Georgie, FUE, 2400g, 16/5/19

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Οπως τα λεει ο Vlafo, ο 6αρης στην καλυτερη να γινει 4αρης αναλογα τον φωτισμο, επισης φιλε @tamaliamoupiso δεν νομιζω πως οι γυναικες 30-35+ νοιαζονται και πολυ για το αν εχει μαλλια ο αλλος οποτε αυτο που λες για τις γυναικες δεν αποτελει κριτηριο, την μμ την κανεις για τον εαυτο σου για να βλεπεις κατι πιο ωραια στον καθρεφτη, προσωπικη μου αποψη.

Σχετικά είναι όλα.
 

oreo

Well-Known Member
Εγω ετσι οπως τα ακουω παντως, το να εχεις μαλλι ειναι χειροτερο τελικα στο να βρεις γυναικα, γιατι αυαξανεται η περαση σου και ποτε δεν καθεσαι σε μια ωστε να πας σοβαροτερα :D
Αν και χαλάω λίγο το αφήγημα για την ύπαρξη μαλιού, προφανώς και παίζει καθοριστικό ρόλο στον τρόπο που μας αντιλαμβάνονται οι γύρω μας, απλά στις γυναίκες μετα τα 30 βυθίζεται ως απαραίτητη επιλογή γιατι αφενός πρωτεύει η παροχή" ασφάλειας " απο το αρσενικό και αφετέρου τα περιθώρια επιλογής στενεύουν και η θέση στο "ράφι" αχνοχαμογελά (Νυφούλα,μανούλα κτλ κτλ)
Το οτι δεν παρατηρούν τα μαλλιά ή οποιοδήποτε άλλο χαρακτηριστικό, είναι λόγια για παρηγοριά στον άρρωστο.
 

Georgie

Well-Known Member
Εντάξει όλα παίζουν το ρόλο τους σε σχέση με την εικόνα που δείχνουμε στους άλλους.
Το θέμα είναι πως οι κοινωνίες ανά τους καιρούς αναθεωρούν τα πρότυπα ομορφιάς .
Στην αρχαιότητα.το καλος αφορούσε και τα δύο φύλα.
Μετά ήρθαν οι Χριστιανοί και αυτό άλλαξε για αρκετούς αιώνες μέχρι να αλλάξει ξανά στις πιο ανεπτυγμένες δυτικές κοινωνίες αφου πέρασαν από την εποχή της Αναγέννησης και του διαφωτισμου.
Τώρα στην εποχή της παγκοσμιοποίησης, του Instagram, του Facebook, του Tinder κλπ το πώς φαίνεσαι αποτελεί προτεραιότητα σε όλες τις ηλικίες και στα δύο φύλα στη πλειοψηφία των Ανθρώπων.
Κοιτάξτε μόνο τι τζίρο κάνει η βιομηχανία που αφορά τις αισθητικές παρεμβάσεις.
Μη πάμε και στα καλλυντικά γιατί θα σας πιάσει ιλλιγος .

Μη κολλάμε σε στερεότυπα γιατί είναι αυταπάτες.
Αν ο Άνθρωπος εκπέμπει και έχει τύπο αυτό είναι μεγάλο προσόν .
Ως συνήθως το έχουν Άνθρωποι που το υποστηρίζουν εμφανισιακά.
Ο καθένας ξέρει τον εαυτό του καλύτερα απ' όλους .
Ξέρει που υπερτερεί και που μειονεκτεί.
Αυτό παλεύουμε όλοι.
Να φτιάξουμε αυτό που χαλάει εμάς για να μη φαινόμαστε χαλασμένοι στους άλλους .
 
Τελευταία επεξεργασία:

vagosx

Well-Known Member
Παιδιά το αν το μαλλί παίζει ρόλο στην αυτοπεποίθηση μας αλλά και στο πως μας βλέπει το άλλο φύλλο, θα σας πω το εξής.
Φανταστείτε έναν τύπο που του λείπουν πέντε δόντια, τον φαντάζεστε να χαμογελα με αυτοπεποίθηση η να τρελαίνονται οι γυναίκες για την πάρτη του;
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Μη κολλάμε σε στερεότυπα γιατί είναι αυταπάτες.
Αν ο Άνθρωπος εκπέμπει και έχει τύπο αυτό είναι μεγάλο προσόν .
Ως συνήθως το έχουν Άνθρωποι που το υποστηρίζουν εμφανισιακά.
Τώρα τα λες σωστά.
Τα στερεότυπα που αναφέρεις,βασικά αποτελούν μια αντίφαση σε σχέση με το πολύ σωστό και αποδεκτό που αναφέρεις στην τελευταία γραμμή και που αναμφισβήτητα επικρατεί,είτε στον εαυτό σου,είτε στο άλλο φύλο είτε κοινωνικά.

Υγ:Δε νομίζω κανένας φαλακρός να ήταν ποτέ πρότυπο ομορφιάς.
 

Georgie

Well-Known Member
Τώρα τα λες σωστά.
Τα στερεότυπα που αναφέρεις,βασικά αποτελούν μια αντίφαση σε σχέση με το πολύ σωστό και αποδεκτό που αναφέρεις στην τελευταία γραμμή και που αναμφισβήτητα επικρατεί,είτε στον εαυτό σου,είτε στο άλλο φύλο είτε κοινωνικά.

Υγ:Δε νομίζω κανένας φαλακρός να ήταν ποτέ πρότυπο ομορφιάς.
Τα στερεότυπα που αναφέρω είναι ότι οι γυναίκες ας πούμε μετά από κάποια ηλικία δεν ενδιαφέρονται για την εμφάνιση του Άνδρα, αλλά για το πορτοφόλι κλπ.
 

vlafo

Well-Known Member
Τα στερεότυπα που αναφέρω είναι ότι οι γυναίκες ας πούμε μετά από κάποια ηλικία δεν ενδιαφέρονται για την εμφάνιση του Άνδρα, αλλά για το πορτοφόλι κλπ.
Είναι πρώτο αυτό (βασικά η ασφάλεια που παρέχει),αλλά συνδυάζεται και με την εμφάνιση.
Κανόνας.
 

Georgie

Well-Known Member
Είναι πρώτο αυτό (βασικά η ασφάλεια που παρέχει),αλλά συνδυάζεται και με την εμφάνιση.
Κανόνας.
Κοίτα τι πιστεύω .
Όλα είναι ξεχωριστά, αλλά δουλεύουν μόνο αν συνδυαστούν.
Ένας Άνδρας ας πούμε, αν προσέχει την εμφάνιση του σημαίνει ότι μπορεί και το υποστηρίζει οικονομικά.
Αυτό περνάει από το υποσυνείδητο στη πρώτη επαφή με τα μάτια ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

F1ght3r

Well-Known Member
το ρούχο πρέπει να το φοράς και να το υποστηρίζεις όχι να σε φοράει.
Το ίδιο και με την καράφλα. Εγώ πάντως με τελείως ξερισμενο look είχα πολύ πέρασει.
Δεν λέω αν είχα μαλλιά ίσος να είχα πολύ περισσότερο πέρασει αλλα who knows.
 

Συνημμένα

  • 20200825_154903.jpg
    20200825_154903.jpg
    948.8 KB · Προβολές: 131

Georgie

Well-Known Member
το ρούχο πρέπει να το φοράς και να το υποστηρίζεις όχι να σε φοράει.
Το ίδιο και με την καράφλα. Εγώ πάντως με τελείως ξερισμενο look είχα πολύ πέρασει.
Δεν λέω αν είχα μαλλιά ίσος να είχα πολύ περισσότερο πέρασει αλλα who knows.
Πιο πολύ πέραση θα έχεις τώρα
;)
 

spiros27

Member
Καλησπέρα παιδια να κανω μια ερωτηση αν γνωριζετε
Επειδη ετοιμαζομαι και εγω για επεμβαση στον κυριο Γεωργιου οι εξετασεις που ζηταει στις προεγχειρητικες οδηγιες ξερουμε περιπου τι κοστος εχουν ; ευχαριστω
 

montecristo

Well-Known Member
Το 'χε πει ο Τζέημς Μπράουν : Μαλλιά και δόντια να 'χει ο άντρας και όλα κομπλέ.

Πέρα από την πλάκα, αυτά δίνουν υποσυνείδητα σινιάλα υγείας και σφρίγους στο αντίθετο φύλο.
Αμα είναι δηλαδή χοντρός ο άλλος θα δίνει μηνύματα υγείας κ σφρίγους αν έχει τα αλλά 2;

Τα μαλλιά πιστεύω είναι καθαρά αισθητικό θέμα και το πως θέλει να δείχνει ο καθένας. Δεν σημαίνει ότι οποίος έχει λιγότερα ή δεν έχει δεν δίνει σημάδια υγείας κτλπ…
 

vagosx

Well-Known Member
Mαλλια και παχος ειναι τα μονα δυο πραγματα που μπορουν να κανουν εναν 50ρη να φαινεται 40 η' 60 αν υπαρχουν/λειπουν.
Και το γκριζάρισμα επίσης, έχω κολλητό που είναι Χατζηνικολαου στο μαλλί, αλλά έχει ασπρίσει από τα 30 και δείχνει για πλάκα 10 χρόνια πάνω.
 

Marios1982

Well-Known Member
Το 'χε πει ο Τζέημς Μπράουν : Μαλλιά και δόντια να 'χει ο άντρας και όλα κομπλέ.

Πέρα από την πλάκα, αυτά δίνουν υποσυνείδητα σινιάλα υγείας και σφρίγους στο αντίθετο φύλο.
Ύψος φιλε. Μετά μαλλια. Δόντια αυτονόητο, μπορούν να κόψουν και τον τέλειο άντρα. Γενικά οι γυναίκες είναι τούβλα, αν δουν ψηλό άντρα μπορεί και να τα παραβλέψουν ολα.
 
Μπλουζα