GregKont fue, 3290 grafts, 09-10/01/2020

gregkont13

Verified MM member
Η χερλάιν σου και η πυκνότητα της είναι μια χαρά.
Δεν χρειάζεται να κλείσεις κανένα κρόταφο μη χαραμίσεις άλλα μοσχεύματα εκεί.
Με μια ακόμα θα είσαι πολύ δυνατός.

απλα εχω λιγο μεγαλο κουτελακι. Η χερλαιν απο τα φρυδια ειναι περιπου 7 ποντους ενω οι κροταφοι 8.5. Ισως δεν κανω τιποτα εκει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

veg

Active Member
απλα εχω λιγο μεγαλο κουτελακι. Η χερλαιν απο τα φρυδια ειναι περιπου 7 ποντους ενω οι κροταφοι 8.5. Ισως δεν κανω τιποτα εκει.

φιλε μου ,προσωπικη γνωμη οσο μεγαλωνει κανεις , το μεγαλο κουτελο (οχι η καραφλα που εσενα δεν σε απασχολει μπροστα πλεον ) ειναι πιο ταιριαστο στους αντρες . Και μαλιστα απο προσωπικη παρατηρηση ηλικιωμενοι αντρες με πληρη μαλλια και πολυ χαμηλο κουτελο
φαινονται λιγο ασχημα και μερικοι μαλιστα αρχιζουν θυμιζουν 'γριες ' . Το σχολιο δεν παει να προσβαλει κανεναν απλα ειναι προσωπικη αποψη .
 

Georgie

Well-Known Member
Εαν ειναι φυσική η hairline ταιριάζει απόλυτα με τα χαρακτηριστικά του προσώπου οπότε δεν ειναι αλήθεια αυτο που αναφέρεις.
Η φυσικότητα στις μεταμοσχεύσεις ειναι ενα θεμα.
Τιποτα και καμία Ανθρώπινη παρέμβαση δε μπορει να μιμηθεί τη φύση στο 100%
Με κατάλληλο χτένισμα οι περισσότεροι παίζουν με το illusion .
Δεν εννοώ οτι κάποιοι γιατροί δε κανουν εξαιρετικές δουλειές στο σχεδιασμό .
Τη φύση όμως δεν την αντιγράφουν με τιποτα . Ειναι αδύνατο .
Οσο πιο πολυ φεύγεις απο τα μέτρα τοσο πιο αφύσικο το αποτέλεσμα θα δείχνει .
Γίαυτο οι συντηρητικές προσεγγίσεις ειναι πιο safe .
Και πάντα σου δίνουν ενα πλεονέκτημα για μελλοντικό touch up για βελτίωση .
 

vlafo

Well-Known Member
Οσο πιο πολυ φεύγεις απο τα μέτρα τοσο πιο αφύσικο το αποτέλεσμα θα δείχνει
Σου διέφυγε και η παράμετρος η "φύση να μην είναι ωραία",συμβαίνει σε πολλές περιπτώσεις και εκεί επεμβαίνεις να τη διορθώσεις.
 

Harris_G

Well-Known Member
Eντελως individualised ειναι το θεμα με το αν δειχνει καλα ενα μεγαλο κουτελο και κυριως η ξουρα. Εχει να κανει παρα πολυ με το σχημα προσωπου.
 

Georgie

Well-Known Member
Σου διέφυγε και η παράμετρος η "φύση να μην είναι ωραία",συμβαίνει σε πολλές περιπτώσεις και εκεί επεμβαίνεις να τη διορθώσεις.
Ναι αλλα δε την αντιγραφείς φίλε . Τη βελτιώνεις εάν ειναι δυνατό.
Το τι ειναι ωραίο και τι άσχημο σηκώνει μεγάλη κουβέντα . Δεν εννοώ παραμορφώσεις .
 

vlafo

Well-Known Member
Ναι αλλα δε την αντιγραφείς φίλε . Τη βελτιώνεις εάν ειναι δυνατό.
Το τι ειναι ωραίο και τι άσχημο σηκώνει μεγάλη κουβέντα . Δεν εννοώ παραμορφώσεις .
Tη φύση δεν την αντιγράφεις με τίποτα,αλλά προσπαθείς να φτάσεις κοντά σε αυτήν,άρα ουσιαστικά ο κύριος σκοπός μας είναι να την αντιγράψουμε.
Όσοι μπορούμε.
Όταν μια χερλάιν δεν έχει αδειάσει και είναι οριοθετημένη,αυτό προσπαθούμε φίλε Georgie να κάνουμε,να συνεχίσουμε επάνω στην υπάρχουσα και να καταφέρουμε να φτάσουμε στη φυσική όχι σε πυκνότητα αλλά σε σχεδιασμό.
Κατά προσέγγιση πάντα και εκεί.
 

Georgie

Well-Known Member
Tη φύση δεν την αντιγράφεις με τίποτα,αλλά προσπαθείς να φτάσεις κοντά σε αυτήν,άρα ουσιαστικά ο κύριος σκοπός μας είναι να την αντιγράψουμε.
Όσοι μπορούμε.
Όταν μια χερλάιν δεν έχει αδειάσει και είναι οριοθετημένη,αυτό προσπαθούμε φίλε Georgie να κάνουμε,να συνεχίσουμε επάνω στην υπάρχουσα και να καταφέρουμε να φτάσουμε στη φυσική όχι σε πυκνότητα αλλά σε σχεδιασμό.
Κατά προσέγγιση πάντα και εκεί.
Η αναφορά ειχε να κανει με το σχόλιο του φίλου που αναφέρει οτι η φυσική hairline και το μικρό κούτελο δείχνει κάπως weird σε ηλικιωμένους άντρες .
 

gregkont13

Verified MM member
Να πω για τη δικη μου περιπτωση οτι γενικα ειχα παντα μετωπο και παιδακι που ημουν. Ισως να ειχα ενα τσακ πιο κλειστα τεμπλες . Δηλαδη αν κατεβω μισο ποντο ισως να με και πιο χαμηλα απο οτι ημουν η ακριβως το ιδιο. Δεν ημουν ποτε πιο κατω. Τουλαχιστον απο τα 18 που εχω φωτος. απλως οι κροταφοι ειναι λιγο ανοιχτοι και σκεφτομουν μηπως τους κανω λιγο πιο συμμετρικους και να κανω και μυτουλα στη χερλαιν η απλα να κατεβω με τη μια 0.5 ποντο η να μην κανω τιποτα. Θα μου πει και ο γιατρος της δευτερης. Σε καθε περιπτωση σε μενα το μεγαλο κουτελο δεν δειχνει κακο. Ειναι δικο μου θεμα. Αν ειχα μικρο κουτελο θα δειχνα περιεργα εγω με τα χαρακτηριστηκα μου.
 

vlafo

Well-Known Member
απλα εχω λιγο μεγαλο κουτελακι. Η χερλαιν απο τα φρυδια ειναι περιπου 7 ποντους ενω οι κροταφοι 8.5. Ισως δεν κανω τιποτα εκει.
Gregkont
Κοίτα να φτιάξεις το midsculp και το crown με μια άλλη επέμβαση,να το δέσεις με τα μπροστά και δεν θα έχεις ποτέ ξανά πρόβλημα.
Έχει μια ίδια δουλειά ο Γεωργίου πολύ καλή,ίδια σχεδόν περίπου με τη δική σου.

 

vlafo

Well-Known Member
Η αναφορά ειχε να κανει με το σχόλιο του φίλου που αναφέρει οτι η φυσική hairline και το μικρό κούτελο δείχνει κάπως weird σε ηλικιωμένους άντρες .
Iσχύει αυτό,το έχω δει όπως και εσύ πολλές φορές και δεν είναι ότι καλύτερο.
Θα μου πεις φυσικό ναι αλλά όχι ωραίο οπτικά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gregkont13

Verified MM member
Gregkont
Κοίτα να φτιάξεις το midsculp και το crown με μια άλλη επέμβαση,να το δέσεις με τα μπροστά και δεν θα έχεις ποτέ ξανά πρόβλημα.
Έχει μια ίδια δουλειά ο Γεωργίου πολύ καλή,ίδια σχεδόν περίπου με τη δική σου.

Εχω δει τον pes και τα εχει παει πολυ καλα! Η αληθεια ειναι πως ετεινα περισσοτερο σε λυση στριπ στη δευτερη επεμβαση γιατι δεν παιρνω φινα και με fue μπορω να δωσω πιστευω μαξ αλλα 4000 θυλακια. Θα τα δω στην πορεια αυτα.
 

gregkont13

Verified MM member
Και δυο ακομη στους 8 μηνες και 7 μερες που κουρευτηκα
 

Συνημμένα

  • 1D568AF8-7F31-4A4C-934E-EDBD9DA56675.jpeg
    1D568AF8-7F31-4A4C-934E-EDBD9DA56675.jpeg
    338.3 KB · Προβολές: 565
  • C9167E90-956D-4219-B810-7F1CC78DFACA.jpeg
    C9167E90-956D-4219-B810-7F1CC78DFACA.jpeg
    357.5 KB · Προβολές: 592

vlafo

Well-Known Member
Ωραία πυκνότητα.
Από πίσω πως είναι έχουνε δέσει με τα υπόλοιπα?
Πώς αισθάνεσαι τώρα που σχεδόν έχει διαμορφωθεί το αποτέλεσμα?
Ικανοποιημένος?
 
Τελευταία επεξεργασία:

gregkont13

Verified MM member
Ωραία πυκνότητα.
Από πίσω πως είναι έχουνε δέσει με τα υπόλοιπα?
Πώς αισθάνεσαι τώρα που σχεδόν έχει διαμορφωθεί το αποτέλεσμα?
Ικανοποιημένος?

Η αλήθεια είναι πως εχουν δέσει πολύ καλά και τα χαρακτηριστικά μου με βοηθάνε. Αμα ρωτήσεις και τον @Panos1982 που με είδε θα σου πει ότι η αραιώση που έχω στο mid και στο crown δεν είναι ορατή ενω η πυκνότητα της μμ δείχνει σχεδόν φυσική. Αυτο συμβαίνει γιατί η τρίχα μου είναι πολύ κοντά στο χρώμα του δέρματος ενώ ταυτόχρονα είναι σπαστή και είμαι πολύ ψηλός, με ψηλές γέφυρες. Ο μόνος τρόπος να δει καποιος την αραιώση μου πάνω είναι αν είμαι καθιστός και με χτυπάει φως έντονα στο κεφάλι. Επίσης πλέον το μαλλί μου μπροστά δεν δείχνει αραίο σε καμία συνθήκη και φαντάσου ότι έχω αραίωση στο κεντρικό forelock οπότε το φως αντανακλάει στο δέρμα. όλα αυτά δείχνουν πόσο πετυχημένη ήταν η μμ καθώς μπροστά δεν είχα τρίχα. Ασε που η πυκνότητα δεν ήταν τόσο ψηλή γιατί απο τις μετρήσεις προκύπτει ότι είναι περίπου 38-40.

Ενολίγεις, είμαι πολυ ικανοποιήμενος απο το αποτέλεσμα, ενώ ταυτόχρονα θεώρω ότι σαν οργανισμός αποδέχομαι πολύ καλά τη μμ. Το λέω αυτό γιατί δεν είχα σπυράκια στη δότρια, δεν είχα ερεθισμούς στη λήπτρια και επουλώθηκα σε 7 μέρες. Πιστέυω με ένα μεγάλο session σε mid-crown, θα πάψω να ασχολούμε με το θέμα μαλλί για πολλά χρόνια.
 

gregkont13

Verified MM member
Εδω κατω απο δυνατο φως χωρις τοππικ. Βλεπεις τι δουλεια εχει γινει στα μμ μαλλια. Δεν περναει καθολου φως
 

Συνημμένα

  • EF8FEC3D-36C2-42E1-9244-6CFBF41EC189.jpeg
    EF8FEC3D-36C2-42E1-9244-6CFBF41EC189.jpeg
    311.6 KB · Προβολές: 528

vlafo

Well-Known Member
Η πυκνότητα αν και δεν είναι πολύ ψηλή, φαίνεται τόσο πυκνή γιατί σε βοηθάει πολύ η σπαστή τρίχα.Για αυτό και ενώ απουσιάζει το κεντρικό forelock δεν περνάει τίποτα.Αν ήταν λεπτή θα είχες θέμα οπότε αυτό σε έσωσε.
Θέλεις επειγόντως ένα μεγάλο session για να κλείσεις πίσω τα κενά και να δέσουνε όμορφα με τα μπροστά.
Με λίγα λόγια θέλεις πολλά g και πολύ καλό γιατρό,
 

gregkont13

Verified MM member
Η πυκνότητα αν και δεν είναι πολύ ψηλή, φαίνεται τόσο πυκνή γιατί σε βοηθάει πολύ η σπαστή τρίχα.Για αυτό και ενώ απουσιάζει το κεντρικό forelock δεν περνάει τίποτα.Αν ήταν λεπτή θα είχες θέμα οπότε αυτό σε έσωσε.
Θέλεις επειγόντως ένα μεγάλο session για να κλείσεις πίσω τα κενά και να δέσουνε όμορφα με τα μπροστά.
Με λίγα λόγια θέλεις πολλά g και πολύ καλό γιατρό,

Νομίζω θα κινηθώ στα 4000-5000g για να πετύχω ένα full head of hair. Αυτό, έχοντας κάνει μια fue, μπορεί να γίνει μόνο αν παω erdogan με split (δεν το βλεπω) ή με ένα mega session strip στην hattingen (για fut δεν εχω κατι αλλο υποψη μου πολύ καλό στην ευρώπη). Πιστέυω με ένα τέτοιο νούμερο μοσχευμάτων και καλό γιατρό θα έχω πολύ καλό αποτέλεσμα σε όλο το κεφάλι.
 

vlafo

Well-Known Member
Νομίζω θα κινηθώ στα 4000-5000g για να πετύχω ένα full head of hair. Αυτό, έχοντας κάνει μια fue, μπορεί να γίνει μόνο αν παω erdogan με split (δεν το βλεπω) ή με ένα mega session strip στην hattingen (για fut δεν εχω κατι αλλο υποψη μου πολύ καλό στην ευρώπη). Πιστέυω με ένα τέτοιο νούμερο μοσχευμάτων και καλό γιατρό θα έχω πολύ καλό αποτέλεσμα σε όλο το κεφάλι.
Για ολική επαναφορά θέλεις τόσα g και τελείωσες με fut εκτός και μπορεί να σου δώσει με ασφάλεια άλλη μια fue (διήμερη)αλλά πρέπει να το ψάξεις καλά αν τα έχεις.
 
Μπλουζα