Geo, dr. rahal, fut, 4720 grafts, 13/2/2015

aeratos28

Just aeratos
ρε συ κοιτά να δεις..επειδή είναι αρκετά παρεξηγημένο το θέμα..να μου πεις,τώρα εσύ που έκανες strip ναι είναι χειρουργείο..αλλά αυτό που λες πιθανότητες εν μέρη έχεις δίκιο..γιατί με βάση όπως λες και εσύ τις πιθανότητες,πάντα είναι τραγικά περισσότερες προς την επιτυχία αρκεί να γίνονται σωστά τα πράγματα..σε φόρτωσε με τα 2πλα grafts από ότι έπρεπε,καθαρα για να δικαιολογήσει τα λεφτα που πήρε και για να δείξει ένα αποτέλεσμα όπως αυτά που έβλεπες στο νετ πριν,για να σε κάνει να τον επιλέξεις..αν έβγαινε και είχε επιτυχία θα μιλαγαμε για τον top γιατρό κτλ κτλ;)...ε δεν βγήκε αυτό..αλλά εσύ έχεις δει μόνο τα επιτυχημένα..τα αποτυχημένα τα έχεις δει??ξέρεις ποσά είναι?όχι!!λάθος τεράστιο τα τόσα grafts σε τόσο μικρή αραίωση για τα grafts που εβαλε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Αυτο το κλασσικο που λενε σε διαφορα site για διαφορα θεματα για την Ελλαδα ως Ελλαδισταν..ειμαι καθετα αντιθετος σε αυτο.
Να μην είσαι κάθετα αντίθετος, 5 χρόνια εδώ δεν έχω δει ούτε ένα πραγματικά καλό περιστατικό. Αντιθέτως έχω δει φωτογραφίες με photoshop και toppik
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Όσα περιστατικά έχω δει εγώ από Ελλάδα είναι μέτρια στην καλύτερη περίπτωση. Αρκετά που βλέπω έξω στο δρόμο με τα μάτια μου είναι απελπιστικά.

δεν νομίζω ότι είναι πραγματικότητα αυτο ενταξει
Όχι, δεν είναι η πραγματικότητα, είναι η προσωπική μου παρατήρηση, δεν διεκδικώ το αλάθητο.
 

aeratos28

Just aeratos
έχεις ένα δίκιο έτσι όπως το θετεις το θεμα τώρα..και εγώ αυτό παρατηρώ σε αρκετές περιπτώσεις..και αυτά τα αποτελέσματα τα βλέπω και με πολλούς φίλους που είχαν κάνει και έχουν πολύ μέτρια αποτελέσματα συζητώντας μαζί τους ότι δεν είχαν ιδέα από πριν το τι είναι μεταμόσχευση,τι norwood ήταν ,ποσά τριχοθυλακια χρειάζονταν για ένα καλό αποτέλεσμα και όχι απλά να βάλουν μαλλιά όπως όλοι μου απαντούσαν,επίσης έβαζαν σε ηλικίες μικρές 22 με 25 και νόμιζαν ότι δεν θα συνεχιστεί η καραφλα και θα λυθεί το θέμα..θέλω να πω ότι ίσως οι 8 στους 10 που βλέπεις έξω όπως και εγώ άλλωστε είναι ανενημερωτοι εντελώς και στο άγχος τους επάνω πάνε όπου βρουν και επειδή τους πετάνε την καραμέλα οι γιατροί ότι θα γίνει έτσι και καλά φοβερό αποτέλεσμα κτλ και τους δείχνουν φωτό ψεύτικες πείθονται..που να ξέρουν ότι οι φωτό είναι μούφα..ούτε καν το τοππικ αρκετοί δεν ξέρουν..εγώ αυτό το πιστεύω πολύ ότι συμβαίνει και γι αυτό βλέπουμε τόσα πολλά κεφάλια χαλια
 

Flosk

Well-Known Member
Εγω παντως ειμαι ευχαριστημενος και δεν εχω βαλει ποτε τοπικ ουτε εχω κανει ποτε φωτοσοπ.
Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα..
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
geo... ποσο cool αντιμετωπιζεις την κατασταση! χαρά στην ψυχραιμία σου φιλε! βομβα και απο rahal...ενας σκασμος λεφτα....λιγοι οι ευχαριστημενοι. αν θελεις ανεβαζεις φωτο με το πριν και το τωρα .
 

geo.

Member
θα ανεβασω ολες τις φωτο, αλλα και ολες τις λεπτομεριες μετα το ραντεβου που εχω μαζι του στις 14/10/2015 στο μιλανο .μεχρι τοτε δεν θελω να ανεβασω κατι γιατι θελω να δω πρωτα τι θα μου πει και τι σταση θα κρατησει. Τωρα για το cool καθολου cool δεν το εχω παρει απλα ελπιζω σε μια βελτιωση τους επομενους μηνες .
 

Δημητρης38

Active Member
geo βαλε μια φωτο λιγο μετα το χειρουργειο αν θελεις
εγω δεν πιστευω οτι σου πηρε 4800 grats με strip απο περιοχη που εχει υποστει ηδη μια fue
Εκτος και αν τα εκοψε ολα μονοτριχα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
φιλε geo λυπαμαι και εκνευριζομαι που δεν εχεις την εξελιξη που ηθελες και επρεπε να εχεις.. βλεποντας τις αρχικες σου φωτογραφιες σκεφτηκα, δεν εχει και μεγαλο προβλημα. επισης σκεφτηκα γιατι δεν κανει fue και παει για κοψιμο και ραψιμο? με fue πιστευω θα γεμιζαν προσεχτικα τα κενα. σου ευχομαι πραγματικα να βρεις ακρη με το γιατρο.
Φανταζομαι οτι εδωσες τοσα χρηματα για να εχεις το καλυτερο αποτελεσμα αλλα βλεπουμε οτι δεν μετραει μονο αυτο.. ισως αν αποφασιζες να πας σε κλινικη στην Ελλαδα ισως να ειχες καλυτερο αποτελεσμα ισως και οχι. σιγουρα ομως θα σου εμεναν 12000 στην τσεπη.. και αν δεν πηγαινε τελεια η πρωτη διορθωνες με μια ακομη με fue για πυκνοτητα και θα ησουν μια χαρα..
Σορυ αν σε στεναχωρω ξερω οτι εισαι σε δυσκολη φαση αυτη τη στιγμη.. ευχομαι να βρεις ακρη με το γιατρο
 

geo.

Member
geo βαλε μια φωτο λιγο μετα το χειρουργειο αν θελεις
εγω δεν πιστευω οτι σου πηρε 4800 grats με strip απο περιοχη που εχει υποστει ηδη μια fue
Εκτος και αν τα εκοψε ολα μονοτριχα
τα graft απο οτι μου ειπε ηταν 4720 και τα περισοτερα ηταν 3 και 4 τριχων.
η αναλυση που μου εδωσε τοτε ηταν οτι βαλαμε περιπου 11000 τριχες, αρα οχι δεν τα εκοψε σε μονοτριχα, και πιστευω οτι εβγαλε τοσα μοσχευματα γιατι τι strip ειναι τεραστιο. Οσο για φωτο μπορω να ανεβασω τις επομενες μερες τις φωτο αμεσως μετα απο το χειρουργειο , αλλα τις υπολοιπες θελω να τις ανεβασω μετα το ραντεβου με τον γιατρο οπως ειπα και πιο πανω
 

geo.

Member
φιλε geo λυπαμαι και εκνευριζομαι που δεν εχεις την εξελιξη που ηθελες και επρεπε να εχεις.. βλεποντας τις αρχικες σου φωτογραφιες σκεφτηκα, δεν εχει και μεγαλο προβλημα. επισης σκεφτηκα γιατι δεν κανει fue και παει για κοψιμο και ραψιμο? με fue πιστευω θα γεμιζαν προσεχτικα τα κενα. σου ευχομαι πραγματικα να βρεις ακρη με το γιατρο.
Φανταζομαι οτι εδωσες τοσα χρηματα για να εχεις το καλυτερο αποτελεσμα αλλα βλεπουμε οτι δεν μετραει μονο αυτο.. ισως αν αποφασιζες να πας σε κλινικη στην Ελλαδα ισως να ειχες καλυτερο αποτελεσμα ισως και οχι. σιγουρα ομως θα σου εμεναν 12000 στην τσεπη.. και αν δεν πηγαινε τελεια η πρωτη διορθωνες με μια ακομη με fue για πυκνοτητα και θα ησουν μια χαρα..
Σορυ αν σε στεναχωρω ξερω οτι εισαι σε δυσκολη φαση αυτη τη στιγμη.. ευχομαι να βρεις ακρη με το γιατρο

εχω κανει ήδη μια στην Ελλάδα μικρη 1230 τρίχες ( graft άγνωστο )η οποια επίσης δεν με αφησε ικανοποιημένο αλλα και ο αλλος παντα σε αναλογια με το προβλημα και τα graft δεν εκανε και κατι καλυτερο
 

dimitris50423

Well-Known Member
1230 τριχες ειναι πολυ λιγες για να δεις αποτελεσμα. μακαρι να ξηγηθει σωστα ο γιτρος που εκανες την επεμβαση.. αν και πιστευω οτι εβγαλε πολλα γραφτς χωρις λογο.. δες τη μμ μου.. εβαλα 2300 γραφτς και καλυψα μεγαλυτερη περιοχη.. μακαρι να βρεις ακρη φιλε.. υπομονη
 

geo.

Member
μεχρι τωρα η σταση που κρατανε απο τον rahal ειναι αρκετα καλη .
Σε απαντηση μου ,οτι δεν ειμαι ευχαριστιμενος , μου ειπαν να με δει απο κοντα ο γιατρος και θα κανει οτι μπορει για να μεινω ικανοποιημένος και για αυτο τον λογο ακομα δεν θελω να βαλω τις φωτο απο το μετα μεχρι να με δει ο ιδιος .
 

Bouklas

Well-Known Member
Geo εύχομαι να ξεμπερδέψεις γρήγορα με το πρόβλημα σου. Μονο κάτι θα πω και μην το εκλάβεις ως άσχημη κριτική. Στο forum τελευταία είχαμε είχαμε 2 περιπτώσεις που κάνανε στον Rahal, η μια έχει εξαφανιστεί εδώ και 1.5 χρόνο δεν μάθαμε ποτέ πως πήγε και τι έγινε. Η άλλη είσαι εσύ. Εάν η μεταμόσχευση σου ήταν τέλεια φαντάζομαι θα ανέβαζες φωτογραφίες και εμείς κλασικά θα μοιράζαμε συγχαρητήρια σε σένα και τον γιατρό.

Από την στιγμή που δήλωσες ότι η μεταμόσχευση πήγε άσχημα που είναι το κακό να μην ανεβάσεις φωτογραφίες? Η κλινική από ότι λες κρατάει καλή στάση απέναντι σου οποτε δεν μπορώ να καταλάβω την λογική σου. Πριν απαντήσεις απλά σκέψου πως διαβάζει κόσμος που σκέφτεται να κάνει εκεί ή να έχει μια γνώμη.

Σέβομαι ότι δεν θες να ανεβάσεις, επίσης θεωρώ μη κακό που σε ρωτάω μιας και είμαστε σε έναν τέτοιο χώρο.
 

Zeus30

New Member
Φιλε αν δεν ανεβασει ίσως θα είναι πιο εύκολο να παρει τουλαχιστον τα λεφτα του πίσω. Για μενα καλα κανει. Σε πολλά φόρουμ, όταν κάποιοι κάνουν κακη μεταμόσχευση σε γνωστούς γιατρούς και το αναφερουν, μετά από κάποιο καιρό ξαφνικά εξαφανίζονται. Τώρα βέβαια και να αποζημιωθεί πλήρως, τα grafts του τα έχασε. Αλλά ας είμαστε αισιόδοξοι, ότι μπορεί να βελτιωθεί η κατάσταση του από εδω και πέρα.

Για μένα ήταν μεγάλο λάθος τα 4700 grafts σε άτομο με μικρό πρόβλημα. Που τα χώρεσε τόσα grafts;
 

dimitris50423

Well-Known Member
ας περιμενει να δει πως θα παει και εχει ολο τον καιρο ο φιλος να μας δειξει φωτογραφιες.. το θεμα ειναι να βγαλει ακρη και να λυσει το προβλημα του. μηπως τα γκραφτς που του ειπε ο γιατρος ηταν παραφουσκωμενα για να δικαιολογησει τα 15000 που πηρε?
 
Μπλουζα