Geo, dr. rahal, fut, 4720 grafts, 13/2/2015

geo.

Member
nucky είπε:
δεν είσαι ούτε καν 3V αγαπητέ . 4500 είναι κατά τη γνώμη μου πολλά και έχω μια μικρή ανησυχία μήπως μπούν υπερβολικά κοντά τα μοσχέυματα . Ας πουν τη γνώμη τους Τροφέας και λοιποί έμπεροι γιατί δεν θέλω να σε αγχώνω άδικα

Η πρόταση του γιατρού ήταν για 3500 grafts. 2500 για hairline και front και άλλα 1000 για crown. Απλά εγώ του είπα ότι θέλω να προσπαθήσουμε και πύκνωση στο midlscalp και μου είπε ότι θα προσπαθήσουμε άλλα 1000 εκεί , αλλά αυτό θα εξαρτηθεί όταν με δεί από κοντά. Η πληρωμή λιπών θα γίνει για 4500 αλλά δεν είναι δεσμευτικό σε καμία περίπτωση ότι θα τα βάλουμε όλα . Αν βάλουμε λιγότερα τα χρήματα θα επιστραφούν αυθημερόν .


Flosk είπε:
Γνωμη μου ειναι οτι χρειαζεσαι 3000-3500 με fue. Στριπ τοσο μεγαλο ειναι υπερβολη για μενα..

θεωρείς ότι η FUE είναι καλύτερη από την strip
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nucky

Active Member
H FUE υπερέχει μόνο στην λιγότερη ταλαιπωρία μετεγχειρητικά ( αλλά περισσότερη ταλαιπωρία κατά την επέμβαση ) και στο οτι δεν αφήνει ουλή - γραμμή .

3000 με FUE θέλουν 2 γεμάτες μέρες
 

geo.

Member
nucky είπε:
H FUE υπερέχει μόνο στην λιγότερη ταλαιπωρία μετεγχειρητικά ( αλλά περισσότερη ταλαιπωρία κατά την επέμβαση ) και στο οτι δεν αφήνει ουλή - γραμμή .

3000 με FUE θέλουν 2 γεμάτες μέρες

ναι αλλά οσο αφορά το yield ; θεωρητικά πάντα το strip έχει καλύτερο και επίσης με το strip δεν δείχνει αραιωμένη η δότρια πράγμα που συμβαίνει στην FUE αν πάρεις αρκετά μοσχεύματα . Εγώ αυτά ξέρω, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος πιο έμπειρος γιατί και εγώ δεν είμαι 100% και ένας από τους λόγους που άνοιξα το θέμα είναι για να ενημερωθώ εκτός από το να ενημερώσω
 

geo.

Member
η επεμβαση εγινε , ολα πηγαν καλα συντομα και φωτο αλλα και λεπτομεριες απο το ταξιδι.
 

Stripar

Established Member
Μπράβο φιλαράκι...
Ήμουν σίγουρος ότι όλα θα πήγαιναν όλα καλά , και με τόσα grafts θα είσαι τούμπανο σε μερικούς μήνες !!!

Καλή ανάρρωση από εδώ και πέρα...

;)
 

geo.

Member
ζητάω συγνώμη από όλους στο φορουμ που περιμένατε τόσο καιρό χωρίς καμιά ενημέρωση από μένα, αλλά δυστυχώς η επέμβαση μέχρι στιγμής απέτυχε.
Δεν θέλω ακόμα να ανεβάσω φωτό η να πω κάτι παραπάνω , γιατί εχω ραντεβού με τον γιατρο σε ενα μηνα και μεχρι τοτε θέλω να είμαι συγκρατημένος και δίκαιος οσο μπορώ.
Το μονο που θα πω προς το παρόν είναι οτι εχουν περάσει ακριβώς 7 μηνες και μετά απο 4720 grafts, ναι σωστά διαβασατε, η συνολική κατασταση μου είναι χειρότερη.
και παει στο καλό το midle που δεν το δουλέψαμε (αν και το ζήτησα) αλλά στο crown εχω μηδέν φύτρωση και μάλιστα εχασα και 'οτι είχα, και στο μπροστά κομμάτι καμία διαφορά. Δηλαδή κάποιες βγήκαν καποιες έπεσαν το αποτέλεσμα το ίδιο.
Επειδή είμαι σιγουρος οτι αρκετοί απο εσας θα έχετε απορίες επιτρέψτε μου να σας απαντήσω στα πάντα μετα το ραντεβου με το γιατρό οπου βέβαια θα ανεβάσω και όλες τις φωτο αλλά και τις λεπτομέρειες απο το ταξίδι αλλά και την επέμβαση.
 

aeratos28

Just aeratos
αυτα είναι τα άσχημα!! όχι ρε παλικάρι!γιατί έτσι ρε γαμωτο?κρίμα και έκανες ότι καλύτερο μπορούσες να κανείς.κορυφαίο γιατρό κτλ..επειδή είναι ή 2η αποτυχία δεν το ψάχνει μήπως τρέχει τίποτα άλλο?μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα υγείας?γιατί δεν βλέπω να υπάρχει πρόβλημα ως προς τον γιατρό πλέον,αλλά μάλλον κάποιο δικό σου..μακάρι να μην υπάρχει τίποτα από όλα αυτά και να λύσεις το θέμα σου..περαστικά και υπομονη
 

poseidonas77

Well-Known Member
αδερφε καλη επιτυχια σου ευχομαι...πιστευω με την τριτη προσπαθεια να τα καταφερεις ...

@@τα λεμε και τα ξαναλεμε και τα ξαναβλεπουμε...και στο θεο να πας δεν σου εγγυαται κανενας για το αποτελεσμα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
αυτα είναι τα άσχημα!! όχι ρε παλικάρι!γιατί έτσι ρε γαμωτο?κρίμα και έκανες ότι καλύτερο μπορούσες να κανείς.κορυφαίο γιατρό κτλ..επειδή είναι ή 2η αποτυχία δεν το ψάχνει μήπως τρέχει τίποτα άλλο?μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα υγείας?γιατί δεν βλέπω να υπάρχει πρόβλημα ως προς τον γιατρό πλέον,αλλά μάλλον κάποιο δικό σου..μακάρι να μην υπάρχει τίποτα από όλα αυτά και να λύσεις το θέμα σου..περαστικά και υπομονη

Nαι ο Γιατρος δεν φταιει.. φταιει ο geo.,,, αν ειχαμε ομως ενα πολυ καλο αποτελεσμα θα τον ειχαμε κανει θεο τον Rahal εδω μεσα.
Απο την στιγμη που ο Γιατρος αναλαμβανει περιστατικο και το βαζει χειρουργειο ειναι υπευθυνος και για το τελικο αποτελεσμα !!!
 

aeratos28

Just aeratos
poseidonas77 ομολογώ ότι είσαι αρκετά σωστός ως προς την 3η προσπάθεια που του λες να κάνει και ναι να κάνει αν χρειαστεί,αλλά να προσπαθήσει να δει βασικά γιατί υπάρχει αποτυχία..γιατί δεν δικαιολογείται τέτοια αποτυχία απλά!αλλά χωρίς να θέλω να γίνω συνήγορος των ελλήνων ιατρών θα το κάνω χωρίς τη θέληση μου τώρα..αν είχε βάλει στην Eλλαδα 4720 grafts και είχε αυτή τη αποτυχία θα λέγαν όλοι εδώ για σφαγεία και ότι ποτέ κανένας στην Ελλάδα δεν πρέπει να κάνει εμφυτεύσεις γιατί έχουν αποτυχία και είναι κάτω του μετρίου τα αποτελέσματα και είναι αποτυχημένα τα περισσότερα αποτελέσματα και και και...Αυτο το κλασσικο που λενε σε διαφορα site για διαφορα θεματα για την Ελλαδα ως Ελλαδισταν..ειμαι καθετα αντιθετος σε αυτο..Συμφωνώ ότι έχουν κάνει μετρια, τραγικά αποτελέσματα εδώ,δεν το συζητάμε καθόλου αυτό αλλά έχουν και παρά πολύ δυνατά αποτελεσματα που έχω δει και εγώ αλλά και πολλοί από κοντά..εχουμε ρε παιδια σε ολους τους κλαδους ιατρικης τρομερους γιατρους και ερχονται απο ολη την Ευρωπη για διαφορα θεματα..για το μαλι δεν εχουμε καλους γιατρους?ελεος δηλαδη!Με λίγα λόγια θέλω να πω ότι μην είμαστε τόσο αντίθετοι με επεμβάσεις στην Ελλάδα..βλέπουμε καλά αποτελέσματα όπως και του raphael στην dhi όπως και του dimitris50423 στον νεκρή,που πιστεύω ότι αν συνεχίσει έτσι με την πύκνωση πιστεύω λύνει το πρόβλημα του..αυτα!φιλικά πάντα χωρίς να είμαι ειρωνικός ή επιθετικος σε κανέναν για να μην έχουμε παρεξηγήσεις με κανεναν
 

Δημητρης38

Active Member
4720 grafts ειναι παρα πολλα, θα επρεπε να εχεις ενα ορατο βελτιωμενο στους 7 μηνες αποτελεσμα
Αν θελεις γραψε μας που πιστευεις οτι οφειλεται η αποτυχια της επεμβασης ?
 

geo.

Member
αυτο που πιστευω ειναι οτι ηταν πολλα τα μοσχευματα για το προβλημα μου και ενω πηγα για μαλλι βγηκα κουρεμένος. εχω σιγουρα εντονο shock loss απο την μεταμοσχευση αλλα το κυριο προβλημα είναι οτι εχω μικρό ποσοστο φυτρωσης προς το παρον το οποιο δεν ξερω που ωφειλεται
 

poseidonas77

Well-Known Member
συντροφε αερατε οπως λεει και ο θεος...κυριαζης..στο μυαλο μου εισαι..
απλα δυστυχως οι λιγοι ..ελαχιστοι γιατροι που μπορουν να δωσουν ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα εδω στην ελλαδα πληρωνουν το μαρμαρο των προηγουμενων και κουβαλανε την ρετσινια..δυστυχως...
οσο για το ραφαελ ναι ειχε καλο αποτελεσμα αλλα οι ρουκουνες παλι κανανε τσαπατσουλια με το κενο που του αφησαν πισω απο τη hairline και μαλιστα με 2 αποτυχημενες προσπαθειες....και φυσικα τον ξενερωσαν τον ανθρωπο που σκεφτεται και για τριτη...ε αυτα βλεπει ο αλλος και φευγει για εξωτερικο..
οταν βελτιωθουν αυτες οι τσαπατσουλιες ισως ανεβουμε επιπεδο...
 

geo.

Member
Παντως ηταν μεγα λάθος να παιξω τόσο επιθετικα γιατι αυτη τι στιγμη αν εχω απωλειες περιπου 60 % σε αυτα που έβαλα ( καπου τοσο το υπολογιζω ) ειναι κατι που δεν μπορω οτι και να κανω να το φτιαξω ακομα και με 3 επεμβαση γιατι απλα δεν εχω πλεον τοσα graft.
 

Δημητρης38

Active Member
Παντως ηταν μεγα λάθος να παιξω τόσο επιθετικα γιατι αυτη τι στιγμη αν εχω απωλειες περιπου 60 % σε αυτα που έβαλα ( καπου τοσο το υπολογιζω ) ειναι κατι που δεν μπορω οτι και να κανω να το φτιαξω ακομα και με 3 επεμβαση γιατι απλα δεν εχω πλεον τοσα graft.

αυτο ειναι το χειροτερο... δεν χωρανε αποτυχιες ειδικα σε τοσο μεγαλο αριθμο grafts γιατι η τραπεζα τελειωνει
ο γιατρος τι σου ειπε ?
 
Μπλουζα