G-tsak, fue, 2011 grafts, 29/8/2011

g-tsak

New Member
Απ: Μεταμόσχευση μαλλιών - FUE - HDC - 29/8/2011

μετα απο μία μικρή καθυστέρηση, παραθέτω τις νέες μου φώτο... είναι με φλας! όποιος ξέρει να μου πει καμιά συμβουλή για να αποτυπώνονται καλύτερες οι φωτογραφίες, δεκτή!!
 

Συνημμένα

  • 3jpg.jpg
    3jpg.jpg
    458.2 KB · Προβολές: 533

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

g-tsak

New Member
Απ: Μεταμόσχευση μαλλιών - FUE - HDC - 29/8/2011

θα προσπαθήσω να βρω μια καλύτερη μηχανή να βγάζει "πορτραιτο" οπως λένε! πάντως ήδη ακούω καλύτερα σχόλια για το μαλλί μου! ένας φίλος μου με ρώτησε αν έβαλα περουκίνι :)
ενώ ένας άλλος με ρώτησε στεγνά αν έχω κάνει κάτι στα μαλλιά μου... εγώ του απάντησα ότι είμαι απλά ακούρευτος!!
το crown πάντως απο ότι βλέπω και εδώ, αργεί να φυτρώσει... απο ότι καταλαβαίνω άλλους 5-6 μήνες του θέλει χαλαρά!
με την προϋπόθεση ότι και μέχρι τότε δεν θα έχουν πειραχτεί και τα άλλα μαλλιά!!!
για να δούμε...
εύχομαι σε όλα τα παιδιά του φόρουμ καλές γιορτές με υγεία και ευτυχία!
 

koskar

Member
Απ: Μεταμόσχευση μαλλιών - FUE - HDC - 29/8/2011

g-tsak είπε:
θα προσπαθήσω να βρω μια καλύτερη μηχανή να βγάζει "πορτραιτο" οπως λένε! πάντως ήδη ακούω καλύτερα σχόλια για το μαλλί μου! ένας φίλος μου με ρώτησε αν έβαλα περουκίνι :)
ενώ ένας άλλος με ρώτησε στεγνά αν έχω κάνει κάτι στα μαλλιά μου... εγώ του απάντησα ότι είμαι απλά ακούρευτος!!
το crown πάντως απο ότι βλέπω και εδώ, αργεί να φυτρώσει... απο ότι καταλαβαίνω άλλους 5-6 μήνες του θέλει χαλαρά!
με την προϋπόθεση ότι και μέχρι τότε δεν θα έχουν πειραχτεί και τα άλλα μαλλιά!!!
για να δούμε...
εύχομαι σε όλα τα παιδιά του φόρουμ καλές γιορτές με υγεία και ευτυχία!
Φιλε g-tsak είμαι περίεργος πως διεγνωσαν σε σενα τοσο μεγαλη αλλαγή στα μαλιά σου, καθως δεν πείραξες καθόλου την hairline.
Πρέπει να έχεις πολύ παρατηριτικούς φίλους...
Προς το παρόν από τις φωτογραφίες φαινεται μια βελτίωση στο middle-scalp όσον αφορά την πυκνότητα και για το crown όπως και εσύ ανέφερες λογικά θα χρειαστεί παραπάνω χρόνος για το τελικό αποτέλεσμα.
 

g-tsak

New Member
Απ: Μεταμόσχευση μαλλιών - FUE - HDC - 29/8/2011

δεν μου το είπαν για την hairline αλλά για την κορυφή. έχω διαφορά, καθώς πριν λαμπίριζε πολύ το μπιφτεκι πίσω... τώρα λάμπει λιγότερο. όχι καθόλου βέβαια :)
 

agchrist

Member
Απ: Μεταμόσχευση μαλλιών - FUE - H*C - 29/8/2011

g-tsak είπε:
δεν μου το είπαν για την hairline αλλά για την κορυφή. έχω διαφορά, καθώς πριν λαμπίριζε πολύ το μπιφτεκι πίσω... τώρα λάμπει λιγότερο. όχι καθόλου βέβαια :)


g-tsak πιστεύω ότι είσαι πολύ καλή περίπτωση. Απ'όσο γνωρίζω για να δεις τα πρώτα αποτελέσματα χρειάζονται συνήθως 5-6 μήνες, ενώ εσύ είδες ήδη πρόοδο στους 3,5!
 

g-tsak

New Member
Απ: Μεταμόσχευση μαλλιών - FUE - H*C - 29/8/2011

μετα απο καιρό αποχής ξαναεμφανίζομαι στα κοινά του φόρουμ! ευχαριστώ παιδιά, μακάρι να συνεχίσουν τα πράματα καλά! το βραδάκι θα ανεβάσω καινούριες φωτογραφίες και περιμένω τις αποψεις σας...
 

g-tsak

New Member
Απ: Μεταμόσχευση μαλλιών - FUE - H*C - 29/8/2011

παιδιά καλησπέρα!! χτες ήταν εκτός το φόρουμ, οπότε σήμερα θα κάνουμε δουλειά! περιμένω τις απόψεις σας και αν πιστεύετε ότι και κάποια άλλη φωτογραφία θα βοηθούσε, εδώ είμαστε. σε κόκκινο κύκλο έχω σημειώσει την περιοχή μεταμόσχευσης.
 

Συνημμένα

  • DSCN1467.jpg
    DSCN1467.jpg
    657.7 KB · Προβολές: 531

g-tsak

New Member
Απ: Μεταμόσχευση μαλλιών - FUE - H*C - 29/8/2011

επίσης μία παράκληση... δεν θα ήθελα το νήμα μου να γίνει πεδίο τσακωμών για κλινικές, ιατρούς και τα σχετικά, γιατί το θεωρώ χαμένο χρόνο. σας ευχαριστώ!
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Μεταμόσχευση μαλλιών - FUE - H*C - 29/8/2011

g-tsak είπε:
επίσης μία παράκληση... δεν θα ήθελα το νήμα μου να γίνει πεδίο τσακωμών για κλινικές, ιατρούς και τα σχετικά, γιατί το θεωρώ χαμένο χρόνο. σας ευχαριστώ!
:DEτσι,ετσι..Φενεται καθαρα οτι εισαι πανω στην εξελιξη και ουτε εσυ μπορεις να κρινεις ακομα καθοτι πεμπτος μηνας και crown που αργει παντα σχεδον..Ακομα βγαζεις τριχες και πολλες που βγηκαν δεν εχουν ωριμασει ακομα οποτε keep waiting φιλε μου,εχεις ψωμι ακομα..
 

g-tsak

New Member
Απ: Μεταμόσχευση μαλλιών - FUE - H*C - 29/8/2011

έτσι είναι όπως τα λες φίλε hair_dreamer!! σε ευχαριστώ για το σχόλιο σου!
θέλω να πιστευω ότι οι επόμενοι μήνες θα είναι καλύτεροι!
προς το παρόν έχω ένα καλό δειγματάκι!! :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hair_dreamer

New Member
Απ: Μεταμόσχευση μαλλιών - FUE - H*C - 29/8/2011

g-tsak είπε:
έτσι είναι όπως τα λες φίλε hair_dreamer!! σε ευχαριστώ για το σχόλιο σου!
θέλω να πιστευω ότι οι επόμενοι μήνες θα είναι καλύτεροι!
προς το παρόν έχω ένα καλό δειγματάκι!! :)
Οπως τα λες..Στις πιο πολλες περιπτωσεις το crown παιρνει μπρος για τα καλα μετα τον εβδομο και κορυφωνεται δεκατο με δωδεκατο,σκεψου οτι και οι τριχες που βγηκαν ειναι κοντα στο 1/3 του παχους που θα εχουν τους επομενους μηνες οταν ωριμασουν,χωρια που οι πιο πολλες κοιμουντε ακομα και θ αρχισουν σιγα σιγα να σκανε.Το καλο ειναι οτι περασε η ψυχοφθορα περιοδος του sheding και του shock loss (αν ειχε προκυψει στην περιπτωση σου) και σε λιγο ξεκινουν οι καλοι μηνες.
 

akis30

New Member
Απ: Μεταμόσχευση μαλλιών - FUE - H*C - 29/8/2011

υπομονη κ κουραγιο ,ηδη η εικονα του crown ειναι καλυτερη , αλλα τους επομενους μηνες θα δεις πιο βαρβατα αποτελεσματα :) .οσον αφορα τα λιγοτερα μαλλια στη δοτρια, λογικα θα δωσουν κ ομοιομορφια με την επεμβαση στη κορυφη ;) . (οπως στη περιπτωση του Ν094).
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμόσχευση μαλλιών - FUE - H*C - 29/8/2011

Μπραβο φιλαρακι πολυ καλα τα πας! Ειμαι σιγουρος οτι θα εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα. Χαιρομαι για σενα :)
 

maradona

Member
Παιδιά σας παρακαλώ μια Ερώτηση:η παραμονή των πηγματων με fue,μπορεί να οδηγήσει σε καταστροφή των μοσχευματων ?δηλαδή το όχι σωστό λούσιμο ώστε να φύγει η κρουστα των κακαδιων σε 10-15 μέρες αλλά 2-3 εβδομάδες αργότερα …ευχαριστώ
 

Δημητρης38

Active Member
Παιδιά σας παρακαλώ μια Ερώτηση:η παραμονή των πηγματων με fue,μπορεί να οδηγήσει σε καταστροφή των μοσχευματων ?δηλαδή το όχι σωστό λούσιμο ώστε να φύγει η κρουστα των κακαδιων σε 10-15 μέρες αλλά 2-3 εβδομάδες αργότερα …ευχαριστώ

Τα κακαδια υποτιθεται οτι στις 15 ημερες πρεπει να φυγουν για να μπορει να αναπνεει το δερμα, να μπορεις να το καθαριζεις και να αποφυγεις κινδυνους φλεγμονης. Εαν παραμεινουν περισοτερο καιρο και δεν εχεις παρουσιασει φλεγμονη δεν βλεπω λογο να εχεις καποιο προβλημα !!!

O Γιατρος σου τι σου ειπε ?
 

maradona

Member
Τα κακαδια υποτιθεται οτι στις 15 ημερες πρεπει να φυγουν για να μπορει να αναπνεει το δερμα, να μπορεις να το καθαριζεις και να αποφυγεις κινδυνους φλεγμονης. Εαν παραμεινουν περισοτερο καιρο και δεν εχεις παρουσιασει φλεγμονη δεν βλεπω λογο να εχεις καποιο προβλημα !!!

O Γιατρος σου τι σου ειπε ?
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Δημήτρη, απλά δε κατάλαβα τις οδηγίες και λόγω φόβου κάπως…επικοινώνησα με το γιατρό και μου είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα απλά πρέπει τα κακαδια να φύγουν …το έκανα λουζοντας έντονα με δάχτυλα Και παρατήρησα και πτώση αρκετών τριχών…το θέμα είναι ότι έχουν περάσει 6μιση μηνες από τη μεταμόσχευση και έχει αναπτυχθεί πολύ λίγο ποσοστό τριχών και αυτό με ανησυχεί …σε ευχαριστώ πολύ και πάλι
 
Μπλουζα