά είναι εμφανές η διαφορά στην πυκνότητα που είχες με τα μαμά μαλλιά στο transition zone. Απο αυτή την οπτική δείχνει οτι έχασες τα μαμα μαλλιά ανάμεσα στα μεταμοσχευμένα και προχώρησε το thinning στο προδιαγεγράμενο σημείο. Δεν πρέπει να είχες τότε κάτι τρελό για αυτό και φαινόταν καλή η δουλειά.
 

Eradon

Member
Αν και θολές οι παλιές φώτο δείχνουν οτι η πυκνότητα ναι μεν ήταν καλύτερη μπροστά αλλά είναι εμφανές η διαφορά στην πυκνότητα που είχες με τα μαμά μαλλιά στο transition zone. Απο αυτή την οπτική δείχνει οτι έχασες τα μαμα μαλλιά ανάμεσα στα μεταμοσχευμένα και προχώρησε το thinning στο προδιαγεγράμενο σημείο. Δεν πρέπει να είχες τότε κάτι τρελό για αυτό και φαινόταν καλή η δουλειά.
Να σε ενημερώσω ότι η πυκνότητα το πρώτο χρονικό διάστημα, ανεξάρτητα από την θολούρα στις φώτο, ήταν άριστη και είχε όχι εμφανής διαφορά, αλλά τεράστια διαφορα!
Εκτός αυτού, αυτό που λες ότι έχασα μαμίσια δεν ισχύει διότι δεν είχα καθόλου μαμίσια μαλλιά εκεί! Ούτε τρίχα!! LOL :p
Ίσως έχετε κάποιοι, κάποια εμπειρία, σταματήστε όμως να μιλάτε σαν παντογνώστες...δεν βοηθάει ούτε εσάς, ούτε εμάς...
 

oreo

Well-Known Member
Να σε ενημερώσω ότι η πυκνότητα το πρώτο χρονικό διάστημα, ανεξάρτητα από την θολούρα στις φώτο, ήταν άριστη και είχε όχι εμφανής διαφορά, αλλά τεράστια διαφορα!
Εκτός αυτού, αυτό που λες ότι έχασα μαμίσια δεν ισχύει διότι δεν είχα καθόλου μαμίσια μαλλιά εκεί! Ούτε τρίχα!! LOL :p
Ίσως έχετε κάποιοι, κάποια εμπειρία, σταματήστε όμως να μιλάτε σαν παντογνώστες...δεν βοηθάει ούτε εσάς, ούτε εμάς...
Δεν κατάλαβες , είχε διαφορά σε σχέση με τα μαμά που έρχονται απο πίσω έγραψα, όχι οτι δεν έχει διαφορά με τώρα. Σε βλέπω αναθάρησες όμως και ρίχνεις μικρά βελάκια δηλητηριώδη, σαν πυγμαίος κυνηγός.
 

Eradon

Member
Δεν κατάλαβες , είχε διαφορά σε σχέση με τα μαμά που έρχονται απο πίσω έγραψα, όχι οτι δεν έχει διαφορά με τώρα. Σε βλέπω αναθάρησες όμως και ρίχνεις μικρά βελάκια δηλητηριώδη, σαν πυγμαίος κυνηγός.
Όχι μην το παίρνεις έτσι. Είναι απλά μια προσπάθεια προκειμένου να μπορέσουμε να συνεννοούμαστε πιο εύκολα & πιο άνετα ;-)
 

Flag17

Well-Known Member
Να σε ενημερώσω ότι η πυκνότητα το πρώτο χρονικό διάστημα, ανεξάρτητα από την θολούρα στις φώτο, ήταν άριστη και είχε όχι εμφανής διαφορά, αλλά τεράστια διαφορα!
Εκτός αυτού, αυτό που λες ότι έχασα μαμίσια δεν ισχύει διότι δεν είχα καθόλου μαμίσια μαλλιά εκεί! Ούτε τρίχα!! LOL :p
Ίσως έχετε κάποιοι, κάποια εμπειρία, σταματήστε όμως να μιλάτε σαν παντογνώστες...δεν βοηθάει ούτε εσάς, ούτε εμάς...
Θα σου δώσω κάποια στοιχεία για τον λόγο που δείχνεις έτσι τώρα
1. Παλιά σε όλες τις φωτός σου έχεις το μαλλί φτιαγμένο από πίσω προς τα εμπρός έτσι δίνει τρελό μπουστ είναι σαν ανάποδο illusion όταν έχεις πολύ πυκνή hairline και τα κάνεις όλα πίσω μακριά. Εσύ είχες πολύ πυκνές τις πίσω ζώνες.
2. Για να είχες ένα εναρμονισμενο αποτέλεσμα της hairline με τα πίσω σε πυκνότητα ήθελες 50+ μοσχεύματα κάτι που όμως το 2011 πριν 10 χρόνια που λες ήταν τεχνικως αδύνατον λόγο του τύπου των εργαλείων!!!
3. Τώρα έχεις χάσει πάρα πολύ μαλλί πίσω από την hairline που έφτιαξες με συνέπεια να μην μπορεί να μπλεχτεί μαζί της και να την καλύψει.
4. Ανέφερε με νούμερα τι έβαλες έχεις το χαρτί της επέμβασης, αν ναι μπορούμε να πάρουμε μια ιδέα για το τι μπορεί να σου έκαναν αν βάλλεις καλύτερες φώτο τωρινές
 

oreo

Well-Known Member
Όχι μην το παίρνεις έτσι. Είναι απλά μια προσπάθεια προκειμένου να μπορέσουμε να συνεννοούμαστε πιο εύκολα & πιο άνετα ;-)
Για να συννενοηθούμε καλύτερα πρέπει να παραθέτεις και τα στοιχεία σωστά. Δηλαδή αν κατέβασες 1 cm την hairline με 1000 g και ας πάρω την πιθανότητα οτι είναι μικρή η απόσταση απο temple σε temple θα σου έβαζαν 60+ graft. Αδύνατο. Πιθανότερο βλέπω να είχες μαλλιά και να σου είπαν ένα τυχαίο νούμερο οτι σου έβαλαν και τα μισά απο τα grafts που λες να είναι ακόμα στην δοτριά σου :p
 

Eradon

Member
Θα σου δώσω κάποια στοιχεία για τον λόγο που δείχνεις έτσι τώρα
1. Παλιά σε όλες τις φωτός σου έχεις το μαλλί φτιαγμένο από πίσω προς τα εμπρός έτσι δίνει τρελό μπουστ είναι σαν ανάποδο illusion όταν έχεις πολύ πυκνή hairline και τα κάνεις όλα πίσω μακριά. Εσύ είχες πολύ πυκνές τις πίσω ζώνες.
2. Για να είχες ένα εναρμονισμενο αποτέλεσμα της hairline με τα πίσω σε πυκνότητα ήθελες 50+ μοσχεύματα κάτι που όμως το 2011 πριν 10 χρόνια που λες ήταν τεχνικως αδύνατον λόγο του τύπου των εργαλείων!!!
3. Τώρα έχεις χάσει πάρα πολύ μαλλί πίσω από την hairline που έφτιαξες με συνέπεια να μην μπορεί να μπλεχτεί μαζί της και να την καλύψει.
4. Ανέφερε με νούμερα τι έβαλες έχεις το χαρτί της επέμβασης, αν ναι μπορούμε να πάρουμε μια ιδέα για το τι μπορεί να σου έκαναν αν βάλλεις καλύτερες φώτο τωρινές
Αγαπητέ φίλε,
χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, δεν ισχύσει σχεδόν τίποτα από όσα λες. Πρώτα απ΄ όλα για την τωρινή κατάσταση δεν οφείλεται ούτε στις πίσω ζώνες, αφού οι πίσω ζώνες εξακολουθούν να είναι εξίσου πυκνές, ούτε το φτιάξιμο, αφού όπως και να τα φτιάξω το πρόβλημα παραμένει ίδιο.
Λες ότι τότε δεν υπήρχε η δυνατότητα για 50+graft ανά cm2. Ωστόσο υπήρχε η δυνατότητα στη συγκεκριμένη κλινική, στην οποία μου είχαν μάλιστα πει ότι μπορούσαν να φτάσουν τότε μέγιστο όριο τα 70-80 graft ανά cm (Μπορεί να μην ήταν 80, 50-60 όμως πιστεύω ότι ήταν σίγουρα). Μάλιστα έκανα ο ίδιος ειδική παράκληση να γίνει η μέγιστη δυνατή πυκνότητα με βάση τις τότε δυνατότητες, γιατί ήταν πολύ σημαντικό για εμένα, αφού αφορούσε ακριβώς τη front hairline.
Τα grafts ήταν περίπου 1000 και η περιοχή της μεταμόσχευσης αρκετά μικρή. Χαρτί της επέμβασης δεν έχω μετά από 10+ χρόνια. Θεωρώ υπερβολή το χαρτί επέμβασης που ζητάς αλλά και να το είχα δεν θα το ανέβαζα εδώ...
Αν καταφέρω και βρω φώτο της επέμβασης θα ανεβάσω, Προς το παρόν αρκούν οι αριθμοί που έχω δώσει. Περίπου 850 graft η πρώτη μεταμόσχευση και άλλα 150 μία συμπληρωματική, με σύνολο τριχών γύρω στις 2000.
Μαλλί δεν έχω χάσει πίσω από τη hairline και ειδικά "πολύ" όπως λες. Τα ίδια ακριβώς είναι, ίσως με Απειροελάχιστη & αμελητέα διαφορά.
Τέλος το θέμα δεν είναι το τι μου έκαναν, αλλά το τι κάνω τώρα...
 

Eradon

Member
Για να συννενοηθούμε καλύτερα πρέπει να παραθέτεις και τα στοιχεία σωστά. Δηλαδή αν κατέβασες 1 cm την hairline με 1000 g και ας πάρω την πιθανότητα οτι είναι μικρή η απόσταση απο temple σε temple θα σου έβαζαν 60+ graft. Αδύνατο. Πιθανότερο βλέπω να είχες μαλλιά και να σου είπαν ένα τυχαίο νούμερο οτι σου έβαλαν και τα μισά απο τα grafts που λες να είναι ακόμα στην δοτριά σου :p
Δεν είχα μαλλιά εκεί...Απορώ τι θα πεις αν βρω και τις φώτο πριν και τις φώτο της μεταμόσχευσης?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Eradon

Member
Θα χαρώ πολύ να κάνω λάθος και να είσαι εσύ σωστός, αυτό θα σημαίνει για μένα οτι έμαθα κάτι καινούργιο
Άσε τα θέατρα τώρα... Δυστυχώς δεν τρώμε όλοι κουτόχορτο.
Λυπάμαι αλλά σε έχω καταλάβει. Από την ώρα που ξεκινήσαμε να συζητάμε δεν κοιτάς παρά μόνο το πως να με γειώσεις και το πως να ακυρώσεις αυτά που λέω και να φανείς εσύ. Σε παρακαλώ. Αν μπορείς να κουβεντιάσεις νορμάλ καλώς, αλλιώς βρες άλλο παιχνίδι να παίξεις. Ευχαριστώ.
 

oreo

Well-Known Member
Άσε τα θέατρα τώρα... Δυστυχώς δεν τρώμε όλοι κουτόχορτο.
Λυπάμαι αλλά σε έχω καταλάβει. Από την ώρα που ξεκινήσαμε να συζητάμε δεν κοιτάς παρά μόνο το πως να με γειώσεις και το πως να ακυρώσεις αυτά που λέω και να φανείς εσύ. Σε παρακαλώ. Αν μπορείς να κουβεντιάσεις νορμάλ καλώς, αλλιώς βρες άλλο παιχνίδι να παίξεις. Ευχαριστώ.
Αφού με ξεσκέπασες , πάω πάσο, έχεις δίκιο θέλω να φανώ.
 

vlafo

Well-Known Member
Θεωρείς υπερβολή να ανεβάσεις το χαρτί αν το έβρισκες και θέλεις να σε πάρουμε στα σοβαρά?
Έχεις διαβάσει καθόλου το forum?
Έχεις δει ποτέ τι στοιχεία αναρτώνται?
Μπήκες πριν 10 χρόνια σε κλινική των Αθηνών και μας λες ότι σου κάνανε πύκνωση 50-60 g και δηλώνεις σιγουριά?

Λοιπόν να στα πω εγώ λοιπόν τι ακριβώς έγινε.
Τότε υπήρχαν μόνο το 2010 μια μεγάλη κλινική και διάφορα ινστιτούτα αισθητικής που κάνανε και μεταμόσχευσεις.
Οι δουλειές τους τραγικές,με φυτρώσεις πολύ χαμηλές,με άθλιους σχεδιασμούς χερλάιν και με πειράματα στα κεφάλια μας.
Άρα υπολόγισε ότι προφανώς και σου βάλανε τα μισά από όσα σου είπανε,πλήρωσες τα διπλά και φύτρωσαν ούτε τα μισά.

Αυτό θεώρησε το με βεβαιότητα.
Και για να σε προλάβω μην μου πεις πως τα ξέρω,όταν έβλεπα μμ το 1990 οι περισσότεροι δεν ξέρανε τι σημαίνει μμ και ακόμα δεν είχανε γεννηθεί.
Αντε μην αρχίσω να τα παίρνω.

Αν θέλεις πραγματική βοήθεια από όλους όσους μπορούνε εδώ,άσε εσύ τα παραμύθια και κοίτα να παραθέσεις ολοκληρωμένα τα στοιχεία.
Αν μπορείς φυσικά ειδάλλως μην ασχολείσαι άλλο.

Στην τελική εσύ θα κερδίσεις από εδώ αλλιώς μόνο χαμένος θα βγεις.
 

Eradon

Member
Θα σου δώσω κάποια στοιχεία για τον λόγο που δείχνεις έτσι τώρα
1. Παλιά σε όλες τις φωτός σου έχεις το μαλλί φτιαγμένο από πίσω προς τα εμπρός έτσι δίνει τρελό μπουστ είναι σαν ανάποδο illusion όταν έχεις πολύ πυκνή hairline και τα κάνεις όλα πίσω μακριά. Εσύ είχες πολύ πυκνές τις πίσω ζώνες.
2. Για να είχες ένα εναρμονισμενο αποτέλεσμα της hairline με τα πίσω σε πυκνότητα ήθελες 50+ μοσχεύματα κάτι που όμως το 2011 πριν 10 χρόνια που λες ήταν τεχνικως αδύνατον λόγο του τύπου των εργαλείων!!!
3. Τώρα έχεις χάσει πάρα πολύ μαλλί πίσω από την hairline που έφτιαξες με συνέπεια να μην μπορεί να μπλεχτεί μαζί της και να την καλύψει.
4. Ανέφερε με νούμερα τι έβαλες έχεις το χαρτί της επέμβασης, αν ναι μπορούμε να πάρουμε μια ιδέα για το τι μπορεί να σου έκαναν αν βάλλεις καλύτερες φώτο τωρινές
Κι άλλη φώτο με το μαλλί φτιαγμένο ίδια και είχα ήδη χάσει μερικά από τη μεταμόσχευση. Για να καταλάβεις ότι ΔΕΝ ευθύνεται κανένα φτιάξιμο προς τα εμπρός και κανένα πίσω μαλλί, αλλά μία πολύ επιτυχημένη μεταμόσχευση, με θεαματικό αποτέλεσμα για την εποχή της, που όμως δεν κράτησε...
 

Συνημμένα

  • 20140630_130127 (2).jpg
    20140630_130127 (2).jpg
    218 KB · Προβολές: 57

oreo

Well-Known Member
Κι άλλη φώτο με το μαλλί φτιαγμένο ίδια και είχα ήδη χάσει μερικά από τη μεταμόσχευση. Για να καταλάβεις ότι ΔΕΝ ευθύνεται κανένα φτιάξιμο προς τα εμπρός και κανένα πίσω μαλλί, αλλά μία πολύ επιτυχημένη μεταμόσχευση, με θεαματικό αποτέλεσμα για την εποχή της, που όμως δεν κράτησε...
Μια πολύ επιτυχημένη μεταμόσχευση θα ήταν αν έμεναν τα graft στο κεφάλι σου, δεν απορώ όμως πως τελικά αποφάσισαν να εγκαταλείψουν
 

Eradon

Member
Θεωρείς υπερβολή να ανεβάσεις το χαρτί αν το έβρισκες και θέλεις να σε πάρουμε στα σοβαρά?
Έχεις διαβάσει καθόλου το forum?
Έχεις δει ποτέ τι στοιχεία αναρτώνται?
Μπήκες πριν 10 χρόνια σε κλινική των Αθηνών και μας λες ότι σου κάνανε πύκνωση 50-60 g και δηλώνεις σιγουριά?

Λοιπόν να στα πω εγώ λοιπόν τι ακριβώς έγινε.
Τότε υπήρχαν μόνο το 2010 μια μεγάλη κλινική και διάφορα ινστιτούτα αισθητικής που κάνανε και μεταμόσχευσεις.
Οι δουλειές τους τραγικές,με φυτρώσεις πολύ χαμηλές,με άθλιους σχεδιασμούς χερλάιν και με πειράματα στα κεφάλια μας.
Άρα υπολόγισε ότι προφανώς και σου βάλανε τα μισά από όσα σου είπανε,πλήρωσες τα διπλά και φύτρωσαν ούτε τα μισά.

Αυτό θεώρησε το με βεβαιότητα.
Και για να σε προλάβω μην μου πεις πως τα ξέρω,όταν έβλεπα μμ το 1990 οι περισσότεροι δεν ξέρανε τι σημαίνει μμ και ακόμα δεν είχανε γεννηθεί.
Αντε μην αρχίσω να τα παίρνω.

Αν θέλεις πραγματική βοήθεια από όλους όσους μπορούνε εδώ,άσε εσύ τα παραμύθια και κοίτα να παραθέσεις ολοκληρωμένα τα στοιχεία.
Αν μπορείς φυσικά ειδάλλως μην ασχολείσαι άλλο.

Στην τελική εσύ θα κερδίσεις από εδώ αλλιώς μόνο χαμένος θα βγεις.
Καλά ρε φίλε, σοβαρά μιλάς? Επειδή εκείνη την εποχή τα περισσότερα αποτελέσματα ήταν σκάρτα, σημαίνει πως είναι αδύνατον να υπήρχαν μερικά πολύ επιτυχημένα? Φωτογραφίες που ανεβάζω δεν βλέπεις...? Γιατί θα αρχίσω να τα παίρνω εγώ σε λίγο με το κόμπλεξ και την τρέλα που υπάρχει εδώ μέσα που δεν έχει όρια!
Απλά δεν θες να παραδεχτείς, όπως και κάποιοι άλλοι εδώ μέσα, ότι κατάφερα να έχω ένα φοβερό αποτέλεσμα για την εποχή, το οποίο εντυπωσίασε τότε και εμένα, αλλά και την ίδια την κλινική. Μάλιστα κανείς από τους γνωστούς και φίλους δεν μπορούσε να πιστέψει ότι έχω κάνει μεταμόσχευση, όταν τότε οι περισσότεροι που είχα υποστεί "μεταμόσχευση"¨ήταν με καρφωμένα καρφιά στο κεφάλι και ουλές πίσω.
Επίσης ποιος σου είπε ότι επειδή εδώ ο τάδε ή ο δείνα ανέβασε οποιαδήποτε προσωπικά του στοιχεία ή δεδομένα, είμαι υποχρεωμένος να το κάνω και εγώ. Λοιπόν...σε παρακαλώ, μη φτάσουμε να γίνουμε προσβλητικοί εδώ μέσα.
 
Μπλουζα