Giannis1312, fue, 2271 grafts, 15/1/2018

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1312

Active Member
Αυτό το..... Εγώ το είπα..... Είναι λάθος, δεν είναι δυνατόν να το δέχεται έτσι ένας γιατρός. Ο γιατρός πρέπει να στήνει την hairline και οι μικρό διορθώσεις να γίνονται από εμάς.
συνφωνω σε αυτο αλλα της εδειξα πως θα μου αρεσα απο εκει και περα προχωρησαμε
 

Dim10

Active Member
Το υφος (ο τροπος ομιλιας) καποιου ειναι ενδεικτικο του ηθους του (του χαρακτηρα του).

Αν θεωρεις οτι οσα εγραψα στο σχολιο μου (περι πολυφωνιας και προσπαθειας να αφησουμε οι δηθεν "παλιοι" το αλαζονικο υφος του ξερολα) ειναι μαλακ....., αποδεικνυεις περιτρανα ποσο δικαιο εχω.

Δυστυχως, φιλε μου, δεν εχεις μαθει ποτε στη ζωη σου ποσο σημαντικο προτερημα ειναι η ευγενεια, ο ηπιος και μετριοπαθης τροπος εκφρασης. Εχεις μαθει να εκφραζεσαι μονο με ειρωνικες και αλαζονικες εκφρασεις.

"Ρε πατε καλα"....."ρε πλακα μας κανετε".....ρε.....ρε.....αυτο ειναι το πλουσιο και εκλεπτυσμενο λεξιλογιο που χρησιμοποιεις σε καθε σχολιο σου.

Μαλλον εχεις φοβερο ψυχολογικο προβλημα κατωτεροτητας και μπαινεις στο forum απλα για να βγαζεις τα εσωψυχα απωθημενα σου.

Νομιζεις οτι, επειδη καποιος εχει γραφτει προσφατα στο forum, δεν εχει δικαιωμα αποψης ή οτι η δικη σου αποψη ειναι a priori καλυτερη απο του νεου μελους. Θεωρεις οτι η παλαιοτητα σου σε κανει αυτοματως και ανωτερο συνομιλητη.

Με τη λογικη τη δικη σου, εγω ως καθηγητης πανεπιστημιου, 48 χρονων, με εμπειρια 3 μεταμοσχευσεων, δε θα επρεπε να σου απευθυνω ποτε το λογο, γιατι εισαι ενα " μηδενικο", ενα "σκουπιδι" μπροστα μου.

Και ομως συνεχιζω να διαλεγομαι μαζι σου, γιατι απλουστατα δε θεωρω τον εαυτο μου σπουδαιο, ξερολα, ανωτερο των αλλων, αλλα εναν ταπεινο ανθρωπο που δεν ξερει τιποτα και που "γηρασκει αει διδασκομενος"

Υ.Γ. Αμφιβαλλω αν οσα σου εγραψα θα σε αγγιξουν, γιατι η "εξη ειναι η δευτερη φυση του ανθρωπου". Αφου, λοιπον, εχεις συνηθισει μια ζωη να μιλας και να συμπεριφερεσαι αλαζονικα και υποτιμητικα εναντι των αλλων, δεν προκειται ποτε να αλλαξεις χαρακτηρα. Αρα, μαλλον, χαμενος κοπος η προσπαθεια να συμβουλευσεις εναν τετοιου ηθους ανθρωπο.
@tol φιλικά παντα.
Ερωτηση.
Γιατι σε πολλα σου ποστ , σε διάφορα θεματα τονιζεις συνεχως οτι εισαι καθηγητης πανεπιστημιου;
Διαβαζα το νημα και θυμηθηκα που λες συνεχεια αυτη την αττακα
 

Tsek

Well-Known Member
Εδώ έχουμε άτομα που δεν είναι τίποτα και μας το παίζουν καθηγητές επι της καράφλας και γειώνουν όποιον άλλο πάει να μιλήσει και αυτός που είναι αληθινός καθηγητής να μην το πει ο άνθρωπος?Καλά κάνει.
 

Dim10

Active Member
Καλα αυτο ξαναπεστο τσεκ , που πλεον ειναι κ εξαφανισμένοι, ειπαν οτι είπαν.πηραν σβαρνα κοσμο και μετα αλλαξαν γνωμη κ παλι δε παραδεχονται τπτ και ουτε φωνη ουτε ακροαση . Αλλα η ζημια πανω σε αλλους και πειράματα μια χαρα εγιναν. Δε πειράζει ολα εδω πληρώνονται
 
  • Like
Reactions: tol

tol

Well-Known Member
@tol φιλικά παντα.
Ερωτηση.
Γιατι σε πολλα σου ποστ , σε διάφορα θεματα τονιζεις συνεχως οτι εισαι καθηγητης πανεπιστημιου;
Διαβαζα το νημα και θυμηθηκα που λες συνεχεια αυτη την αττακα

Φιλε μου, Dim 10, μαλλον καποιο λαθος κάνεις.
Εχω αναφερθει στο λειτουργημα μου, μονο σε δυο-τρεις περιπτωσεις και μονο επειδη "εξαναγκαστηκα".

Η πρωτη φορα ηταν, οταν πριν ενα χρονο ειχα δεχθει το γνωστο μπουλινγκ (εκφοβισμο) απο τα "παλια" μελη του forum που διαθετουν το αλαθητο του Παπα.

Τοτε ως νεο μελος του forum, αλλα καθολου απειρο, αφου ηδη ειχα κανει τρεις μεταμοσχευσεις, προσπαθησα να γραψω τα πρωτα σχολια μου και αρχισαν οι "γνωστοι-αγνωστοι" να με κατηγορουν ως τσιρακι συγκεκριμενης κλινικης.

Μαλιστα με προκαλουσαν να κανω παρουσιαση των μμ μου, για να πειστουν για την ορθοτητα των λεγομενων μου.

Τοτε, λοιπον, αναφερθηκα στο λειτουργημα μου, για να τους εξηγησω οτι ειναι τετοια η φυση του που δεν μου επετρεπε τη δημοσια εκθεση μου. Δεν ηθελα, ακομη και αν οι πιθανοτητες αποκαλυψης της ταυτοτητας μου ειναι ελαχιστες, να ρισκαρω τη δημοσια εικονα μου στους μαθητες και φοιτητες μου.

Στην προσφατη περιπτωση που αναφερεσαι, ειχα μια διαμαχη με μελος του forum που ανηκει στην κατηγορια αυτων που ανελλιπως εξαπολυουν επιθεσεις σε νεα μελη του forum, τονιζοντας τους οτι "δεν εχουν δικαιωμα να ομιλουν", γιατι οι "παλιοι" εχουν παντα δικαιο και τα ξερουν ολα.

Αν διαβασες απο την αρχη τα σχολια, θα καταλαβες νομιζω οτι προκληθηκα αδικαιολογητα απο το συγκεκριμενο μελος, αφου χαρακτηρισε ως μαλ@κιες οσα εγραφα.

Εγω το μονο που εκανα με το σχολιο μου ηταν να προσπαθησω να προστατεψω το αναφαιρετο δικαιωμα της ελευθερης εκφρασης των αποψεων των νεων μελων και το συγκεκριμενο μελος, αθυροστομος, οπως παντα, αρχισε τις λεκτικες επιθεσεις.

Τοτε, λοιπον, και θελοντας να του αποδειξω οτι οι χυδαιες φρασεις του ειναι ενδεικτικες του ηθους του, τονισα ταυτοχρονα την ιδιοτητα μου και την μεγαλη μου εμπειρια στο θεμα των μεταμοσχευσεων, για να αναιρεσω την κατηγορια περι μαλ@κισμενων αποψεων.

Ηθελα να καταλαβει οτι δεν μπορει ενα ατομο με εμπειρια τριων μμ (και strip και fue), χρηστης 20 χρονων μινοξιδιλης και 18 μηνων φιναστεριδης με "σχετικη" ικανοτητα στη χρηση της νεοελληνικης γλωσσας (εδω τιθεται το θεμα της ιδιοτητας μου) να γραφει μ@λακιες, οπως ηθελε να τις παρουσιασει ο "γνωστος ξερολας" (που παρεμπιπτοντως δεν εχει κανει ουτε μια μμ και δεν εχει ασχοληθει ποτε με "βαρια" φαρμακα-φιναστεριδη. Και, ενω δεν εχει την αναλογη εμπειρια, το παιζει ο κηνσορας του forum, αυτος που πεταγεται συνεχως απο το πουθενα και χρησιμοποιει προσβλητικες εκφρασεις ειδικα απεναντι σε νεα μελη και εχει λογομαχησει με ολους σχεδον τους φιλους μας).

Φιλε Dim 10, νομιζω οτι σου ελυσα την απορια σου.
Αν οχι, τουλαχιστον, προσπαθησα.
Να εχεις ενα καλο βραδυ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Πέντε δέκα φώτο με μαύρο παραθυράκι από το μέτωπο και κάτω η πλαγιές με όλο το προφίλ μαυρισμένο δε σε παίρνει χαμπάρι κάνεις, εκτός αν διδάσκεις στην ΕΥΠ και οι μαθητές σου είναι τσακάλια πράκτορες.:D:D:D
 

koumparos

Well-Known Member
Ευγε φιλε γιαννη για τις τελευταιες φωτο.Περιμενουμε την ιδια ποιοτητα και οταν ξεκινησει η φυτρωση και οχι τιποτα πονηρουλες σκοτεινες ...
 

tol

Well-Known Member
Πέντε δέκα φώτο με μαύρο παραθυράκι από το μέτωπο και κάτω η πλαγιές με όλο το προφίλ μαυρισμένο δε σε παίρνει χαμπάρι κάνεις, εκτός αν διδάσκεις στην ΕΥΠ και οι μαθητές σου είναι τσακάλια πράκτορες.:D:D:D

Φιλε Τασο, αδυνατω να καταλαβω την εμμονη σου με τις φωτογραφιες.

Αν οσα γραφω δεν τα θεωρεις αξιοπιστα, απλα τα παραβλεπεις και δεν τα λαμβανεις υποψη σου.

Εξαλλου, γιατι μπορει τα σχολια και οι συμβουλες μου να θεωρουνται υποπτες;

Εχω γραψει οτι τις τρεις μμ μου τις εχω πραγματοποιησει στην dhi. Αραγε, σε ποιο σχολιο μου επιδοκιμαζω τη συγκεκριμενη κλινικη; Αντιθετως παντοτε τονιζω τα μετρια αποτελεσματα των μμ μου και, μαλλον, αποτρεπω τα υποψηφια μελη απο τη συγκεκριμενη κλινικη. Τονιζω τη φυσικοτητα των μμ, αλλα και την μετρια πυκνωση που επεφεραν.

Αρα, το μονο που μπορεις να με κατηγορησεις ειναι οτι, μαλλον, διαβαλλω την κλινικη χωρις να ανεβαζω φωτογραφιες!!!

Απο την αλλη πολλα σχολια μου αφορουν στη θετικη επιδραση της φιναστεριδης (μετα απο 18μηνη χρηση) που εχει βελτιωσει αρκετα το μετριο αποτελεσμα των μμ. Αραγε, γιατι ειναι αναξιοπιστα; Μηπως ειμαι εμπορικος αντιπροσωπος της Vianex (εταιριας που παραγει το proscar);

Σε τελικη αναλυση, φιλε Τασο, νομιζω οτι ο καθενας μπορει ελευθερα να κανει τις επιλογες του. Επιτρεψε μου, λοιπον, να μην επιθυμω τη δημοσιοποιηση των μμ και ταυτοχρονα να μπορω ελευθερα να εκφραζω τις αποψεις μου χωρις αυτες να χαρακτηριζονται ως μαλ@κιες απο τους εξυπνακηδες του forum.
 

Tsek

Well-Known Member
Ρωτήθηκε γιατί αναφέρε την ιδιότητά του και απάντησε με λεπτομεριες.
Το αν θέλει να κανει παρουσίαση η όχι είναι δικό του θέμα.
Στα όσα καταγγέλλει για το χυδαίο πεσιμο εχετε να πείτε κάτι?
Δεν νιώθετε την αναγκη ως παλιοί να προσπατέψετε λίγο κάποια νεοτερα μέλη απο τέτοιες ξεδιάντροπες επιθέσεις? ..
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1312

Active Member
Ευγε φιλε γιαννη για τις τελευταιες φωτο.Περιμενουμε την ιδια ποιοτητα και οταν ξεκινησει η φυτρωση και οχι τιποτα πονηρουλες σκοτεινες ...
πονηρουλες δεν προσπαθώ να βγάλω απλα ηταν η ποιότητα κινητού θα ανεβαζω με αυτό το τηλ απο εδώ και πέρα φωτο .
 

tol

Well-Known Member
Η ξεδιάντροπη επίθεση που ακριβώς έγινε?για κοίτα το νήμα λίγο και ξαναδιάβασε το καλα

Το να γραφεις οτι "ο ταδε λεει μαλ@κιες" .......δεν θεωρειται επιθεση και προσβολη!!!!!!

Μαλιστα, ωραια διαπαιδαγωγηση διαθετεις. Αφου δεν μπορεις να διακρινεις και να αναγνωρισεις το λαθος σου και τις προσβλητικες φρασεις που χρησιμοποιεις, αυτο σημαινει οτι δεν προκειται ποτε να μαθεις τι σημαινει ευγενεια και μετριοπαθεια. Εχεις μαθει σε ολη σου τη ζωη να προσβαλλεις τους αλλους και θεωρεις οτι αυτη η συμπεριφορα σου ειναι η αρμοζουσα!!!!!
Συγχαρητηρια.
 

Tsek

Well-Known Member

aeratos28Just aeratos
Η ξεδιάντροπη επίθεση που ακριβώς έγινε?για κοίτα το νήμα λίγο και ξαναδιάβασε το καλα

Βλήμα, βολεμένος υπαληλλακος, γλυψιματίας, υπέυθηνος για την οικονομική κρίση και με μαθητές τούβλα. Καλά του τα είπες όμως γιατί έχεις βγάλει το πανεπιστήμιο της ζωής εσυ.
 

aeratos28

Just aeratos
Όταν εσύ μπορέσεις να καταλάβεις ότι δεν του την είπα του φίλου,απλά του είπα ότι επειδή είσαι νέο μέλος ίσως δεν έχεις διαβάσει περί των δοτριων του βεκρη.και ξεκίνησες να λες άκυρα πράγματα ότι δεν αφήνω νέους να μιλάνε στο φόρουμ..ότι θέλετε καταλαβαίνεται.
 

tasos33

Well-Known Member
Είδες εσύ να κάνω κάποια επίθεση?

Έγραψα κάτι περί αξιοπιστίας η ότι προβάλλεις η προσβάλλεις την κλινική που έκανες μμ?

Γιατί διαβάζω αυτό που σου έγραψα και δε βλέπω κάτι, πέραν της χιουμοριστικης διάθεσης μου και της χαλαρης προτροπής μου υπενθυμίζοντας πως ο τρόπος είναι απλός, όχι ότι δεν τον ξέρεις βέβαια.






Φιλε Τασο, αδυνατω να καταλαβω την εμμονη σου με τις φωτογραφιες.

Αν οσα γραφω δεν τα θεωρεις αξιοπιστα, απλα τα παραβλεπεις και δεν τα λαμβανεις υποψη σου.

Εξαλλου, γιατι μπορει τα σχολια και οι συμβουλες μου να θεωρουνται υποπτες;

Εχω γραψει οτι τις τρεις μμ μου τις εχω πραγματοποιησει στην dhi. Αραγε, σε ποιο σχολιο μου επιδοκιμαζω τη συγκεκριμενη κλινικη; Αντιθετως παντοτε τονιζω τα μετρια αποτελεσματα των μμ μου και, μαλλον, αποτρεπω τα υποψηφια μελη απο τη συγκεκριμενη κλινικη. Τονιζω τη φυσικοτητα των μμ, αλλα και την μετρια πυκνωση που επεφεραν.

Αρα, το μονο που μπορεις να με κατηγορησεις ειναι οτι, μαλλον, διαβαλλω την κλινικη χωρις να ανεβαζω φωτογραφιες!!!

Απο την αλλη πολλα σχολια μου αφορουν στη θετικη επιδραση της φιναστεριδης (μετα απο 18μηνη χρηση) που εχει βελτιωσει αρκετα το μετριο αποτελεσμα των μμ. Αραγε, γιατι ειναι αναξιοπιστα; Μηπως ειμαι εμπορικος αντιπροσωπος της Vianex (εταιριας που παραγει το proscar);

Σε τελικη αναλυση, φιλε Τασο, νομιζω οτι ο καθενας μπορει ελευθερα να κανει τις επιλογες του. Επιτρεψε μου, λοιπον, να μην επιθυμω τη δημοσιοποιηση των μμ και ταυτοχρονα να μπορω ελευθερα να εκφραζω τις αποψεις μου χωρις αυτες να χαρακτηριζονται ως μαλ@κιες απο τους εξυπνακηδες του forum.
 

tol

Well-Known Member
Είδες εσύ να κάνω κάποια επίθεση?

Έγραψα κάτι περί αξιοπιστίας η ότι προβάλλεις η προσβάλλεις την κλινική που έκανες μμ?

Γιατί διαβάζω αυτό που σου έγραψα και δε βλέπω κάτι, πέραν της χιουμοριστικης διάθεσης μου και της χαλαρης προτροπής μου υπενθυμίζοντας πως ο τρόπος είναι απλός, όχι ότι δεν τον ξέρεις βέβαια.

Φιλε Τασο, δεν εγραψα οτι εσυ μου εκανες επιθεση. Το μονο που σχολιασα ειναι η εμμονη σου να ανεβασω φωτογραφιες. Μου το εχεις ζητησεις και αλλες φορες στο παρελθον και, ενω σου εχω δωσει επαρκεις εξηγησεις (αν θες τις αποδεχεσαι), επιμενεις να τις ζητας.
Τιποτα περισσοτερο.
Καλο σου βραδυ.
 

tasos33

Well-Known Member
Φιλε Τασο, δεν εγραψα οτι εσυ μου εκανες επιθεση. Το μονο που σχολιασα ειναι η εμμονη σου να ανεβασω φωτογραφιες. Μου το εχεις ζητησεις και αλλες φορες στο παρελθον και, ενω σου εχω δωσει επαρκεις εξηγησεις (αν θες τις αποδεχεσαι), επιμενεις να τις ζητας.
Τιποτα περισσοτερο.
Καλο σου βραδυ.

Είναι προφανές πως η οποιαδήποτε παρουσίαση απ όπου και αν προέρχεται είναι μια συνεισφορά στο φόρουμ κάτι θα δούμε παραπάνω κάτι θα μάθουμε περισσότερο. That's it.
 

giannis1312

Active Member
Καλησπερα παιδια 17 μερες μετα την μμ. πιστευω η φωτο να σας κανουν 2 που εβαλα με μετωπο που δεν δειχνουν τιποτα ειναι απλα για το σχεδιασμο μπροστα της hairline .Πιστευω νανε καλες..





Κροουν απο 2 διαφορετικες γωνιες.




μπροστα μερος












και αλλες.







γιατι οταν τις στελνουμε απο το κινητο στο messenger αλλοιώνονται σαν φωτο?Πιστευω να το εφτιαξα και να περνουν ζουμ και να μην αλλοιώνονται .Πιστευω να σας καλυψα πληρως.
Οταν βαζω μινιδοξιλ και λούζομαι βλεπω μερικες τριχες στα χερια μου.

 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα