H Ρεαλ στο ΟΑΚΑ

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Η ρεαλ στο οακα.
Μαλιστα.
Απ την εμπειρια μου στη μπαλα οσες φορες κι αν ηρθε μια μεγαλη ομαδα στην Ελλάδα εμεις αμπαλοι παραμειναμε....

Αν δεν ειναι αυτο διαφημιστικό τρικ τοτε πιο ειναι?
Οτι τι δλδ ? Θα γινει ο τασακης Λορέντζο?
Η θα " μαθει " απ αυτον ??
Μα δεν δουλεύουν καν με ιδιο τροπο.
Ο ενας δουλεύει με sharp implanter
Και ο αλλος κανει pre made insicions με needles (ουτε καν custom made)
Και τοποθετει σε 2ο χρονο με λαβιδες (οπως παλια στο χωριο) ουτε καν με dull implanter.

Και μετα τι ? Θα το γυρισει κι ο τασακης
Σε sharp implanter ? Με τι εμπειρια ?
Με τι practice ?
Εκτος αν υπαρχουν προθυμα πειραματοζωα που θέλουν να πληρωσουν 3 ευρω την νεα αναβαθμισμενη τεχνική που θα εχει "εξασκησει " σε ενα 2ημερο.


Βέβαια δε ξερουμε κ.που εχει εκπεδευτει ο αναστασακης....δε μας λεει....κανει ναζακια.
Η μαλλον δε του επιτρεπει ο ποινικος κωδικας μαζι με τις τιμες να μας το αναφερει.
Αλλα με.το λορεντζο θα κανει μια εξαιρεση κ θα το ανακοινώσει.
Κ θα το καυχιέται κ στο μελλον.

Γελαει ο κοσμος...

Δε κραταω καν καλαθι,
Για όποιον κραταει ας ειναι μικρο,
Ας πουμε να ευελπιστει να μαθει αρχικα να κανει σωστα consultation κ παραθεση στοιχείων τυπου εξελακι λορεντζο ή asmed κ βλεπουμε....
Αυτο θα ειναι ενα βημα στη σωστη κατεύθυνση αλλα δε τρεφω αυταπατες.....

Θα συνεχισει να πρωταγωνιστει στο εργο
"Βαζω 1000 και τα κανω να δειχνουν 3000"
Το να.κατσει να βαλει αυτα που πρεπει ειναι κοντρα ρολος.
Ο νταφυ των μεταμοσχευσεων :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Η ρεαλ στο οακα.
Μαλιστα.
Απ την εμπειρια μου στη μπαλα οσες φορες κι αν ηρθε μια μεγαλη ομαδα στην Ελλάδα εμεις αμπαλοι παραμειναμε....

Αν δεν ειναι αυτο διαφημιστικό τρικ τοτε πιο ειναι?
Οτι τι δλδ ? Θα γινει ο τασακης Λορέντζο?
Η θα " μαθει " απ αυτον ??
Μα δεν δουλεύουν καν με ιδιο τροπο.
Ο ενας δουλεύει με sharp implanter
Και ο αλλος κανει pre made insicions με needles (ουτε καν custom made)
Και τοποθετει σε 2ο χρονο με λαβιδες (οπως παλια στο χωριο) ουτε καν με dull implanter.

Και μετα τι ? Θα το γυρισει κι ο τασακης
Σε sharp implanter ? Με τι εμπειρια ?
Με τι practice ?
Εκτος αν υπαρχουν προθυμα πειραματοζωα που θέλουν να πληρωσουν 3 ευρω την νεα αναβαθμισμενη τεχνική που θα εχει "εξασκησει " σε ενα 2ημερο.


Βέβαια δε ξερουμε κ.που εχει εκπεδευτει ο αναστασακης....δε μας λεει....κανει ναζακια.
Η μαλλον δε του επιτρεπει ο ποινικος κωδικας μαζι με τις τιμες να μας το αναφερει.
Αλλα με.το λορεντζο θα κανει μια εξαιρεση κ θα το ανακοινώσει.
Κ θα το καυχιέται κ στο μελλον.

Γελαει ο κοσμος...

Δε κραταω καν καλαθι,
Για όποιον κραταει ας ειναι μικρο,
Ας πουμε να ευελπιστει να μαθει αρχικα να κανει σωστα consultation κ παραθεση στοιχείων τυπου εξελακι λορεντζο ή asmed κ βλεπουμε....
Αυτο θα ειναι ενα βημα στη σωστη κατεύθυνση αλλα δε τρεφω αυταπατες.....

Θα συνεχισει να πρωταγωνιστει στο εργο
"Βαζω 1000 και τα κανω να δειχνουν 3000"
Το να.κατσει να βαλει αυτα που πρεπει ειναι κοντρα ρολος.
Ο νταφυ των μεταμοσχευσεων :)
Πόσο λείπεις από το φόρουμ ....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η ρεαλ στο οακα.
Μαλιστα.
Απ την εμπειρια μου στη μπαλα οσες φορες κι αν ηρθε μια μεγαλη ομαδα στην Ελλάδα εμεις αμπαλοι παραμειναμε....

Αν δεν ειναι αυτο διαφημιστικό τρικ τοτε πιο ειναι?
Οτι τι δλδ ? Θα γινει ο τασακης Λορέντζο?
Η θα " μαθει " απ αυτον ??
Μα δεν δουλεύουν καν με ιδιο τροπο.
Ο ενας δουλεύει με sharp implanter
Και ο αλλος κανει pre made insicions με needles (ουτε καν custom made)
Και τοποθετει σε 2ο χρονο με λαβιδες (οπως παλια στο χωριο) ουτε καν με dull implanter.

Και μετα τι ? Θα το γυρισει κι ο τασακης
Σε sharp implanter ? Με τι εμπειρια ?
Με τι practice ?
Εκτος αν υπαρχουν προθυμα πειραματοζωα που θέλουν να πληρωσουν 3 ευρω την νεα αναβαθμισμενη τεχνική που θα εχει "εξασκησει " σε ενα 2ημερο.


Βέβαια δε ξερουμε κ.που εχει εκπεδευτει ο αναστασακης....δε μας λεει....κανει ναζακια.
Η μαλλον δε του επιτρεπει ο ποινικος κωδικας μαζι με τις τιμες να μας το αναφερει.
Αλλα με.το λορεντζο θα κανει μια εξαιρεση κ θα το ανακοινώσει.
Κ θα το καυχιέται κ στο μελλον.

Γελαει ο κοσμος...

Δε κραταω καν καλαθι,
Για όποιον κραταει ας ειναι μικρο,
Ας πουμε να ευελπιστει να μαθει αρχικα να κανει σωστα consultation κ παραθεση στοιχείων τυπου εξελακι λορεντζο ή asmed κ βλεπουμε....
Αυτο θα ειναι ενα βημα στη σωστη κατεύθυνση αλλα δε τρεφω αυταπατες.....

Θα συνεχισει να πρωταγωνιστει στο εργο
"Βαζω 1000 και τα κανω να δειχνουν 3000"
Το να.κατσει να βαλει αυτα που πρεπει ειναι κοντρα ρολος.
Ο νταφυ των μεταμοσχευσεων :)

Θα μπορούσες καταρχήν να πεις ένα "καλή προσπάθεια, μακάρι να ευδοκιμήσει αλλά εγώ δεν το πιστεύω και μακάρι για το καλό όλων να διαψευστώ". Είναι λίγο πίκρα να τα ακους αυτά από παλιά μέλη αλλά δεν πειράζει ο καθένας έχει τον τρόπο του να εκφράζεται. Το ότι δεν δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο δεν λέει κάτι. Γιατί, ο Εrdo (και άλλοι διάσημοι χειρούργοι) δεν χρησιμοποιούσε λαβίδες και κάποια στιγμή το γύρισε σε dull implanter? Εκεί πως έγινε? Απορώ τι σε ενοχλεί ακριβώς σε αυτό το εγχείρημα του οποίου προδικάζεις την εξέλιξη αρνητικά και με τόσο δηκτικό τρόπο. Γιατί δεν εύχεσαι και εσύ μήπως και αλλάξει κάτι, μήπως και μείνει κάποια παρακαταθήκη. Ξαφνικά τον μεταμόρφωσες από έναν από τους 2 καλύτερους γιατρούς που έχουμε στην Ελλάδα (συ είπας σε άλλο νήμα) στον Ντάφυ των μεταμοσχεύσεων. Εγώ δεν θα πώ μεγαλόστομες κουβέντες τύπου "δεν κρατάω καν καλάθι", θα αφήσω το μέλλον να κρίνει την προσπάθεια. Ευελπιστώ να είμαστε εδώ να τα λέμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Harris_G

Well-Known Member
Πανο ξερεις οτι εισαι στο big3 του σεβασμου μου μαζι με CVIAL και Stripar αλλα επετρεψε μου ασκησω την κριτικη μου σε αυτα που εγραψες.

1) Οι αλλοι που μαθανε απο το Lorenzo τι παραπανω εχουν απο τον Αναστασακη;;
2) Ποιος λεει οτι δε θα πηγαινει ο Αναστασακης στην Ισπανια για περαιτερω εκπαιδευση και θα περιοριστει μονο στα 3ημερα του Lorenzo εδω περα;
3) Ο Erdogan που το κανε οχι supermarket αλλα cash n carry δεν ειναι για κραξιμο; Αλλο που πηγες εσυ οταν εκανε 4 χειρουργεια τη μερα και εμπαινε ο ιδιος σε ολα. Τουλαχιστον εδω γινεται προοδος (ή πιο σωστά προσπάθεια για πρόοδο, σοβαρή μάλιστα) οχι βηματα προς τα πισω.
4) Παρασύρεσαι απο την αλαζονεία που έχει δείξει ο Αναστασακης αλλα για οσους θελουν να βλεπουν το Bigger Picture η αλαζονεια ειναι χαρακτηριστικο πολλων επιτυχημενων ανθρωπων. Σιγουρα εχει βελτιωθει απο αυτο που θυμαμαι πριν 4-5 χρονια ειναι γεγονος και θελει να το παει σε αλλο level (Ισπανια) και ετσι εχει λογικη αυτο το collaboration.

ΥΓ το μονο που συμφωνω απο αυτα που γραφεις σε αυτο σχολιο (γιατι απο αυτα που γραφεις χρονια συμφωνω σε ολα) ειναι οτι δε πρεπει να εκμεταλλευτει την προοοδο αυτη αν και εφ'οσον επιτευχθει, να "βαραει" στο κεφάλι 7 ευρω το graft. Στο χερι του ειναι αυτο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Πανο ξερεις οτι εισαι στο big3 του σεβασμου μου μαζι με CVIAL και Stripar αλλα επετρεψε μου ασκησω την κριτικη μου σε αυτα που εγραψες.

1) Οι αλλοι που μαθανε απο το Lorenzo τι παραπανω εχουν απο τον Αναστασακη;;
2) Ποιος λεει οτι δε θα πηγαινει ο Αναστασακης στην Ισπανια για περαιτερω εκπαιδευση και θα περιοριστει μονο στα 3ημερα του Lorenzo εδω περα;
3) Ο Erdogan που το κανε οχι supermarket αλλα cash n carry δεν ειναι για κραξιμο; Αλλο που πηγες εσυ οταν εκανε 4 χειρουργεια τη μερα και εμπαινε ο ιδιος σε ολα. Τουλαχιστον εδω γινεται προοδος (ή πιο σωστά προσπάθεια για πρόοδο, σοβαρή μάλιστα) οχι βηματα προς τα πισω.
4) Παρασύρεσαι απο την αλαζονεία που έχει δείξει ο Αναστασακης αλλα για οσους θελουν να βλεπουν το Bigger Picture η αλαζονεια ειναι χαρακτηριστικο πολλων επιτυχημενων ανθρωπων. Οτι εχει βελτιωθει απο αυτο που θυμαμαι πριν 4-5 χρονια ειναι γεγονος και θελει να το παει σε αλλο level (Ισπανια) και ετσι εχει λογικη αυτο το collaboration.

ΥΓ το μονο που συμφωνω απο αυτα που γραφεις σε αυτο σχολιο (γιατι απο αυτα που γραφεις χρονια συμφωνω σε ολα) ειναι οτι δε πρεπει να εκμεταλλευτει την προοοδο αυτη αν και εφ'οσον επιτευχθει και να βαραει 7 ευρω το graft. Στο χερι του ειναι αυτο.
Στο συμφέρον του Αναστασάκη και των ασθενών του είναι να βελτιωθεί ακόμα περισσότερο, για αυτό είναι προς την σωστή κατεύθυνση η εν λόγω «συνεργασία».
Αν αποτέλεσμα αυτής, αυξήσει τις τιμές του (ήδη είναι στο άνω όριο Ελλάδας-Κύπρου) θα έχει αντίκτυπο στο πλήθος της πελατείας. Και τότε θα έχει να ανταγωνιστεί σε τιμές τον ίδιο τον Lorenzo και τα «παιδιά» του. Δεν νομίζω να το κάνει. Έχει ήδη βελτιωθεί πολύ σε σχέση με 5 χρόνια πίσω και νομίζω επιζητεί την περεταίρω βελτίωση.
Αν τώρα αυτό έχει αντίκτυπο στις τιμές του, μην έχετε αμφιβολία, η αγορά θα τα ρυθμίσει όλα. Αν η αγορά κρίνει ότι είναι ακριβός για τις υπηρεσίες που προσφέρει, θα μειωθεί η ζήτηση ή η τιμή. Η μόνη περίπτωση να αυξηθούν και τα δυο (και αυτό δεν μπορεί να γίνει σε μια νύχτα, θα απαιτηθούν χρόνια) είναι όντως να γίνει Lorenzo (η μεθοδολογία του και τα αποτελέσματα του να είναι σαν του Lorenzo, και η συνέπεια τους επίσης).
 

gregkont13

Verified MM member
Πανο ξερεις οτι εισαι στο big3 του σεβασμου μου μαζι με CVIAL και Stripar αλλα επετρεψε μου ασκησω την κριτικη μου σε αυτα που εγραψες.

1) Οι αλλοι που μαθανε απο το Lorenzo τι παραπανω εχουν απο τον Αναστασακη;;
2) Ποιος λεει οτι δε θα πηγαινει ο Αναστασακης στην Ισπανια για περαιτερω εκπαιδευση και θα περιοριστει μονο στα 3ημερα του Lorenzo εδω περα;
3) Ο Erdogan που το κανε οχι supermarket αλλα cash n carry δεν ειναι για κραξιμο; Αλλο που πηγες εσυ οταν εκανε 4 χειρουργεια τη μερα και εμπαινε ο ιδιος σε ολα. Τουλαχιστον εδω γινεται προοδος (ή πιο σωστά προσπάθεια για πρόοδο, σοβαρή μάλιστα) οχι βηματα προς τα πισω.
4) Παρασύρεσαι απο την αλαζονεία που έχει δείξει ο Αναστασακης αλλα για οσους θελουν να βλεπουν το Bigger Picture η αλαζονεια ειναι χαρακτηριστικο πολλων επιτυχημενων ανθρωπων. Σιγουρα εχει βελτιωθει απο αυτο που θυμαμαι πριν 4-5 χρονια ειναι γεγονος και θελει να το παει σε αλλο level (Ισπανια) και ετσι εχει λογικη αυτο το collaboration.

ΥΓ το μονο που συμφωνω απο αυτα που γραφεις σε αυτο σχολιο (γιατι απο αυτα που γραφεις χρονια συμφωνω σε ολα) ειναι οτι δε πρεπει να εκμεταλλευτει την προοοδο αυτη αν και εφ'οσον επιτευχθει, να "βαραει" στο κεφάλι 7 ευρω το graft. Στο χερι του ειναι αυτο.

Δεν θα διαφωνήσω σε τίποτα. Νομίζω ότι τον Erdogan τον κράξαμε όλοι, αλλά δε θυμάμαι που, οπότε το αφήνω.

Παρόλα αυτά, θα διαφωνήσω στο 4. Πιστευώ πως η αλαζονία δεν είναι χαρακτηριστικό επιτυχημένων ανθρώπων, αλλά αυτών που τους αρέσει να δείχνονται γενικά. Έχω δουλέψει τα τελευταία 7 χρόνια με πάρα πολύ πετυχημένους-πλούσιους ανθρώπους και κανείς δεν ήταν αλαζόνας. Και όταν λέω πλούσιους για τα αγγλικα δεδομένα (όχι ελληνικά), μιλάω για μισθούς 1.5 εκ. και άνω το χρόνο.
 

nick90

Well-Known Member
Πανο ξερεις οτι εισαι στο big3 του σεβασμου μου μαζι με CVIAL και Stripar αλλα επετρεψε μου ασκησω την κριτικη μου σε αυτα που εγραψες.

1) Οι αλλοι που μαθανε απο το Lorenzo τι παραπανω εχουν απο τον Αναστασακη;;
2) Ποιος λεει οτι δε θα πηγαινει ο Αναστασακης στην Ισπανια για περαιτερω εκπαιδευση και θα περιοριστει μονο στα 3ημερα του Lorenzo εδω περα;
3) Ο Erdogan που το κανε οχι supermarket αλλα cash n carry δεν ειναι για κραξιμο; Αλλο που πηγες εσυ οταν εκανε 4 χειρουργεια τη μερα και εμπαινε ο ιδιος σε ολα. Τουλαχιστον εδω γινεται προοδος (ή πιο σωστά προσπάθεια για πρόοδο, σοβαρή μάλιστα) οχι βηματα προς τα πισω.
4) Παρασύρεσαι απο την αλαζονεία που έχει δείξει ο Αναστασακης αλλα για οσους θελουν να βλεπουν το Bigger Picture η αλαζονεια ειναι χαρακτηριστικο πολλων επιτυχημενων ανθρωπων. Σιγουρα εχει βελτιωθει απο αυτο που θυμαμαι πριν 4-5 χρονια ειναι γεγονος και θελει να το παει σε αλλο level (Ισπανια) και ετσι εχει λογικη αυτο το collaboration.

ΥΓ το μονο που συμφωνω απο αυτα που γραφεις σε αυτο σχολιο (γιατι απο αυτα που γραφεις χρονια συμφωνω σε ολα) ειναι οτι δε πρεπει να εκμεταλλευτει την προοοδο αυτη αν και εφ'οσον επιτευχθει, να "βαραει" στο κεφάλι 7 ευρω το graft. Στο χερι του ειναι αυτο.
Ρε παιδιά το να κάνει ο Λορεντζο κάποια χειρουργεία για μερικές φορές στην κλινική του Αναστασάκη δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα τον κάνει να εξελιχθεί τον ίδιο τον Aναστασάκη.
Εδώ δουλεύουν-δούλευαν για χρόνια καθημερινά μαζί του η Villa και ο Bruno Ferreira και δεν λέει κανείς ότι έχουν αντίστοιχες ικανότητες με τον Lorenzo και χρεώνουν 2.5 ευρώ /g. Ένας είναι ο Lorenzo και δεν αλλάζει αυτό...
Επίσης ο lorenzo δουλεύει πάρα πολλά χρόνια με τον ίδιο τρόπο και τις ίδιες τεχνικές και έχει την ανάλογη εμπειρία, δεν μπορεί ξαφνικά να αλλάξει κάποιος άλλος τον τρόπο που δουλεύει και να ακολουθήσει κάποιου άλλου γιατί θα χρειαστεί όσα χρόνια χρειάστηκε και ο lorenzo για να φτάσει εκεί που έφτασε (μια 20ετία).
Οι επιτυχημένοι άνθρωποι δεν ήταν αλαζόνες και για αυτό εξελίχτηκαν και έφτασαν εκεί που έφτασαν, αλλιώς όταν έχεις εγωισμό και αλαζονεία με υφάκι τύπου ότι εγώ είμαι σωστός και οι άλλοι λάθος δεν θα εξελιχτείς, αλλά θα μείνεις στάσιμος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Harris_G

Well-Known Member
Δε το λεω υπο την εννοια οτι πχ αν εισαι αλαζονας πρεπει να φερεσαι ασχημα χλευαστικα, να εισαι μαλαξ κτλ, αλλα το να εχεις αυτοπεποιθηση. Να θυμισω μια σκηνη απο το Top Gun οπου ο Υπερπιλοτος εκπαιδευτης Viper (Bob Skeritt) στην πρωτη διαλεξη οπου ειναι ολοι μαζεμενοι στην ταξη ρωταει τον Maverick (Tom Cruise) μπροστα σε ολους αν πιστευει οτι θα κερδισει την πρωτη θεση και του λεει "yes sir". Αφου τον κοιταει ειρωνικα ο Iceman (Val Kilmer) που ηταν το φαβορι, τον ξαναρωταει ο εκπαιδευτης οτι μηπως ειναι λιγο αλαζονικο αυτο που λες λαμβανοντας υποψιν τους υπολοιπους; Και του ξαναλεει "yes sir". Και κλεινει ο Viper με θεικη ατακα " I like that in a pilot".

@nick90 Εδω μαθαινει ο Β στης νοσηλευτριες το pen και μαλιστα πετυχαινουν και φυτρωσεις. Ο Αναστασακης ειναι γιατρος και μαλιστα πολυ καλος. Και μαλιστα με δασκαλο top of the top. Δε νομιζω να κολλησει στις λασπες το εγχειρημα. Επισης οι Freitas,Couto,Pinto, Heinicke δε δουλεψαν ποτε μαζι του. Απλα εκπαιδευτηκαν. Τωρα ποσο καιρο τους εκπαιδευσε κτλ αυτο μπορει να μας το απαντησει ο CVIAL. Αλλα σκεψου οπως σε καθε αντικειμενο που διδασκεται αλλοι το παιρνουν πιο ευκολα αλλοι πιο δυσκολα.
 

vlafo

Well-Known Member
Πιστευώ πως η αλαζονία δεν είναι χαρακτηριστικό επιτυχημένων ανθρώπων, αλλά αυτών που τους αρέσει να δείχνονται γενικά. Έχω δουλέψει τα τελευταία 7 χρόνια με πάρα πολύ πετυχημένους-πλούσιους ανθρώπους και κανείς δεν ήταν αλαζόνας. Και όταν λέω πλούσιους για τα αγγλικα δεδομένα (όχι ελληνικά), μιλάω για μισθούς 1.5 εκ. και άνω το χρόνο.
Παιδιά οι επιτυχημένοι άνθρωποι στη ζωή τους,έχουν ένα τεράστιο εγώ και αυτό είναι απόλυτα λογικό και φυσιολογικό.
Το θέμα είναι πως μπορείς να το managareis.
Εδώ άλλοι που δεν κατάφεραν τίποτα στη ζωή τους και έχουν αλαζονεία.

Η παλιά γενιά,που έβγαλε πολλά λεφτά π.χ ήταν ταπεινοί άνθρωποι και πάνω από όλα συνειδητοποιημένοι
Και αν τα χάνανε,σου λέγανε θα τα ξαναφτιάξουμε.
Δουλεύοντας σε ένα κύκλωμα που το χρήμα ρέει άφθονο,και μιλάμε για απόλυτα φυσιολογικά νούμερα όπως πολύ σωστά αναφέρει ο gregkont13,έχω δει απίστευτα πράγματα και συμπεριφορές.
Θα σας πω μόνο το εξής.
Οι πιο πλούσιοι Έλληνες σύμφωνα με το Forbes,δεν είναι οι γνωστοί που όλοι ξέρουμε,αλλά άγνωστοι άνθρωποι σε εμάς αλλά ποτέ δεν προκάλεσαν και δεν δώσανε δικαίωμα.
Εν κατακλείδι η αλαζονεία είναι το εντελώς αντίθετο του επιτυχημένου αλλά κακομαθημένου.
Όπως στη Wall Street ξέρει ο gregkont13.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι ο Αναστασάκης είναι ένας γιατρός που προσπαθεί να βελτιωθεί,έχει πάθος , βγάζει καλά αποτελέσματα αλλά επίσης η μη αποδοτικότητα των άλλων γιατρών και οι υπερβολές κάποιων μελών για τις ικανότητες του τον θεοποιούν. Στα αρνητικά σίγουρα ο ιδιόρρυθμος χαρακτήρας του όπως τουλάχιστον αυτός διαφαίνεται,οι ακριβές τιμές για Ελλάδα. Ως προς την συνεργασία με Lorenzo ειδωμεν. Αλλα πίστευω ο όρος συνεργασία δεν είναι ο κατάλληλος για αυτό που πρόκειται να γίνει, ίσως επίδειξη και συμβουλευτικό συνέδριο θα ταν το σωστότερο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ρε παιδιά το να κάνει ο Λορεντζο κάποια χειρουργεία για μερικές φορές στην κλινική του Αναστασάκη δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα τον κάνει να εξελιχθεί τον ίδιο τον Aναστασάκη.
Εδώ δουλεύουν-δούλευαν για χρόνια καθημερινά μαζί του η Villa και ο Bruno Ferreira και δεν λέει κανείς ότι έχουν αντίστοιχες ικανότητες με τον Lorenzo και χρεώνουν 2.5 ευρώ /g. Ένας είναι ο Lorenzo και δεν αλλάζει αυτό...
Επίσης ο lorenzo δουλεύει πάρα πολλά χρόνια με τον ίδιο τρόπο και τις ίδιες τεχνικές και έχει την ανάλογη εμπειρία, δεν μπορεί ξαφνικά να αλλάξει κάποιος άλλος τον τρόπο που δουλεύει και να ακολουθήσει κάποιου άλλου γιατί θα χρειαστεί όσα χρόνια χρειάστηκε και ο lorenzo για να φτάσει εκεί που έφτασε (μια 20ετία).
Οι επιτυχημένοι άνθρωποι δεν ήταν αλαζόνες και για αυτό εξελίχτηκαν και έφτασαν εκεί που έφτασαν, αλλιώς όταν έχεις εγωισμό και αλαζονεία με υφάκι τύπου ότι εγώ είμαι σωστός και οι άλλοι λάθος δεν θα εξελιχτείς, αλλά θα μείνεις στάσιμος.

Η πρώτη σου πρόταση είναι υποθετική. Δεν έχεις όλα τα δεδομένα. Οπότε μην βιάζεσαι, όπως πολλοί, να βγάλετε πρόωρα συμπεράσματα. Δεν υπάρχει κανένα τεχνικό θέμα ούτε εμπόδιο, μια χαρά είναι η Villa ίδιου επιπέδου, εδώ ο Λορένζο της εμπιστεύτηκε το κεφάλι του. Αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα είναι ότι διάθεση υπάρχει και ο χρόνος δεν είναι το κύριο, δεν μιλάμε για rocket science αλλά για μια μέθοδο με πολλά μικρά μυστικά. Είναι εύκολο να μεταφερθεί όταν υπάρχει dedication.

Θα συμφωνήσω με όλους όσους λένε ότι το αποτέλεσμα είναι αβέβαιο. Φυσικά και είναι, τίποτα δεν είναι δεδομένο στην ζωή ακόμα και αυτό που ξεκινάει με τις καλύτερες προυποθέσεις. Ανά πάσα στιγμή κάπου μπορεί να σκαλώσει, κάποιος να κάνει πίσω. Όταν όμως δεν προσπαθείς συνεχώς το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα πετύχεις τίποτε. Αν προσπαθήσεις έχεις πιθανότητες. Μικρές, λίγες δεν έχει σημασία, έχεις. Αυτή είναι από την δική μου εμπειρία και η σίγουρη συνταγή για πραγματική πρόοδο με έργα και όχι με αμπελοφιλοσοφίες.
 

gregkont13

Verified MM member
Η πρώτη σου πρόταση είναι υποθετική. Δεν έχεις όλα τα δεδομένα. Οπότε μην βιάζεσαι, όπως πολλοί, να βγάλετε πρόωρα συμπεράσματα. Δεν υπάρχει κανένα τεχνικό θέμα ούτε εμπόδιο, μια χαρά είναι η Villa ίδιου επιπέδου, εδώ ο Λορένζο της εμπιστεύτηκε το κεφάλι του. Αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα είναι ότι διάθεση υπάρχει και ο χρόνος δεν είναι το κύριο, δεν μιλάμε για rocket science αλλά για μια μέθοδο με πολλά μικρά μυστικά. Είναι εύκολο να μεταφερθεί όταν υπάρχει dedication.

Θα συμφωνήσω με όλους όσους λένε ότι το αποτέλεσμα είναι αβέβαιο. Φυσικά και είναι, τίποτα δεν είναι δεδομένο στην ζωή ακόμα και αυτό που ξεκινάει με τις καλύτερες προυποθέσεις. Ανά πάσα στιγμή κάπου μπορεί να σκαλώσει, κάποιος να κάνει πίσω. Όταν όμως δεν προσπαθείς συνεχώς το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα πετύχεις τίποτε. Αν προσπαθήσεις έχεις πιθανότητες. Μικρές, λίγες δεν έχει σημασία, έχεις. Αυτή είναι από την δική μου εμπειρία και η σίγουρη συνταγή για πραγματική πρόοδο με έργα και όχι με αμπελοφιλοσοφίες.

Αλήθεια εύχομαι να πάει καλά αυτή η προσπάθεια και συγχαρητήρια CVIAL που την ξεκίνησες. Συγχαρητήρια και στο γιατρό για την προσπάθεια που θα κάνει και κάνει. Αν κρατήσω και το γεγονός ότι η μόνη λύση για FUT στην ελλάδα είναι ο Αναστα. αν εξελιχθεί θα αποτελεί έναν πολύ ολοκληρωμένο γιατρό. Θα μπορεί να δώσει κάποιες λύσεις combo που πολλοί τοπ δεν μπορούν να δώσουν γιατί δεν κάνουν FUT. Παρολα αυτά, θα μου πάρει χρόνο να πειστώ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αλήθεια εύχομαι να πάει καλά αυτή η προσπάθεια και συγχαρητήρια CVIAL που την ξεκίνησες. Συγχαρητήρια και στο γιατρό για την προσπάθεια που θα κάνει και κάνει. Αν κρατήσω και το γεγονός ότι η μόνη λύση για FUT στην ελλάδα είναι ο Αναστα. αν εξελιχθεί θα αποτελεί έναν πολύ ολοκληρωμένο γιατρό. Θα μπορεί να δώσει κάποιες λύσεις combo που πολλοί τοπ δεν μπορούν να δώσουν γιατί δεν κάνουν FUT. Παρολα αυτά, θα μου πάρει χρόνο να πειστώ.

Μα δεν προσπαθούμε να πείσουμε κανέναν. Στο ίδιο έργο θεατές είμαστε. Απλά όταν ξεκινάς κάτι για το κοινό καλό φροντίζεις, με καλοπροαίρετη κριτικη ή ότι άλλο περνάει από το χέρι σου, να το βοηθήσεις για να πετύχει. Είναι το μόνο που μπορείς να κάνεις.
 
Μπλουζα